Aktualności i wydarzenia
Zbiór zielonek

Poczuj różnice dzięki nowym zgrabiarkom czterokaruzelowym GA 13231 i GA 15231!

Zgrabiarka GA 15131 była i nadal jest uważana za najlepszą zgrabiarkę w Danii. W sierpniu 2019 roku zgrabiarka KUHN GA 15131 ustanowiła rekord świata. Była w stanie zgrabić 188,9 ha w zaledwie 8 godzin. Jest synonimem wysokiej wydajności, wszechstronności i nienagannej jakości pracy. Jej szerokość robocza wynosi 9,50 do 14,70 m, co czyni ją wysokowydajną maszyną do zbioru zielonki.

GA 13231 at work

Jeszcze większa wydajność

Na podstawie zgrabiarki GA 15131 i zgrabiarki GA 13131 została stworzona nowa seria GA 10231 z licznymi udogodnieniami.

GA 13131 at work

Nowa seria czterokaruzelowych zgrabiarek z centralnym układaniem i szerokościami zgrabiania od 8,40 m do 14,70 m, zmieniła się
w GA 13231 i GA 15231. Zgrabiarki zostały wyposażone w wiele nowych funkcji, mających wpływ nie tylko na jakość zgrabiania i komfort obsługi, ale także na żywotność.

Najważniejsze zmiany to: 

  • Zastosowanie nowego modułu ISOBUS M500. Oferuje więcej możliwości niż poprzedni model. 
  • Interfejs terminala ISOBUS do sterowania maszyną został przeprojektowany i jest bardziej przyjazny dla użytkownika. Różne funkcje do sterowania maszyny zostały przedstawione za pomocą ikon graficznych. Terminal  współpracuje z joystickiem ISOBUS CCI A3.
  • Możliwość indywidualnej regulacji szerokości roboczej (w standardzie). 
  • Zawieszenie przednich karuzel jest teraz realizowane za pomocą cylindrów hydraulicznych. Dodatkowo możliwa jest automatyczna regulacja nacisku na podłoże w zależności od szerokości roboczej. Użytkownik może łatwo dostosować maszynę do warunków pracy. Dzięki temu nie uszkadzana jest darń i zminimalizowano zanieczyszczenia w paszy. 
  • Zastosowano nową regulację wysokości roboczej, nowy blok hydrauliczny z nowym sterowaniem elektronicznym, nowe czujniki poprawiające precyzję itp.

GA 13131 at work

Główne cechy zgrabiarek czterokaruzelowych zostały zachowane

Zachowano wszystkie cechy, które rozsławiły zgrabiarki czterokaruzelowe KUHN. Wyjątkowy, w 100% hydrauliczny napęd umożliwia idealne dopasowanie prędkości rotora do rodzaju paszy i plonu, jednocześnie minimalizując prace konserwacyjne. Funkcja BOOST zwiększa prędkość karuzel przednich o 20% w porównaniu z tylnymi, poprawia jakość pokosu. Indywidualne unoszenie karuzeli pozwala omijać przeszkody i dostosowywać pracę do zmieniającego się terenu.

GA 13231 at work

Inne Aktualności

tractor working in a silo
27 cze 2022 Zbiór zielonek

Idealna pasza - minimum strat

Aby utrzymać wysoką wartość pokarmową, uniknąć szkodliwych skutków zdrowotnych, a tym samym nie pogorszyć produktywności zwierząt, ważne jes...

Baling test - interview - results
6 maj 2022 Zbiór zielonek

TEST KUHN BALING - wyniki końcowe

Ogłoszono ostateczne wyniki testu belowania 2021-2022 przeprowadzonego przez firmę KUHN. Teraz wiemy już na pewno: bela związana folią KUHN ...

Pierścień owijacza z dwoma zintegrowanymi napinaczami wstępnymi.
11 kwi 2022 Zbiór zielonek

20 lat Bale-In-One - opinie użytkowników

BIO obchodzi 20-lecie istnienia. Ta wyjątkowa kombinacja prasy zwijającej i owijarki ma wielu oddanych użytkowników na całym świecie. Przecz...

Wszystkie aktualności