Nasza polityka etyki i polityka zgodności

  • Zobowiązanie Grupy do przestrzegania zasad etyki i zgodności
    Przez ponad 200 lat Grupa BUCHER, do której należy Grupa KUHN, zyskała międzynarodowe uznanie w zakresie projektowania i produkcji maszyn i pojazdów wysokiej jakości. Jednym z kluczowych elementów naszego sukcesu jest kultura korporacyjna, która promuje szacunek wobec klientów, współpracowników, partnerów biznesowych, konkurentów i władz państwowych. Doskonała reputacja firmy BUCHER i jej spółek opiera się na rzetelności i profesjonalizmie w biznesie, jak również na uczciwym postępowaniu i poszanowaniu zasad etycznych. 
  • Kodeks Postępowania
    Kodeks Postępowania, sporządzony i udostępniony wszystkim pracownikom Grupy w 2009 r., określa zasady naszej codziennej aktywności zawodowej. 
    Powstał on w oparciu o uczciwość i zaufanie. Definiuje on zasady postępowania, które należy stosować, szanując wszystkie osoby fizyczne i prawne. Dzięki niemu wszyscy nasi pracownicy znają obowiązujące przepisy i wewnętrzne zasady panujące w firmie, jak również ryzyko prawne, z którym mają do czynienia w trakcie codziennej pracy.
    Poszanowanie zasad Kodeksu Postępowania wzmacnia naszą kulturę korporacyjną i kładzie fundamenty przyszłego sukcesu.
  • Zapobieganie ryzyku korupcji
    Korupcja jest przestępstwem podlegającym karze grzywny lub więzienia w niemal każdym kraju na świecie. Artykuł 5 naszego Kodeksu Postępowania zabrania korupcji w każdej formie. Dyrektywa Antykorupcyjna, sporządzona w 2014 r. przez firmę BUCHER dla wszystkich spółek, służy jako tekst źródłowy w celu zapobiegania korupcji. Dyrektywa opisuje oczekiwane zachowania i ustanawia zasady, do których wszyscy pracownicy powinni się stosować. Jej celem jest zapewnienie im ochrony poprzez jasne wyszczególnienie działań dozwolonych i zakazanych, pozwalające im zidentyfikować ryzykowne sytuacje i ilustrując właściwe zachowania. 
    Dyrektywa ma na celu zachowanie przejrzystości działania Grupy BUCHER. 
    Wdrożeniu i przestrzeganiu Kodeksu Postępowania i Dyrektywy Antykorupcyjnej towarzyszy program szkoleniowy podnoszący wiedzę pracowników w tym zakresie. 
  • Przestrzeganie pozostałych uregulowań
    Uzupełnieniem naszej polityki etyki i zgodności z prawem są także inne zasady wewnętrzne, takie jak Procedury wewnętrzne, Polityka prywatności dotycząca ochrony danych osobowych i Dyrektywa dot. prawa konkurencji.
  • System zgłaszania nieprawidłowości
    System ten jest przeznaczony dla tymczasowych pracowników Grupy oraz osób trzecich, chcących zgłosić fakty o nadużyciach, które wiedzieli osobiście. 
    Pracownicy mają obowiązek priorytetowo traktować sprawozdawczość wewnętrzną opisaną w procedurach firmowych.
    System zgłoszeń jest elementem wynikającym z postanowień Ustawy Antykorupcyjnej SAPIN II z dnia 9 grudnia 2016 r., dotyczącej zwalczania korupcji, przejrzystości prowadzenia biznesu i unowocześniania życia gospodarczego, oraz Dekretu z dnia 19 kwietnia 2017 r. o gromadzeniu informacji zgłaszanych przez sygnalistów, a dotyczących podmiotów publicznych i prywatnych oraz jednostek administracji państwowej. 

 

Przedmiotem tych informacji są:

  • Przestępstwa lub wykroczenia
  • Poważne i wyraźne naruszenie zobowiązania międzynarodowego lub zatwierdzonego przez Francję, jednostronna czynność organizacji międzynarodowej podjęta na podstawie takiego zobowiązania
  • Naruszenie prawa lub procedur
  • Zagrożenie lub poważna szkoda dla interesu publicznego
  • Postępowanie lub sytuacja sprzeczna z Kodeksem Postępowania firmy lub Dyrektywą Antykorupcyjną

Aby przesłać zgłoszenie, kliknij tutaj.