Sylwetka owijarki KUHN RW 1110

Szybkie i niezawodne owijanie

KUHN RW 1110 jest trzypunktowo zawieszanym modelem z szybkim zaczepem, idealnym do operacji typu "owiń i odłóż na stertę" na polu lub w gospodarstwie. Owijanie w miejscu składowania oznacza mniejsze ryzyko wiążące się z uszkodzeniem folii.

Model KUHN RW 1110 jest w stanie owijać ciężkie bele do 1200 kg dzięki swojej masywnej ramie głównej, będącej standardem dla wszystkich statycznych owijarek. Nisko zamontowany 4-pasowy stół obrotowy zapewnia łagodny wyładunek bel, stąd odpada potrzeba stosowania aktywnego amortyzatora upadku. Niska wysokość montażu ułatwia także wymianę rolek folii. W celu zagwarantowania pewnego uchwytu i cięcia folii nawet w czasie deszczu, owijarka została wyposażona w przecinarkę folii z wysoko ustawionym sprężynowanym uchwytem.
Model RW 1110 może zostać wyposażony w innowacyjny, unikalny napinacz folii e-TWIN. Dzięki zastosowaniu techniki e-TWIN czas owijania zostaje zredukowany o 50% w porównaniu z modelami wyposażonymi tylko w pojedynczy napinacz folii, co oznacza znaczącą oszczędność folii.
Możesz wybierać między ręcznie sterowaną wersją (M) a wersją sterowaną elektronicznie ze standardowym pilotem zdalnego sterowania na fale radiowe (C).
Owijarka KUHN RW 1110 przy pracy

Korzyści dla użytkownika

Szybkie i niezawodne owijanie

Stół do owijania bel z 4 pasami

Okrągły stół obrotowy

Owijarki bel okrągłych marki KUHN ze stołem obrotowym wyposażone są w dwa wałki i cztery szerokie pasy. Taka konstrukcja sprawia, że bela spoczywa na stole obrotowym, jak w głębokim stabilnym łożu. Dwa duże wałki podtrzymujące belę dają większą stabilność i lepsze prowadzenie beli. Z kolei cztery szerokie pasy zapewniają maksymalną trakcję i równomierny obrót beli. Równomierny obrót beli jest bardzo istotny, jeśli chcemy uzyskać optymalne zachodzenie na siebie poszczególnych warst folii w celu ochrony i zachowania jakości paszy przez cały okres składowania.

Stożkowe nosze wstępne

Standardowe napinacze folii, trzymające rolkę z folią o szerokości 750 mm, wykonane są z aluminium, aby folia się do nich nie przyklejała. Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii i obniżenia ryzyka jej zerwania. Specjalny żebrowany profil powierzchni aluminiowych wałków powoduje usuwanie powietrza i wody z powierzchni folii. Położenie napinaczy folii bardzo ułatwia zmianę rolek z folią. Standardowe wstępne napięcie folii na poziomie 70% jest osiągane przez cichą przekładnię zębatą, nie wymagającą dużych zabiegów konserwacyjnych. Można też zainstalować opcjonalny układ przekładni, aby uzyskać wstępne napinanie na poziomie 60%, dostosowując się do trudnych warunków, w jakich odbywać się będzie owijanie bel folią.
Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii.

Technika e-TWIN

Obok standardowego pojedynczego ramienia owijającego, firma KUHN wprowadza obecnie unikalny system e-TWIN, pozwalający na doskonałe, oszczędne i szybkie owijanie bel. Technika e-TWIN umożliwia owijanie za pomocą unikalnej kombinacji napinaczy folii, dającej niespotykane rozłożenie folii, skracające o 50% czas owijania i ograniczające zużycie folii. Stożkowe wałki napinaczy folii zostały ustawione względem siebie w taki sposób, że dwa pasma folii, każde o szerokości 750 mm, zachodzą na siebie w 2/3 i zespalają się ze sobą w jedną podwójną warstwę, zanim jeszcze opuszczą moduł napinacza. Dla wybranych owijarek istnieje opcja dokupienia zestawu automatycznej korekcji warstwy folii. Zestaw ten wykrywa rolkę pustą lub z przerwaną folią i dopasowuje wymaganą ilość obrotów stołu do owinięcia danej beli wymaganą ilością warstw folii.
Unikalne zalety układ e-TWIN:
Czas owijania skrócony o 50%
 • Dalsza oszczędność folii wynikająca z jej mocniejszego naprężenia
 • Ciaśniejsze owinięcie bel zwiększa hermetyczność, a co za tym idzie i jakość paszy
 • Wyjątkowa odporność na rozerwanie w każdych warunkach
 • Dostępne w wersjach ze sterowaniem ręcznym i elektronicznym
 • Stożkowe wałki napinaczy folii zostały ustawione względem siebie w taki sposób, że dwa pasma folii, każde o szerokości 750 mm, zachodzą na siebie w 2/3 i zespalają się ze sobą w jedną podwójną warstwę, zanim jeszcze opuszczą moduł napinacza.

  Obcinacze folii

  W momencie kiedy bela została już owinięta żądaną ilością warstw folii, folia zostaje silnie przytrzymana i odcięta. Sprężynowy obcinacz z mocnym zaciskiem automatycznie przytrzymuje i obcina folię, bez potrzeby angażowania operatora owijarki.
  Sprężynowy obcinacz z mocnym zaciskiem automatycznie przytrzymuje i obcina folię.

  Łagodny wyładunek bel

  Nisko położony stół zapewnia łagodny wyładunek beli.

  Niskie posadowienie stołu obrotowego

  Nisko położony stół zapewnia łagodny wyładunek beli, a więc nie ma potrzeby stosowania amortyzatora upadku. Nisko zamontowany stół pozwala także na łatwą wymianę rolek z folią.

  Sterowanie ręczne lub elektroniczne

  Sterowana elektronicznie (C) wersja modelu RW 1110, ze standardowym pilotem zdalnego sterowania RF, może być obsługiwana z ładowarki przy użyciu zewnętrznego agregatu hydraulicznego lub z wykorzystaniem zasilania olejowego i elektrycznego drugiego ciągnika.

  System sterowania

  W zależności od modelu i preferencji użytkownika można stosować dwa rodzaje sterowania:
  Wersja ze sterowaniem ręcznym (M) jest obsługiwana za pomocą 2 dźwigni z linkami i w standardzie jest wyposażona w licznik bel, warstw folii i automatyczne zatrzymywanie. Licznik ten zlicza ilość warstw folii oraz łączną ilość owiniętych folią bel. Funkcja automatycznego zatrzymywania spowoduje automatyczne zatrzymanie stołu obrotowego z chwilą nałożenia wszystkich warstw folii. To przeistacza ręcznie sterowaną owijarkę w model półautomatyczny.
  Sterowana elektronicznie (C) wersja modelu RW 1110, ze standardowym pilotem zdalnego sterowania RF, może być obsługiwana z ładowarki przy użyciu zewnętrznego agregatu hydraulicznego lub z wykorzystaniem zasilania olejowego i elektrycznego drugiego ciągnika. Dzięki temu wystarczy tylko jedna osoba, aby nadzorować ładowanie, owijanie folią i odstawianie owiniętych folii. Standardową funkcją jest automatyczne zatrzymanie maszyny w momencie skończenia sie folii lub jej przerwania.
  RW 1110 owijający okrągłą belę przed oborą dla kóz.

  Specyfikacja

  Dane techniczne
   
  Wymiary bel (szerokość x średnica) (m)
  Maksymalna masa beli (kg)
  Długość maszyny (cm)
  Szerokość maszyny (cm)
  Wysokość maszyny (cm)
  Zaczep
  System załadunku
  Drugi wiersz nazwy produktu
  Stół obrotowy
  Rolki przytrzymujące belę
  Sterowanie
  Półautomatyczna praca z licznikiem bel i owinięć oraz automatycznym zatrzymaniem stołu
  Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca / zerwania folii
  Automatyczne korygowanie nakładania warstw folii, jeśli skończy się pierwsza rolka
  Zdalne sterowanie radiowe RF
  Automatyczny obcinacz folii
  Napinacz folii
  Uchwyt na zapasowe rolki folii
  Wstępne naprężenie folii
  Wstępne naprężenie folii e-Twin
  Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
  Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
  Masa (kg)
  RW 1110 C RW 1110 M
  120 x 100 – 150 120 x 100 – 150
  1.200 1.200
  290 290
  186 186
  260 260
  3-punktowy kat. 1 i 2 + jarzmo US U-Ramy (ISO 11001-1) 3-punktowy kat. 1 i 2 + jarzmo US U-Ramy (ISO 11001-1)
  Zewnętrzny Zewnętrzny
  KNL
  4 pasy 4 pasy
  Standardowy napinacz: 2 x regulowane / e-TWIN: 3 x stałe Standardowy napinacz: 2 x regulowane / e-TWIN: 3 x stałe
  Elektroniczne: sterownik VT30 Manualne: 2 dźwignie z linkami
  Seryjnie
  Seryjnie -
  Seryjnie w konfiguracji e-TWIN -
  Seryjnie -
  Seryjnie Seryjnie
  Pojedynczy 750 mm lub e-Twin Pojedynczy 750 mm lub e-TWIN
  Na 4 rolki jako opcja Na 4 rolki jako opcja
  Seryjnie 70% (60% jako opcja) Seryjnie 70% (60% jako opcja)
  Seryjnie 90% (70% lub 60% jako opcja) Seryjnie 90% (70% lub 60% jako opcja)
  1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy
  26 l/min przy ciśnieniu 150 bar 26 l/min przy ciśnieniu 150 bar
  ≥ 900 ≥ 900

  Media

  RW 1110 owijający okrągłą belę przed oborą wraz z robotem podającym z tyłu.