Sylwetka prasy stałokomorowej KUHN FB 2130

Wszechstronna maszyna uniwersalna.

Prasa stałokomorowa KUNH FB 2130 jest właściwą prasą zwijającą dla użytkowników wymagających równych, zwartych beli oraz wydajności i niezawodności.

Znajdź najbliższego dealera

Stałokomorowa prasa zwijająca FB 2130 jest łatwa w eksploatacji i konserwacji, a przy tym wyjątkowo niezawodna. Dzięki wyposażonej w 14 walców komorze prasowania oraz technologii INTEGRAL ROTOR, prasa zapewnia perfekcyjne przenoszenie materiału i kształt beli w każdych warunkach.>br/>Prasa All-round FB 2130 została zaprojektowana do prasowania różnych materiałów żniwnych, od słomy po wilgotną sianokiszonkę. Maszyna oferowana jest z rotorem bez noży OPTIFEED oraz rotorem tnącym OPTICUT z 14 nożami. Dużą powierzchnię zapewniającą maksymalne ściśnięcie materiału, a przez to zwarte bele, zapewniają walce POWERTRACK.
Aby jak najlepiej dopasować maszynę do potrzeb użytkownika, prasy KUHN FB 119 mogą być wyposażone w system wiązania siatką lub sznurkiem. Prasą można wygodnie sterować z siedzenia ciągnika dzięki zainstalowanemu w kabinie sterownikowi AT 10.
Prasa stałokomorowa KUHN FB 2130 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

System podający, który poradzi sobie z materiałem w każdych warunkach.

KUHN products visual

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynie FB 2130 został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Bezkrzywkowe prowadnice materiału zapewnią wydajne i delikatne zbieranie materiału. Krzywki ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Dzięki temu możliwe jest zbieranie każdego materiału, od słomy o długich łodygach po krótką sianokiszonkę jesienną lub rośliny o delikatnych liściach. Podbieracz wyposażony jest w zawieszoną wahliwie ramę oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.
Aby lepiej dopasować maszynę do potrzeb użytkowników, oferujemy dwie opcje podbieracza - z systemem INTEGRAL ROTORS wyposażonym w rotor bez noży OPTIFEED lub rotor OPTICUT z 14 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Model FB 2130 jest dostępny z systemem INTEGRAL ROTOR stosowanym w modelach OPTIFEED i OPTICUT. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podawania gwarantuje nadzwyczajną wydajność w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego specjalnego, wymuszonego systemu podawania, pozwala na zwiększenie prędkości jazdy i zapewnia wyższą wydajność roboczą przy ograniczonych stratach materiału.
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Wersje bez obcinacza

Budowa rotora OPTIFEED, z podwójnymi nożami podającymi i zintegrowanymi ślimakami bocznymi, pomaga wyrównywać pokos równiej rozprowadzając materiał, co pozwala za uzyskiwać za każdym razem takie same bele.
KUHN products visual

Cięcie: rotor OPTICUT

Rotory tnące KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić nieograniczoną wydajność podawania i znakomitą jakość cięcia. Rotory tnące OC z eliptycznymi nożami rotora, są uznawane przez użytkowników za najlepszy system tnący dostępny na rynku. Sianokiszonka jest prowadzona i ściągana na noże na początku procesu, co poprawia przepływ i wydajność cięcia, wymagając jednocześnie minimalnej siły. Zapobiega to także niepożądanym zablokowaniom.
OPTICUT 14
System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyrównywanie pokosu i wymuszone podawanie paszy do prasy, co pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi.
OPTICUT: zespół tnący z 14 nożami

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

W przypadku zablokowania rotora podłoga i noże mogą być hydraulicznie opuszczane z kabiny ciągnika. Po usunięciu zablokowania łatwo wracają do położenia roboczego.
Dodatkowe zabezpieczenie rotora w wyjątkowych przypadkach stanowi standardowe sprzęgło odłączające
rotor. Umożliwia ono operatorowi związanie i wypchnięcie beli przed kontynuacją pracy.
Zarówno odłączanie rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają błyskawiczne usuwanie zablokowanego materiału i pozwalają na szybkie wznowienie pracy.
Standardowe hydrauliczne odłączanie rotora

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

Profil walca POWERTRACK

POWERTRACK

Produkowanie co sezon beli sianokiszonki i siana może być trudnym zadaniem, które wymaga dobrze przemyślanych projektów. Aby sprasować rośliny w bele o stałym rozmiarze i gęstości proces prasowania musi być jak najwydajniejszy, a jednocześnie delikatny dla roślin. Walce POWERTRACK zaczynają obracać rdzeń beli natychmiast, gdy będzie to możliwe, aby zapewnić optymalną kompresję.

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

14 stalowych walców o asymetrycznym profilu zapewnia niezawodne obracanie beli. Wykonane z wysokiej klasy stali walce zbudowane są z dwóch nakładających się na siebie, wciskanych sekcji, które są następnie spawane ze sobą szwem ciągłym dla zapewnienia maksymalnej sztywności. Promieniowe pierścienie wsporcze umieszczone w każdym z walców zwiększają wytrzymałość walca, podczas gdy płyty końcowe i czopy osi są kute z jednego kawałka materiału.
14 stalowych walców o asymetrycznym profilu zapewnia niezawodne obracanie beli.

Niezawodny układ przeniesienia napędu

Prasy FB 2130 to prasy, które są łatwe w eksploatacji i konserwacji, a przy tym charakteryzują się wyjątkową niezawodnością. Dzięki sprawdzonej budowie prasa oferuje perfekcyjne przenoszenie materiału i kształt beli w każdych warunkach.
Każdy walec jest wyposażony w wytrzymałe łożyska i jest przykręcony do ścian bocznych komory prasowania, co ułatwia dostęp do walców i ich konserwację. Prasa FB 2130 jest zabezpieczona sprzęgłem krzywkowym na wale napędowym WOM. Prasa jest wyposażona w standardzie w centralny układ smarujący
łożyska walców
. Dla zapewnienia dużej trwałości łańcuchów, prasa KUHN FB 2130 może być wyposażona w system smarowania łańcucha, aktywowany przy każdym cyklu wiązania.
Niezawodny układ przeniesienia napędu ze smarowaniem łańcucha.

Bezpieczne rozwiązania wiązania.

Bele o zwartych kształtach

Zwarty kształt beli

Jednym z ostatnich kroków procesu tworzenia perfekcyjnej beli jest wiązanie. To jeden z najbardziej kluczowych etapów! Im mniej czasu zajmuje wiązanie, tym większa jest wydajność prasy. Rozwiązania firmy KUHN stosowane do wiązania beli to gwarantują niezawodne i bezpieczne wiązanie siatki. Wszystkie modele FB mogą być wyposażone w kombinację aparatów do wiązania sznurka i siatki.

Wiązanie siatki

Podczas tworzenia beli kluczowe znaczenie ma cykl wiązania. Krótszy czas wiązania oznacza większą wydajność. Aby zoptymalizować ten proces, podstawowe parametry mogą być regulowane za pomocą sterownika AT 10, umożliwiającego wcześniejsze ustawienie liczby warstw siatki. W prasach KUHN FB aparat wiążący jest umieszczony z przodu maszyny, przez co proces wiązania jest idealnie widoczny z kabiny ciągnika. Wymiana rolki siatki jest łatwa, przeprowadza się ją stojąc na ziemi obok maszyny.
System wiązania siatki i sznurka z przodu maszyny

Wiązanie sznurka

Zastosowanie systemu podwójnego wiązania sznurkiem pozwala skrócić cykl do minimum. W cyklu podwójnego wiązania oba sznurki rozpoczynają cykl wiązania odkrawędzi beli, nakładając się na siebie zanim przemieszczą się na środek. Na środku beli ponownie nakładają się na siebie i blokują, nie pozostawiając luźnych końców.
Aparat podwójnego wiązania skraca czas cyklu wiązania.

Wyposażenie

Pełna kontrola: kluczem do zakończonej sukcesem i komfortowej pracy jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i natychmiastowy dostęp do wszystkich ważnych ustawień.

KUHN FB 2130 podczas pracy.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary komory prasowania (szerokość x średnica) (cm)
Komora prasowania
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Sterowanie
Element wypełniający przestrzeń między walcami w komorze prasowania
Centralne zasobniki smaru do łożysk walców
Automatyczny system smarowania łańcuchów
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców na podbieraczu
Pneumatyczne koła podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Opuszczana podłoga DROOPFLOOR
Teoretyczna długość cięcia (mm)
Zabezpieczenie noży
System wyłączania rotora
Uchwyt na zapasowe rolki siatki
Uchwyt na zapasowe szpule sznurka
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Szerokokątny wałek WOM
Dyszel
Światła drogowe
Masa (kg)
FB 2130
122 x 125
14 walców
246
(253 z kołami 380/55-17,
271 z kołami 480/45-17)
230
430
Terminal sterujący AT 10
Opcja
Seryjnie
Seryjnie
230
4
Sztywne
Seryjnie
Integral Rotor OPTIFEED (seryjnie) lub OPTICUT 14 (opcja)
Seryjnie dla OPTICUT 14
OC 14: ≥ 70
OC 14 indywidualne sprężynowe
Manualne (hydrauliczne jako opcja)
Opcja
2 + 3 zapasowe szpule
55 (75)
540
1 zawór jednokierunkowy dla OPTIFEED
2 zawory dwukierunkowe dla OPTICUT 14
Seryjnie, ze sprzęgłem krzywkowym
Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia
Seryjnie
≥ 2.950

Media