Aktualności i wydarzenia
Pokazy

Festiwal jeździecki Baborówko 2019

KUHN został partnerem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019, podczas którego odbędzie się kwalifikacja olimpijska.

Festiwal jeździecki Baborówko 2019

W ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko od 23 do 26 maja 2019 roku rozegranych zostanie pięć konkursów międzynarodowych we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Łączna pula nagród finansowych wyniesie 465 000 PLN, co plasuje Festiwal Jeździecki Baborówko wśród dziesięciu najwyżej dotowanych zawodów WKKW na świecie. KUHN Maszyny Rolnicze są sponsorem wydarzenia od jego pierwszej edycji.

Podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zostanie rozegrana kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Zespół, który w konkursie CCIO4*-L zdobędzie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, wywalczy bezpośredni awans do Igrzysk. W próbie terenowej tego konkursu pary będą miały do pokonania w pełnym galopie przez 10 minut dystans ok. 6000 m, w czasie którego wykonać będą musiały do 40 skoków. Pula nagród w konkursie CCIO4*-L wyniesie 85 000 PLN, z czego 60 000 PLN przypadnie trzem najlepszym zespołom w klasyfikacji drużynowej.

Dla zawodników z grupy C (Europa Centralna i Wschodnia oraz Azja Środkowa) Festiwal Jeździecki Baborówko to obecnie jedna z dwóch możliwości zdobycia kwalifikacji olimpijskiej. Drugą jest pozycja w klasyfikacji końcowej Pucharu Narodów WKKW 2019.

Najwyżej dotowanym konkursem w Baborówku będzie klasa CCI4*-S, w której zwycięzca zainkasuje 100 000 PLN. Organizatorzy planują, że to właśnie w tym konkursie wystartują największe gwiazdy światowego WKKW, na czele z ubiegłorocznym triumfatorem Festiwalu i liderem rankingu FEI Oliverem Townendem z Wielkiej Brytanii czy zajmującym 3 pozycję Timem Price’em z Nowej Zelandii. Łączna pula nagród w tym konkursie wyniesie 325 000 zł.

Najważniejsze konkursy Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zostaną rozegrane według klasycznego formatu – w czwartek i piątek odbędą się próby ujeżdżenia, w sobotę – emocjonujące próby terenowe, a niedziela to skoki przez przeszkody oraz ceremonie dekoracji zwycięzców. Tradycyjnie w sobotę i niedzielę podczas Festiwalu organizatorzy przygotowują także jeździeckie pokazy i atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także kiermasz wyrobów rękodzielniczych i produktów od lokalnych producentów.

Podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrane zostaną także międzynarodowe konkursy CCI3*-S, CCI2*-S oraz CCIYH2*-S dla młodych koni oraz konkurs krajowy CNC-L dla mniej doświadczonych par.

Zobacz więcej informacji

Inne Aktualności

KUHN Aurock - technologia przyszłości
Uprawa

AUROCK - technologia przyszłości

Od 2000 roku, praktyki rolnicze mocno rozwijają się w kierunku uprawy konserwującej, gdzie orka jest zastępowana przez płytkie zabiegi upraw...

Czytaj

Wszystkie aktualności