Aktualności i wydarzenia
Zbiór zielonek

Wygraj wyścig z czasem dzięki szerokości roboczej wynoszącej 13 m!

Nowa kosiarka z kondycjonerem FC 13460 RA z zgarniaczem pokosu oferuje znacznie większą wydajność pracy niż konwencjonalne zespoły koszące o zmiennej szerokości roboczej od 12,40 do 13,40 m.

FC 13460 RA at work

 

Jeszcze większa szerokość robocza!

Kosiarka z kondycjonerem FC 13460 RA oferuje największą szerokość koszenia w ofercie kosiarek KUHN - od 12,40 do 13,40 m. Koszenie dużego obszaru za pomocą jednej maszyny pozwala na znaczne oszczędności siły pociągowej, paliwa i kosztów pracy. W jednym przejeździe roboczym przenośnik taśmowy tworzy pokos o szerokości od 1,80 m do 3 m, zbierając paszę na szerokości koszenia ponad 13 m. Przenośniki można również podnieść w celu uzyskania szerokiego pokosu.

FC 13460 RA at work

Koncentracja technologii w służbie wydajności pracy przy zbiorach

Oś teleskopowa zwiększa prześwit, a tym samym ułatwia formowanie szerszego i równo ukształtowanego pokosu, co zapewnia równomierne schnięcie i lepsze podbieranie przez sieczkarnię. Ponadto poprawia się stabilność maszyny podczas zawracania i na zboczach.

FC 13460 RA at WORK

Kosiarka z kondycjonerem FC 13460 RA została zaprojektowana z myślą o ochronie gleby przed zagęszczeniem. Dobre rozłożenie obciążenia, niewielka masa i niskociśnieniowe opony zapobiegają degradacji struktury gleby, nawet w mokrych warunkach. Maszyna ta doskonale wpisuje się w strategię rolnictwa o kontrolowanym ruchu na 12-metrowym torze. Wpływ przejazdu maszyny na podłoże jest ograniczony, co pozwala zracjonalizować pracę. Zagęszczona powierzchnia jest zredukowana, co przynosi korzyści w postaci zwiększonej produkcji paszy.

Rozwiązanie ISOBUS zapewniające większy komfort obsługi

Różne elementy sterowania maszyną, w tym kosiarką czołową, można łatwo kontrolować, w zależności od potrzeb, za pomocą pokładowego terminala zgodnego ze standardem ISOBUS lub jednego z terminali CCI 800 lub 1200 (dostępnych jako opcja). Najczęściej wykonywane operacje można również kontrolować za pomocą joysticka CCI A3, którego cechą szczególną jest wyświetlanie funkcji na zintegrowanym ekranie.

CCI 1200 with FC 13460 RA

Pasza wysokiej jakości pozostaje głównym celem każdego gospodarstwa

Kosiarka z kondycjonerem jest wyposażona w renomowane urządzenia firmy KUHN, takie jak belka tnąca OPTIDISC ELITE, wyróżniająca się wytrzymałością i jakością cięcia w każdych warunkach. Łatwa w obsłudze belka tnąca nie wymaga konserwacji i jest standardowo wyposażona w system szybkiego rozkładania noży FAST-FIT. Ta belka tnąca zapewnia lepsze nakładanie się na siebie dysków tnących oraz większą przestrzeń między dyskami zbieżnymi, co zapewnia lepsze odprowadzanie paszy do tyłu. Dzięki temu belka tnąca OPTIDISC ELITE zapewnia najlepszą jakość cięcia w każdych warunkach.

Odchylany stalowy kondycjoner palcowy również zapewnia wysoką jakość spulchnienia. Rotory są napędzane przez przekładnię z dźwignią selekcyjną, co ułatwia dostosowanie kondycjonowania do rodzaju paszy i warunków zbioru.

Details of the FC 13460 RA

Innowacyjny układ kinematyczny ramy i zespołów koszących zapewnia mocną i stałą regulację nacisku na podłoże dzięki zawieszeniu LIFT-CONTROL, co zapewnia lepszą ochronę roślin i dobre kopiowanie terenu. Nacisk na podłoże można regulować w dowolnym momencie za pomocą interfejsu sterowania ISOBUS.

 

Trwała kosiarka

Kosiarka z kondycjonerem FC 13460 RA spełnia więc wysokie wymagania w zakresie trwałości i ogranicza koszty konserwacji. Codzienna konserwacja jest ograniczona do podstawowych czynności. Maszyna jest oryginalnie wyposażona w talerzowe okładziny ślizgowe i noże "Triple 5", których żywotność znacznie przekracza żywotność standardowych noży stosowanych zwykle w kosiarkach.

FC 13460 RA at work

Inne Aktualności

tractor working in a silo
27 cze 2022 Zbiór zielonek

Idealna pasza - minimum strat

Aby utrzymać wysoką wartość pokarmową, uniknąć szkodliwych skutków zdrowotnych, a tym samym nie pogorszyć produktywności zwierząt, ważne jes...

Baling test - interview - results
6 maj 2022 Zbiór zielonek

TEST KUHN BALING - wyniki końcowe

Ogłoszono ostateczne wyniki testu belowania 2021-2022 przeprowadzonego przez firmę KUHN. Teraz wiemy już na pewno: bela związana folią KUHN ...

Wszystkie aktualności