Aktualności i wydarzenia
KUHN Electronics

Nowy terminal sterujący CCI 1200 do maszyn KUHN ISOBUS

W ramach współpracy z Centrum Kompetencji ISOBUS (CCI) firma KUHN wraz z innymi producentami stworzyła nowy terminal ISOBUS CCI 1200 z certyfikatem AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation).

CCI 1200
ZUPEŁNIE NOWY TERMINAL Z WIĘKSZYM EKRANEM I ROZSZERZONĄ FUNKCJONALNOŚCIĄ

Wspólna praca organizacji CCI doprowadziła do powstania standaryzowanych terminali ISOBUS, interfejsów wymiany danych i złączy sterowania pomocniczego oraz licznych aplikacji. Terminal CCI 1200 jest najnowszym owocem tej pełnej sukcesów współpracy.

W procesie projektowania urządzenia koncentrowano się na osiągnięciu wyższej wydajności, lepszej widoczności oraz elastyczności obsługi. W rezultacie powstał terminal z większym ekranem dotykowym o przekątnej 12" (30,5 cm), który wygląda jak tablet i umożliwia jednoczesne wyświetlanie licznych informacji niezbędnych operatorowi. Powłoka przeciwodblaskowa zapewnia doskonałą widzialność wyświetlanych treści nawet przy dużym nasłonecznieniu.

Terminal CCI 1200
DWA TERMINALE UNIWERSALNE (UT) W JEDNYM

Rozmiar i konstrukcja terminalu umożliwia wygodne, jednoczesne wyświetlanie danych o dwóch maszynach kompatybilnych ze standardem ISOBUS. Z tego względu terminal CCI 1200 jest wyposażony w podwójny zestaw funkcji terminala uniwersalnego. W ten sposób można łatwo sterować i regulować parametry dwóch maszyn kompatybilnych z ISOBUS, na przykład przedniego zbiornika na nasiona lub nawóz oraz siewnika lub rozsiewacza nawozu.

Nowy terminal sterujący CCI 1200
RÓWNOCZESNE WYŚWIETLANIE OBRAZU Z KAMERY

Za pośrednictwem wejścia wideo możliwe jest odbieranie sygnału na żywo z kamery i wyświetlanie go równocześnie z parametrami roboczymi maszyny ISOBUS. W ten sposób łatwo kontrolować przebieg pracy i istotne parametry techniczne.

Nowy terminal sterujący CCI 1200
Nowy terminal sterujący CCI 1200
ELASTYCZNY UKŁAD TERMINALA

W nowym terminalu CCI 1200 ISOBUS standardowy ekran roboczy maszyny można modyfikować. Terminal może być ustawiony poziomo lub pionowo, w zależności od przestrzeni dostępnej w kabinie. Wyświetlane elementy można elastyczne ustawiać po obróceniu terminalu o 90 stopni.

Nowy terminal sterujący CCI 1200
MAXIVIEW

Operator nie musi już wytężać wzroku. Podczas wyświetlania standardowych danych o jednej maszynie możliwe jest zwiększenie ich rozmiaru do pełnej wysokości wyświetlacza terminala dzięki funkcji MaxiView. Po wciśnięciu przycisku skrótu na górnym pasku stanu, użytkownik może łatwo przełączać miedzy różnymi ekranami, także korzystając z funkcji MaxiView.

Nowy terminal sterujący CCI 1200
ŁATWA I SZYBKA NAWIGACJA

Multitouch, czyli wielodotykowość to słowo klucz, jeśli chodzi o nawigację pomiędzy różnymi aplikacjami. Intuicyjne akcje dotyku takie jak naciśnięcia, przeciąganie i upuszczanie oraz rozciąganie w celu powiększania, umożliwiają łatwe i szybkie poruszanie się między różnymi funkcjami menu, ekranami i aplikacjami.

Nowy terminal sterujący CCI 1200

CCI 1200: WIELE APLIKACJI CCI DOSTĘPNYCH W STANDARDZIE

Nowy terminal CCI 1200 ISOBUS standardowo oferuje następujące aplikacje:

 • CCI.TECU prezentuje podstawowe informacje o ciągniku, takie jak prędkość jazdy, prędkość pracy WOM czy pozycję zaczepu maszyny.
 • CCI.Control to kontroler zadań bezpośrednio rejestrujący wszystkie działania wykonane przez daną maszynę wyposażoną w ISOBUS. Po załadowaniu map aplikacyjnych do terminala może on służyć też jako urządzenie wspomagające w rolnictwie precyzyjnym.
 • CCI.Convert to program do pracy z czujnikiem biomasy i zmiennego dawkowania w zależności od stanu odżywienia upraw.
 • CCI.Cam służy do podłączenia i wyświetlania obrazu z kamery na ekranie terminala.
 • CCI.Help System jest innowacyjnym systemem wspierania rolnika. W każdej chwili ma on dostęp do informacji o obecnie otwartych aplikacjach i ich funkcjach. Wyjaśnieniom towarzyszą rysunki i filmy.

CCI 1200: PRECYZJA GPS

Aplikacja CCI.Command Section Control dostępna opcjonalnie wraz z terminalem CCI 1200 ISOBUS pozwala użytkownikowi przełączać do 254 sekcji za pomocą GPS. Dostępna jest także funkcja zarządzania pracą na uwrociach.

Moduł prowadzenia równoległego Parallel Tracking aplikacji CCI.Command automatycznie ustala ścieżki technologiczne przez GPS.

MULTI RATE CONTROL

To nowa aplikacja dostępna opcjonalnie. Umożliwia zastosowanie dwóch różnych dawek wysiewu, co oznacza osobne sterowanie lewą i prawą zasuwą dozującą w rozsiewaczu nawozów. Teraz możesz osiągnąć wszystkie cele związane z precyzją!

CCI 1200

CCI 1200: JEDEN TERMINAL STERUJE WSZYSTKIMI MASZYNAMI ISOBUS

Terminal CCI 1200 ISOBUS, podobnie jak wszystkie urządzenia CCI jest certyfikowany przez Fundację Elektroniki Rolniczej (AEF). Może zatem być wykorzystywany do obsługi wszystkich urządzeń ISOBUS, zarówno marki KUHN, jak i innych producentów. Szczegółowe informacje na temat kompatybilności zawarto w bazie danych AEF dostępnej na stronie internetowej (www.aef-isobus-database.org).

Jeśli chodzi o rozwiązania firmy KUHN dla produkcji roślinnej, terminal CCI 1200 może służyć do sterowania następującymi maszynami wyposażonymi w magistralę ISOBUS:

 • Siewniki rzędowe VENTA
 • Zbiornik frontalny TF
 • Siewniki uniwersalne ESPRO
 • Siewniki punktowe MAXIMIA oraz PLANTER
 • Rozsiewacze nawozów AXIS oraz AXENT
 • Zgrabiarki czterokaruzelowe GA
 • WIelkogabarytowe prasy kostkujące LSB
 • Prasy zwijające FB oraz VB
 • Prasoowijarki FBP, VBP oraz i-BIO+
 • Owijarki SW 4014
 • Oprysiwacze zawieszane i zaczepiane DELTIS, ALTIS, LEXIS, METRIS oraz OCEANIS

Chcesz wiedzieć więcej?

Inne Aktualności

Wszystkie aktualności