FB-3135-Machine-silhouette.png

Wyjątkowo duża gęstość i niezrównana trwałość

Prasy stałokomorowe KUHN serii FB 3100 to maszyny klasy premium, zaprojektowane tak, aby zapewniać jak największe zagęszczenie beli i wydajność w najtrudniejszych warunkach występujących w różnych miejscach na całym świecie.

Znajdź najbliższego dealera

Jako modele klasy premium oferujemy prasy KUHN FB 3130 i FB 3135. Te prasy stałokomorowe zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą wydajność w najtrudniejszych warunkach występujących w różnych miejscach na całym świecie.<br/>Dzięki dwóm modelom i szerokiemu wyborowi opcji systemów podających pewne jest, że prasa serii KUHN FB 3100 dopasuje się do potrzeb użytkownika. Oferujemy wybór pomiędzy rotorem OPTIFEED bez zespołów tnących, rotorem tnącym OPTICUT z 14 nożami i rotorem tnącym OPTICUT z 23 nożami. 18 walców POWERTRACK zapewnia wyjątkowo duże zagęszczenie beli oraz niezawodne obracanie beli w przypadku wszystkich materiałów.

System wiązania, rozprowadzający siatkę, wykorzystuje technologię aktywnego rozciągania, zapewniającą prawidłowy kształt beli przy stałym naciągu siatki w całym cyklu owijania. Model FB 3135 jest także dostępny z podwójnym systemem wiązania folią KUHN TWIN-reel. Prasa może być wygodnie sterowana z siedzenia kabiny operatora za pomocą jednego ze sterowników montowanych w kabinie. Prasa KUHN FB 3135 jest w pełni zgodna z systemem ISOBUS.
Prasa stałokomorowa KUHN FB 3135 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

System podający, który poradzi sobie z materiałem w każdych warunkach.

Szerokość podbieracza 230 cm.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynach serii FB 3100 został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Specjalnie ukształotowane prowadnice materiału zapewnią wydajne i delikatne zbieranie materiału. Krzywki podbieracza ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Podbieracz osadzony jest wahliwie w ramie oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.

Wybierz jeden z naszych systemów INTEGRAL ROTOR - z rotorem OPTICUT z 14 lub 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Ten prosty, bezobsługowy zespół podający gwarantuje wysoką wydajność roboczą w każdych warunkach. Niewielka odległość między rotorem a palcami podbieracza zapewnia płynne podawanie materiału. Konstrukcja tego wymuszonego systemu podawania pozwala zwiększyć prędkość jazdy i podnieść wydajność roboczą, jednocześnie ograniczając straty w plonach. Rotor INTEGRAL jest wyposażony w zęby wykonane z blachy trudnościeralnej Hardox®. Hardox® łączy w sobie ekstremalną twardość i wytrzymałość w celu ograniczenia zużycia zębów rotora Większa trwałość zębów rotora oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla operatora.
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Wersje bez zespołu tnącego

Budowa rotora OPTIFEED, z podwójnymi nożami podającymi i zintegrowanymi ślimakami bocznymi, pomaga wyrównywać pokos równiej rozprowadzając materiał, co pozwala za uzyskiwać za każdym razem takie same bele.

Seria OPTIFEED jest wyposażona w podwójne zęby podające, które optymalnie przytrzymują materiał paszowy.
Rotor OPTIFEED z podwójnymi, opatentowanymi nożami o eliptycznym kształcie.

Rotory OPTICUT

Rotory z zespołem tnącym KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane pod kątem nieograniczonej wydajności podawania i najwyższej jakości cięcia. Rotory z zespołem tnącym OC wyposażone w zęby o eliptycznych kształtach są uznawane przez użytkowników za jeden z najlepszych systemów docinających na rynku. Pasza jest prowadzona i dociskana do noży na samym początku procesu, co zapewnia większą płynność podawania i wydajność cięcia materiału przy minimalnym zapotrzebowaniu na moc, a także zapobiega niepożądanym zatorom.

OPTICUT 14
System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym zespołem tnącym OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić równomierne podawanie materiału do prasy i uzyskać najwyższą wydajność roboczą. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem na wypadek kontaktu z ciałem obcym.

OPTICUT 23
System INTEGRAL ROTOR, z 23-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić korzyści wynikające z intensywnego cięcia i zabezpieczeń mechanicznych. Teoretyczna długość cięcia 23-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm, a nie 45 mm mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi. Dzięki funkcji GROUP SELECTION (FB 3135) operator może wybrać liczbę pracujących noży (0, 7, 11, 12 lub 23). Funkcja GROUP SELECTION ułatwia ponadto wymianę noży i poprawia komfort operatora.
OPTICUT: zespół tnący z 14 nożami

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

W przypadku zablokowania rotora podłoga i noże mogą być hydraulicznie opuszczane z kabiny ciągnika. Po usunięciu zablokowania łatwo wracają do położenia roboczego.

Dodatkowe zabezpieczenie rotora w wyjątkowych przypadkach stanowi standardowe sprzęgło odłączające
rotor. Umożliwia ono operatorowi związanie i wypchnięcie beli przed kontynuacją pracy.

Zarówno odłączanie rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają błyskawiczne usuwanie zablokowanego materiału i pozwalają na szybkie wznowienie pracy.
Standardowe hydrauliczne odłączanie rotora

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

Profil walca POWERTRACK

POWERTRACK

Produkowanie co sezon beli sianokiszonki i siana może być trudnym zadaniem, które wymaga dobrze przemyślanych projektów. Aby sprasować rośliny w bele o stałym rozmiarze i gęstości proces prasowania musi być jak najwydajniejszy, a jednocześnie delikatny dla roślin. Walce POWERTRACK zaczynają obracać rdzeń beli natychmiast, gdy będzie to możliwe, aby zapewnić optymalne zagęszczenie.

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

Przeprojektowane serce prasy stanowi komora prasowania zbudowana z 18 walców POWER TRACK.
Nowe walce POWERTRACK o symetrycznym profilu zapewniają wyjątkowo mocne zagęszczenie materiału i płynne obracanie beli w każdych warunkach roboczych. Wszystkie walce są wykonane z wysokogatunkowej walcowanej stali o grubości 3,20 mm i spawane laserowo z tylko jednej strony, co zapewnia optymalną trwałość. Dodatkowo,
minimalna odległość między walcami ogranicza straty materiału.
18 stalowych walców o asymetrycznym profilu zapewnia niezawodne obracanie beli.

Szybkie wykrywanie otwarcia klapy tylnej

Klapa tylna otwiera się i zamyka w czasie ≥ 4,5 sekundy (co odpowiada przepływowi oleju wynoszącemu 60 l/min.) dzięki stabilnej budowie osadzonej na zawiasach rurowych. Mocne hydrauliczne siłowniki klapy tylnej przytrzymują klapę w pozycji zamkniętej i zapewniają stały rozmiar beli przy jej maksymalnym zagęszczeniu. Cylindry te połączone z zamkami hydraulicznymi i zapobiegają przeciążeniu prasy (POWER LOCK). Bardzo czułe czujniki klapy tylnej rozpoczynają monitorowanie formowania beli po osiągnięciu 80% rozmiaru beli. Wskaźnik formowania beli informuje operatora o przebiegu procesu formowania. Dodatkowo, w przypadku pras FB 3135 i prasoowijarki FBP 3135 możliwe jest prowadzenie prasy odpowiednio do wskazań dotyczących wypełnienia komory prasowania, wyświetlanych na panelu sterującym, co zwiększa komfort pracy operatora. Rezultatem są bele o optymalnym kształcie i zagęszczeniu.
Czujnik wykrywający położenie klapy tylnej.

Większa gęstość i trwałość

Mocny układ przeniesienia napędu z nową przekładnią jest układem dzielonym. Znajdujący się po jednej stronie napęd komory prasowania oraz umieszczony z drugiej strony maszyny napęd rotora i podbieracza zapewniają płynną pracę i równe przenoszenie mocy. Główny łańcuch napędowy i łańcuchy walców prasujących są to wzmocnione łańcuchy 20V (1¼), wyposażone standardowo w system ciągłego smarowania łańcucha Beka-Max, który zwiększa trwałość łańcuchów.

W najbardziej obciążonych punktach napędu walców maszyna została wyposażona w dwurzędowe łożyska walcowe o średnicy 50 mm, gwarantujące prawidłowe formowanie bel w najtrudniejszych warunkach roboczych. Wszystkie łożyska są smarowane centralnie za pomocą portów smarujących, a jako opcja dostępny jest system automatycznego smarowania łożysk BEKA-MAX. Walce są wyposażone w specjalne wygarniacze, które trzymają materiał roślinny z dala od łożysk.

Wszystkie te cechy pozwalają uzyskać najwyższe zagęszczenie beli w tym segmencie.
Układ napędowy serii FB 3100

Bezpieczne rozwiązania wiązania.

Ładnie i ciasno związane bele na polu

Zwarty kształt beli

Jednym z ostatnich kroków procesu tworzenia perfekcyjnej beli jest wiązanie. To jeden z najbardziej kluczowych etapów! Im mniej czasu zajmuje wiązanie, tym większa jest wydajność prasy. Rozwiązania firmy KUHN stosowane do wiązania beli to gwararancja niezawodności i bezpieczeństwa. Wszystkie modele FB mogą być wyposażone w kombinację aparatów do wiązania sznurka i siatki.

Znakomite prowadzenie siatki

System wiązania siatką z technologią aktywnego rozciągania nadaje beli zwarty kształt i zapewnia niezmiennie wysokie naprężenie podczas całego cyklu wiązania. Siatka jest podawana do przedniej części komory prasowania, co zapewnia równomierne rozpoczęcia formowania. Druga rolka gwarantuje, że siatka nie skończy się nawet podczas długiego dnia roboczego. Rolkę z siatką można łatwo i bezpiecznie wymienić stojąc bezpiecznie na ziemi.
Innowacyjna konstrukcja KUHN zapewnia stałe naprężenie siatki podczas całego procesu wiązania. System pracuje z prędkością równą 93% prędkości obrotowej beli, dzięki czemu siatka jest automatycznie naprężana bez ryzyka zerwania. Wstępne naprężenie siatki pozwala na uzyskanie beli, które zachowują swoją zwartość. Siatka jest rozprowadzana również na krawędziach beli zapobiegając powstawaniu pęcherzy powietrza, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość paszy.
System aktywnego rozciągania.

Wiązanie sznurkiem

Zastosowanie systemu podwójnego wiązania sznurkiem pozwala skrócić cykl do minimum. W cyklu podwójnego wiązania oba sznurki rozpoczynają cykl wiązania od krawędzi beli, nakładając się na siebie zanim przemieszczą się do środka. Na środku beli ponownie nakładają się na siebie i blokują, nie pozostawiając luźnych końców.
Aparat podwójnego wiązania skraca czas cyklu wiązania.

System wiąznia folią KUHN TWIN-reel

Opatentowany przez KUHN system wiązania folią wykorzystuje dwie rolki folii 750 mm. Eliminuje to konieczność stosowania specjalnej szerokiej folii, co upraszcza zarządzanie zapasami. Wiązanie folią poprawia jakość kiszonki, kształt beli, stabilność i otwieranie beli. <br/>Używanie zwykłej folii pozwala na zastosowanie znacznie wyższego współczynnika rozciągania wstępnego w porównaniu z konwencjonalnymi systemami do wiązania szerokimi foliami. Zmniejsza to koszty wiązania folią o 37%. Naciągnięta folia, z lepkością pomiędzy warstwami, może przyjmować uszkodzenia bez ryzyka rozerwania beli lub przesunięcia się folii podczas owijania bel. <br/>System KUHN TWIN-reel wydłuża czas do kolejnej wymiany folii o 30%. Wymiana rolki może być dokonywana bez konieczności podnoszenia i instalowania ciężkich, szerokich rolek folii na górze maszyny. Można łatwo przełączać się między folią a siatką i odwrotnie, bez konieczności wyjmowania z maszyny siatki i rolek folii. <br/>Opcja wiązania folii jest dostępna tylko w połączeniu z AUTOMATE.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki: interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

KUHN FB 3130 podczas pracy.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary komory prasowania (szerokość x średnica) (cm)
Komora prasowania
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Sterowanie
Element wypełniający przestrzeń między walcami w komorze prasowania
Automatyczny system smarowania łańcuchów
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców na podbieraczu
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Opuszczana podłoga DROOPFLOOR
Niezależny wybór noży / opuszczanej podłogi DROOPFLOOR
Automatyczny system czyszczenia noży
Teoretyczna długość cięcia (mm)
Zabezpieczenie noży
System wyłączania rotora
Uchwyt na zapasowe rolki siatki
Uchwyt na zapasowe szpule sznurka
Regulacja ciśnienia prasowania
System przyspieszający otwarcie tylnej klapy
Automatyczne sterowanie tylną klapą i AUTO DEBLOCK (AUTOMATE) z wyrzutnikiem bel
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Szerokokątny wałek WOM
Dyszel
Światła drogowe
Masa (kg)
FB 3130 FB 3135
122 x 125 122 x 125
18 walców POWER TRACK 18 walców POWER TRACK
251 
(272 z kołami 500/45-22.5,
278 z kołami 560/45-22.5,
295 z kołami 650/40-22.5)
251 
(272 z kołami 500/45-22.5,
278 z kołami 560/45-22.5,
295 z kołami 650/40-22.5)
246 246
413 413
Terminal sterujący VT 30 Prasa z ceryfikatem ISOBUS
Opcja Opcja
Seryjnie (automatyczna olejarka łańcuchów BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów) Seryjnie (automatyczna olejarka łańcuchów BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów)
230 230
5 5
Seryjnie Seryjnie
Integral Rotor OptiFeed (seryjnie)
lub OptiCut 14 (opcja) z podwójnymi zębami ze stali Hardox
Integral Rotor OC 14 lub OC 23
z podwójnymi zębami ze stali Hardox
Seryjnie Seryjnie
GROUP SELECTION dla OC 14: 0/4/7/7/14
GROUP SELECTION dla OC 23: 0/7/11/12/23
Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Razem z systemem AUTOMATE (opcja)
OC 14: ≥ 70 OC 14: ≥ 70
OC 23: ≥ 45
OC 14 indywidualne sprężynowe Indywidualne sprężynowe
Hydrauliczny Hydrauliczny
1 + 1 zapasowa 1 + 1 zapasowa
2 + 2 zapasowe szpule
(przy zamówieniu systemu wiązania sznurkiem)
2 + 2 zapasowe szpule
(przy zamówieniu systemu wiązania sznurkiem)
Zmiana ustawień na maszynie Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Seryjnie (od 80% napełnienia komory) Seryjnie (od 80% napełnienia komory) 
ze wskaźnikiem napełnienia lewej-prawej strony
Opcja
65 (88) 65 (88)
540 540
1 zawór jednokierunkowy
2 zawory dwukierunkowe
1 zawór jednostronnego działania
2 zawory dwustronnego działania
Seryjnie, ze sprzęgłem krzywkowym (obsługa co 60 godzin) Seryjnie, ze sprzęgłem krzywkowym
Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia
Seryjnie Seryjnie
3200 - 3750 3200 - 3750

Media