Sylwetka wbudowanej owijarki bel KUHN RW 1810 wysokiej wydajności

Wyjątkowa szybkość i wydajność

Czy owijanie 100 bel na godzinę 6-ma warstwami folii wydaje się nieprawdopodobne? W żadnym razie, jeśli tylko posiadasz owijarkę bel KUHN RW 1810. Po skróceniu cyklu owijania o 30% możesz się równać z najszybszymi owijaczami. Owijarka RW 1810 zdolna jest ładować bele do 160cm średnicy i 1400kg wagi.

Wysokowydajna dołączana owijarka bel KUHN RW 1810 jest wyposażona w najnowsze osiągnięcia techniczne. Laserowy układ AUTOLOAD rozpoznaje zbliżającą się belę i ustawia ramię ładujące do położenia właściwego przed załadowaniem beli. Unikalny system ładujący, w którym ramię zintegrowane jest ze stołem do owijania bel, pozwala aby bela stoczyła sie delikatnie na stół do owijania bel bez potrzeby opracowania dodatkowych etapów procesu. Dwa ramiona obrotowe z napinaczem folii owijają belę z dużą szybkością po jej załadowaniu. Z chwilą kiedy właściwa ilość warstw folii została już nałożona, folia jest ucinana i silnie przytrzymywana przez przycinaki w rodzaju nożyczek.
Opcjonalnie RW 1810 może być wyposażona w układ owijania 3D. RW 1810 nadaje sie do pracy za ciągnikiem lub bezpośrednio za prasą do belowania i jest obsługiwana za pośrednictwem terminala KUHN VT 30 z interfejsem użytkownika PROCESS VIEW.
Owijarka okr?g?ych bel RW 1800 w trakcie owijania bel na polu

Korzyści dla użytkownika

Doskonałej jakości, szybkie i wydajne owijanie

Stół do owijania bel z 4 pasami

Stół do owijania

Stół do owijania wyposażone są w dwa wałki i cztery szerokie pasy. Taka konstrukcja sprawia, że bela spoczywa na stole obrotowym, jak w głębokim stabilnym łożu. Dwa duże wałki podtrzymujące belę dają większą stabilność i lepsze prowadzenie beli. Z kolei cztery szerokie pasy zapewniają maksymalną trakcję i równomierny obrót beli. Równomierny obrót beli jest bardzo istotny, jeśli chcemy uzyskać optymalne zachodzenie na siebie poszczególnych warst folii w celu ochrony i zachowania jakości paszy przez cały okres składowania.

Ramiona obrotowe i napinacze folii

Każde z centralnie napędzanych ramion obrotowych trzyma napinacz folii z rolką folii o szerokości 750 mm. Obracające się ramię z rolką owija belę wymaganą liczbą warstw folii, a nad bezpieczeństwem procesu czuwają ramiona ochronne.
Standardowe napinacze folii wykonane są z aluminium, aby folia się do nich nie przyklejała. Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii i obniżenia ryzyka jej zerwania. Specjalny żebrowany profil powierzchni aluminiowych wałków powoduje usuwanie powietrza i wody z powierzchni folii. Położenie napinaczy folii bardzo ułatwia zmianę rolek z folią. Standardowe wstępne napięcie folii na poziomie 70% jest osiągane przez cichą przekładnię zębatą, nie wymagającą dużych zabiegów konserwacyjnych. Można też zainstalować opcjonalny układ przekładni, aby uzyskać wstępne napinanie na poziomie 60%, dostosowując się do trudnych warunków, w jakich odbywać się będzie owijanie bel folią.
Każde z centralnie napędzanych ramion obrotowych trzyma napinacz folii z rolką folii o szerokości 750 mm.

Pełna elastyczność procesu owijania bel folią

Owijarka bel jest wyposażona w dwa szybkoobrotowe ramiona z funkcją wzmocnienia, pozwalającą na podwyższenie prędkości obrotowej do 40 obrotów na minutę przy prędkości jazdy wynoszącej 5 km/h. Oznacza to wydajność dochodzącą do 100 bel na godzinę przy owinięciu każdej z nich sześcioma warstwami folii.
System INTELLIWRAP pozwala na lepsze zarządzanie procesem owijania bel, ustawicznie kontrolując stopień nakładania sie kolejnych warstw folii oraz wymaganą ich ilość (4, 5, 6, 7 ,8 , 9 ...) w zależności od warunków polowych, stanu zbiorów oraz przewidywanego okresu składowania pasz. Doskonałe rozłożenie folii wokół beli oraz precyzyjne nakładanie się poszczególnych warstw folii na siebie zapewnia maksymalną wydajność oraz zwiększoną jakość kiszonki.
Owijarka bel jest wyposażona w dwa szybkoobrotowe ramiona z funkcją wzmocnienia, pozwalającą na podwyższenie prędkości obrotowej do 40 obrotów na minutę przy prędkości jazdy wynoszącej 5 km/h.

Owijanie bel folią w systemie 3D

Wykorzystanie opcjonalnego owijania w systemie 3D pozwala na bardziej jednolite rozłożenie folii będącej do dyspozycji na całej powierzchni beli, przy ekonomicznym jej zużyciu. Poprzez rozpoczęcie owijania od cylindrycznej powierzchni beli można usunąć więcej powietrza ze środka takiego opakowania i zachować kształt beli nawet po długim okresie składowania. Wrażliwe krawędzie beli są lepiej chronione niż przy zastosowaniu konwencjonalnego owijania. Folia jest bardzo ciasno owinięta wokół beli, przez co ryzyko uszkodzenia folii w trakcie transportu lub składowania zostaje wydatnie obniżone.
Model RW 1810 w pełnej opcji wyposażenia standardowo wyposażony jest w funkcję automatycznego zatrzymywania przy końcu / zerwaniu folii lub redukowania do połowy prędkości przy końcu lub zerwaniu folii.
Owijanie bel folią w systemie 3D pozwala na bardziej jednolite rozłożenie folii będącej do dyspozycji na całej powierzchni beli, przy ekonomicznym zużyciu folii.

Obcinacze folii

Z chwilą kiedy bela została owinięta żądaną ilością warstw folii, pas folii zostaje silnie przytrzymany i odcięty. Dobrze znane obcinacze typu nożycowego przytrzymują i obcinają folię. Dzięki odpowiedniej konstrukcji folia chwytana jest na całej szerokości. Folia przytrzymywana jest za pomocą zacisku, rozciągana w cienki pas, a następnie obcinana zanim bela stoczy się ze stołu. Zacisk silnie przytrzymuje folię w oczekiwaniu na kolejną belę przeznaczoną do owinięcia.
Obcinacz o dobrze znanej nożycowej konstrukcji przytrzymuje i odcina folię.

Załadunek i rozładunek bel

Unikalny system ładowania bel z długim ramieniem ładującym zintegrowanym ze stołem owijającym.

Unikalny system ładowania

Unikalny system ładowania bel z długim ramieniem ładującym, zintegrowanym ze stołem owijającym, pozwala na łagodne zsunięcie się beli z ramienia ładującego na stół do owijania bez potrzeby implementowania dodatkowego etapu procesu. Układ ten umożliwia załadunek bel o wadze do 1400 kg i średnicy z zakresu 100-160 cm.

Niskoprofilowa konstrukcja ramy

Doczepiane owijarki bel marki KUHN charakteryzują się unikalnym niskim profilem ramy, zapewniając maszynie maksymalną stabilność przy ładowaniu, owijaniu i wyładunku bel. Odpowiednie umiejscowienie tylnej osi pozwoliło obniżyć pozycję stołu obrotowego, eliminując potrzebę zastosowania aktywnego mechanizmu amortyzacji upadku beli na podłoże. Ponadto obciążenie ciągnika przez owijarkę jest stałe, co eliminuje skoki belki zaczepowej w górę i w dół oraz zapobiega ślizganiu się kół ciągnika podczas jazdy pod górę z belą na stole owijającym lub ramieniu ładującym. W celu zwiększenia wydajności pracy bela może być wyładowywana podczas jazdy!
Doczepiane owijarki bel marki KUHN charakteryzują się unikalnym niskim profilem ramy.

Wyjątkowy komfort dla kierowcy

VT 30 z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 3,5 cala

System sterowania

Model owijarki RW 1810 marki KUHN sterowany jest za pomocą terminala VT 30, dając użytkownikowi pełną kontrolę nad całym procesem owijania bel. Terminal sterujący VT 30, wyposażony w 3,5-calowy kolorowy ekran dotykowy, posiada przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika oraz intuicyjne oprogramowanie.
Zastosowanie elektroniki w połączeniu z oprogramowaniem PROCESS VIEW zapewnia operatorowi aktualne informacje o stania zaawansowania procesu wyświetlane na terminalu. Informuje o statusie bieżących i przyszłych procesów owijania, pozwalając na przerywanie i ponowne uruchamianie procesu w dowolnym momencie.

Funkcja AUTOLOAD

W 100% zautomatyzowany załadunek, owijanie i wyładunek bel bez potrzeby naciskania ani jednego klawisza! Dostępna w modelu RW 1810 funkcja AUTOLOAD stosuje laser do wykrywania zbliżającej się okrągłej beli, automatycznie skanuje ją w celu zmierzenia średnicy i ustawia ramiona ładujące w pozycji oczekiwania na podjęcie beli. Zapewnia to dużą dokładność procesu ładowania, owijania i wyładunku bel w trakcie jazdy.
Mając do dyspozycji funkcję AUTOLOAD, można w pełni skoncentrować sie na prowadzeniu ciągnika, ciesząc sie bardziej ergonomicznym i bezstresowym środowiskiem pracy w czasie długiego dnia na polu. To wszystko wpływa na jakość i wydajność owijania.
Funkcja AUTOLOAD stosuje laser do wykrywania zbliżającej się okrągłej beli.

AUTOSWITCH

Łatwe przełączanie z trybu transportowego na tryb polowy dzięki funkcji AUTOSWITCH. Za naciśnięciem jednego klawisza maszyna składa lub rozkłada moduły potrzebne do pracy! Wygodna i szybka transformacja, idealna w sytuacji, kiedy konieczne jest wykonanie pracy na kilku polach.
Za naciśnięciem jednego klawisza maszyna składa lub rozkłada moduły potrzebne do pracy.

Owijarka okrągłych bel RW 1800 w trakcie owijania bel na polu

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary bel (szerokość x średnica) (m)
Maksymalna masa beli (kg)
Długość maszyny (cm)
Szerokość maszyny (cm)
Wysokość maszyny (cm)
Regulacja toru jazdy
System załadunku
Automatyczny załadunek beli (AUTOLOAD)
Ramię owijające z napinaczem folii 750 mm, zabezpieczeniem i hydraulicznie sterowanym obcinaczem folii
Drugi wiersz nazwy produktu
Model z roku 2017
Stół obrotowy
Rolki przytrzymujące belę
Sterowanie
System redukcji prędkości obrotowej stołu o 1/2 umożliwiający owijanie beli 1 rolką folii
Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca / zerwania folii
Automatyczny obcinacz folii
Uchwyt na zapasowe rolki folii
Wstępne naprężenie folii
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
Światła drogowe
Masa (kg)
RW 1810
120 x 100-160
1200 (dla bel o zgniocie 180 bar) / 1400 (200 bar)
475
288
312
Seryjnie za pośrednictwem sterownika
Boczne ramię ładujące zintegrowane ze stołem owijarki
Seryjnie
Podwójne ramię obrotowe z 2 napinaczami folii 750 mm
KNL
Seryjnie
4 pasy
4 regulowane
Elektroniczne
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie na 2 rolki (do 8 rolek jako opcja)
Seryjnie 70% (60% jako opcja)
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy
30-45 l/min przy ciśnieniu 180 bar
Seryjnie
≥ 1200

Media

RW 1800 owijarka bel okrągłych owijająca belę w 3D.

Dostępne aplikacje:

Film, Net & Twine Calculators icon

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play