Model pługa VARI-MASTER L

Nowa wizja orki

Firma KUHN wprowadziła na rynek nowy pług: VARI-MASTER L. W oferowanej gamie pługów KUHN znajduje on miejsce pomiędzy modelami MASTER 153 i 183 i jest przeznaczony do intensywnego użytkowania w średniej wielkości gospodarstwach rolnych.

Znajdź najbliższego dealera

MASTER L to nowy pług zawieszany opracowany i wytwarzany przez firmę KUHN. Ta nowa seria o zadbanej i solidnej konstrukcji stanowi gamę asortymentową wpisującą się pomiędzy modele MASTER 153 i 183, do ciągników o mocy od 200 do 300 KM. Łączy w sobie moc, niezawodność i jakość pracy w celu zapewnienia najlepszej wydajności orki. Pługi zawieszane MASTER L zapewniają podniesienie produktywności upraw i zachowanie wartości agronomicznej gleb dzięki lepszemu zakopywaniu materii organicznej. Duże szerokości robocze i wysoka zwrotność zapewniają obniżanie kosztów operacyjnych gospodarstwa. Seria MASTER L dostępna jest w wersji od 4 do 6 nadwozi z systemem o zmiennej szerokości oraz z hydraulicznym zabezpieczeniem śrubowym lub non-stop. Seria ta posiada również wiele unikalnych opcji i szeroki wybór wyposażenia, aby spełnić oczekiwania zbiorowych i spółdzielczych gospodarstw rolnych.
Dzięki prostym i pomysłowym ustawieniom model MASTER L stanowi nowy punkt odniesienia w zakresie precyzyjnej orki.
VARI-MASTER L podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zyskaj na wydajności, jednocześnie optymalizując koszty

System regulacji Pro-Set pozwala na szybkie przygotowanie pługa VARI-MASTER L do pracy.

System regulacji Pro-Set

Łatwość wykonywania orki zależy również od szybkiego i bezproblemowego uruchomienia pługa. VARI-MASTER L korzysta z systemu „Pro-Set” ułatwiającego przygotowanie pługa do pracy. Zgrupowane w środkowej części pługa ustawienia robocze pozwalają na dostosowanie ciągnika do każdego rozstawu kół od 1,15 m do 1,60m. Wskaźnik jest widoczny z kabiny ciągnika. System „Pro-Set” gwarantuje perfekcyjne ustawienie pługa, dzięki możliwości wypoziomowania poprzecznego, które ogranicza zużycie części i poprawia przyczepność. Perfekcyjne wyważenie pozycji roboczej pługa VARI-MASTER L zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach roboczych.

Ograniczone wystawanie bez utraty stabilności

W pługu VARI-MASTER L boczne koło zamontowane jest bliżej ramy, co pozwala na wykonanie orki do samej krawędzi pola. Możliwe jest montowanie koła w kilku pozycjach, aby jak najlepiej dostosować się do warunków roboczych. Niezależnie od tego, czy regulujemy pozycję bocznego koła w pługu z zamkniętą konfiguracją korpusów, czy w modelu posiadającym możliwość rozbudowy, koło zawsze będzie mieścić się w szerokości roboczej. Dzięki temu, pole może zostać zaorane bliżej krawędzi, co ogranicza rozprzestrzenianie się chwastów. W celu poprawy stabilności, koło może być również zamontowane na końcu ramy, gdzie ułatwia regulację głębokości roboczej i poprawia przyczepność ciągnika.
Boczne koło pługa VARI-MASTER L jest zamontowane bliżej ramy, co pozwala zminimalizować jego wystawanie poza obrys pługa.

Możliwość regulacji przedpłużków w trzech płaszczyznach

Firma KUHN oferuje opatentowany system regulacji przedpłużków „3D-Skim” w pługu VARI-MASTER L; beznarzędziowa regulacja kąta natarcia. Rozwiązanie zapewnia bardzo dokładne przykrycie resztek roślinnych i płynną pracę. Regulacja 3D-Skim jest prosta, szybka i nie wymaga stosowania narzędzi, co zapewnia bezproblemowe przystosowanie pługa do każdych warunków roboczych. Jedna czynność reguluje głębokość roboczą i kąt natarcia przedpłużka.
Kształt przedpłużka ma również duże znaczenie. Przedpłużki pługa VARI-MASTER L mają ergonomiczny kształt, który wspomaga i ułatwia przepływ gleby.
Widok na przedpłużek VARI-MASTER L z regulacją 3D-Skim, zapewniającą doskonałe przykrycie resztek roślinnych.

Wygoda bez kompromisów

Widok z góry na pług VARI-MASTER L On Land

Wygodna orka po caliźnie

Pługi obracalne zawieszane MULTI i VARI-MASTER L są dostępne w wersji On Land lub bruzdowej.
Mechanizm On Land umożliwia uzyskanie doskonałej jakości orki w przypadku ciągników wyposażonych w szerokie opony (800 mm i więcej) lub gąsienice. Moc ciągnika jest wykorzystana w optymalny sposób. Orka poza linią pozwala zachować warunki glebowe, zapobiegając osiadaniu na dnie orki i ograniczając tworzenie podeszwy płużnej. Wstrząsy przy każdym wprowadzeniu w ziemię są znacznie zmniejszone, ponieważ nie ma już konieczności zjeżdżania w bruzdę; ciągnik pracuje płasko. Tryb On Land umożliwia również pracę za pośrednictwem GPS dzięki automatycznemu prowadzeniu ciągnika. Model MASTER L On Land jest bardzo elastyczny dzięki swojemu mechanizmowi, który zapewnia możliwość orki poza bruzdą lub w bruździe, gdy warunki przyczepności stają się trudniejsze.

Precyzyjne regulacje bez użycia narzędzi

Dzięki pługom MASTER L z pewnością nie będziesz tracić czasu na uciążliwe regulacje. Firma KUHN zapewnia najlepsze warunki użytkowania swoich pługów poprzez proste i precyzyjne ustawienia robocze. Jakość orki można łatwo regulować dzięki precyzyjnym ustawieniom. Wszystkie regulacje sterowane hydraulicznie mogą być wykonywane z kabiny ciągnika. Ta opcja jest zdecydowanie zalecana, jeśli gleby są bardzo niejednorodne, aby natychmiast dostosować głębokość orki do warunków pracy. Dokładne i precyzyjne ustawienia modelu MASTER L zapewniają oszczędności dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa i zabezpieczeniu części roboczych przed przedwczesnym zużyciem.
Hydrauliczna regulacja z kabiny ciągnika zapewnia błyskawiczne dostosowanie maszyny do warunków roboczych

Głowica EasyDrive lub OptiDrive

Głowica pługa VARI-MASTER L jest dostępna z zaczepem kategorii 3N, 3 i 4N. Dzięki sztywnym uchwytom sprzęgającym można łatwo podczepić pług i wyregulować wysokość dolnych jarzm, aby maksymalnie wykorzystać siłę uciągu ciągnika. Głowica EasyDrive pozwala na łatwą zmianę pozycji transport/praca. Nie ma konieczności odczepiania górnego łącznika w celu ustawienia pługa w pozycji transportowej. Oprócz łatwiejszego przestawiania pozycji transport/praca, głowica OptiDrive spełnia również rolę systemu amortyzacji. W pełni zintegrowany z głowicą system zawieszenia znacznie poprawia komfort jazdy na uwrociach i po drogach, chroniąc jednocześnie pług i ciągnik.
Głowice EasyDrive i OptiDrive ułatwiają przestawianie maszyny do pozycji roboczej i transportowej.

Wytrzymałość, siła napędowa pługów KUHN

Maszynowo spawana konstrukcja zapewnia pługom MASTER L wysoką niezawodność.

Mechanicznie spawana konstrukcja

Zawieszane pługi MASTER L zachowują wszystkie najważniejsze atuty serii MASTER 123, 153 i 183. Spawana mechanicznie konstrukcja zapewnia pługowi MASTER L maksymalną żywotność:
 • Jednoczęściowa głowica została zaprojektowana pod kątem wytrzymałościowym do pracy z ciągnikami do 300 KM.
 • Specjalny kształt kutego łącznika głównego pozwala osiągnąć maksymalny zakres regulacji punktu ciągu, bez negatywnego wpływu na ciężar pługa.
 • Trójkątny profil wzmacniający usztywnia całą konstrukcję za środkiem ciężkości
Budowa ramy wzmacnia wytrzymałość pług MASTER L:
 • Zastosowanie wysokogatunkowej stali pozwoliło zmniejszyć masę pługa, bez uszczerbku dla jego wydajności.
 • Optymalne rozłożenie ciężaru ogranicza kołysanie wzdłużne, zapewniając większą stabilność i zwrotność pługa VARI-MASTER L podczas pracy.
Pług KUHN MASTER L został zaprojektowany z myślą o wydajnej pracy przez długie lata.

System zmiennej szerokości roboczej w 100% wbudowany w ramę

Firmowe rozwiązanie KUHN – podnośnik o zmiennej szerokości jest w modelu VARI-MASTER L w pełni zintegrowany z belką ramy. Nie jest konieczna żadna konserwacja, ponieważ system jest w pełni chroniony przed działaniem czynników zewnętrznych, wstrząsami i korozją. Brak konieczności konserwacji zapewnia oszczędność znacznej ilości czasu i pieniędzy oraz rentowność pługów VARI-MASTER L. Siłownik o zmiennej szerokości jest wyposażony w funkcję pamięci, zapewniającą zachowanie szerokości cięcia przy każdym odwracaniu. Ponadto wymiana pierwszego korpusu odbywa się automatycznie w zależności od szerokości cięcia.
Pługi VARI-MASTER L zapewniają natychmiastowe dostosowanie do warunków pracy bez żadnego wysiłku.
Pługi MULTI-MASTER L są wyposażone w jeden z najprostszych na rynku systemów regulacji. Dzięki nowej przekładni MULTI zmiana szerokości roboczej jest przeprowadzana bardzo łatwo, bez konieczności odkręcania śrub. Model MULTI-MASTER zapewnia bardzo wysoką prędkość pracy przy szerokości roboczej do 20 cali (50 cm na korpus).
System zmiennej szerokości roboczej jest w 100% schowany w ramie pługa VARI-MASTERL

Wysokiej jakości części odporne na zużycie

Firma KUHN dostarcza części eksploatacyjne o bardzo wysokiej jakości, produkowane i kute w naszych fabrykach. Listwy zastosowane w modelu MASTER L wykorzystują technologię TRIPLEX z nierównymi warstwami. Technologia TRIPLEX z nierównymi warstwami to wyłączny produkt firmy KUHN, który zapewnia bardzo wysoką jakość orki i niezrównaną rezerwę zużycia. Składa się on z 3 warstw o ​​różnej twardości i różnej grubości, aby zoptymalizować odporność listew na zużycie:
    1) Powierzchnia użytkowa to grubsza, niezwykle twarda 3,3-milimetrowa warstwa, która umożliwia przesunięcie dotychczasowych granic

    2) Warstwa środkowa o grubości 2,3 mm jest bardziej miękka, aby pochłaniać wstrząsy i umożliwić pewne odkształcenia

   3) Ostatnia warstwa jest bardzo cienka i twarda, aby zachować dobre przytrzymywanie konstrukcji

W połączeniu z obróbką cieplną technologia TRIPLEX z nierównymi warstwami zapewnia żywotność odkładnic większą nawet o 40%.

Końcówki oraz redlice są kute i poddawane obróbce, aby przesunąć granice zużycia przy zachowaniu optymalnej zdolności penetracji i bardzo dobrej pracy korpusów pługa.
Szczegółowy widok trzech warstw stali o różnej grubości w odkładnicy Triplex

Wyposażenie

Hydrauliczna regulacja z kabiny ciągnika zapewnia błyskawiczne dostosowanie maszyny do warunków roboczych

Media