SPV ACCESS - POWER - INTENSE

SPV-POWER-Silhouette.png

Przeprojektowana konstrukcja, łatwa obsługa!

Samojezdne wozy paszowe SPV Access/Power/Intense z 1 pionowym ślimakiem i bocznym wysypem paszy. Dostępne ze zbiornikami od 12 do 17 m3, dla stad liczących od 60 do 130 sztuk bydła mlecznego.

Znajdź najbliższego dealera

Samojezdne wozy paszowe z jednym ślimakiem zostały opracowane w taki sposób, aby mogły je kupować gospodarstwa indywidualne i żeby mogły spełniać potrzeby wszystkich rolników! Samojezdne wozy paszowe SPV Access/Power/Intense zaprojektowano z myślą o rolnikach poszukujących bardzo kompaktowych, nisko zawieszonych i łatwych w prowadzeniu maszyn. Te modele samojezdnych wozów paszowych ze zbiornikami o pojemności od 12 do 17 m3, dostosowane do potrzeb gospodarstw ze stadami powyżej 60 krów mlecznych, posiadają unikatową konstrukcje, która wyróżnia te modele na tle innych maszyn na rynku. Modele z pojedynczym pionowym ślimakiem zostały wyposażone w tylną skrętną oś, która zapewnia mały promień skrętu. Ta gama obejmuje szereg modeli na potrzeby różnych użytkowników: 

SPV Access: Modele ze zbiornikami 12, 14 i 15 m3 z frezem załadowczym o mocy 90 KM i dopuszczalna prędkością jazdy 25 km/h,
SPV Power: Modele ze zbiornikami 12, 14, 15 i 17 m3 z frezem załadowczym o mocy 120 KM i dopuszczalną prędkością jazdy 25 km/h,
SPV Power: Modele ze zbiornikami 12, 14, 15 i 17 m3 z frezem załadowczym o mocy 120 KM i dopuszczalną prędkością jazdy 40 km/h.
SPV-work01.JPG

Korzyści dla użytkownika

Samojezdne maszyna o maksymalnej zwrotności!

Innowacje konstrukcja zapewniająca mały kąt skrętu w samojezdnych wozach paszowych KUHN SPV Access/Power/Intense

Promień skrętu 5 m: łatwa obsługa!

Konstrukcja samojezdnych wozów paszowych SPV Access/Power/Intense jest bardzo innowacyjna.
Tylna oś jest osią skrętną. Pozwala to na wykonywanie ciasnych zakrętów (5,9 m). Zawracanie w silosie po wykonaniu załadunku lub wjeżdżanie w wąskie korytarze paszowe jest bardzo łatwe.
Dla rolników, którzy chcą uzyskać jeszcze większą zwrotność, dostępna jest opcjonalna przednia skrętna oś. Promień skrętu wynosi wtedy 5 m i jest najmniejszy na rynku.

Zoptymalizowane wymiary

Wymiary zewnętrzne maszyn z nowej gamy zostały zmodyfikowane pod kątem optymalizacji rozmieszczenia wszystkich podzespołów. Silnik umieszczono pomiędzy kabiną a zbiornikiem (pod kątem 90° względem kierunku jazdy), co zapewnia komfortowy dostęp w celu wykonania podstawowych czynności konserwacyjnych.
Zoptymalizowane wymiary samojezdnych wozów paszowych KUHN SPV Access/Power/Intense

Kabina VISIOSPACE: dobra widoczność to synonim bezpieczeństwa

Powierzchnia okien w nowej kabinie VISIOSPACE została zwiększona o 20% w porównaniu z poprzednią wersją. Nowa kabina VISIOSPACE zapewnia najlepszą widoczność na rynku. Z pola widzenia zostały usunięte wszystkie przeszkody, co pozwala zachować maksymalną precyzję podczas zbliżania się do silosu. Duże okno w drzwiach również zapewnia bezpieczniejszą jazdę. Cała przednia szyba jest pokryta folią samoogrzewającą, która zapewnia maszynie szybką gotowość do pracy, nawet podczas porannych przymrozków lub w przypadku zaparowania, gdy wjeżdżamy z podwórka do obory. Przednia szyba jest czyszczona za pomocą dwóch wycieraczek zamontowanych na uchwytach o długości 1400 mm oraz 3 spryskiwaczy.
Bardzo duże okna wysypowe w samojezdnych wozach paszowych KUHN SPV Access/Power/Intense

Bezkonkurencyjny komfort jazdy i ergonomia obsługi z myślą o kierowcy

Wnętrze kabiny jest bardzo przestrzenne: jazda tą bardzo ważną w codziennej pracy maszyną jest komfortowa. Joystick i pulpit sterujący są wbudowane w siedzenie operatora. Maksymalny komfort jazdy nawet na nierównym podłożu. Joystick został zaprojektowany tak, aby operator miał pełną kontrolę nad maszyną w każdej sytuacji! Najpierw, za pomocą przełączników umieszczonych na panelu sterowania wybierany jest tryb pracy spośród czterech możliwości (załadunek, zadawanie paszy, transport lub tryb ręczny). Następnie wielofunkcyjny joystick przejmuje sterowanie maszyną. Niepotrzebne funkcje maszyny zostają zablokowane. Ergonomia i elastyczność joysticka przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy operatora. Napęd maszyny, hydrostatyczny z dwoma prędkościami pod obciążeniem, jest również obsługiwany za pośrednictwem wielofunkcyjnego joysticka. Terminal CCI, ekran kamery i terminal wagowy są zamontowane na prawym słupku kabiny VISIOSPACE, co zapewnia ciągłe wyświetlanie wszystkich istotnych informacji bez blokowania pola widzenia kierowcy. Użytkownik doceni wygodę kabiny VISIOSPACE, która jest zamontowana na amortyzatorach i jest całkowicie dźwiękoszczelna (poniżej 71 dBA). Kabina VISIOSPACE jest dostępna w różnych wariantach wyposażenia (STANDARD, EDITION i ATTRACTIVE). Lepszy dostęp, ułatwiający bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z kabiny. Schodek wbudowany w podłogę zwalnia miejsce wewnątrz kabiny dla schowka na dokumenty. Moc dmuchawy została zwiększona o 50%, aby szybciej ogrzać kabinę. Wyloty dmuchawy są idealnie umiejscowione z myślą o komforcie kierowcy. Regulatory dmuchawy, radia i wskaźników znajdują się w zasięgu ręki, w górnej części kabiny. Kabina jest chroniona od góry osłoną, która minimalizuje ryzyko uszkodzenia przez spadające zamarznięte kawałki kiszonki podczas pracy w niskich temperaturach.
Bezkonkurencyjny komfort jazdy i ergonomia obsługi z myślą o kierowcach samojezdnych wozów paszowych KUHN SPV Access/Power/Intense

Doskonałe właściwości jezdne

Bazując na swoim bogatym doświadczeniu w zakresie samojezdnych wozów paszowych, firma KUHN wyposażyła również tą gamę maszyn w wyjątkowy układ jezdny. Przednia oś skrętna podtrzymuje 65% masy pojazdu. Teraz nawet największe wzniesienia są pokonywane bez wysiłku.
Samojezdne wozy paszowe KUHN SPV Access/Power/Intense o wyjątkowych właściwościach jezdnych

Uniwersalne wymiary

SPV-work05.JPG

Kompaktowe wymiary: 15 m3 przy wysokości poniżej 3,00 m

Konstrukcja modeli z gamy SPV ACCESS - POWER - INTENSE pozwala na zastosowanie zbiorników o dużych objętościach przy zachowaniu niewielkich wymiarów zewnętrznych. Przykładowo, maszyna o pojemności 15 m3 może teraz pracować w budynkach niższych niż 3 m. Takie rozwiązanie oferuje wielu rolnikom nowe możliwości działania. Zbiornik jest osadzony pomiędzy dwoma osiami. Dzięki temu koła nie wpływają na całkowitą wysokość maszyny, co pozwala na zastosowanie opon o wymaganym rozmiarze.

Jeszcze bardziej kompaktowe wymiary

W celu uzyskania jeszcze bardziej kompaktowych wymiarów, maszyna jest wyposażona w wysyp bezpośrednie z prawej i/lub lewej strony. Korytarze paszowe wymagające jednoczesnej dystrybucji paszy po obu stronach maszyny, mogą być obsługiwane w jednym przejeździe. W celu przysunięcia strumienia paszy bezpośrednio pod drabiny paszowe, modele SPV Access/Power można wyposażyć w składany przenośnik, chowany pod zbiornikiem. W pozycji transportowej, przenośnik mieści się w obrysie maszyny, co chroni go od otarć i zarysowań.
Samojezdne wozy paszowe KUHN SPV Access/Power/Intense zyskują jeszcze bardziej kompaktowe wymiary, dzięki składanemu przenośnikowi, który chowa się pod zbiornikiem.

Optymalny strumień paszy

Kompaktowe wymiary można uznać również jako kluczową cechę wpływającą na możliwości techniczne maszyny. Dowodem na to jest mechanizm załadunku, a w szczególności przenośnik taśmowy o szerokości 650 mm, zamontowany po prawej stronie maszyny. Strumień paszy jest wprowadzany do maszyny w tym samym kierunku, w którym obraca się ślimak. Współczynnik ładowności jest optymalny bez negatywnego wpływu na jednorodność mieszanki.
Samojezdne wozy paszowe KUHN SPV Access/Power/Intense zapewniają optymalny przepływ paszy zachowując jednorodność mieszanki

167 KM dla łatwiejszej pracy

Bezkonkurencyjny cykle czasowe samojezdnych wozów paszowych KUHN SPV Access/Power/Intense

Wydajność: 167KM

Modele SPV Access/Power/Intense wyposażono w 4-cylindrowy silnik JDSP o mocy 167 KM.
Ten silnik z regulacją względem prędkości jest energooszczędny i spełnia nowe normy czystości „Phase 5”.
Podzespoły wymagające regularnego serwisowania – takie jak nowy zbiornik AdBlue – są łatwo dostępne poprzez otwierane komory. Dzięki pojemności 21 litrów, zapewnia wielką niezależność. A dodatkowo posiada 200-litrowy zbiornik na olej napędowy.

Frez załadowczy do każdego typu paszy

Frez załadowczy o szerokości 2 m, wyposażony w napęd o mocy 90 KM w modelach Access i 120 KM w modelach Power i Intense. Jest dostosowany do załadunku wszystkich rodzajów pasz spotykanych w gospodarstwie: produktów długowłóknistych, kiszonki i koncentratów.
Szybkie wycinanie kiszonki w samojezdnych wozach paszowych KUHN SPV Access/Power/Intense

Automatyczny frez załadowczy kontroluje nacisk podczas wycinania kiszonki

Elektroniczne sterowanie opuszczaniem frezu automatycznie dostosowuje pobieranie paszy w zależności od jej zagęszczenia. Podczas pobierania kiszonki z kukurydzy, frez jest stabilnie opuszczany i zapewnia maksymalny przepływ paszy przy zachowaniu jej struktury. W przypadku kiszonki z trawy, ruch będzie spowolniony, aby zapewnić wystarczającą moc do pobierania włókien z pryzmy.
SPV Power w pozycji stacjonarnej

Wyjątkowy pionowy ślimak mieszający

Hydraulicznie napędzany ślimak mieszający zapewnia dużą elastyczność pracy z dwoma prędkościami:
  • W trybie mieszania gwarantowane jest dokładne rozdrabnianie i wymieszanie produktów przy prędkości obrotowej 15 min-1 w modelu Access oraz 20 min-1 w modelach Power i Intense.
  • W trybie zadawania paszy zbiornik jest szybko opróżniany przy obrotach ślimaka 38 min-1 w modelu Access i 50 min-1 w modelach Power i Intense.
Wyjątkowa konstrukcja pionowego ślimaka mieszającego w samojezdnych wozach paszowych KUHN SPV Access/Power/Intense

Silnik: niskie koszty serwisowe!

Firma KUHN zastosowała silnik o stałej prędkości obrotowej i mocy 170 KM (126 kW). Ta generacja jednostek napędowych jest ściśle zgodna z obowiązującymi normami w zakresie ochrony środowiska i jednocześnie upraszcza codzienne życie rolnika. Ten silnik pracuje ze stałą prędkością obrotową. Posiada wiele zalet: sprawdzony, wydajny i tani w eksploatacji silnik, który nie wymaga dodatku Adblue. Urządzenie START & GO pozwala na automatyczne wykonanie ponownego rozruchu maszyny pomiędzy 2 cyklami, co zapewnia znaczną oszczędność czasu.
Tani w eksploatacji silnik w samojezdnych wozach paszowych KUHN SPV Access/Power/Intense

Wyposażenie

SPV Power w pozycji stacjonarnej

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Pojemność (m3)
System mieszania
Całkowita wysokość (m)
Całkowita szerokość (m)
Całkowita długość (m)
Masa pustej maszyny (kg)
Maksymalna ładowność (kg)
Rozkład ciężaru na przednią/tylną oś dla maszyny bez ładunku (%)
Rozkład ciężaru na przednią/tylną oś dla maszyny z ładunkiem (%)
Moc silnika (kW/KM)
Promień skrętu (m)
Pojemność zbiornika na paliwo (l)
Tylne opony
Przednie opony
Prędkość obrotowa ślimaków (min-1)
Załadunek
Regulacja 2 przeciwnoży
Prędkość jazdy do przodu
Typ zawieszenia
Kontrola trakcji
Napęd hydrostatyczny
Silnik
System chłodzenia
Sterowanie ruchem maszyny
SPV ACCESS 12.1 DL SPV ACCESS 14.1 DL SPV ACCESS 15.1 DL SPV POWER 12.1 DL SPV POWER 14.1 DL SPV POWER 15.1 DL SPV POWER 17.1 DL SPV INTENSE 12.1 DL SPV INTENSE 14.1 DL SPV INTENSE 15.1 DL SPV INTENSE 17.1 DL
12 14 15 12 14 15 17 12 14 15 17
1 pionowy ślimak z 6 nożami Pictures28\KAU\KAU Self-propelled TRM Mixer Wagons\SPV Access - Transport.JPG 1 pionowy ślimak z 6 nożami 1 pionowy ślimak z 6 nożami 1 pionowy ślimak z 6 nożami 1 pionowy ślimak z 6 nożami 1 pionowy ślimak z 6 nożami 1 pionowy ślimak z 6 nożami 1 pionowy ślimak z 6 nożami 1 pionowy ślimak z 6 nożami 1 pionowy ślimak z 6 nożami
2.55 2.75 2.95 2.55 2.75 2.95 3.15 2.65 2.85 3.05 3.25
2.55 2.55 2.55 2.55 2.55 2.55 2.55 2.55 2.55 2.55 2.55
8.56 8.52 8.46 8.56 2.55 8.46 8.38 8.56 8.52 8.46 8.38
12 000 12 000 12000 12000 12000 12000 12000 12500 12500 12500 12500
14 000 14 000 14000 14000 14000 14000 14000 14000 14000 14000 14000
75 / 25 75 / 25 75 / 25 75 / 25 75 / 25 75 / 25 75 / 25 75 / 25 75 / 25 75 / 25 75 / 25
65 / 35 65 / 35 65 / 35 65 / 35 65 / 35 65 / 35 65 / 35 65 / 35 65 / 35 65 / 35 65 / 35
123 (167) 123 (167) 123 (167) 123 (167) 123 (167) 123 (167) 123 (167) 123 (167) 123 (167) 123 (167) 123 (167)
5.90 5.90 5.90 5.90 5.90 5.90 5.90 5.90 5.90 5.90 5.90
200 200 200 200 200 200 200 200 200 200 200
445/45 R19.5 (kierowane koła) 445/45 R19.5 (kierowane koła) 445/45 R19.5 (kierowane koła) 445/45 R19.5 (kierowane koła) 445/45 R19.5 (kierowane koła) 445/45 R19.5 (kierowane koła) 445/45 R19.5 (kierowane koła) 445/45 R19.5 (do intensywnego użytkowania) 445/45 R19.5 (do intensywnego użytkowania) 445/45 R19.5 (do intensywnego użytkowania) 445/45 R19.5 (do intensywnego użytkowania)
445/45 R19.5 445/45 R19.5 445/45 R19.5 445/45 R19.5 445/45 R19.5 445/45 R19.5 445/45 R19.5 495/45 R22.5 (do intensywnego użytkowania) 495/45 R22.5 (do intensywnego użytkowania) 495/45 R22.5 (do intensywnego użytkowania) 495/45 R22.5 (do intensywnego użytkowania)
15 do 38 min-¹ 15 do 38 min-¹ 15 do 38 min-¹ 20 do 50 min-¹ 20 do 50 min-¹ 20 do 50 min-¹ 20 do 50 min-¹ 20 do 50 min-¹ 20 do 50 min-¹ 20 do 50 min-¹ 20 do 50 min-¹
Frez 90 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 90 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 90 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 120 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 120 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 120 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 120 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 120 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 120 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 120 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Frez 120 KM z manualnym sterowaniem osłoną i szerokim przenośnikiem
taśmowym (650 mm) (szerokość wycinania kiszonki: 2 m - wysokość wycinania
kiszonki: 5.20 m - głębokość wycinania kiszonki: 200 mm)
Hydrauliczne Hydrauliczne Hydrauliczne Hydrauliczne Hydrauliczne Hydrauliczne Hydrauliczne Hydrauliczne Hydrauliczne Hydrauliczne Hydrauliczne
Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem Bezstopniowa 0–8 km/h i 0-25 km/h – 2 przełożenia pod obciążeniem
Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach Przednia oś: resory piórowe na niezależnych wahaczach
Przedni zwis Przedni zwis Przedni zwis Przedni zwis Przedni zwis Przedni zwis Przedni zwis Przedni zwis Przedni zwis Przedni zwis Przedni zwis
Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych
4-cylindrowy silnik o stałej prędkości z przodu maszyny 4-cylindrowy silnik o stałej prędkości z przodu maszyny 4-cylindrowy silnik o stałej prędkości z przodu maszyny 4-cylindrowy silnik o stałej prędkości z przodu maszyny 4-cylindrowy silnik o stałej prędkości (Phase 3A) z przodu maszyny 4-cylindrowy silnik o stałej prędkości (Phase 3A) z przodu maszyny 4-cylindrowy silnik o stałej prędkości (Phase 3A) z przodu maszyny 4-cylindrowy silnik o stałej prędkości z przodu maszyny 4-cylindrowy silnik o stałej prędkości z przodu maszyny Napęd hydrostatyczny na 2 przednich kołach napędowych 4-cylindrowy silnik o stałej prędkości z przodu maszyny
System Cleanfix System Cleanfix System Cleanfix System Cleanfix System Cleanfix System Cleanfix System Cleanfix System Cleanfix System Cleanfix System Cleanfix System Cleanfix
Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny Joystick wielofunkcyjny

Media

SPV-work01.JPG
SPV-POWER-Silhouette.png
SPV-work05.JPG
Więcej