Aktualności i wydarzenia
Produkty i usługi

System I-SPRAY: Z KUHN przyszłość rysuje się w jasnych barwach!

I-SPRAY inteligentny system oprysku punktowego wciąż jest udoskonalany

Nowe rozwiązanie w zakresie inteligentnych aplikacji punktowych I-SPRAY

Aby sprostać przyszłym wyzwaniom w zakresie ochrony roślin, Grupa KUHN we współpracy z CARBON BEE, wprowadza innowacyjną technologię I-SPRAY do swoich opryskiwaczy.

Dzięki sensorom hiperspektralnym roślinność jest stale monitorowana podczas prac polowych: przy wsparciu sztucznej inteligencji rośliny są analizowane, a chwasty rozpoznawane. Technologia umożliwia opryskiwanie tylko wybranego obszaru podczas zwalczania chwastów. 

 

Różne metody aplikacji

System I-SPRAY oferuje trzy opcje aplikacji punktowej:

Zielony na Brązowym - punktowe aplikowanie

Wykrywanie chwastów na gołej ziemi przy oprysku punktowym.

I-Spray application

Zielone na zielonym - punktowe aplikowanie

Wykrywanie chwastów w uprawach z opryskiem punktowym.

Green on Green with spot application

Zielony na Zielonym - zmienne parametry

Opryskiwanie z mniejszą wielkością kropli przy jednoczesnym punktowym zwiększaniu dawki na odpowiedniej dyszy po wykryciu chwastu.

Green on Green with variable rate

W niedalekiej przyszłości pomiar takich parametrów jak biomasa pozwoli na ukierunkowane i zmienne stosowanie fungicydów, regulatorów wzrostu, a nawet azotu.

Oszczędność chemii i nawozów

Dzięki tym metodom aplikacji, oszczędności cieczy mogą sięgać 95% w zależności od uprawy i stopnia zachwaszczenia gruntu. Co więcej, dzięki precyzyjnemu opryskiwaniu nie ma potrzeby stosowania systematycznego oprysku, a to pozwala uniknąć uodpornienia się roślin na herbicydy.  Stwarzane są większe możliwości do korzystania z praktyk bardziej przyjaznych dla środowiska. Kolejną zaletą systemu jest  tworzenie map zachwaszczenia, które mogą zostać później wykorzystane podczas pożniwnego zwalczania chwastów na polu. 

hyperspectral sensors

Nowa generacja czujników hiperspektralnych

Zastosowanie kompaktowych i lekkich sensorów pozwala na ich umieszczenie bezpośrednio na belce opryskiwacza. Czujniki te zawierają również układ optyczny poszerzający pole widzenia, co pozwala na ograniczenie ich liczby.

W warunkach słabego oświetlenia wzięto pod uwagę również rozwiązanie w postaci oświetlenia LED.

I-SPRAY solution

Wysoki poziom integracji

 Zintegrowane rozwiązania systemu I-SPRAY:

  • Sensory idealnie dopasowane do belki
  • Interfejs komunikacyjny ISOBUS
  • Platforma MyKUHN"

Wszystkie te elementy składają się na powstanie rewolucyjnego rozwiązania zmieniając podejście ochrony roślin w rolnictwie.

Zapotrzebowania na żywność przyczynia się do tego, że rolnicy aktywnie poszukują producentów, którzy są w stanie konstruować maszyny bardziej wydajne i precyzyjne. W nadchodzących latach występować będą zmiany w gospodarstwach rolnych. Rolnicy przy inwestycji w opryskiwacz zwracają uwagę na wydajność, precyzję, dawkowanie, ilość sekcji na belce polowej, zużycie środków ochrony roślin podczas zabiegów polowych. 

System I-SPRAY będzie dostępny w ograniczonej ilości od początku 2024 roku w opryskiwaczach zawieszanych, zaczepianych i samojezdnych Grupy KUHN.

Sprawdź naszą ofertę maszyn rolniczych do oprysków

Inne Aktualności

Najważniejsze wydarzenia 2023
17 sty 2024 Produkty i usługi

Najważniejsze wydarzenia 2023 roku

Rok 2023 był pracowity i obfitował w wiele wydarzeń, premier produktów i spotkań. Przedstawiamy kilka najważniejszych.

Wszystkie aktualności