Aktualności i wydarzenia
Zbiór zielonek

20 lat Bale-In-One - opinie użytkowników

BIO obchodzi 20-lecie istnienia. Ta wyjątkowa kombinacja prasy zwijającej i owijarki ma wielu oddanych użytkowników na całym świecie. Przeczytaj kilka historii i dowiedz się, co skłoniło tych rolników do wyboru koncepcji Bale-in-One oraz jakie są ich doświadczenia.

Pierścień owijacza z dwoma zintegrowanymi napinaczami wstępnymi.

BIO to nasza idealna prasa rolująca do wszystkich rodzajów roślin i różnych pól od prawie 20 lat!

Paul Hostettler, Hinterfultigen, Szwajcaria, hodowla bydła mlecznego i usługi rolnicze, ok. 2 000 bel rocznie, użytkownik BIO od 2004 r.

Jesteśmy właścicielami prasy zwijającej BIO od momentu pojawienia się jej na rynku. Pierwszą BIO kupiliśmy w 2004 roku. W 2011 r. wymieniliśmy  na nową. Za pomocą tej maszyny wyprodukowaliśmy ponad 22 000 bel. W ubiegłym roku kupiliśmy trzecią, najnowszą maszynę KUHN i-BIO+. Jestem pewien, że dzięki tej nowej generacji prasie będziemy w przyszłości nadal produkować wysokiej jakości paszę..

KUHN i-BIO 20 years ago

Dla nas BIO jest idealną maszyną kombi do pracy w każdych warunkach polowych. Jest lekka i niezwykle zwrotna dzięki konstrukcji jednoosiowej, między innymi to sprawia, że doskonale sprawdza się na bardziej stromych terenach. Unikalna koncepcja Bale-In-One umożliwia połączenie w jednej maszynie zarówno operacji prasowania, jak i owijania. Dlatego do wykonania pracy wystarczy jeden ciągnik i jeden operator. System INTEGRAL ROTOR firmy KUHN zapewnia ogromną i niezrównaną przepustowość, co jest dla nas ogromnym zaskoczeniem.

Dzięki unikalnemu systemowi wiązania folii uzyskuję dobrą jakość paszy.

Euros Puw, Parc, Północna Walia, Wielka Brytania, usługodawca, ok. 5.500 bel rocznie (przy zastosowaniu i-BIO+ i FB 3135 łącznie), użytkownik BIO od 2020 

Moim głównym celem jest produkcja dobrej jakości bel i dobrej jakości paszy. Dzięki zastosowaniu systemu wiązania folią w maszynie i-BIO+ osiągam wskazane cele!

BIO 20 Years - user stories EurosPuw

Zainteresowałem się wiązaniem folią, ponieważ dostrzegłem zalety dodatkowych warstw  folii owijki chroniących plon. W koncepcji firmy KUHN do wiązania wykorzystuje się zwykłą folię o grubości 750 mm. Możemy mieć paletę zwykłej folii, która posłuży do wiązania i owijania, a folia ta nadaje się do recyklingu. To skłoniło mnie do zakupu owijarki i-BIO+ w styczniu 2020 roku.

Wiązanie folią naprawdę zyskuje na popularności, coraz więcej klientów oczekuje takiego sposobu wiązania od usługodawcy W zeszłym roku zrobiłem kilka bel z wiązaniem siatkową, ale w tym roku każda bela będzie wiązana folią.

Obejrzyj film, aby poznać całą historię

Moje zadania związane z belowaniem i owijaniem stały się o wiele bardziej wydajne.

Artur Lubowicki, woj. podlaskie, Polska, hodowla bydła mlecznego i mięsnego, ok. 1.000 bel sianokiszonki rocznie plus kilka bel słomy, użytkownik BIO od 2011 r.

Używam owijarki bel i-BIO od 11 lat. Wówczas nie spodziewałem się, że mój ciągnik o mocy 113 KM będzie w stanie poradzić sobie z prasą. Po rozmowie z dealerem firmy KUHN dowiedziałem się, że na rynku dostępna jest prasa o niskim zapotrzebowaniu na moc i że mój ciągnik będzie w stanie wygodnie ją obsługiwać. W połączeniu z niską masą własną, oponami o szerokim skoku, kompaktowymi rozmiarami i jednokomorowym systemem owijania, maszyna przypadła mi do gustu. Byłem przekonany, że i-BIO usprawni i zoptymalizuje proces zbioru przy jednoczesnym zachowaniu jakości paszy.

BIO 20 Years - user-stories - Artur Lubowicki

Wszechstronność prasy jest dla mnie bardzo cenna. Dzięki niewielkiej masie 3,7 t maszyna pracuje jako prasoowijarka, ale może również pracować jako standardowa prasa, na przykład przy zbiorze suchego materiału. Duże koła o szerokim rozstawie kół i nisko położony środek ciężkości ułatwiają pracę w trudnych warunkach. Mój model jest wyposażony w szeroki podbieracz i 14-nożowy rotor OPTICUT. Szerszy podbieracz zwiększa przepustowość, umożliwiając uzyskanie pożądanego kształtu i gęstości beli, natomiast rotor OPTICUT umożliwia pocięcie paszy na żądaną długość....

Moi koledzy rolnicy, którzy również posiadają prasy belujące i - BIO, zauważyli, że znacznie skraca to czas przygotowania TMR (Total Mixed Ration). Jeśli miałbym w przyszłości kupić kolejną prasę zwijającą, myślę, że wybrałbym nowy model i-BIO+.

Inne Aktualności

Baling test - interview - results
6 maj 2022 Zbiór zielonek

TEST KUHN BALING - wyniki końcowe

Ogłoszono ostateczne wyniki testu belowania 2021-2022 przeprowadzonego przez firmę KUHN. Teraz wiemy już na pewno: bela związana folią KUHN ...

Wszystkie aktualności