Model pługa VARI-MASTER L

Nowa wizja orki

Firma KUHN wprowadziła na rynek nowy pług: VARI-MASTER L. W oferowanej gamie pługów KUHN znajduje on miejsce pomiędzy modelami MASTER 153 i 183 i jest przeznaczony do intensywnego użytkowania w średniej wielkości gospodarstwach rolnych.

Znajdź najbliższego dealera

MASTER L to nowy pług zawieszany opracowany i wytwarzany przez firmę KUHN. Ta nowa seria o zadbanej i solidnej konstrukcji stanowi gamę asortymentową wpisującą się pomiędzy modele MASTER 153 i 183, do ciągników o mocy od 200 do 300 KM. Łączy w sobie moc, niezawodność i jakość pracy w celu zapewnienia najlepszej wydajności orki. Pługi zawieszane MASTER L zapewniają podniesienie produktywności upraw i zachowanie wartości agronomicznej gleb dzięki lepszemu zakopywaniu materii organicznej. Duże szerokości robocze i wysoka zwrotność zapewniają obniżanie kosztów operacyjnych gospodarstwa. 

Gama MASTER L, dostępna w wersjach od 4 do 6 korpusów, z układem wielokrotnego lub zmiennego rozstawu kół, z zabezpieczeniem śrubowym lub hydraulicznym non-stop. Seria ta posiada również wiele unikalnych opcji i szeroki wybór wyposażenia, aby spełnić oczekiwania zbiorowych i spółdzielczych gospodarstw rolnych. Dzięki prostej i pomysłowej regulacji MASTER L stanowi nowy punkt odniesienia w dziedzinie precyzyjnej orki.
VARI-MASTER L podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zyskaj na wydajności, jednocześnie optymalizując koszty

System regulacji Pro-Set pozwala na szybkie przygotowanie pługa VARI-MASTER L do pracy.

System regulacji Pro-Set

Łatwość wykonywania orki zależy również od szybkiego i bezproblemowego uruchomienia pługa. VARI-MASTER L korzysta z systemu „Pro-Set” ułatwiającego przygotowanie pługa do pracy. Zgrupowane w środkowej części pługa ustawienia robocze pozwalają na dostosowanie ciągnika do każdego rozstawu kół od 1,15 m do 1,60m. Wskaźnik jest widoczny z kabiny ciągnika. System „Pro-Set” gwarantuje perfekcyjne ustawienie pługa, dzięki możliwości wypoziomowania poprzecznego, które ogranicza zużycie części i poprawia przyczepność. Perfekcyjne wyważenie pozycji roboczej pługa VARI-MASTER L zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach roboczych.

Ograniczone wystawanie bez utraty stabilności

W pługu VARI-MASTER L boczne koło zamontowane jest bliżej ramy, co pozwala na wykonanie orki do samej krawędzi pola. Możliwe jest montowanie koła w kilku pozycjach, aby jak najlepiej dostosować się do warunków roboczych. Niezależnie od tego, czy regulujemy pozycję bocznego koła w pługu z zamkniętą konfiguracją korpusów, czy w modelu posiadającym możliwość rozbudowy, koło zawsze będzie mieścić się w szerokości roboczej. Dzięki temu, pole może zostać zaorane bliżej krawędzi, co ogranicza rozprzestrzenianie się chwastów. W celu poprawy stabilności, koło może być również zamontowane na końcu ramy, gdzie ułatwia regulację głębokości roboczej i poprawia przyczepność ciągnika.
Boczne koło pługa VARI-MASTER L jest zamontowane bliżej ramy, co pozwala zminimalizować jego wystawanie poza obrys pługa.

Możliwość regulacji przedpłużków w trzech płaszczyznach

Firma KUHN oferuje opatentowany system regulacji przedpłużków „3D-Skim” w pługu VARI-MASTER L; beznarzędziowa regulacja kąta natarcia. Rozwiązanie zapewnia bardzo dokładne przykrycie resztek roślinnych i płynną pracę. Regulacja 3D-Skim jest prosta, szybka i nie wymaga stosowania narzędzi, co zapewnia bezproblemowe przystosowanie pługa do każdych warunków roboczych. Jedna czynność reguluje głębokość roboczą i kąt natarcia przedpłużka.
Kształt przedpłużka ma również duże znaczenie. Przedpłużki pługa VARI-MASTER L mają ergonomiczny kształt, który wspomaga i ułatwia przepływ gleby.
Widok na przedpłużek VARI-MASTER L z regulacją 3D-Skim, zapewniającą doskonałe przykrycie resztek roślinnych.

Wygoda bez kompromisów

Widok z góry na pług VARI-MASTER L On Land

Wygodna orka po caliźnie

Pługi obracalne zawieszane MULTI i VARI-MASTER L są dostępne w wersji On Land lub bruzdowej.
Mechanizm On Land umożliwia uzyskanie doskonałej jakości orki w przypadku ciągników wyposażonych w szerokie opony (800 mm i więcej) lub gąsienice. Moc ciągnika jest wykorzystana w optymalny sposób. Orka poza linią pozwala zachować warunki glebowe, zapobiegając osiadaniu na dnie orki i ograniczając tworzenie podeszwy płużnej. Wstrząsy przy każdym wprowadzeniu w ziemię są znacznie zmniejszone, ponieważ nie ma już konieczności zjeżdżania w bruzdę; ciągnik pracuje płasko. Tryb On Land umożliwia również pracę za pośrednictwem GPS dzięki automatycznemu prowadzeniu ciągnika. Model MASTER L On Land jest bardzo elastyczny dzięki swojemu mechanizmowi, który zapewnia możliwość orki poza bruzdą lub w bruździe, gdy warunki przyczepności stają się trudniejsze.

Precyzyjne regulacje bez użycia narzędzi

Dzięki pługom MASTER L z pewnością nie będziesz tracić czasu na uciążliwe regulacje. Firma KUHN zapewnia najlepsze warunki użytkowania swoich pługów poprzez proste i precyzyjne ustawienia robocze. Jakość orki można łatwo regulować dzięki precyzyjnym ustawieniom. Wszystkie regulacje sterowane hydraulicznie mogą być wykonywane z kabiny ciągnika. Ta opcja jest zdecydowanie zalecana, jeśli gleby są bardzo niejednorodne, aby natychmiast dostosować głębokość orki do warunków pracy. Dokładne i precyzyjne ustawienia modelu MASTER L zapewniają oszczędności dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa i zabezpieczeniu części roboczych przed przedwczesnym zużyciem.
Hydrauliczna regulacja z kabiny ciągnika zapewnia błyskawiczne dostosowanie maszyny do warunków roboczych

Głowica EasyDrive lub OptiDrive

Głowica pługa VARI-MASTER L jest dostępna z zaczepem kategorii 3N, 3 i 4N. Dzięki sztywnym uchwytom sprzęgającym można łatwo podczepić pług i wyregulować wysokość dolnych jarzm, aby maksymalnie wykorzystać siłę uciągu ciągnika. Głowica EasyDrive pozwala na łatwą zmianę pozycji transport/praca. Nie ma konieczności odczepiania górnego łącznika w celu ustawienia pługa w pozycji transportowej. Oprócz łatwiejszego przestawiania pozycji transport/praca, głowica OptiDrive spełnia również rolę systemu amortyzacji. W pełni zintegrowany z głowicą system zawieszenia znacznie poprawia komfort jazdy na uwrociach i po drogach, chroniąc jednocześnie pług i ciągnik.
Głowice EasyDrive i OptiDrive ułatwiają przestawianie maszyny do pozycji roboczej i transportowej.

Wytrzymałość, siła napędowa pługów KUHN

Maszynowo spawana konstrukcja zapewnia pługom MASTER L wysoką niezawodność.

Mechanicznie spawana konstrukcja

Zawieszane pługi MASTER L zachowują wszystkie najważniejsze atuty serii MASTER 123, 153 i 183. Spawana mechanicznie konstrukcja zapewnia pługowi MASTER L maksymalną żywotność:
 • Jednoczęściowa głowica została zaprojektowana pod kątem wytrzymałościowym do pracy z ciągnikami do 300 KM.
 • Specjalny kształt kutego łącznika głównego pozwala osiągnąć maksymalny zakres regulacji punktu ciągu, bez negatywnego wpływu na ciężar pługa.
 • Trójkątny profil wzmacniający usztywnia całą konstrukcję za środkiem ciężkości
Budowa ramy wzmacnia wytrzymałość pług MASTER L:
 • Zastosowanie wysokogatunkowej stali pozwoliło zmniejszyć masę pługa, bez uszczerbku dla jego wydajności.
 • Optymalne rozłożenie ciężaru ogranicza kołysanie wzdłużne, zapewniając większą stabilność i zwrotność pługa VARI-MASTER L podczas pracy.
Pług KUHN MASTER L został zaprojektowany z myślą o wydajnej pracy przez długie lata.

System zmiennej szerokości roboczej w 100% wbudowany w ramę

Firmowe rozwiązanie KUHN – podnośnik o zmiennej szerokości jest w modelu VARI-MASTER L w pełni zintegrowany z belką ramy. Nie jest konieczna żadna konserwacja, ponieważ system jest w pełni chroniony przed działaniem czynników zewnętrznych, wstrząsami i korozją. Brak konieczności konserwacji zapewnia oszczędność znacznej ilości czasu i pieniędzy oraz rentowność pługów VARI-MASTER L. Siłownik o zmiennej szerokości jest wyposażony w funkcję pamięci, zapewniającą zachowanie szerokości cięcia przy każdym odwracaniu. Ponadto wymiana pierwszego korpusu odbywa się automatycznie w zależności od szerokości cięcia.
Pługi VARI-MASTER L zapewniają natychmiastowe dostosowanie do warunków pracy bez żadnego wysiłku.
Pługi MULTI-MASTER L są wyposażone w jeden z najprostszych na rynku systemów regulacji. Dzięki nowej przekładni MULTI zmiana szerokości roboczej jest przeprowadzana bardzo łatwo, bez konieczności odkręcania śrub. Model MULTI-MASTER zapewnia bardzo wysoką prędkość pracy przy szerokości roboczej do 20 cali (50 cm na korpus).
System zmiennej szerokości roboczej jest w 100% schowany w ramie pługa VARI-MASTERL

Wysokiej jakości części odporne na zużycie

Firma KUHN dostarcza części eksploatacyjne o bardzo wysokiej jakości, produkowane i kute w naszych fabrykach. Listwy zastosowane w modelu MASTER L wykorzystują technologię TRIPLEX z nierównymi warstwami. Technologia TRIPLEX z nierównymi warstwami to wyłączny produkt firmy KUHN, który zapewnia bardzo wysoką jakość orki i niezrównaną rezerwę zużycia. Składa się on z 3 warstw o ​​różnej twardości i różnej grubości, aby zoptymalizować odporność listew na zużycie:
    1) Powierzchnia użytkowa to grubsza, niezwykle twarda 3,3-milimetrowa warstwa, która umożliwia przesunięcie dotychczasowych granic

    2) Warstwa środkowa o grubości 2,3 mm jest bardziej miękka, aby pochłaniać wstrząsy i umożliwić pewne odkształcenia

   3) Ostatnia warstwa jest bardzo cienka i twarda, aby zachować dobre przytrzymywanie konstrukcji

W połączeniu z obróbką cieplną technologia TRIPLEX z nierównymi warstwami zapewnia żywotność odkładnic większą nawet o 40%.

Końcówki oraz redlice są kute i poddawane obróbce, aby przesunąć granice zużycia przy zachowaniu optymalnej zdolności penetracji i bardzo dobrej pracy korpusów pługa.
Szczegółowy widok trzech warstw stali o różnej grubości w odkładnicy Triplex

Wyposażenie

Hydrauliczna regulacja z kabiny ciągnika zapewnia błyskawiczne dostosowanie maszyny do warunków roboczych

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Erforderliche Traktorleistung min/max (PS)
Maksymalna dopuszczalna moc ciągnika (kW/KM)
Masa ok. (kg) modelu T
Masa ok. (kg) modelu NSH
Szerokość robocza (cm)
Szerokość robocza (cale)
Prześwit pod ramą (cm)
Odległość pomiędzy korpusami (cm)
Głowica (mm)
Rama (mm)
Hydrauliczna regulacja pierwszej skiby
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
MULTI-MASTER L 4E MULTI-MASTER L 5 MULTI-MASTER L 5E MULTI-MASTER L 6 VARI-MASTER L 4E VARI-MASTER L 5 VARI-MASTER L 5E VARI-MASTER L 6 MULTI-MASTER L OL 4E MULTI-MASTER L OL 5 MULTI-MASTER L OL 5E MULTI-MASTER L OL 6 VARI-MASTER L OL 4E VARI-MASTER L OL 5 VARI-MASTER L OL 5E VARI-MASTER L OL 6 VARI-MASTER L SMART PLOUGHING 5E VARI-MASTER L SMART PLOUGHING 6 VARI-MASTER L OL SMART PLOUGHING 5E VARI-MASTER L OL SMART PLOUGHING 6
140 175 175 210 140 175 175 210 140 175 175 210 140 175 175 210 184 220
200 250 250 300 200 250 250 300 200 250 250 300 200 250 250 300 184/250 220/300 250 300
1720 1970 1959 2207 1906 2178 2155 2419 1838 2087 2075 2323 2051 2323 2311 2550 2155 2419 2735 2999
1885 2170 2161 2445 2009 2299 2279 2526 2002 2287 2278 2561 2148 2438 2435 2694 2279 2562 2859 3142
35 - 40 - 45 - 50 35 - 40 - 45 - 50 35 - 40 - 45 - 50 35 - 40 - 45 - 50 30 do 55 30 do 55 30 do 55 30  do 55 35 - 40 - 45 - 50 35 - 40 - 45 - 50 35 - 40 - 45 - 50 35 - 40 - 45 - 50 35 do 55 35 do 55 35 do 55 35 do 55 30 do 55 (Minimalna szerokość orki z korpusami Lift Control: 40 cm) 30 do 55 (Minimalna szerokość orki z korpusami Lift Control: 40 cm) VARI-MASTER L ON LAND SMART PLOUGHING) 30 do 55 (Minimalna szerokość orki z korpusami Lift Control: 40 cm)
14 -16 -18 -20 14 -16 -18 -20 14 -16 -18 -20 14 -16 -18 -20 12 do 22 12 do 22 12 do 22 12 do 22 14 -16 -18 -20 14 -16 -18 -20 14 -16 -18 -20 14 -16 -18 -20 14 do 22 14 do 22 14 do 22 14 do 22 12 do 22 (Minimalna szerokość orki z korpusami Lift Control: 16 cali) 30 do 55 (Minimalna szerokość orki z korpusami Lift Control: 40 cm) 12 do 22 (Minimalna szerokość orki z korpusami Lift Control: 16 cali) 12 do 22 (Minimalna szerokość orki z korpusami Lift Control: 16 cali)
80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T 80 dla NSH - 85 dla T
101 101 95 95 101 101 95 95 101 101 95 95 101 95 95 95 95 95 95 95
Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130 Ø 130
150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150
Seryjnie (obsługa za pomocą ISOBUS) Seryjnie (obsługa za pomocą ISOBUS) Seryjnie (obsługa za pomocą ISOBUS) Seryjnie (obsługa za pomocą ISOBUS)
Obrót: 1x dwukierunkowy;
Hydrauliczne przesunięcie: 1x dwukierunkowy;
Opcje: Koło hydrauliczne: 1x dwukierunkowy;
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1x dwukierunkowy
Obrót: 1x dwukierunkowy;
Hydrauliczne przesunięcie: 1x dwukierunkowy;
Opcje: Koło hydrauliczne: 1x dwukierunkowy;
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1x dwukierunkowy
Obrót: 1x dwukierunkowy;
Hydrauliczne przesunięcie: 1x dwukierunkowy;
Opcje: Koło hydrauliczne: 1x dwukierunkowy;
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1x dwukierunkowy
Obrót: 1x dwukierunkowy;
Hydrauliczne przesunięcie: 1x dwukierunkowy;
Opcje: Koło hydrauliczne: 1x dwukierunkowy;
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja punktu ciagu: 1 x dwukierunkowy
Regulacja szerokości roboczej: 1 x dwukierunkowy
Obrót: 1 x dwukierunkowy
Hydrauliczne koło podporowe: 1x dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja w pionie: 1 x dwukierunkowy
Złącze P-T & Load sensing Złącze P-T & Load sensing Złącze P-T & Load sensing Złącze P-T & Load sensing
Caractéristiques générales
 
Déport
MULTI-MASTER L 4E MULTI-MASTER L 5 MULTI-MASTER L 5E MULTI-MASTER L 6 VARI-MASTER L 4E VARI-MASTER L 5 VARI-MASTER L 5E VARI-MASTER L 6 MULTI-MASTER L OL 4E MULTI-MASTER L OL 5 MULTI-MASTER L OL 5E MULTI-MASTER L OL 6 VARI-MASTER L OL 4E VARI-MASTER L OL 5 VARI-MASTER L OL 5E VARI-MASTER L OL 6 VARI-MASTER L SMART PLOUGHING 5E VARI-MASTER L SMART PLOUGHING 6 VARI-MASTER L OL SMART PLOUGHING 5E VARI-MASTER L OL SMART PLOUGHING 6
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie

Media