Aktualności i wydarzenia
Uprawa, ra

RAUCH otrzymuje srebrny medal na Agritechnica 2022

Firma RAUCH Landmaschinenfabrik GmbH otrzymała srebrny medal podczas AGRITECHNICA Innovation Award za jedną z pierwszych na świecie, cyfrowych usług umożliwiających ocenę dostępności gleby w czasie rzeczywistym, a tym samym uniknięcie niepotrzebnych szkód w glebie.

Rauch silver medal

TerraService została opracowana we współpracy ze szwajcarskimi specjalistami cyfrowymi w dziedzinie agronomii i technologii z Agricircle. W trybie online nośność gleby jest wyświetlana na mapach cyfrowych dla każdego obszaru z osobna.

Dane satelitarne Sentinel dostarczają informacji o rodzaju gleby i jej wilgotności. Algorytmy AI przetwarzają dane satelitarne za pomocą specjalnych modeli pogodowych i glebowych. Na tej podstawie można zawsze oszacować aktualną nośność gleby. Dane o ciężarze i ogumieniu danego ciągnika i maszyny są teraz wprowadzane przez Internet lub na urządzeniu mobilnym. TerraService porównuje nośność gleby z naciskiem na podłoże wywieranym przez maszynę roboczą i wyświetla na cyfrowej mapie w układzie 10x10 m informacje o przydatności danego terenu do ruchu. Rozróżniane są różne poziomy, od zielonego "przejezdny", poprzez pomarańczowy "ryzykowny", aż do czerwonego, gdzie należy się spodziewać nieodwracalnych uszkodzeń gruntu i zapadania się maszyny.

 

Rauch silver medal 3

Kosztowne i czasochłonne przygotowania i droga do obszaru uprawy rolnej zostają pominięte, a dobra funkcjonalność gleby zostaje zachowana. Zwłaszcza w przypadku bardziej odległych obszarów oszczędza się na niepotrzebnych podróżach. TerraService oferuje również dobrą pomoc przy podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru ciągnika i ogumienia, a także załadunku sprzętu w zależności od warunków drogowych.

Zwłaszcza wiosną, kiedy wysiewane są pierwsze nawozy, okno czasowe na wykonanie prac jest bardzo małe. Wilgotność gleby na polach uprawnych jest często wysoka, a nawożenie na mrozie nie jest już prawnie dozwolone. Duże, ciężkie maszyny rolnicze powodują głębokie koleiny w glebie. Może to prowadzić do ugrzęźnięcia maszyn, co powoduje długie przestoje i kosztowne naprawy.

Rauch silver medal

Jeśli kolejność operacji zostanie zaplanowana z dużym wyprzedzeniem, można uniknąć grzęźnięcia maszyn rolniczych. Planowanie pasa drogowego odbywa się w taki sposób, że obszary nienośne są pomijane, obszary trudne do jazdy są omijane lub obrabiane później. Dodatkowo, planowanie kolejności prac na polu można idealnie dopasować do istniejącej prognozy pogody.

RAUCH TerraService jest bardzo wszechstronny i może być stosowany w różnych procesach roboczych w rolnictwie, takich jak nawożenie, stosowanie gnojowicy czy ochrona roślin, a także wspiera rolnika i wykonawcę w utrzymaniu dobrego stanu i struktury gleby oraz unikaniu przestojów i kosztów.

TerraService zostanie ponownie sprawdzony w testach na dużą skalę wiosną 2022 roku, wprowadzenie na rynek planowane jest od jesieni 2022 roku.

Inne Aktualności

tractor working in a silo
27 cze 2022 Zbiór zielonek

Idealna pasza - minimum strat

Aby utrzymać wysoką wartość pokarmową, uniknąć szkodliwych skutków zdrowotnych, a tym samym nie pogorszyć produktywności zwierząt, ważne jes...

Baling test - interview - results
6 maj 2022 Zbiór zielonek

TEST KUHN BALING - wyniki końcowe

Ogłoszono ostateczne wyniki testu belowania 2021-2022 przeprowadzonego przez firmę KUHN. Teraz wiemy już na pewno: bela związana folią KUHN ...

Wszystkie aktualności