Aktualności i wydarzenia
Zbiór zielonek

Zoptymalizowany pod kątem większej wydajności

„Kuhn jest teraz nie tylko w czołówce, jeśli chodzi o gęstość bel, ale także gra w pierwszej lidze, jeśli chodzi o przepustowość”. W ten sposób magazyn Profi podsumowuje wydajność KUHN SB 1290 iD w suszonej słomie pszennej w wydaniu z grudnia 2021 roku.

W tym artykule nawiązujemy do wcześniejszego testu porównawczego pras kostkujących Profi, który został opublikowany w listopadzie 2018 roku.

Wówczas KUHN LSB 1290 iD wyróżniała się na tle konkurencji pod względem gęstości. Teraz dowiemy się, do czego zdolna jest nowy w zakresie wydajności i gęstości.

Pokaz miał miejsce w sierpniu 2021 roku w Voigstedt w Niemczech. Średnia wilgotność wynosiła od 12% do 13%. Do obsługi prasy KUHN SB 1290 iD używany był  ciągnik Fendt 933 o mocy 325 KM.

Kilka cytatów z artykułu:

 

„W naszym teście porównawczym (Profi 11/2018) prasa KUHN z systemem podwójnego tłoka zaskoczyła bardzo dużą gęstością bel. Teraz została unowocześniona pod względem przepustowości”.

Wyjątkową cechą prasy KUHN jest opatentowany podwójny tłok. Test porównawczy  udowodnił, że technologia działa. Istniała jednak możliwość optymalizacji poboru – dla jeszcze większej przepustowości”.

plunger
view from inside of the SB 1290

Właśnie w tym zakresie nowy SB 1290 iD został udoskonalony:

POWER FEED ROLLER” to magiczne słowo, jeśli chodzi o zwiększenie przepustowości. Jest to aktywnie napędzana rolka podająca umieszczona bezpośrednio przed znanym rotorem Omnicut. Wałek porusza się w górę i w dół, dzięki czemu może optymalnie dostosować się do przepływu materiału ”.

Ponadto nowy model KUHN SB 1290 iD charakteryzuje się zwiększonym o 20% momentem obrotowym na automatycznym sprzęgle krzywkowym rotora oraz o 10% wyższym momentem obrotowym na automatycznym sprzęgle krzywkowym widełek podających.

Wszyscy byliśmy podekscytowani widząc co potrafi prasa kostkująca KUHN. Test przeprowadzono z użyciem traktora Fendt 933 Vario (239 kW/325 KM). Zmierzyliśmy gęstość bel oraz przepustowość prasy przy prasowaniu suchej słomy pszennej.
Zgodnie z tym model Kuhn SB 1290 iD osiągnął maksymalną gęstość beli 211 kg/m3 przy przepustowości 44 t/h – bardzo dobrze! Nawet gdy maszyna pracowała z maksymalną wydajnością 65,6 t/h, bele nadal ważyły prawie 190 kg/m3. Mimo, że wyniki nie są bezpośrednio porównywalne z wartościami z naszego testu porównawczego pras, Kuhn spełnił swoją obietnicę realizacji 20% większej wydajności w prasach nowej generacji."

Wniosek Profi jest jasny:

 

„Dzięki napędzanej rolce podającej przed rotorem zmierzyliśmy przepustowość do 65 t/h przy gęstości beli wynoszącej prawie 190 kg/m3 suchej słomy pszennej w modelu Kuhn SB 1290 iD. Oznacza to, że Kuhn jest teraz nie tylko w czołówce, jeśli chodzi o gęstość bel, ale także gra w pierwszej lidze, jeśli chodzi o przepustowość”.

Inne Aktualności

Tin image
28 mar 2024 Uprawa

Chwastowniki KUHN TINELINER

Ograniczanie ilości chemicznych substancji aktywnych wpływa na trudności z ochroną roslin przed chwastami w plonie głównym. KUHN oferuje kom...

AURA_nominacja_IZYDORY 2024_0313_aktualnosci
12 mar 2024 Produkcja zwierzęca

Izydory 2024 - Aura w II etapie Plebiscytu

Jest nam miło poinformować, że autonomiczny wóz paszowy AURA, dzięki Państwa głosom dostał się do II etapu plebiscytu Izydory 2024.

Wszystkie aktualności