Aktualności i wydarzenia
Uprawa, Produkty i usługi

AUROCK - technologia przyszłości

Od 2000 roku, praktyki rolnicze mocno rozwijają się w kierunku uprawy konserwującej, gdzie orka jest zastępowana przez płytkie zabiegi uprawowe. Uprawa konserwująca obejmuje zarówno uprawę uproszczoną, jak i siew bezpośredni. Firma KUHN ze swoim ponad 40-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie stworzyła nowe siewniki AUROCK 6000 R i AUROCK 6000 RC o szerokościach roboczych 6 m, wyposażone w potrójny system talerzowy do siewu bezpośredniego i uproszczonego.

POTRÓJNY SYSTEM TALERZOWY STOSOWANY OD PONAD 40 LAT

Siewnik AUROCK o szerokości roboczej 6 m jest dostępny w dwóch wersjach: z pojedynczym (R) i podwójnym systemem wysiewu (RC). Pozwala na jednoczesny wysiew dwóch odmian za pośrednictwem jednego systemu dozowania lub oddzielny wysiew nasion na różną głębokość. Charakteryzujący się modułową konstrukcją siewnik AUROCK może być wyposażony w wał nożowy z regulowanym naciskiem, zapewniający wysoką jakość pracy w każdych warunkach glebowych. Bruzdy nasienne są formowane za pomocą dwóch rzędów krojów talerzowych (falistych lub karbowanych w zależności od rodzaju resztek pożniwnych i technologii siewu). Nasiona są precyzyjnie umieszczane w glebie na stałej głębokości za pomocą dwutalerzowych sekcji wysiewających montowanych na równoległoboku. Centralny punkt obrotu łączący ramę nośną z ramą sekcji wysiewających zapewnia równomierne układanie materiału siewnego w bruzdach, zarówno podczas pracy na pochyłościach lub zakolach pola. Sekcje wysiewające dokładnie kopiują nierówności w każdych warunkach terenowych.

KUHN AUROCK - INTUICYJNA OBSŁUGA

Siewnik AUROCK kompatybilny z technologią ISOBUS może być wyposażony w terminal sterujący CCI 1200 lub CCI 50 (ISOBUS z certyfikatem AEF). Jako opcja dostępny jest joystick zapewniający duży komfort obsługi. Bez względu na model terminala sterującego, operator korzysta z bardzo przyjaznego interfejsu użytkownika opracowanego przez firmę KUHN. Siewnik jest wyposażony w system automatycznego zarządzania pracą na uwrociach, który pozwala na programowanie sekwencji podnoszenia sekcji roboczych na końcu pola. Wysiew jest prowadzony do samego końca pola, a po uniesieniu redlic zostaje natychmiast zatrzymany, tak aby żadne nasiona nie zostały na powierzchni!

KUHN Aurock - technologia przyszłości
dealer finder map for KPL

Inne Aktualności

Najważniejsze wydarzenia 2023
17 sty 2024 Produkty i usługi

Najważniejsze wydarzenia 2023 roku

Rok 2023 był pracowity i obfitował w wiele wydarzeń, premier produktów i spotkań. Przedstawiamy kilka najważniejszych.

Wszystkie aktualności