Aktualności i wydarzenia
Produkty i usługi

MERGE MAXX - inny sposób zgrabiania pokosu

Zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym KUHN MERGE MAXX jest niezwykle wszechstronną maszyną. Wyróżnia ją delikatny sposób zbierania każdego rodzaju pokosu, z zachowaniem maksymalnej wartości odżywczej paszy. Maszyna doskonale sprawdza się w zbiorze bardzo różnych materiałów: trawa, lucerna na susz lub kiszonkę z całych roślin, siano, rośliny energetyczne, słoma zbóż lub rzepaku. W zależności od potrzeb, możliwe są różne konfiguracje układania pokosów.

Zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym MEGRE MAXX 750

NIEZWYKLE WSZECHSTRONNA MASZYNA

MERGE MAXX może układać wały pokosu w ośmiu konfiguracjach:
- Zgrabia każdy rodzaj pokosu: lekki, ciężki, długi, krótki
 (przemienne lub trwałe użytki zielone, słoma lub całe rośliny, mieszanki zbożowe, siano, itp.)
- Dostosowuje się do różnych metod zbioru: może formować wał o szerokości 1 m dla pras, przyczep zbierających oraz sieczkarni z podbieraczami do 2.20 m. Może formować wał o regulowanej szerokości pośrodku maszyny lub wały po bokach dostosowane do różnych podbieraczy maszyn zbierających, a także łączyć ze sobą różne opcje.
- Łatwo dostosowuje się do warunków roboczych. 

Zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym MEGRE MAXX 750 podczas zgrabiania na polu

ZESPÓŁ PODBIERAJĄCY: PODBIERACZ I OSŁONA KIERUJĄCA ROLKĄ

Jakość i równomierność podawania pokosu są bezpośrednio powiązane z konstrukcją tego zespołu. Podbieracz z pięcioma rzędami palców prowadzonych na krzywkach wraz z osłoną kierującą wyposażoną w rolkę, zapewniają dokładne zbieranie, podnoszenie i równomierne podawanie pokosu na przenośnik taśmowy. Takie działanie jest niezbędne do uformowania równego wału.

Inne Aktualności

Lámina DURAKARB
Produkty i usługi

DURAKARB: to sprawa przetrwania!

Nowe zęby brony obrotowej DURAKARB wyposażone w płytki z węglika wolframu oferują większą żywotność, zwłaszcza w przypadku użytkowania na gl...

Czytaj
KUHN Aurock - technologia przyszłości
Uprawa

AUROCK - technologia przyszłości

Od 2000 roku, praktyki rolnicze mocno rozwijają się w kierunku uprawy konserwującej, gdzie orka jest zastępowana przez płytkie zabiegi upraw...

Czytaj

Wszystkie aktualności