FB2130-Silhouette.png

Wszechstronna maszyna uniwersalna.

Prasa stałokomorowa KUNH FB 2130 jest właściwą prasą zwijającą dla użytkowników wymagających równych, zwartych beli oraz wydajności i niezawodności.

Znajdź najbliższego dealera

Prasa FB 2130 sprawdziła się jako maszyna prosta w obsłudze i utrzymaniu a jednocześnie wyjątkowo niezawodna. Dzięki 14 stalowym walcom w komorze prasowania w połączeniu z technologią INTEGRAL ROTOR zapewnione jest doskonałe podawanie materiału i formowanie bel w każdych warunkach.

Prasy FB 2130 to maszyny przystosowane do zbioru szerokiej gamy materiałów paszowych, od słomy do kiszonki. Możesz wybrać pomiędzy rotorem OPTIFEED bez zespołu tnącego, a rotorem tnącym OPTICUT z 14-nożami. Walce POWERTRACK są rozmieszczone symetrycznie, co zapewnia bardzo duże zagęszczenie beli.

Aby jak najlepiej dostosować cykl pracy, prasa FB 2130 jest wyposażona w możliwość wyboru sposobu wiązania: siatką lub sznurkiem. Prasę możesz wygodnie obsługiwać z poziomu kabiny za pomocą sterowanika AT 10.
Prasa stałokomorowa KUHN FB 2130 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Ten system podający do pracy w każdych warunkach

Szerokość podbieracza 230 cm.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynie FB 2130 został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Specjalnie ukształotowane prowadnice materiału zapewnią wydajne i delikatne zbieranie materiału. Krzywki podbieracza ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Dzięki temu możliwe jest zbieranie każdego materiału, od słomy o długich łodygach po krótką sianokiszonkę zbieraną jesienną lub rośliny o delikatnych liściach. Podbieracz osadzony jest wahliwie w ramie oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.

Aby lepiej dopasować maszynę do potrzeb użytkowników, oferujemy dwie opcje zespołu podającego- z systemem INTEGRAL ROTORS wyposażonym w rotor bez noży OPTIFEED lub rotor OPTICUT z 14 nożami.Aby lepiej dopasować maszynę do potrzeb użytkowników, oferujemy dwie opcje podbieracza - z systemem INTEGRAL ROTORS wyposażonym w rotor bez noży OPTIFEED lub rotor OPTICUT z 14 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Model FB 2130 jest dostępny z systemem INTEGRAL ROTOR stosowanym w modelach OPTIFEED i OPTICUT. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podawania gwarantuje nadzwyczajną wydajność w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego specjalnego, wymuszonego systemu podawania, pozwala na zwiększenie prędkości jazdy i zapewnia wyższą wydajność roboczą przy ograniczonych stratach materiału.

Prasy serii FB 3100 są dostępne z technologią INTEGRAL ROTOR stosowaną w modelach OPTIFEED i OPTICUT. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podawania gwarantuje nadzwyczajną wydajność w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego wymuszonego systemu podawania pozwala zwiększyć prędkość jazdy i podnieść wydajność roboczą, jednocześnie ograniczając straty w plonach. Rotor INTEGRAL jest wyposażony w zęby wykonane z blachy trudnościeralnej Hardox®. Hardox® łączy w sobie ekstremalną twardość i wytrzymałość w celu ograniczenia zużycia zębów rotora
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Wersje bez zespołu tnącego

Konstrukcja rotora OPTIFEED z pojedynczymi zębami i zintegrowanymi bocznymi ślimakami zapewnia równomierne rozprowadzenie materiału na całej szerokości kanału wlotowego komory prasowania, aby za każdym razem uzyskać bele o takim samym kształcie.
Rotor OPTIFEED z opatentowanymi nożami o eliptycznym kształcie.

Cięcie: rotor OPTICUT

Rotory z zespołem tnącym KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane z myślą o nieograniczonej wydajności pobierania materiału i doskonałej jakości cięcia. Zespoły tnące KUHN OC z zębami rotora o specjalnym, zaokrąglonym kształcie, cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników i są uważane za jedne z najlepszych zespołów tnących na rynku. Kiszonka od samego początku jest prowadzona i dociskana przez zęby do noży, co poprawia przepływ materiału i wydajność cięcia oraz eliminuje ryzyko zatorów.

OPTICUT 14
INTEGRAL ROTOR z zespołem tnącym OPTICUT wyposażonym w 14 noży, został zaprojektowany w taki sposób, aby wyrównać pobierany wał pokosu i wymusić podawanie materiału do komory prasowania, uzyskując maksymalną wydajność roboczą. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego zespołu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż posiada niezależne zabezpieczenie sprężynowe, które zapobiega uszkodzeniom przez ciała obce.
OPTICUT: zespół tnący z 14 nożami

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

Podłoga i noże mogą zostać opuszczone hydraulicznie w przypadku zablokowania rotora, w wygodny sposób bez potrzeby wychodzenia z kabiny ciągnika. Po usunięciu zatoru podłoga z nożami w łatwy sposób jest z powrotem podnoszona.

W przypadku pracy w ekstremalnych warunkach, standardowe* sprzęgło rozłączające rotor stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Operator może dzięki temu związać i wyrzucić belę z komory prasowania przed ponownym rozpoczęciem pracy.

Zarówno funkcja rozłączania rotora, jak i technologia DROPFLOOR pozwalają na szybkie usunięcie zatoru i wznowienie prasowania.
Standardowe hydrauliczne odłączanie rotora

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

Profil walca POWERTRACK

POWERTRACK

Produkowanie co sezon beli sianokiszonki i siana może być trudnym zadaniem, które wymaga dobrze przemyślanych projektów. Aby sprasować rośliny w bele o stałym rozmiarze i gęstości proces prasowania musi być jak najwydajniejszy, a jednocześnie delikatny dla roślin. Walce POWERTRACK zaczynają obracać rdzeń beli natychmiast, gdy będzie to możliwe, aby zapewnić optymalne zagęszczenie.

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

4 stalowe walce o asymetrycznym profilu zapewnia niezawodne obracanie beli. Wykonane z wysokiej jakości stali walce zbudowane są z dwóch nakładających się na siebie, wytłoczonych połówek, które są następnie spawane liniowo ze sobą na całej długości dla zapewnienia maksymalnej sztywności. Dodatkowe połączone ze sobą tarcze umieszczone wewnątrz każdego walca stanowią dodatkowe wzmocnienie, podczas gdy czopy walców wraz z tarczami mocującymi są odkłute z pojedynczego elementu..
14 stalowych walców o asymetrycznym profilu zapewnia niezawodne obracanie beli.

Niezawodny układ przeniesienia napędu

Prasy FB 2130 to prasy, które są łatwe w eksploatacji i konserwacji, a przy tym charakteryzują się wyjątkową niezawodnością. Dzięki sprawdzonej budowie prasa oferuje perfekcyjne przenoszenie materiału i kształt beli w każdych warunkach.

Każdy walec jest wyposażony w wytrzymałe łożyska i jest przykręcony do ścian bocznych komory prasowania, co ułatwia dostęp do walców i ich konserwację. Prasa FB 2130 jest zabezpieczona sprzęgłem krzywkowym na wale napędowym WOM. Prasa jest wyposażona w standardzie w centralny układ smarujący łożyska walców. Dla zapewnienia dużej trwałości łańcuchów, prasa KUHN FB 2130 może być wyposażona w system smarowania łańcucha, aktywowany przy każdym cyklu wiązania.
Niezawodny układ przeniesienia napędu ze smarowaniem łańcucha.

Bezpieczne rozwiązania wiązania.

Bele o zwartych kształtach

Zwarty kształt beli

Jednym z ostatnich kroków procesu tworzenia perfekcyjnej beli jest wiązanie. To jeden z najbardziej kluczowych etapów! Im mniej czasu zajmuje wiązanie, tym większa jest wydajność prasy. Rozwiązania firmy KUHN stosowane do wiązania beli to gwararancja niezawodności i bezpieczeństwa. Wszystkie modele FB mogą być wyposażone w kombinację aparatów do wiązania sznurka i siatki.

Wiązanie siatki

Podczas tworzenia beli kluczowe znaczenie ma cykl wiązania. Krótszy czas wiązania oznacza większą wydajność. Aby zoptymalizować ten proces, podstawowe parametry mogą być regulowane za pomocą sterownika AT 10, umożliwiającego wcześniejsze ustawienie liczby warstw siatki. W prasach KUHN FB aparat wiążący jest umieszczony z przodu maszyny, przez co proces wiązania jest idealnie widoczny z kabiny ciągnika. Wymiana rolki siatki jest łatwa, przeprowadza się ją stojąc na ziemi obok maszyny.
System wiązania siatki i sznurka z przodu maszyny

Wiązanie sznurka

Zastosowanie systemu podwójnego wiązania sznurkiem pozwala skrócić cykl do minimum. W cyklu podwójnego wiązania oba sznurki rozpoczynają cykl wiązania od krawędzi beli, nakładając się na siebie zanim przemieszczą się do środka. Na środku beli ponownie nakładają się na siebie i blokują, nie pozostawiając luźnych końców.
Aparat podwójnego wiązania skraca czas cyklu wiązania.

Wyposażenie

Pełna kontrola: kluczem do zakończonej sukcesem i komfortowej pracy jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i natychmiastowy dostęp do wszystkich ważnych ustawień.

KUHN FB 2130 podczas pracy.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary komory prasowania (szerokość x średnica) (cm)
Komora prasowania
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Sterowanie
Element wypełniający przestrzeń między walcami w komorze prasowania
Centralne zasobniki smaru do łożysk walców
Automatyczny system smarowania łańcuchów
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców na podbieraczu
Pneumatyczne koła podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Opuszczana podłoga DROOPFLOOR
Teoretyczna długość cięcia (mm)
Zabezpieczenie noży
System wyłączania rotora
Uchwyt na zapasowe rolki siatki
Uchwyt na zapasowe szpule sznurka
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Szerokokątny wałek WOM
Dyszel
Światła drogowe
Masa (kg)
FB 2130
122 x 125
14 walców
246
(253 z kołami 380/55-17,
271 z kołami 480/45-17)
230
430
Terminal sterujący AT 10
Opcja
Seryjnie
Seryjnie
230
4
Sztywne
Seryjnie
Integral Rotor OPTIFEED (seryjnie) lub OPTICUT 14 (opcja)
Seryjnie dla OPTICUT 14
OC 14: ≥ 70
OC 14 indywidualne sprężynowe
Manualne (hydrauliczne jako opcja)
Opcja
2 + 3 zapasowe szpule
55 (75)
540
1 zawór jednokierunkowy dla OPTIFEED
2 zawory dwukierunkowe dla OPTICUT 14
Seryjnie, ze sprzęgłem krzywkowym
Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia
Seryjnie
≥ 2.950

Media

Prasa Kuhn FB 2130 w narożniku pola z drzewami w tle