Aktualności i wydarzenia
Testimonial

Milowy krok w kierunku doskonałości zbiorów zielonek

Azienda Agricola Manfredi to profesjonalna, rodzinna firma zajmująca się produkcją paszy dla krów mlecznych. Od 2021 roku wymieniła całą flotę maszyn zielonkowych na sprzęt KUHN.

Profesjonalne podejście do rolnictwa daje wyraźne wyniki i przynosi wiele satysfakcji.

Tak właśnie jest w gospodarstwie Azienda Agricola Manfredi, w Colombaia, 400 metrów nad poziomem morza na wzgórzach Piacenzy, od pokoleń rodzina Manfredi zajmuje się produkcją paszy dla krów mlecznych hodowanych w oborach. Obecnie stado liczy 120 krów, 100 krów mlecznych i 20 krów zasuszonych, a także 150 jałówek i bydła zastępczego. Azienda Manfredi realizuje to zadanie od 1967 roku. Zbudowano wtedy pierwszą oborę wolnostanowiskową: stworzono idealne warunki kierując się dobrostanem zwierząt, aby produkować wysokiej jakości mleko.

Produkcja organiczna

Dla firmy z Piacenzy punktem zwrotnym było przestawienie się na rolnictwo ekologiczne w 2009 roku.

"Rolnictwo ekologiczne", mówi Giovanni Manfredi, "całkowicie zmieniło naszą filozofię pracy i poprawiło zarządzanie stadem. Rezultaty były widoczne w ciągu kilku lat. Zauważyliśmy, że wiele problemów po prostu zniknęło: zwierzęta były zawsze w doskonałym zdrowiu, a mleko było znacznie lepszej jakości".

Mucche Testimonial Manfredi

Dziś, 13 lat później, satysfakcja jest jeszcze większa: Azienda Manfredi zrobiła kolejny krok naprzód, zdobywając certyfikaty nie tylko ekologiczne, ale także " Biodynamiczne " i " Mleczarskie ",  jeszcze bardziej poprawiając dobrostan zwierząt, które mogą teraz swobodnie wychodzić na zewnątrz na dużych wybiegach.

Świeże mleko wysokiej jakości

80% paszy dla zwierząt stanowi siano, którego znaczna część jest produkowana bezpośrednio w gospodarstwie. Skutkuje to produkcją bardzo wysokiej jakości mleka, o wyjątkowych właściwościach.

Część mleka jest sprzedawana w regionie Piacenza za pośrednictwem dystrybutorów, znanych jako Bancolats. Można od nich kupić codziennie świeże nieprzetworzone mleko. Pozostała część natomiast jest dostarczana do mleczarni, gdzie jest przetwarzana na inne produkty, takie jak jogurt i kefir.

GA Testimonial Manfredi

Ideą Bancolats jest promowanie naszego górskiego mleka, z jego wyjątkowymi właściwościami, mówi Thomas, najstarszy syn Giovanniego. 

Jaki jest sekret firmy w produkcji tak dobrego mleka?

Sekret tkwi w sianie, odpowiada Thomas. Gdy zwierzęta są karmione produktem wysokiej jakości, jakość mleka jest również wysoka. Zbiory z naszego gospodarstwa, o powierzchni 100 hektarów, prawie w całości składają się z lucerny, są traktowane z najwyższą starannością, dzięki czemu są wyjątkowo smaczne i zachowują swoje najlepsze właściwości żywieniowe.

GF Testimonial Manfredi

Zestaw kosiarek

W tym celu firma Manfredi postanowiła niedawno zmodernizować swoją flotę maszyn, kupując najnowszy kompletny zestaw do zbioru siana firmy KUHN: kosiarkę czołową FC 3125 DF-FF i kosiarkę tylną FC 3115 DF-FF, kosiarkę tylną GMD 240 FF, przetrząsacz karuzelowy GF 8712 T o szerokości roboczej 8,70 metra oraz zgrabiarkę karuzelową GA 7530 o szerokości roboczej 7,50 metra.

Od dłuższego czasu używaliśmy sprzętu KUHN do sianokosów, mówi Thomas, więc z czasem zdecydowaliśmy się pozostać przy tej marce. Zapewnia ona naprawdę wysoką jakości pracy i jest wspierana na tym obszarze przez Konsorcjum Rolnicze Terrepadane.

Negocjacje zajęły trochę czasu, dodaje Giovanni, ale kiedy przedstawiciele KUHN zaprezentowali nam każdą maszynę, wyjaśniając wszystkie innowacje technologiczne wprowadzone w różnych modelach i ich praktyczne zalety, nie wahaliśmy się ani chwili. Wszystkie te maszyny są niezwykle wydajne i zapewniają doskonałą wydajność na naszych glebach, które charakteryzują się dużą zmiennością nachylenia i poziomu.

FC tripla Testimonial Manfredi

Niesamowity rozwój

Innowacje wprowadzone w nowym sprzęcie to ogromna różnica w porównaniu z tym, co mieliśmy wcześniej" - dodaje Thomas. "W ciągu zaledwie kilku lat firma KUHN dokonała niesamowitego skoku jakościowego, na przykład w przypadku przetrząsacza karuzelowego, który jest teraz znacznie bardziej wytrzymały i przystosowany do pracy w trudnych warunkach, listwy tnące są bardziej wydajne, sprzęt jest doskonale stabilny nawet na najbardziej stromych zboczach, a kondycjonery palcowe rozwiązały wszystkie problemy związane z technologią koszenia z wykorzystaniem przetrząsacza karuzelowego, powodowane w szczególności przez nasze bardzo kamieniste gleby".

Kolejną zaleta to wydajność, która jest naprawdę wyjątkowa w tych maszynach" -zauważa Thomas. Nawet w przypadku trudnych rodzajów paszy, można przyspieszyć pracę bez uszczerbku na jakości produktu. Ma to dla nas kluczowe znaczenie. Siano jest najważniejszą paszą w naszym gospodarstwie Krowy potrzebują dobrej jakości siana, a maszyny KUHN pozwalają nam je produkować." -podsumowuje.

Inne Aktualności

Najważniejsze wydarzenia 2023
17 sty 2024 Produkty i usługi

Najważniejsze wydarzenia 2023 roku

Rok 2023 był pracowity i obfitował w wiele wydarzeń, premier produktów i spotkań. Przedstawiamy kilka najważniejszych.

Wszystkie aktualności