Model pługa MASTER 113

Prosty, lekki i wytrzymały pług

Zawieszane pługi obracalne KUHN MASTER 113 to lekkie i jednocześnie wytrzymałe maszyny, które dzięki precyzyjnej regulacji ustawień roboczych zapewniają najwyższą jakość orki.

Znajdź najbliższego dealera

Seria MASTER 113 spełnia oczekiwania rolników szukających pługa, który jest jednocześnie lekki i wytrzymały. Wyposażone w dwa do pięciu korpusów, pługi tej serii są przystosowane do pracy na glebach lekkich do średnich z ciągnikami w przedziale mocy od 90 do 150 KM.
Dzięki swojej niezawodności, prostej regulacji i doskonałej jakości orki, pług MASTER serii 113 spełni Twoje oczekiwania. Dostępne opcje i wyposażenie dodatkowe pozwolą dostosować pług MASTER 113 do Twoich potrzeb.
Zawieszany pług MASTER 113 to rezultat ponad 100-letniego doświadczenia firmy KUHN w dziedzinie orki. Pług MASTER 113 to inwestycja w jakość, która zwiększy zyskowność Twojej działalności.
Pług MASTER 113 w pracy

Korzyści dla użytkownika

Prosta i mocna konstrukcja

Dzięki małym wymaganiom pod względem siły uciągu, pługi MASTER 113 są przystosowane do pracy ze standardowymi modelami ciągników dostępnymi na rynku.

Ograniczone zapotrzebowanie na moc.

Zaletą pługów MASTER 113 jest ich mały ciężar, który pozwala na pracę z ciągnikami średniej mocy. Dzięki temu, czterokorpusowy pług MASTER 113 zapewnia wysoką jakość orki pracując z ciągnikiem 90 KM. Mała masa pługów MASTER serii 113 pozwala na pełne wykorzystanie mocy ciągnika i uzyskanie wysokiej wydajności roboczej przy ograniczonym zagęszczeniu gleby. Ograniczenie ilości sprzętu poprawia rentowność gospodarstwa ze względu na optymalizację kosztów mechanizacji. MASTER 113 doskonale sprawdza się w uprawie gleb od lekkich do średnich i umożliwia pracę z różną szerokością roboczą korpusów: 35, 40 i 45 cm w zależności od warunków roboczych (ukształtowanie terenu, wielkość pól, rodzaj orki, dostępna moc ciągnika itp.).

Bardzo prosta i intuicyjna obsługa

Regulacja pługa MULTI-MASTER 113 jest bardzo prosta i wystarczy ją przeprowadzić tylko raz, ustawiając punkt ciągu i szerokość pierwszej skiby oraz wykonując poprzeczne i wzdłużne poziomowanie. Łącznik główny pozwala na precyzyjną regulację punktu ciągu i pierwszej skiby.
Szerokość robocza korpusów jest regulowana poprzez obrócenie trzech śrub mocujących w ramie. Ten trzypunktowy układ mocowania jest bardzo wytrzymały i zapobiega odkształceniom, zapewniając długą żywotność pługa. Śruby znajdują się na krawędzi ramy, dzięki czemu wykorzystano wytrzymałość ścianek bez potrzeby stosowania dodatkowych wzmocnień.
Na czas przejazdu po drodze nie ma potrzeby składania pługa MASTER 113, ponieważ jest on wyposażony w koło transportowe. Łatwo dostępne, uniwersalne śruby blokują pług i zapewniają bezpieczny transport.
Prosta obsługa pługa MASTER 113 zapewnia użytkownikowi całkowicie bezstresową pracę.

Proste ustawienia i komfort użytkowania

Duże prześwity w pługu MASTER 103 gwarantują wyjątkową skuteczność przykrycia resztek roślinnych glebą.

Duży prześwit

Duży prześwit pod ramą i pomiędzy korpusami w pługu MASTER 113 gwarantuje wyjątkową skuteczność przykrycia resztek roślinnych glebą. Pług MASTER 113 w wersji z zabezpieczeniem śrubowym T zapewnia prześwit pod ramą 75 lub 80 cm (opcja) i prześwit pomiędzy korpusami 90 lub 102 cm. Jeśli szukasz zwrotnego i lekkiego pługa, odpowiedni będzie prześwit 90 cm pomiędzy korpusami. W przypadku, jeśli orka jest wykonywana głównie przy dużej ilości resztek pożniwnych, zalecamy prześwit 102 cm, który zapewni płynniejszą pracę pługa.
MASTER 113 z zabezpieczeniem hydraulicznym NSH posiada prześwit 70 cm pod ramą i 90 cm pomiędzy korpusami.

Prosta i precyzyjna regulacja.

Wszystkie punkty regulacyjne w pługu MASTER 113 są łatwo dostępne, co zapewnia duży komfort obsługi.
Bez użycia jakiegokolwiek narzędzia można jednocześnie ustawić punkt ciągu i szerokość pierwszej skiby oraz wykonać poziomowanie poprzeczne. Ustawienie punktu ciągu i szerokości pierwszej skiby odbywa się za pomocą łącznika głównego. Nachylenie reguluje się samoczynnie poprzez obrót w celu idealnego wypoziomowania poprzecznego pługa.
Pionowe ustawienie pługa jest regulowane bez użycia narzędzi za pomocą dolnego ogranicznika, co minimalizuje obciążenie osi i łożysk.
Ustawienie pługa względem rozstawu kół ciągnika odbywa się w prosty sposób poprzez regulację łączników. MASTER 113 może być ustawiony względem trzech rozstawów kół, maksymalnie do 1,55 m.
Przedpłużki są montowane niezależnie dla prawego i lewego kierunku orki. Przedpłużki zamontowane na niezależnych wspornikach są stabilne i nie ma ryzyka ich ześliźnięcia lub obracania się wokół ramienia. Prosta i precyzyjna regulacja odbywa się w dwóch kierunkach: na wysokość i wzdłużnie.
Prosta regulacja wysokości przedpłużków.

Śrubowe (T) lub hydrauliczne (NSH) zabezpieczenie przeciwkamieniowe

  • Śrubowe zabezpieczenie przeciwkamieniowe T:

wysoka skuteczność i pełna ochrona pługa Doskonałe rozwiązanie na ciężkie gleby! Szczególną cechą zabezpieczenia śrubowego T jest to, że śruba zostaje rozerwana, a nie ścięta. Gwarantuje to powtarzalność wyzwalania i długą żywotność zabezpieczenia bez ryzyka uszkodzenia mocowań. System ten zapewnia również szybką i łatwą wymianę śruby zabezpieczającej.

  • Zabezpieczenie hydrauliczne:

zapewnia doskonałe dostosowanie do warunków roboczych. Krzywa uwalniania zabezpieczenia hydraulicznego non-stop NSH zapewnia natychmiastowy powrót korpusu płużnego do gleby.
Zużycie oraz wymagania konserwacyjne są ograniczone, ponieważ siły oddziałują tylko w jednej linii na ramie i dzięki temu konstrukcja całego pługa jest chroniona.
Przekrój poprzeczny hydraulicznego zabezpieczenia przeciwkamieniowego

Wyposażenie

Dzięki małym wymaganiom pod względem siły uciągu, pługi MASTER 113 są przystosowane do pracy ze standardowymi modelami ciągników dostępnymi na rynku.

Media