AXENT model maszyny

Precyzja rozsiewu na dużą skalę!

Poznaj zaczepiane rozsiewacze nawozów AXENT ze zbiornikiem o pojemności 9400 l, dostosowane do wysiewu różnych typów nawozów.

Znajdź najbliższego dealera

AXENT 10.1 to zaczepiany model uzupełniający gamę rozsiewaczy nawozów KUHN. Wyposażony zbiornik o pojemności 9400 l jest doskonałą maszyną dla dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych stosujących różne typy nawozów (granulowany, wapno, wilgotne produkty, nawozy organiczne). Jest wyposażony w zaawansowane technicznie rozwiązania (EMC, VARISPREAD PRO), które gwarantują prawidłową dawkę nawożenia w każdej sytuacji i wpływają na ograniczenie kosztów.
AXENT 100.1 podczas pracy na polu

Korzyści dla użytkownika

Zaawansowana technologia do Twojej dyspozycji

EMC: pomiar przepływu nawozu na każdej tarczy osobno, KUHN - pionier od ponad 20 lat!

Systemem pomiaru i regulacji dozowania na każdej tarczy osobno EMC

System EMC (elektroniczne sterowanie przepływem nawozu) co sekundę reguluje dawkę wysiewu z lewej i prawej strony rozsiewacza, działając podobnie jak „system ważenia” na każdej tarczy osobno. Zasada działania jest prosta, przepływ nawozu jest mierzony na każdej tarczy: w przypadku zablokowania wylotu, dawka wysiewu po tej stronie jest natychmiast automatycznie korygowana!
Od ponad 20 lat system zapewnia swoim użytkownikom prawidłowe dawki wysiewu, dzięki regulacji przepływu nawozu na każdej tarczy osobno.
Czujniki odczytują moment obrotowy każdej tarczy co sekundę. W zależności od odczytu, natężenie przepływu jest regulowane automatycznie i osobno na lewej i prawej tarczy.
System EMC zapewnia niezależną regulację przepływu nawozu w każdym wylocie, bez względu na wibrację i nachylenie terenu. Zużycie paliwa jest mniejsze, dzięki mniejszym obrotom silnika. Nie ma potrzeby wykonywania próby kręconej, wystarczy wprowadzić dawkę wysiewu i rozpocząć nawożenie. Zakres możliwych prędkości przepływu jest duży, od 20 do 500 kg/min, dlatego regulacja dawki za pomocą GPS dla lewej/prawej strony jest niezwykle precyzyjna.

VARISPREAD PRO

SpeedServo to nowy system sterowania zasuwami wyposażony w dwa silniki elektryczne, które są 2,5 do 5 razy szybsze od tradycyjnych siłowników. System zmienia punk podawania nawozu na tarcze, dostosowując obraz rozsiewu do kształtu działki. W rezultacie zyskujesz lepsze zarządzanie nakładkami i prawidłową dawkę wysiewu w każdym miejscu na polu, nawet podczas pracy z dużą prędkością.
VARISPREAD PRO: Bezstopniowe sterowanie szerokościami częściowymi (Section Control) z szybko reagującym systemem SpeedServo, 1 sekcja na metr roboczy

OPTIPOINT

Większość rolników rozpoczyna i kończy wysiew na uwrociach w tym samym miejscu, nie biorąc pod uwagę właściwości lotnych różnych nawozów. System OPTIPOINT automatycznie określa idealne punkty otwierania i zamykania zasuw dozujących w zależności od typu nawozu oraz prędkości roboczej. W rezultacie uzyskujemy wyższą precyzję podczas korzystania z sterowania GPS.
OPTIPOINT, otwieranie i zamykanie wylotów nawozowych na uwrociach optymalizowane przez GPS.

AXENT 100.1 zapewnia wysiew dwóch typów nawozu

Moduł AXIS PowerPack do rozsiewu nawozu granulowanego

Rozsiewaj nawóz granulowany za pomocą modułu AXIS PowerPack .

Wygodny system szybkiego montażu pozwala na zamianę jednej konfiguracji w drugą w ciągu zaledwie dziesięciu minut i może być obsługiwany przez jedną osobę. AXIS PowerPack to hydraulicznie napędzany moduł do precyzyjnego rozsiewu nawozu granulowanego. W oparciu o sprawdzoną konstrukcję rozsiewacza AXIS H-EMC, moduł może z najwyższą precyzją rozsiewać nawóz granulowany lub nasiona na szerokość od 18 do 50 m. Tarcze wysiewające z systemem współosiowej regulacji CDA zapewniają optymalny rozkład poprzeczny nawozu. Zmiana miejsca podawania nawozu na tarcze pozwala na szybkie dostosowanie maszyny do różnych nawozów i szerokości roboczych. Specjalny kształt otworów wylotowych zbiornika powoduje, że nawóz jest dostarczany na całej długości łopatek wyrzucających i tym samym jego przepływ i wysiew są bardzo równomierne. Rozsiewacz z systemem współosiowej regulacji CDA zapewnia precyzyjne obrazy rozsiewu. Zmiana dawki oraz zmiana prędkości jazdy nie wpływają na jakość rozsiewu nawozu. Bardzo wolno obracające się mieszadło reguluje dozowanie nawozu na tarcze i zapewnia płynny wysiew. Obraca się o 360° z prędkością zaledwie 17 obr./min i jest bardzo delikatne dla granul nawozu, pozwalając na wysiew 500 kg/min.
Wraz z tym modułem rozsiewającym otrzymujesz sterowanie dawką EMC, sterowanie sekcjami VARISPREAD PRO i zarządzanie wysiewem na uwrociach z GPS OPTIPOINT.

Moduł LIME PowerPack

Wyposażona w duże tarcze o średnicy 700 mm z pięcioma łopatkami, ta przystawka została dostosowana do rozsiewania ciężkich i wilgotnych produktów: nawozu sypkiego, wapna, peletu itd. w dużych dawkach, wynoszących kilka ton na hektar na szerokość 15 m lub nawet 18 m. Przenośnik taśmowy dozuje materiał w odpowiedniej dawce i proporcjonalnie do prędkości jazdy (DPAE). Hydraulicznie sterowane mieszadło (wyposażenie seryjne) poprawia przepływ materiału do tarcz wysiewających (również napędzanych hydraulicznie). Wzrusza strumień nawozu, zapewniając jego płynny transport do tarcz wysiewających. System szybkiego montażu przystawek z automatycznym sprzęgiem pozwala na zamianę modułów w mniej niż 10 minut. Możesz wykorzystywać maszynę do rozsiewania dwóch różnych produktów.
Moduł LIME PowerPack do precyzyjnego wysiewu wapna i innych produktów użyźniających glebę

Precyzyjne, równomierne dozowanie

Nad tarczami wysiewającymi znajduje się przenośnik taśmowy o szerokości 800 mm i grubości 8 mm. Przenośnik płynnie transportuje nawóz do tarcz wysiewających w sposób automatyczny, zapewniając precyzyjny rozsiew w optymalnej dawce. Jest wyposażony w automatyczny system centrowania. Dozowanie nawozu odbywa się w sposób automatyczny, bez ingerencji operatora. Przenośnik uruchamia się automatycznie w chwili obniżenia poziomu nawozu w zbiorniku modułu AXIS PowerPack.
AXENT 100.1 precyzyjne, równomierne i automatyczne podawanie nawozu za pomocą przenośnika taśmowego.

Zaawansowane rozwiązania to wysoki komfort obsługi

System hydrauliczny rozsiewacza nawozów AXENT 100.1

Może pracować z ciągnikami od 180 KM

AXENT jest wyposażony w niezależny układ hydrauliczny, dzięki czemu nie wymaga zasilania olejem ciągnika, za wyjątkiem sterowania plandeką i podporą parkingową. Jest zasilany od WOM przy 750 obr./min, co redukuje zużycie paliwa i umożliwia prace z każdym ciągnikiem. Układ hydrauliczny napędza tarcze wysiewające, przenośnik taśmowy, zasuwy dozujące, mieszadło w modelu LIME PowerPack oraz kierowaną skrętną oś.

Wygodne w obsłudze funkcje hydrauliczne w wyposażeniu seryjnym

Przywiązujemy dużą uwagę do komfortu pracy operatora. Następujące funkcje hydrauliczne stanowią wyposażenie seryjne: dyszel z zawieszeniem hydropneumatycznym zapewniający wysoki komfort prowadzenia maszyny na drodze i na polu, hydraulicznie sterowana plandeka usprawniająca załadunek oraz wbudowana podpora parkingowa sterowana z kabiny ciągnika, przyspieszająca odczepianie i podczepianie maszyny.
Rozsiewacz nawozów AXENT 100.1

Wbudowana kamera cofania ułatwia jazdę do tyłu.

Kamera cofania wbudowana w tylną osłonę zapewnia bezpieczne wjeżdżanie do budynków.
Wbudowana kamera cofania w rozsiewaczu nawozów AXENT 100.1 ułatwia jazdę do tyłu.

Wyposażenie

Skuteczne rozwiązania, które dostosują Twoją maszynę do warunków roboczych.

Rozsiewacz nawozów AXENT 100.1 w pracy.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Maksymalna pojemność (l)
Maksymalna ładowność (kg) ok.
Masa pustej maszyny bez przystawki wysiewającej (kg)
Wysokość napełniania (cm)
Wysokość transportowa (m)
Całkowita szerokość (cm)
Długość całkowita z przystawką wysiewającą (m)
Rozstaw kół
ISOBUS
DPAE (dawka wysiewu proporcjonalna do prędkości jazdy)
Opti Point
Section Control (sterowanie sekcjami manualne lub przez GPS)
Tabela wysiewu
Orientacyjna waga (kg) - tabela wysiewu
Wysiew graniczny
Czujnik niskiego poziomu nawozu w zbiorniku
Kamera tylna
Plandeka zbiornika
Podstawa zbiornika
Min. zapotrzebowanie na moc (kW/KM)
Jednostka hydrauliczna
Wymagane wyposażenie hydrauliczne
Tylne światła drogowe i tablice ostrzegawcze
AXENT1001
9400
8400
4250
290
3.15
2.55 przy rozstawie kół 2.00 m
7.70
2.00 / 2.10 / 2.15 / 2.25
Seryjnie
Seryjnie
VARISPREAD PRO
Dla AXIS PowerPack: VS PRO seryjnie (zmiana punktu podawania nawozu na tarcze, prędkości obrotowej tarcz oraz płynna zmiana dawki wysiewu) Dla AXIS UNIVERSAL PowerPack: jednoczesne otwieranie i zamykanie zasuw
UNIVERSAL PowerPack: do nawozów sypkichAXIS PowerPack: do nawozów granulowanych
AXIS PowerPack: 350UNIVERSAL PowerPack: 350
AXIS PowerPack: na prawą / lewą stronę poprzez zmian prędkości obrotowej tarczy i zmianę punktu podawania nawozu
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie, sterowana hydraulicznie
Bezkońcowy o grubości 8 mm, szerokość 800 mm
135 / 180
Seryjnie: napęd przenośnika + zasuwy dozujące + tarcze wysiewające
1 zawór dwukierunkowy dla nogi podporowej i 1 zawór dwukierunkowy dla plandeki
Tylne światła LED + tablice odblaskowe

Media

Dostępne aplikacje:

KUHN SpreadSet

KUHN SpreadSet

Przygotuj swój rozsiewacz do precyzyjnego wysiewu każdego rodzaju nawozu! Biorąc pod uwagę różnorodność nawozów oferowanych na rynku, jest bardzo istotne aby dokładnie je zidentyfikować i wybrać odpowiednie ustawienia w tabelach wysiewu. Aplikacja KUHN SpreadSet krok po kroku przeprowadzi Cię przez regulacje niezbędne do uzyskania odpowiedniej dawki oraz równomierności poprzecznej wysiewu w zależności od rodzaju nawozu, szerokości roboczej i prędkości jazdy. Ustawienia mogą być przeniesione bezpośrednio do maszyny za pośrednictwem modułu WIFI. Brak potrzeby manualnej ingerencji, wyeliminowanie błędów! Aplikacja może wyświetlać pozostałą objętość nawozu w zbiorniku, w celu uzupełnienia zbiornika tylko potrzebną ilością nawozu.
KUHN EasyMaps

KUHN EasyMaps

Zyskaj precyzję i ułatw swoją pracę z aplikacją mobilną KUHN EasyMaps! Aplikacja KUHN EasyMaps pozwala na wyświetlanie mapy aplikacyjnej oraz pozycję na polu. Dzięki KUHN EasyMaps możesz wizualizować swoje mapy aplikacyjne na smartfonie lub tablecie. W zależności od pozycji w polu natychmiast uzyskujesz nową dawkę do zastosowania, co pozwala to na dostosowanie ustawień roboczych w trakcie aplikacji,
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play