Aktualności i wydarzenia
Zbiór zielonek

Rozwiązanie KUHN TWINPACT świętuje 10-lecie istnienia!

Firma KUHN 10 lat temu wprowadziła na rynek rewolucyjne rozwiązanie podwójnego tłoka TWINPACT dla dużych pras kostkujących. Technologia ta, dostępna w modelu SB 1290 iD została stworzona, aby osiągnąć większy stopień zagęszczenia masy bez dodatkowego obciążenia prasy i współpracującego z nią ciągnika.

Bele o dużej gęstości, niskie zapotrzebowanie na moc, niższe koszty transportu. 

Opatentowany przez firmę KUHN system podwójnego tłoka TWINPACT* to inteligentny sposób na uzyskanie bel o wyjątkowo dużej gęstości. W rezultacie, w warunkach suchej słomy, prasy SB 1290 iD produkują do 25% cięższe bele w porównaniu do pras konwencjonalnych. W międzyczasie unika się gigantycznych obciążeń maksymalnych maszyny, co skutkuje niskim zapotrzebowaniem na moc. Zapewnia to użytkownikom wysoką rentowność operacji zbioru masy, zarówno w przypadku tradycyjnej produkcji roślinnej, jak i w najbardziej wymagających warunkach, w których uprawia się rośliny energetyczne i biomasę.

Twin Pack_bele

W kategoriach rentowności rozpatrujemy również wydatki na transport, które przy większej wadze bel pozwalają ograniczyć koszty przewożonej tony masy.

 

Podwójny tłok TWINPACT – jak działa?

Tłok TWINPACT jest podzielony na górną i dolną część, które są połączone trójkątnym łącznikiem. W każdym cyklu pracy tłoka masa w komorze prasowania jest uderzana jedną z części podwójnego tłoka, co zwiększa energię zagęszczenia masy a tym samym maksymalny ciężar sprasowanej kostki. Pomimo cięższych bel, obciążenie maszyny jest porównywalne z konwencjonalną prasą w technologii kostki o wymiarach 120 x 90 (4 x 3), co eliminuje potrzebę stosowania wzmacnianego układu napędowego koła zamachowego i ramy głównej. Niższe obciążenia pracy maszyny wydłużają również jej żywotność!
 

twin_pact tłok

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.kuhn.com lub skontaktuj się z lokalnym dealerem KUHN.

* Patent lub zgłoszenie patentowe w jednym lub kilku krajach

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj:

Informacje o produkcie: 

Duże prasy kostkujące SB 1290 iD

Inne Aktualności

Tin image
28 mar 2024 Uprawa

Chwastowniki KUHN TINELINER

Ograniczanie ilości chemicznych substancji aktywnych wpływa na trudności z ochroną roslin przed chwastami w plonie głównym. KUHN oferuje kom...

AURA_nominacja_IZYDORY 2024_0313_aktualnosci
12 mar 2024 Produkcja zwierzęca

Izydory 2024 - Aura w II etapie Plebiscytu

Jest nam miło poinformować, że autonomiczny wóz paszowy AURA, dzięki Państwa głosom dostał się do II etapu plebiscytu Izydory 2024.

Wszystkie aktualności