Aktualności i wydarzenia
Produkty i usługi

Pierwszy patent dla przekładni MASTERDRIVE świętuje swoje 30-lecie!

Pierwszy patent dla przekładni MASTERDRIVE, montowanej w większości zgrabiarek karuzelowych KUHN, został zgłoszony do Biura Patentowego w 1994 roku. Od tego czasu firma KUHN rozwija jego koncepcję zgodnie z postępem rolnictwa. Dostępna obecnie na rynku przekładnia MASTERDRIVE GIII została zaprojektowana z myślą o najbardziej intensywnym wykorzystaniu. Był to konieczny krok z uwagi na zwiększenie szerokości roboczych i średnic karuzel oraz użytkowanie w trudniejszych warunkach pracy, takich jak przygotowanie materiału na kiszonkę i sianokiszonkę.

KUHN kieruje się dobrem swoich klientów

Firma KUHN wychodzi naprzeciw wymaganiom Klientów, projektując maszyny rolnicze pracujące na coraz większych powierzchniach i wytrzymujące coraz większe obciążenia. Niezawodność i trwałość maszyn są kluczem do spełnienia oczekiwań użytkowników w zakresie wydajności roboczej.

Zgrabiarki KUHN zapewniają maksymalną wydajność pracy i idealnie uformowane rzędy pokosu. Większość z nich jest wyposażona w przekładnię MASTERDRIVE GIII.

The Masterdrive Gearbox

MASTERDRIVE GIII: niezawodna, odporna na zużycie przekładnia!

Przekładnie MASTERDRIVE GIII zostały zaprojektowane tak, aby pozostały szczelnie zamknięte. Elementy napędu są w pełni chronione, a tym samym odporniejsze na zużycie. Taka konstrukcja zapewnia wyjątkową niezawodność i trwałość nawet podczas intensywnej pracy.

MASTERDRIVE GIII posiada wewnątrz dwustopniową redukcję ze stożkowymi i walcowymi kołami zębatymi. Tolerancje są ściśle kontrolowane, dzięki czemu cały mechanizm jest bardziej wytrzymały i niezawodny, nawet w trudnych warunkach. Dzięki temu, zużycie kół zębatych jest zredukowane do minimum i nie ma potrzeby przeprowadzania konserwacji. Przekładnia dwustopniowa umożliwia również zastosowanie większych kół walcowych z większą liczbą zębów, które zapewniają lepsze przeniesienie napędu.

Masterdrive gearbox

Solidne mocowanie

W celu uzyskania lżejszych, a zarazem bardziej wytrzymałych karuzel wprowadzono istotne modyfikacje:

  • aluminiowa obudowa przekładni,
  • zoptymalizowany profil krzywki ogranicza siły działające na rolkę,
  • większa średnica rolek zapewnia mniejszą prędkość obrotową i nacisk na krzywkę,
  • ramię zgrabiające z łożyskami o dużym przekroju,
  • mocniejsza oś obrotu ramion,
  • wzmocniony wałek WOM,
  • wzmocnione mocowanie ramion zgrabiających na ich osiach obrotowych (połączenie za pomocą opatentowanej wkładki śrubowej).
Masterdrive Gearbox at work in the field

Przekładnia MASTERDRIVE, pełna gama produktów

 

Przekładnia MASTERDRIVE GIII jest montowana w niektórych zgrabiarkach jednokaruzelowych i dwukaruzelowych. Zgrabiarki czterokaruzelowe wyposażone są w hydrauliczną wersję przekładni.

Które maszyny są wyposażone w przekładnię MASTERDRIVE?

Zobacz więcej

Inne Aktualności

Nieczynne
23 lis 2023 Korporacyjne

Nieczynne w dniach 23-24.11.2023

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy poinformować, że Firma będzie nieczynna w dniach: czwartek 23.11. od godziny 12.00 oraz cały piątek 24.11.

Wszystkie aktualności