Sylwetka opryskiwacza frontalnego PF

Więcej niż prosty zbiornik frontalny

PF to nie jest zwykły zbiornik frontalny. To w pełni wyposażony, niezależny opryskiwacz. Zestaw złożony z frontalnego zbiornika PF i zawieszanego opryskiwacza DELTIS 2 lub ALTIS 2 zwiększa zasięg roboczy nawet o 100%.

Znajdź najbliższego dealera

Zestaw z opryskiwaczem frontalnym PF i opryskiwaczem zawieszanym o łącznej pojemności od 2300 l do 3500 l jest dostosowany do pracy z nowoczesnymi ciągnikami. Jest to ekonomiczna alternatywa dla samojezdnych opryskiwaczy tej samej pojemności. Zbiornik frontalny o pojemności od 1000 do 1500 l zapewnia optymalne rozłożenie ciężaru i doskonałą stabilność, nawet na pochyłym terenie.
Opryskiwacz frontalny PF podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Stworzony do profesjonalnych zadań

Widoczność jest bardzo dobra, nawet w przypadku dużego zbiornika frontalnego.

Funkcjonalne wykończenie

PF to nie jest zwykły zbiornik frontalny. Został zaprojektowany w oparciu o rozwiązania stosowane w opryskiwaczach, które zapewniają mu duży zasięg i niezależność. Układ cieczowy w tym modelu obejmuje rozwadnianie środków chemicznych, mieszanie i płukanie. Dobrze przemyślana konstrukcja zapewnia operatorowi maszyny doskonałą widoczność z przodu ciągnika oraz widok na zamontowany z boku wskaźnik poziomu cieczy.

Zbiorniki z centralnym napełnianiem

Przemyślany sposób montażu trzech zbiorników PF zapewnia zwartą sylwetkę i pozwala na centralne napełnianie zbiorników z możliwością dostępu z przodu opryskiwacza. Do wersji podstawowej (PF Select) można dołączyć zbiornik główny i zbiornik na wodę do płukania, zwiększając pojemność z 1350 l do 1850 l. Opryskiwacz jest również wyposażony w dwa przednie schowki.
Rzeczywista pojemność głównego zbiornika: 1160 lub 1660 litrów
Pojemność zbiornika na wodę do płukania: 190 litrów
Pojemność zbiornika na wodę do mycia rąk: 16 litrów
Zbiornik jest mocno osadzony w ramie głównej PF i całkowicie zabezpieczony zewnętrznymi pasami.

Obsługa MANUSET

Z ręcznie obsługiwanym systemem MANUSET masz pełną kontrolę podczas przygotowywania opryskiwacza do pracy. Intuicyjne przełączniki są zebrane w jednym miejscu z lewej strony opryskiwacza.
Zbiornik PF wyposażony seryjnie w pompę PM 75 lub PM 125 posiada zewnętrzne złącze wlotowe do niezależnego napełniania.
Obsługa MANUSET z 2 głównymi zaworami do zasysania i zasilania układu cieczowego.

Obsługa DILUSET

Z systemem DILUSET dwa główne zawory sterujące są wyposażone w silniczki elektryczne, a obsługa głównych funkcji zbiornika frontalnego PF odbywa się z kabiny ciągnika: zarządzanie mieszaniem i płukaniem. Podwójne sterowanie na panelu obsługowym pozwala regulować zawór ssawny.
DILUSET z podwójnym sterowaniem zaworem ssawnym

Pompy

Seryjnie montowana pompa z napędem elektrycznym (22 l / min) gwarantuje prawidłowe mieszanie cieczy roboczej i płukanie głównego zbiornika po zakończeniu oprysku. Dostępne są również dwie inne pompy z napędem hydraulicznym, które zwiększają wydatek cieczy do 75 l/min lub 125 l/min. Dzięki temu opryskiwacz może być napełniany niezależnie i może pracować z niezależnym zestawem opryskowym.
Hydraulicznie napędzana pompa o wydatku 75 l/min

„Wszystko w jednym”, pojedynczy wąż to uproszczenie

Pojedynczy wąż przesyłowy z kilkoma możliwościami napełniania

Jeden wąż rozprowadzający ciecz do tyłu i do przodu

Zestawy opryskiwaczy frontalnych PF i zawieszanych DELTIS 2 lub ALTIS 2 oferują kilka możliwości zastosowania: wykorzystanie całej pojemności na jeden produkt lub każdego zbiornika na inny produkt. Wersja PF Select może być również wykorzystana jako zbiornik na czystą wodę lub płynny nawóz azotowy. Dwa opryskiwacze są połączone jednym wężem przepływowym, który może być wykorzystywany do napełniania, przekierowywania cieczy roboczej i opróżniania resztek po płukaniu. Złączki typu CAMLOCK zapewniają szybkie podłączanie i odłączanie węża. Odczepiony wąż może być zamocowany na ciągniku.

Łatwe napełnianie

Zbiornik główny może być napełniany na kilka rożnych sposobów: 
  • Napełnianie z tylnego opryskiwacza z możliwością programowania objętości cieczy lub za pośrednictwem rozwadniacza środków chemicznych, przekierowując ciecz roboczą do zbiornika frontalnego.
  • Niezależne napełnianie za pomocą pompy PF poprzez sito wlewowe do przygotowania cieczy roboczej.
W przypadku pracy w zestawie z modelami DELTIS 2 lub ALTIS 2, zbiornik PF jest napełniany bezpośrednio z tylnego systemu.

Zarządzanie zbiornikiem

W trakcie wykonywania oprysku nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sterownika do obsługi zbiorników. Wystarczy nacisnąć symbol PF na terminalu tylnego opryskiwacza, żeby pompa automatycznie zmieniła kierunek z tylnego na przedni zbiornik. Użytkownik może w ten sposób wygodnie zarządzać opróżnianiem przedniego/tylnego urządzenia i dostosowywać według potrzeb obciążenie ciągnika.
Wygodne zarządzanie zbiornikami za pośrednictwem przycisku w kabinie ciągnika

Zestaw do oprysku i nawożenia dla zbiornika PF

Zestaw do niezależnej pracy dla zbiornika PF

Możesz oczekiwać jeszcze więcej od swojego zbiornika PF z niezależnym zestawem opryskowym.

Zbiornik PF wyposażony w pompę PM posiada możliwość zamontowania zestawu do niezależnej pracy. Zestaw jest umieszczony na tylnym zaczepie (siewnik, kultywator itp.) Zmiana konfiguracji z PF/opryskiwacz na PF/zaczep zajmuje niewiele czasu ze względu na zastosowanie szybkozłączy typy CAMLOCK.

Elektryczna regulacja dawki w zależności od prędkości jazdy (DPAE) ze sterownikiem RPB

Sterownik RPB automatycznie dostosowuje oprysk do prędkości jazdy, co zapewnia komfortową pracę i precyzyjnie wykonany zabieg. Przez cały czas wyświetla dawkę (l/ha), prędkość i ciśnienie robocze. Dzięki kompaktowym wymiarom i wiązce przewodów CAN bus, instalacja sterownika w kabinie jest bardzo łatwa.
Elektryczna regulacja dawki w zależności od prędkości jazdy (DPAE) ze sterownikiem RPB

Wyposażenie do oprysku i aplikacji płynnego nawozu

Dostępne są dwa rodzaje aparatów rozpylających do oprysku punktowego: jeden do aplikacji środka ochrony roślin, a drugi do nawozu. Aparaty rozpylające są montowane bezpośrednio na sekcjach wysiewających siewnika.
Rozpylacz zasilany przez niezależny zestaw

Wyposażenie

Dostępnych jest wiele opcji wyposażenia zapewniających komfort pracy i dostosowanych do wszelkich oczekiwań użytkowników.

PF 1500 w zestawie z siewnikiem

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Pojemność zbiornika (l)
Zaczep
Typ pompy
Regulacja dawki
PF SELECT 1000
1000 - 1500
Polietylenowy
1160 / 1660
305 (1000L) - 330 (1500L)
Caractéristiques générales
 
Sécurité
Transfert
Hauteur au transport (m)
Boitier
PF SELECT 1000
190
Pojedyncze: napełnianie
1.25 (1000L) - 1.50 (1500L)
2.41

Media