Sylwetka owijarki KUHN RW 1200 samodzielnie ładującej okrągłe bele

Ładowanie, transport i owijanie bel za jednym zamachem

KUHN RW 1110 jest trzypunktowo zawieszanym modelem z szybkim zaczepem, idealnym do operacji typu "owiń i odłóż na stertę" na polu lub w gospodarstwie. Owijanie w miejscu składowania oznacza mniejsze ryzyko wiążące się z uszkodzeniem folii.

Samoładująca owijarka bel okrągłych KUHN RW 1200 jest w stanie ładować, transportować i owijać ciężkie bele do 1200 kg. Konstrukcja oparta na trzypunktowym zawieszeniu przesuwa środek ciężkości w stronę ciągnika, co przyczynia się do stabilności i lepszego rozkładu masy podczas owijania/transportu.
Model RW 1200 wyposażony jest w hydrauliczną przycinarkę folii w rodzaju nożyc, trzymając w miejscu i tnąc folię w gotowości na kolejną belę. Zmianę rolki folii można bardzo łatwo przeprowadzić, stojąc bezpiecznie na ziemi.
Możesz wybierać między ręcznie sterowaną wersją (M) a wersją sterowaną elektronicznie (C).
3-punktowo zawieszana owijarka bel RW 1200 w trakcie owijania beli na polu.

Korzyści dla użytkownika

Szybkie i niezawodne owijanie

Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii.

Stożkowe nosze wstępne

Standardowy napinacz folii, trzymający rolkę z folią o szerokości 750 mm, wykonany jest z aluminium, aby folia nie przyklejała się do jego powierzchni. Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii i obniżenia ryzyka jej zerwania. Specjalny żebrowany profil powierzchni aluminiowych wałków powoduje usuwanie powietrza i wody z powierzchni folii. Położenie napinaczy folii bardzo ułatwia zmianę rolek z folią. Standardowe wstępne napięcie folii na poziomie 70% jest osiągane przez cichą przekładnię zębatą, nie wymagającą dużych zabiegów konserwacyjnych. Można też zainstalować opcjonalny układ przekładni, aby uzyskać wstępne napinanie na poziomie 60%, dostosowując się do trudnych warunków, w jakich odbywać się będzie owijanie bel folią.

Obcinacze folii

W momencie kiedy bela została już owinięta żądaną ilością warstw folii, folia zostaje silnie przytrzymana i odcięta. Hydrauliczny obcinacz z mocnym zaciskiem automatycznie przytrzymuje i obcina folię, bez potrzeby dodatkowego nadzoru ze strony operatora.
Hydrauliczny obcinacz z mocnym zaciskiem przytrzymuje i obcina folię.

Ładowanie, transport i owijanie bel za jednym zamachem

Trzypunktowa konstrukcja zawieszenia przenosi ciężar owijarki bliżej ciągnika.

Wysoka stabilność i rozłożenie ciężaru

Trzypunktowa konstrukcja zawieszenia przenosi ciężar owijarki bliżej ciągnika, co przekłada się na zwiększenie stabilności oraz lepsze rozłożenie ciężaru podczas owijania oraz transportu.

Sterowanie ręczne lub elektroniczne

Wersja sterowana elektronicznie (C) stosuje terminal sterujący, który dostarcza wszelkich informacji i daje dostęp do funkcji pozwalających na przeprowadzenie w pełni automatycznego procesu owijania bel.

System sterowania

W zależności od modelu i preferencji użytkownika można stosować dwa rodzaje sterowania:
Wersja ze sterowaniem ręcznym (M) jest obsługiwana za pomocą dźwigni z linkami i w standardzie jest wyposażona w licznik bel, warstw folii i automatyczne zatrzymywanie. Licznik ten zlicza ilość warstw folii oraz łączną ilość owiniętych folią bel. Funkcja automatycznego zatrzymywania spowoduje automatyczne zatrzymanie stołu obrotowego / ramienia obrotowego z chwilą nałożenia wszystkich warstw folii. To przeistacza ręcznie sterowaną owijarkę w model półautomatyczny.
Wersja sterowana elektronicznie (C) wykorzystuje terminal sterujący, który dostarcza wszelkich informacji i daje dostęp do funkcji pozwalających na przeprowadzenie w pełni automatycznego procesu owijania bel. Przy użyciu joysticka zintegrowanego z terminalem można sterować automatycznie wyładunkiem bel, a to tylko jedna z wielu bezpośrednich funkcji.
3-punktowo zawieszana owijarka bel RW 1200 w trakcie owijania beli na polu.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary bel (szerokość x średnica) (m)
Maksymalna masa beli (kg)
Długość maszyny (cm)
Szerokość maszyny (cm)
Wysokość maszyny (cm)
Zaczep
System załadunku
Drugi wiersz nazwy produktu
Stół obrotowy
Rolki przytrzymujące belę
Sterowanie
Półautomatyczna praca z licznikiem bel i owinięć oraz automatycznym zatrzymaniem stołu
Automatyczny obcinacz folii
Napinacz folii
Wstępne naprężenie folii
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
Masa (kg)
RW 1200 M RW 1200 C
120 x 100–150 120 x 100–150
1.200 1.200
227 227
132 132
243 243
3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 2
2 ramiona z podwójnymi rolkami 2 ramiona z podwójnymi rolkami
KNL
2 ramiona z podwójnymi rolkami 2 ramiona z podwójnymi rolkami
1 (1 dodatkowa jako opcja) 1 (1 dodatkowa jako opcja)
Manualne: 2 dźwignie z linkami Elektroniczne
Seryjnie
Seryjnie Seryjnie
Pojedynczy 750 mm Pojedynczy 750 mm
Seryjnie 70% (60% jako opcja) Seryjnie 70% (60% jako opcja)
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy
24 l/min przy ciśnieniu 150 bar 24 l/min przy ciśnieniu 150 bar
≥ 700 ≥ 700

Media

RW 1200 3-punktowa owijarka bel w trakcie chwytania beli przeznaczonej do owinięcia.

Dostępne aplikacje:

Film, Net & Twine Calculators icon

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
e-TWIN Calculator Screenshot

Kalkulator e-TWIN

Obok owijarek ze standardowym systemem owijania, firma KUHN prezentuje RW serii 10 z innowacyjnym systemem e-TWIN zapewniającym dużą oszczędność folii. Innowacyjna technologia e -TWIN z opatentowanym systemem nakładania folii pozwala skrócić czas owijania o połowę oraz zredukować koszt zużycia folii. Dzięki kalkulatorowie e-TWIN masz możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play