PRO

Model PRO 180

Profesjonalne utrzymanie nierównych terenów!

Ten frontalny rozdrabniacz jest rozwiązaniem dedykowanym do intensywnej pracy przy utrzymaniu terenów rolniczych lub zielonych, w szczególności na górzystych terenach. Od utrzymania poboczy po wykaszanie zarośli, poszczególne modele są również przystosowane do pielęgnacji łąk.

Znajdź najbliższego dealera

Kwitnące pasy wzdłuż dróg, ścieżek i pól nie tylko upiększają krajobraz, ale również pomagają w utrzymaniu różnorodności biologicznej, dając schronienie wielu gatunkom roślin i zwierząt... pod warunkiem, że są zadbane. Odpowiednie kształtowanie parków i terenów zielonych jest integralną częścią pielęgnacji krajobrazu. Dokładne i równomierne rozdrabnianie zapewnia lepszy rozkład materii organicznej i jej przekształcenie w próchnicę. Pomaga również kontrolować rozprzestrzenianie się chwastów i dzięki temu ogranicza stosowanie środków ochrony roślin, pozwala uzyskać łatwy dojazd do pól i zapewnia dobrą widoczność dla użytkowników dróg. Celem jest zatem znalezienie najlepszego kompromisu pomiędzy ochroną upraw, utrzymaniem i zabezpieczeniem poboczy dróg oraz spełnieniem oczekiwań ogółu społeczeństwa, który chce doceniać piękno krajobrazu i chronić środowisko.
Rozdrabniacz PRO 210 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Profesjonalna konstrukcja

Gama rozdrabniaczy obejmuje model PRO 210 dostosowany do pracy na pagórkowatych terenach

Wybierz rozdrabniacz przystosowany do trudnych warunków roboczych

Rozdrabniacze frontalne PRO dostępny w szerokościach roboczych od 1,75 do 2,10 m są doskonale przystosowane do pracy z ciągnikami specjalistycznymi typu REFORM i AEBI na terenach górzystych. Ograniczony zwis zapewnia idealne rozłożenie ciężaru i dużą stabilność nawet w trudnych warunkach roboczych. W zależności od potrzeb, rozdrabniacz może być standardowo wyposażony w jedno- lub dwukierunkowy napęd rotora. Ta obudowa zapewnia dużą elastyczność pracy w trudnych warunkach i przy rozdrabnianiu dużej ilości zdrewniałych resztek roślinnych. Potrójny pas napędowy POWERBAND XPB zapewnia optymalne przeniesienie mocy niezależnie od warunków roboczych.

Korzystaj z zalet doskonałego kopiowania terenu

Wał kopiujący o średnicy 160 mm z demontowanymi końcówkami jest umieszczony jak najbliżej rotora Rozdrabniacz PRO doskonale kopiuje nierówności terenu, nawet w trudnych warunkach roboczych, co pozwala zredukować koszty serwisowe.
Rozdrabniacze PRO zapewniają doskonałe kopiowanie nierówności terenu

Bezpieczna praca

Optymalna pozycja punktów zaczepu (kat. 1 lub 2) zapewnia zespołowi ciągnik-maszyna doskonałą stabilność, nawet na pochyłym terenie. Niezwykle kompaktowe wymiary zestawy pozwalają na pracę w każdych warunkach topograficznych. Pozwala to na szybkie dostosowane do warunków roboczych. Przekładnia dwukierunkowa pozwala dostosować maszynę do każdego rodzaju materiału, dzięki czemu możliwe jest rozdrabnianie trawy, ale także większych ilości resztek (zarośla) poprzez manualne odwrócenie kierunku obrotów rotora.
Rozdrabniacz PRO zapewnia bezpieczną pracę

Doskonała jakość pracy

Rozdrabniaj duże ilości resztek roślinnych z modelem PRO

Wykorzystaj duży przepływ materiału

Model PRO jest w stanie rozdrabniać duże ilości resztek roślinnych, dzięki rotorowi o średnicy 470 mm, obracającemu się z prędkością 2300 obr./min. Spiralne rozmieszczenie elementów roboczych zapewnia wydajne podrywanie resztek roślinnych z podłoża oraz równomierne rozrzucenie rozdrobnionego materiału na powierzchni pola. Osłona jest wyposażona w demontowany przeciwnóż, który pozwala regulować intensywność rozdrabniania.

Wysoka jakość rozdrabniania w każdej sytuacji

Przegubowe Y-noże są przeznaczone do rozdrabniania trawy i zarośli w różnych warunkach roboczych (pobocza, tereny zielone, pastwiska). Wysoka jakość pracy jest zapewniona zarówno ze standardowym jak i dwukierunkowym napędem rotora!
Rozdrabniacze PRO są przystosowane do cięcia trawy i zarośli, dzięki przegubowo montowanym Y-nożom.

Niezawodny rozdrabniacz

Rozdrabniacz PRO 180 zapewnia dużą niezawodność podczas intensywnej pracy.

Zaprojektowane do intensywnego użytkowania.

Rozdrabniacz PRO jest wyposażony w przekładnię główną przystosowaną do pracy z ciągnikami o mocy do 150 KM, potrójny pas napędowy POWERBAND XPB i boczne płozy z wymiennymi częściami, które zmniejszają zużycie i ograniczają koszty eksploatacyjne. Dzięki temu jest dostosowany do bardzo intensywnej pracy. Rozdrabniacz PRO został zaprojektowany do pracy w najtrudniejszychwarunkach roboczych, dzięki: konstrukcji z wysokogatunkowej stali (Domex) złożonej z dwóch poprzecznych belek; wewnętrznym i zewnętrznym wzmocnieniom w punkcie mocowania ramion ciągnika; przykręcanej blasze wzmacniającej, zapewniającej optymalne zabezpieczenie przed zużyciem i wstrząsami.Poza tymi rozwiązaniami, konstruktorzy skoncentrowali się również na zmniejszeniu masy maszyny. Zastosowanie specjalnej stali pozwoliło uzyskać korzystny stosunek masy do wytrzymałości.
Rozdrabniacz PRO 210 podczas pracy na skarpach

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Całkowita szerokość (m)
Zewnętrzna średnica rotora (mm)
Prędkość liniowa narzędzi roboczych (m/s) dla 540 min-1
Prędkość liniowa narzędzi roboczych (m/s) dla 1000 min-1
Liczba przegubowych Y-noży
Średnica jarzm (mm)
Liczba przeciwnoży
Płyta wzmacniająca
Regulacja wysokości roboczej
Średnica wału (mm)
Zabezpieczenie
Napęd WOM (min-1)
Liczba pasów
Typ pasów
Prędkość obrotowa rotora dla 540 (min-1)
Prędkość obrotowa rotora dla 1000 (min-1)
Zapotrzebowanie na moc na przekładni (kW)
Zapotrzebowanie na moc na przekładni (KM)
Maksymalna dopuszczalna moc na przekładni (kW)
Maksymalna dopuszczalna moc na przekładni (KM)
Zaczep
Obroty rotora
Masa z wyposażeniem, ok. (kg)
PRO 180 PRO 210
1,75 2,10
2,03 2,40
470 470
57,7 56,1
58,1 57,3
72 84
14 14
1 mocowany śrubowo
Seryjnie: 4 mm (mocowana śrubowo) Seryjnie: 4 mm (mocowana śrubowo)
Wał kopiujący z demontowanymi końcówkami Wał kopiujący z demontowanymi końcówkami
160 160
Seryjnie Seryjnie
540 lub 1000 540 lub 1000
1 (3 zespolone pasy) 1 (3 zespolone pasy)
3 zespolone pasy Powerband 3 zespolone pasy Powerband
2232 2232
2285 2285
44 51
60 70
110 110
150 150
3-punktowy, kat. 1 i 2 - Wyśrodkowany 3-punktowy, kat. 1 i 2 - Wyśrodkowany
Możliwy wybór: przekładnia jednokierunkowa lub przekładnia dwukierunkowa z mechaniczną zmianą Możliwy wybór: przekładnia jednokierunkowa lub przekładnia dwukierunkowa z mechaniczną zmianą
475 535

Media