Aktualności i wydarzenia
Produkty i usługi

Ogranicznik wysiewu granicznego - GSE PRO

Precyzja nowego ogranicznika wysiewu granicznego RAUCH łączy w sobie dwa kluczowe czynniki niezbędne w nawożeniu: optymalizację wydajności i ochronę środowiska.

Kompatybilność z modelami 

Rozsiewacze nawozów z serii AXIS i AXENT mogą zostać wyposażone w nowy ogranicznik wysiewu GSE PRO, który zastąpił dotychczasowy GSE. Do wyboru są dwie wersje w zależności od posiadanego rozsiewacza:

  • GSE 30 PRO dostosowany jest do rozsiewaczy AXIS 20.2, 30.2 o szerokości roboczej od 12 do 42 m w zależności od modelu tarcz,
  • GSE 50 PRO przeznaczony jest do rozsiewacza AXIS 50.2 oraz zaczepianego rozsiewacza AXENT 90.1, które mogą osiągnąć szerokość roboczą 50 m.  
GSE PRO on AXIS in the field

Główny cel

Nowy ogranicznik wysiewu granicznego GSE PRO optymalizuje dawkę dostarczanego nawozu, aby sprostać obecnym wyzwaniom w rolnictwie, wysiewając nie dalej, niż do granicy pola. Oznacza to, że łączy on w sobie wydajność z ekologicznym rozsiewem granicznym.

 

AXIS 20.2 with GSE PRO

Jak to działa?

GSE PRO to ogranicznik hydrauliczny sterowany bezpośrednio z kabiny ciągnika. Rozsiew nawozu odbywa się do wewnątrz pola podczas jazdy wzdłuż krawędzi. W tym czasie otwór wylotowy po stronie granicznej jest zamknięty. Dostosowywanie ustawień jest łatwe i szybkie, a wszystkie niezbędne wskazówki są dostępne w aplikacji KUHN SpreadSet. Ta wersja ogranicznika została wyposażona w nowy kanał centralny i osłony na wysuniętych skrzydłach bocznych. Skrzydła boczne chowają się automatycznie po podniesieniu osłony deflektora, dzięki czemu maszyna jest bardziej kompaktowa pod względem przechowywania. 

AXIS with GSE PRO in transport position
GSE PRO on AXIS

Precyzja nowego ogranicznika wysiewu granicznego GSE PRO zadowoli najbardziej wymagających użytkowników, ograniczając liczbę granulek, które spadają poza granicę do mniej niż 3 ‰, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności.

Dowiedz się wiecej o rozsiewaczu nawozu AXIS Dowiedz się więcej o rozsiewaczu nawozu AXENT

Inne Aktualności

Primor klient
22 kwi 2024 Uprawa

Ciągły rozwój i nowe inwestycje

Najnowszym zakupem z gamy maszyn KUHN jest kultywator do uprawy bezorkowej CULTIMER L 300. Miniony sezon był pierwszym dla kultywatora KUHN,...

Tin image
28 mar 2024 Uprawa

Chwastowniki KUHN TINELINER

Ograniczanie ilości chemicznych substancji aktywnych wpływa na trudności z ochroną roslin przed chwastami w plonie głównym. KUHN oferuje kom...

Wszystkie aktualności