Aktualności i wydarzenia
Zbiór zielonek

GMD seria 1021 F: koszenie na górzystych terenach

Kosiarki GMD serii 1021 F pracują w dwóch szerokościach roboczych: 2 oraz 3 metrów. Są to kompaktowe oraz lekkie rozwiązania, które perfekcyjnie przystosowują się do pracy na górzystych terenach.

GMD 3121 F - kosiarka przystosowana do górzystych terenów

GMD serii 1012 F - kosiarka dyskowa dostosowana do pochyłych terenów

Kosiarki dyskowe KUHN serii 1021 F (GMD 2721 F oraz GMD 3121 F) są przygotowane do koszenia zbocza o nachyleniu większym niż 30°, dzięki czemu idealnie nadają się do pracy w gospodarstwach położonych w górach. Idealnie przystosowują sie do terenu we współpracy z ciagnikami górskimi.

Jest to możliwe dzięki kompaktowej budowie i małemu ciężarowi kosiarki (od 575 kg). System odciążenia zespołu koszącego zbudowany z dwóch sprężyn lub zawieszenia zintegrowanego z ciagnikiem, zapenia dokładne kopiowanie nierówności. Zawieszenie zespołu tnącego kosiarki dyskowej GMD jest zamontowane na przegubie wahliwym o zakresie +/- 8°.

GMD 3121 F - kosiarka przystosowana do górzystych terenów

Kosiarki dyskowe wyposażone w bezobsługową belkę tnącą OPTIDISC

Belka tnąca OPTIDISC jest doceniana za solidną budowę i brak potrzeby wymiany oleju. Najnowsze rozwiązania zapewniają wyjątkową dokładność koszenia. Wszystkie belki tnące OPTIDISC są wyposażone standardowo w niezawodne zabezpieczenie napędu PROTECTADRIVE oraz system szybkiego mocowania noży FAST-FIT. Czyste cięcie jest zapewnione nawet na pagórkowatym terenie. Konstrukcja dysków tnących została specjalnie przebadana pod kątem lepszego odrzucania masy na pokos. Zbieżnie obracające się dyski tnące optymalizują przepływ materiału przez środek maszyny, układając bardziej zwarte pokosy.

Aby uniknąć uszkodzeń podczas koszenia wzdłuż krawędzi pola lub w sąsiedztwie drzew, elastyczna zewnętrzna pokrywa FlexProtect może wygiąć się i powrócić do swojego pierwotnego kształtu. To wyposażenie pozwala zaoszczędzić na kosztach naprawy.

Użytkownicy nowej serii kosiarek GMD 1021 F skorzystają również z rozwiązań zwiększających komfort obsługi maszyny, takich jak przenoszona skrzynka narzędziowa ułatwiająca wymianę noży. Podczepianie, odczepianie i czyszczenie maszyny jest bardzo proste, a nowoczesny design zapewnia tym kosiarkom bardzo atrakcyjny wygląd.

Dodatkową korzyścią jest możliwość zamontowania zgniatacza pokosu TC z tyłu ciagnika, co przyspiesza schnięcie pokosu.

Zgniatacz pokosu TC 310

Inne Aktualności

KUHN Aurock - technologia przyszłości
Uprawa

AUROCK - technologia przyszłości

Od 2000 roku, praktyki rolnicze mocno rozwijają się w kierunku uprawy konserwującej, gdzie orka jest zastępowana przez płytkie zabiegi upraw...

Czytaj

Wszystkie aktualności