RW 1410 - 1610

Sylwetka samoładującej owijarki bel okrągłych KUHN RW 1410

Kiedy liczy się różnorodność i wydajność

KUHN RW 1410 i 1610 są doczepianymi modelami samoładujących owijarek, oferujących wielką różnorodność i wydajność. RW 1410 podnosi bele o średnicy do 150 cm i wadze do 1000 kg, podczas gdy profesjonalny model RW 1610 jest w stanie ładować bele ważące do 1200 kg.

Średniej klasy owijarka KUHN RW 1410 jest najbardziej wszechstronną samoładowalną owijarką bel okrągłych. Jej ręczna wersja (M) jest sterowana za pomocą 3 dźwigni linkowych i posiada licznik bel i warstw folii oraz funkcję automatycznego wyłączania. Wersja sterowana elektronicznie (C) dostarcza wszystkich informacji oraz możliwości automatycznej pracy maszyny podczas całego procesu owijania. Standardową funkcją jest automatyczne zatrzymanie przy końcu folii lub w przypadku jej zerwania.
Profesjonalna owijarka bel okrągłych KUHN RW 1610 nadaje sie idealnie w takich przypadkach, kiedy najistotniejsza jest wysoka wydajność i pojemność. Dzięki jej silnej konstrukcji, niskiego położenia stołu i standardowo dużych kół umieszczonych z tyłu, nie ma potrzeby stosowania aktywnego amortyzatora upadku. Pozwala to wyeliminować jeden etap procesu, a bela może być wyładowana "w biegu". Stałe przenoszenie ciężaru w kierunku ciągnika pozwala na uniknięcie ślizgania się kół w górzystym terenie. Ponadto RW 1610 może załadować i przenosić drugą belę na ramieniu ładującym podczas owijania. Standardowe wyposażenie owijarki obejmuje obcinacz folii z wysokim uchwytem oraz pojemnik na 2 rolki. Owijarka może być obsługiwana za pośrednictwem 3 linkowych dźwigni sterowania (wersja M), z licznikiem bel i warstw folii oraz automatycznym zatrzymaniem i terminalem sterującym w standardzie (wersja C).
Samoładująca owijarka bel okrągłych KUHN RW 1410 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Wysoka wydajność i doskonała jakość owijania

Stół do owijania bel z 4 pasami

Okrągły stół obrotowy

Owijarki bel okrągłych marki KUHN ze stołem obrotowym wyposażone są w dwa wałki i cztery szerokie pasy. Taka konstrukcja sprawia, że bela spoczywa na stole obrotowym, jak w głębokim stabilnym łożu. Dwa duże wałki podtrzymujące belę dają większą stabilność i lepsze prowadzenie beli. Z kolei cztery szerokie pasy zapewniają maksymalną trakcję i równomierny obrót beli. Równomierny obrót beli jest bardzo istotny, jeśli chcemy uzyskać optymalne zachodzenie na siebie poszczególnych warst folii w celu ochrony i zachowania jakości paszy przez cały okres składowania.

Stożkowe nosze wstępne

Standardowe napinacze folii, trzymające rolkę z folią o szerokości 750 mm, wykonane są z aluminium, aby folia się do nich nie przyklejała. Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii i obniżenia ryzyka jej zerwania. Specjalny żebrowany profil powierzchni aluminiowych wałków powoduje usuwanie powietrza i wody z powierzchni folii. Położenie napinaczy folii bardzo ułatwia zmianę rolek z folią. Standardowe wstępne napięcie folii na poziomie 70% jest osiągane przez cichą przekładnię zębatą, nie wymagającą dużych zabiegów konserwacyjnych. Można też zainstalować opcjonalny układ przekładni, aby uzyskać wstępne napinanie na poziomie 60%, dostosowując się do trudnych warunków, w jakich odbywać się będzie owijanie bel folią.
Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii.

Technika e-TWIN

Obok standardowego pojedynczego ramienia owijającego, firma KUHN wprowadza obecnie unikalny system e-TWIN, pozwalający na doskonałe, oszczędne i szybkie owijanie bel. Technika e-TWIN umożliwia owijanie za pomocą unikalnej kombinacji napinaczy folii, dającej niespotykane rozłożenie folii, skracające o 50% czas owijania i ograniczające zużycie folii. Stożkowe wałki napinaczy folii zostały ustawione względem siebie w taki sposób, że dwa pasma folii, każde o szerokości 750 mm, zachodzą na siebie w 2/3 i zespalają się ze sobą w jedną podwójną warstwę, zanim jeszcze opuszczą moduł napinacza. Dla wybranych owijarek istnieje opcja dokupienia zestawu automatycznej korekcji warstwy folii. Zestaw ten wykrywa rolkę pustą lub z przerwaną folią i dopasowuje wymaganą ilość obrotów stołu do owinięcia danej beli wymaganą ilością warstw folii.
Unikalne zalety układ e-TWIN:
Czas owijania skrócony o 50%
 • Dalsza oszczędność folii wynikająca z jej mocniejszego naprężenia
 • Ciaśniejsze owinięcie bel zwiększa hermetyczność, a co za tym idzie i jakość paszy
 • Wyjątkowa odporność na rozerwanie w każdych warunkach
 • Dostępne w wersjach ze sterowaniem ręcznym i elektronicznym
 • Stożkowe wałki napinaczy folii zostały ustawione względem siebie w taki sposób, że dwa pasma folii, każde o szerokości 750 mm, zachodzą na siebie w 2/3 i zespalają się ze sobą w jedną podwójną warstwę, zanim jeszcze opuszczą moduł napinacza.

  Obcinacze folii

  Z chwilą kiedy bela została owinięta żądaną ilością warstw folii, pas folii zostaje silnie przytrzymany i odcięty. Dobrze znane obcinacze typu nożycowego przytrzymują i obcinają folię. Dzięki odpowiedniej konstrukcji folia chwytana jest na całej szerokości. Folia przytrzymywana jest za pomocą zacisku, rozciągana w cienki pas, a następnie obcinana zanim bela stoczy się ze stołu. Zacisk silnie przytrzymuje folię w oczekiwaniu na kolejną belę przeznaczoną do owinięcia.
  Sprężynowy obcinacz z mocnym zaciskiem automatycznie przytrzymuje i obcina folię.

  Łagodny wyładunek bel

  Nisko położony stół zapewnia łagodny wyładunek beli.

  Niskoprofilowa konstrukcja ramy

  Doczepiane owijarki bel marki KUHN charakteryzują się unikalnym niskim profilem ramy, zapewniając maszynie maksymalną stabilność przy ładowaniu, owijaniu i wyładunku bel. Odpowiednie umiejscowienie tylnej osi pozwoliło obniżyć pozycję stołu obrotowego, eliminując potrzebę zastosowania aktywnego mechanizmu amortyzacji upadku beli na podłoże. Ponadto obciążenie ciągnika przez owijarkę jest stałe, co eliminuje skoki belki zaczepowej w górę i w dół oraz zapobiega ślizganiu się kół ciągnika podczas jazdy pod górę z belą na stole owijającym lub ramieniu ładującym. W celu zwiększenia wydajności pracy bela może być wyładowywana podczas jazdy!

  Sterowanie ręczne lub elektroniczne

  Elektronicznie sterowana wersja (C) modelu RW 1610 ze zintegrowaną i opatentowaną funkcją AUTOLOAD pozwoliła na zwiększenie udźwigu, prędkości owijania oraz ogólnej wydajności maszyny. Opcjonalnym wyposażeniem jest pilot zdalnego sterowania RF o dużym zasięgu działania.

  System sterowania

  W zależności od modelu i preferencji użytkownika można stosować dwa rodzaje sterowania:
  Wersja ze sterowaniem ręcznym (M) jest obsługiwana za pomocą dźwigni z linkami i w standardzie jest wyposażona w licznik bel, warstw folii i automatyczne zatrzymywanie. Licznik ten zlicza ilość warstw folii oraz łączną ilość owiniętych folią bel. Funkcja automatycznego zatrzymywania spowoduje automatyczne zatrzymanie stołu obrotowego / ramienia obrotowego z chwilą nałożenia wszystkich warstw folii. To przeistacza ręcznie sterowaną owijarkę w model półautomatyczny.
  Wersja sterowana elektronicznie (C) wykorzystuje terminal sterujący, który dostarcza wszelkich informacji i daje dostęp do funkcji pozwalających na przeprowadzenie w pełni automatycznego procesu owijania bel. Przy użyciu joysticka zintegrowanego z terminalem można sterować automatycznie wyładunkiem bel, a to tylko jedna z wielu bezpośrednich funkcji.

  Funkcja AUTOLOAD

  Model owijarki bel RW 1610 C może transportować drugą belę na ramieniu ładującym podczas owijania pierwszej. Funkcja AUTOLOAD oferuje zwiększenie ogólnej wydajności maszyny oraz większy udźwig i szybkość owijania bel. Opatentowana funkcja AUTOLOAD pozwala kierowcy całkowicie skoncentrować sie na prowadzeniu ciągnika, podczas gdy proces owijania rozpoczyna się automatycznie w momencie wykrycia beli na ramieniu ładującym. Podniesienie drugiej beli z pola przez ramię ładujące w trakcie procesu owijania pierwszej w celu przygotowania jej do transportu z pola do magazynu, odbywa się całkowicie automatycznie.
  Proces owijania rozpoczyna się automatycznie w momencie wykrycia beli na ramieniu ładującym.

  RW 1610 w położeniu transportowym na drodze.

  Specyfikacja

  Dane techniczne
   
  Wymiary bel (szerokość x średnica) (m)
  Maksymalna masa beli (kg)
  Długość maszyny (cm)
  Szerokość maszyny (cm)
  Wysokość maszyny (cm)
  System załadunku
  Automatyczny załadunek beli (AUTOLOAD)
  Możliwość przenoszenia drugiej beli na ramieniu ładującym
  Drugi wiersz nazwy produktu
  Stół obrotowy
  Rolki przytrzymujące belę
  Sterowanie
  Półautomatyczna praca z licznikiem bel i owinięć oraz automatycznym zatrzymaniem stołu
  Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca / zerwania folii
  Zdalne sterowanie radiowe RF
  Automatyczny obcinacz folii
  Napinacz folii
  Uchwyt na zapasowe rolki folii
  Wstępne naprężenie folii
  Wstępne naprężenie folii e-Twin
  Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
  Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
  Światła drogowe
  Możliwość odwrócenia kół do środka na czas transportu
  Masa (kg)
  RW 1410 M RW 1410 C RW 1610 M RW 1610 C
  120 x 100–150 120 x 100–150 120 x 100–150 120 x 100–150
  1.000 1.000 1.100 (1.200 jako opcja) 1.100 (1.200 jako opcja)
  455 455 420 420
  245
  (253 z kołami 360/55x12)
  245
  (253 z kołami 360/55x12)
  250
  (271 z kołami 380/55-17)
  250
  (271 z kołami 380/55-17)
  228 228 258 258
  Boczne ramię ładujące Boczne ramię ładujące Boczne ramię ładujące Boczne ramię ładujące
  - Seryjnie
  - Seryjnie Seryjnie
  KNL
  4 pasy 4 pasy 4 pasy 4 pasy
  Standardowy napinacz: 2 x regulowane / e-TWIN: 3 x stałe Standardowy napinacz: 2 x regulowane / e-TWIN: 3 x stałe Standardowy napinacz: 2 x regulowane / e-TWIN: 3 x stałe Standardowy napinacz: 2 x regulowane / e-TWIN: 3 x stałe
  Manualne,
  3 dźwignie/linki sterujące
  ElektroniczneVT30 Manualne:
  3 dźwignie/linki sterujące
  Elektroniczne
  VT30
  Seryjnie Seryjnie
  - Seryjnie
  (z systemem e-TWIN jeśli obie rolki się skończą)
  Seryjnie
  (z systemem e-TWIN jeśli obie rolki się skończą)
  - Opcja Opcja
  Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
  Pojedynczy 750 mm lub e-TWIN Pojedynczy 750 mm lub e-TWIN Pojedynczy 750 mm lub e-TWIN Pojedynczy 750 mm lub e-TWIN
  Na 4 rolki jako opcja Na 4 rolki jako opcja Seryjnie uchwyt na 2 rolki, na 6 jako opcja Seryjnie uchwyt na 2 rolki, na 6 jako opcja
  Seryjnie 70% (60% jako opcja) Seryjnie 70% (60% jako opcja) Seryjnie 70% (60% jako opcja) Seryjnie 70% (60% jako opcja)
  Seryjnie 90% (70% lub 60% jako opcja) Seryjnie 90% (70% lub 60% jako opcja) Seryjnie 90% (70% lub 60% jako opcja) Seryjnie 90% (70% lub 60% jako opcja)
  1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy
  26 l/min przy ciśnieniu 150 bar 26 l/min przy ciśnieniu 150 bar 26 l/min przy ciśnieniu 150 bar 26 l/min przy ciśnieniu 150 bar
  Opcja Opcja Seryjnie Seryjnie
  Seryjnie prawe koło,
  lewe koło jako opcja
  Seryjnie prawe koło,
  lewe koło jako opcja
  ≥ 1.000 ≥ 1.000 ≥1.490 ≥1.490

  Media

  Doczepiany model owijarki bel okrągłych RW 1610 w trakcie załadunku okrągłej beli i jednoczesnego owijania kolejnej beli.

  Dostępne aplikacje:

  Film, Net & Twine Calculators icon

  Kalkulator folii, siatki i sznurka

  Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
  e-TWIN Calculator Screenshot

  Kalkulator e-TWIN

  Obok owijarek ze standardowym systemem owijania, firma KUHN prezentuje RW serii 10 z innowacyjnym systemem e-TWIN zapewniającym dużą oszczędność folii. Innowacyjna technologia e -TWIN z opatentowanym systemem nakładania folii pozwala skrócić czas owijania o połowę oraz zredukować koszt zużycia folii. Dzięki kalkulatorowie e-TWIN masz możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy.
  Pobierz z App Store

  Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

  Zobacz w Google Play