Sylwetka prasy stałokomorowej KUHN FB 3135

Wyjątkowo duża gęstość i niezrównana trwałość

Prasy stałokomorowe KUHN serii FB 3100 to maszyny klasy premium, zaprojektowane tak, aby zapewniać jak największe zagęszczenie beli i wydajność w najtrudniejszych warunkach występujących w różnych miejscach na całym świecie.

Znajdź najbliższego dealera

Jako modele klasy premium oferujemy prasy KUHN FB 3130 i FB 3135. Te prasy stałokomorowe zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą wydajność w najtrudniejszych warunkach występujących w różnych miejscach na całym świecie.
Dzięki dwóm modelom i szerokiemu wyborowi opcji systemów podających pewne jest, że prasa serii KUHN FB 3100 dopasuje się do każdego zastosowania. Oferujemy wybór pomiędzy rotorem OPTIFEED, który nie tnie materiału, rotorem tnącym OPTICUT z 14 nożami i rotorem tnącym OPTICUT z 23 nożami. 18 walców POWERTRACK zapewnia wyjątkowo duże zagęszczenie beli oraz niezawodne obracanie beli w przypadku wszystkich materiałów.
System wiązania, rozprowadzający siatkę, wykorzystuje technologię aktywnego rozciągania, zapewniającą prawidłowy kształt beli przy stałym naciągu siatki w całym cyklu owijania. Każda z pras może być wygodnie sterowana z siedzenia ciągnika za pomocą jednego z terminali montowanych w kabinie. Prasa KUHN FB 3135 jest w pełni zgodna z systemem ISOBUS.
Prasa stałokomorowa KUHN FB 3135 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

System podający, który poradzi sobie z materiałem w każdych warunkach.

Szerokość podbieracza 230 cm.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynach serii FB 3100 został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Bezkrzywkowe prowadnice materiału zapewnią wydajne i delikatne zbieranie materiału. Krzywki ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Dzięki temu możliwe jest zbieranie każdego materiału, od słomy o długich łodygach po krótką sianokiszonkę jesienną lub rośliny o delikatnych liściach. Podbieracz wyposażony jest w zawieszoną wahliwie ramę oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.
Aby lepiej dopasować maszynę do potrzeb użytkowników, oferujemy dwie opcje podbieracza - z systemem INTEGRAL ROTORS wyposażonym w rotor bez noży OPTIFEED lub rotor OPTICUT z 14 lub 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Prasy serii FB 3100 są dostępne z systemem INTEGRAL ROTOR stosowanym w modelach OPTIFEED i OPTICUT. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podawania gwarantuje nadzwyczajną wydajność w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego specjalnego, wymuszonego systemu podawania, pozwala na zwiększenie prędkości jazdy i zapewnia wyższą wydajność roboczą przy ograniczonych stratach materiału.
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Wersje bez obcinacza

Budowa rotora OPTIFEED, z podwójnymi nożami podającymi i zintegrowanymi ślimakami bocznymi, pomaga wyrównywać pokos równiej rozprowadzając materiał, co pozwala za uzyskiwać za każdym razem takie same bele.
Rotor OPTIFEED z podwójnymi, opatentowanymi nożami o eliptycznym kształcie.

Cięcie: rotory OPTICUT

Rotory tnące KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić nieograniczoną wydajność podawania i znakomitą jakość cięcia. Rotory tnące OC z eliptycznymi nożami rotora, są uznawane przez użytkowników za najlepszy system tnący dostępny na rynku. Sianokiszonka jest prowadzona i ściągana na noże na początku procesu, co poprawia przepływ i wydajność cięcia, wymagając jednocześnie minimalnej siły. Zapobiega to także niepożądanym zablokowaniom.
OPTICUT 14
System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyrównywanie pokosu i wymuszone podawanie paszy do prasy, co pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi. Dzięki funkcji GROUP SELECTION (FB 3135) operator może wybrać liczbę pracujących noży (4, 7, 7 lub 14).
OPTICUT 23
System INTEGRAL ROTOR, z 23-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić korzyści wynikające z intensywnego cięcia i zabezpieczeń mechanicznych. Teoretyczna długość cięcia 23-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi. Dzięki funkcji GROUP SELECTION (FB 3135) operator może wybrać liczbę pracujących noży (0, 7, 11, 12 lub 23). Funkcja GROUP SELECTION ułatwia ponadto wymianę noży i poprawia komfort kierowcy.
OPTICUT: zespół tnący z 14 nożami

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

W przypadku zablokowania rotora podłoga i noże mogą być hydraulicznie opuszczane z kabiny ciągnika. Po usunięciu zablokowania łatwo wracają do położenia roboczego.
Dodatkowe zabezpieczenie rotora w wyjątkowych przypadkach stanowi standardowe sprzęgło odłączające
rotor. Umożliwia ono operatorowi związanie i wypchnięcie beli przed kontynuacją pracy.
Zarówno odłączanie rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają błyskawiczne usuwanie zablokowanego materiału i pozwalają na szybkie wznowienie pracy.
Standardowe hydrauliczne odłączanie rotora

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

Profil walca POWERTRACK

POWERTRACK

Produkowanie co sezon beli sianokiszonki i siana może być trudnym zadaniem, które wymaga dobrze przemyślanych projektów. Aby sprasować rośliny w bele o stałym rozmiarze i gęstości proces prasowania musi być jak najwydajniejszy, a jednocześnie delikatny dla roślin. Walce POWERTRACK zaczynają obracać rdzeń beli natychmiast, gdy będzie to możliwe, aby zapewnić optymalną kompresję.

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

Przeprojektowane serce prasy stanowi komora prasowania zbudowana z 18 walców POWER TRACK.
Nowe walce POWERTRACK o symetrycznym profilu zapewniają wyjątkowo mocne zagęszczenie materiału i płynne obracanie beli
w każdych warunkach roboczych. Wszystkie walce są wykonane z wysokogatunkowej walcowanej stali o grubości 3,20 mm
i spawane laserowo z tylko jednej strony, co zapewnia optymalną trwałość. Dodatkowo,
minimalna odległość między walcami ogranicza straty materiału.
18 stalowych walców o asymetrycznym profilu zapewnia niezawodne obracanie beli.

Szybkie wykrywanie otwarcia klapy tylnej

Klapa tylna otwiera się i zamyka w czasie ≥ 4,5 sekundy (co odpowiada przepływowi oleju wynoszącemu 60 l/min.) dzięki stabilnej budowie wykorzystującej rury skrętne. Mocne hydrauliczne cylindry klapy tylnej przytrzymują klapę w pozycji zamkniętej i zapewniają stały rozmiar beli przy jej maksymalnym zagęszczeniu. Cylindry te działają jak zamek hydrauliczny i zapobiegają przeciążeniu prasy (POWER LOCK). Bardzo czułe czujniki klapy tylnej rozpoczynają monitorowanie formowania beli po osiągnięciu 80% rozmiaru beli. Wskaźnik formowania beli informuje operatora o przebiegu procesu formowania. Dodatkowo, w przypadku prasoowijarki FBP 3135 możliwe jest prowadzenie prasy odpowiednio do wskazań dotyczących wypełnienia lewej komory prasowania, wyświetlanych na terminalu, co zwiększa komfort pracy operatora. Rezultatem są bele o optymalnym kształcie i zagęszczeniu.
Czujnik wykrywający położenie klapy tylnej.

Większa gęstość i trwałość

Mocny układ przeniesienia napędu z nową przekładnią jest układem dzielonym. Znajdujący się po jednej stronie napęd komory prasowania oraz umieszczony z drugiej strony maszyny napęd rotora i podbieracza zapewniają płynną pracę i równe przenoszenie mocy. Główny łańcuch napędowy i łańcuchy walców prasujących są to wytrzymałe łańcuchy 20B (1¼), wyposażone standardowo w system ciągłego smarowania łańcucha Beka-Max, który zwiększa trwałość łańcuchów.
W najbardziej obciążonych punktach napędu walców maszyna została wyposażona w dwurzędowe łożyska o średnicy 50 mm, gwarantujące prawidłowe formowanie bel w najtrudniejszychwarunkach roboczych. Wszystkie łożyska są smarowane centralnie za pomocą portów smarujących, a jako opcja dostępny jest system automatycznego smarowania łożysk BEKA-MAX. Walce są wyposażone w specjalne wygarniacze, które trzymają materiał roślinny z dala od łożysk.
Wszystkie te cechy pozwalają uzyskać najwyższe zagęszczenie beli w segmencie.
Układ napędowy serii FB 3100

Bezpieczne rozwiązania wiązania.

Ładnie i ciasno związane bele na polu

Zwarty kształt beli

Jednym z ostatnich kroków procesu tworzenia perfekcyjnej beli jest wiązanie. To jeden z najbardziej kluczowych etapów! Im mniej czasu zajmuje wiązanie, tym większa jest wydajność prasy. Rozwiązania firmy KUHN stosowane do wiązania beli to gwarantują niezawodne i bezpieczne wiązanie siatki. Wszystkie modele FB mogą być wyposażone w kombinację aparatów do wiązania sznurka i siatki.

Znakomite prowadzenie siatki

System wiązania siatką z technologią aktywnego rozciągania nadaje beli zwarty kształt i zapewnia niezmiennie wysokie naprężenie podczas całego cyklu wiązania. Siatka jest podawana do przedniej części komory prasowania, co zapewnia równomierne rozpoczęcia formowania. Druga rolka gwarantuje, że siatka nie skończy się nawet podczas długiego dnia roboczego. Rolkę z siatką można łatwo i bezpiecznie wymienić stojąc bezpiecznie ziemi.
Innowacyjna konstrukcja KUHN zapewnia stałe naprężenie siatki podczas całego procesu wiązania. System pracuje z prędkością równą 93% prędkości obrotowej beli, dzięki czemu siatka jest automatycznie naprężana bez ryzyka zerwania. Wstępne naprężenie siatki pozwala na uzyskanie beli, które zachowują swoją zwartość. Siatka jest rozprowadzana również na krawędziach beli zapobiegając powstawaniu pęcherzy powietrza, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość paszy.
System aktywnego rozciągania.

Wiązanie sznurka

Zastosowanie systemu podwójnego wiązania sznurkiem pozwala skrócić cykl do minimum. W cyklu podwójnego wiązania oba sznurki rozpoczynają cykl wiązania odkrawędzi beli, nakładając się na siebie zanim przemieszczą się na środek. Na środku beli ponownie nakładają się na siebie i blokują, nie pozostawiając luźnych końców.
Aparat podwójnego wiązania skraca czas cyklu wiązania.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki: interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

KUHN FB 3130 podczas pracy.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary komory prasowania (szerokość x średnica) (cm)
Komora prasowania
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Sterowanie
Element wypełniający przestrzeń między walcami w komorze prasowania
Automatyczny system smarowania łańcuchów
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców na podbieraczu
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Opuszczana podłoga DROOPFLOOR
Niezależny wybór noży / opuszczanej podłogi DROOPFLOOR
Automatyczny system czyszczenia noży
Teoretyczna długość cięcia (mm)
Zabezpieczenie noży
System wyłączania rotora
Uchwyt na zapasowe rolki siatki
Uchwyt na zapasowe szpule sznurka
Regulacja ciśnienia prasowania
System przyspieszający otwarcie tylnej klapy
Automatyczne sterowanie tylną klapą i AUTO DEBLOCK (AUTOMATE) z wyrzutnikiem bel
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Szerokokątny wałek WOM
Dyszel
Światła drogowe
Masa (kg)
FB 3130 FB 3135
122 x 125 122 x 125
18 walców POWER TRACK 18 walców POWER TRACK
251 
(272 z kołami 500/45-22.5,
278 z kołami 560/45-22.5,
295 z kołami 650/40-22.5)
251 
(272 z kołami 500/45-22.5,
278 z kołami 560/45-22.5,
295 z kołami 650/40-22.5)
246 246
413 413
Terminal sterujący VT 30 Prasa z ceryfikatem ISOBUS
Opcja Opcja
Seryjnie (automatyczna olejarka łańcuchów BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów) Seryjnie (automatyczna olejarka łańcuchów BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów)
230 230
5 5
Seryjnie Seryjnie
Integral Rotor OptiFeed (seryjnie)
lub OptiCut 14 (opcja) z podwójnymi zębami ze stali Hardox
Integral Rotor OC 14 lub OC 23
z podwójnymi zębami ze stali Hardox
Seryjnie Seryjnie
GROUP SELECTION dla OC 14: 0/4/7/7/14
GROUP SELECTION dla OC 23: 0/7/11/12/23
Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Razem z systemem AUTOMATE (opcja)
OC 14: ≥ 70 OC 14: ≥ 70
OC 23: ≥ 45
OC 14 indywidualne sprężynowe Indywidualne sprężynowe
Hydrauliczny Hydrauliczny
1 + 1 zapasowa 1 + 1 zapasowa
2 + 2 zapasowe szpule
(przy zamówieniu systemu wiązania sznurkiem)
2 + 2 zapasowe szpule
(przy zamówieniu systemu wiązania sznurkiem)
Zmiana ustawień na maszynie Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Seryjnie (od 80% napełnienia komory) Seryjnie (od 80% napełnienia komory) 
ze wskaźnikiem napełnienia lewej-prawej strony
Opcja
65 (88) 65 (88)
540 540
1 zawór jednokierunkowy
2 zawory dwukierunkowe
1 zawór jednostronnego działania
2 zawory dwustronnego działania
Seryjnie, ze sprzęgłem krzywkowym (obsługa co 60 godzin) Seryjnie, ze sprzęgłem krzywkowym
Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia
Seryjnie Seryjnie
3200 - 3750 3200 - 3750

Media