LSB 870, sylwetka

Wysoka wydajność przy niskim zapotrzebowaniu na moc

Prasa KUHN LSB 870 jest profesjonalnym rozwiązaniem przy produkcji bel sześciennych o wymiarach 80x70cm. Została zaprojektowana do prasowania wszystkich rodzajów materiałów. Aparat pojedynczego wiązania, z możliwością zastosowania opcji TWINSTEP, gwarantuje wysoce niezawodny, prosty proces wiązania.

Znajdź najbliższego dealera

Wysokie osiągi w wydajnym opakowaniu - to idealny opis prasy KUHN LSB 870. Wydajny napęd przekłada się na niskie zapotrzebowanie na moc.

LSB 870 to prasa produkująca bele o wymiarach 80 x 70 cm, wyposażona w system OMNICUT z 15 nożami, ze zintegrowanym nożowym systemem kasetowym zapewniającym łatwy dostęp do noży. Dostępny jest także model bez systemu tnącego. Oba modele są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR, zapewniający dużą wydajność prasowania w zróżnicowanych warunkach. Opatentowany przez firmę KUHN system wstępnej komory prasowania POWER DENSITY zapewnia równomiernie wypełnione i twarde bele niezależnie od stanu pokosu. Bele są wiązane za pomocą systemu TWIN STEP, systemu wiązania wykorzystującego pojedynczy aparat wiążący oraz inteligentny system zmniejszający naprężenie sznurka podczas wiązania.

Prasa KUHN LSB 870 jest w pełni zgodna z systemem ISOBUS.
Prasa LSB 870 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zwarte bele o jednakowym kształcie i wysokiej jakości

System komory wstępnej zapewnia stałe napełnienie materiałem i, w rezultacie, tworzy ciężkie bele o równych krawędziach.

POWER DENSITY - Rozwiązanie firmy KUHN

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Zwarte bele są odzwierciedleniem jakości w każdej formie. Bele prostopadłościenne łatwo się układa i przenosi. Są dużo bardziej stabilne podczas transportu niż bele o nierównych kształtach. Równe, prostopadłościenne bele sianokiszonki zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!

System POWER DENSITY firmy KUHN z pojedynczym podajnikiem widłowym udowadnia, że dobrze opracowany system napełniania wstępnej komory prasowania może być prosty. Ten system napełniania zapewnia równomierne napełnienie wstępnej komory, w rezultacie otrzymujemy, ciężkie bele o równych krawędziach, niezależnie od stanu pokosu. Pojedynczy podajnik widłowy łączy w jednym mechanizmie dwie funkcje, eliminując zbędne komponenty i skomplikowanie, co oznacza również niższe koszty konserwacji.

POWER DENSITY - Jak to działa?

  1. System INTEGRAL ROTOR w aktywny sposób podaje materiał do komory wstępnego prasowania.
  2. Podajnik widłowy (zaznaczone na niebiesko) zapewnia aktywne napełnianie wstępnej komory prasowania.
  3. Podajnik widłowy formuje porcję beli do momentu, aż płyta klinowa (zaznaczona na czerwono) zostanie odepchnięta z określoną wstępnie siłą.
  4. Po odepchnięciu płyty klinowej następuje aktywowanie drugiej funkcji systemu podajnika widłowego. Podajnik widłowy wykonuje większy skok podawania, który powoduje opróżnienie komory wstępnej i przepchnięcie idealnie uformowanego materiału do komory głównej.
POWER DENSITY - Rozwiązanie firmy KUHN

Komora prasowania.

Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m prasy LSB 870 zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli. Współdziałanie mocnych płyt przytrzymujących oraz klapy dociskowej o specjalnym kształcie, zapewnia bardzo energiczne zagęszczanie materiału i jednocześnie delikatne powiększanie beli. Tłok pracujący z częstotliwością 46 uderzeń na minutę wydajnie zagęszcza materiał. Tłok jest prowadzony na 4 dużych rolkach o średnicy 125 mm, co zapewnia mu maksymalną żywotność.
Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m pras LSB zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli.

System wiązania TWIN STEP

Unikatowy system TWIN STEP stanowi połączenie aparatu pojedynczego wiązania i inteligentnego systemu zwalniającego naprężenie sznurka podczas cyklu wiązania. W rezultacie dysponujemy bezpiecznym i łatwym w regulacji systemem. Podczas prasowania, aparaty wiążące (zaznaczone na niebiesko) pozostają w spoczynku, natomiast sznurek jest rozprowadzany za pomocą pionowo ustawionego napinacza (zaznaczonego na czerwono). Aby zapewnić maksymalne zagęszczenie beli, sznurek przez cały czas pozostaje naprężony.

Krok 1: W momencie gdy bela osiągnie odpowiednią długość uruchamiane są igły (zaznaczone na szaro), które przemieszczają się w górę w kierunku aparatów wiążących i rozpoczynają cykl wiązania.

Krok 2: Napinacz (zaznaczony na czerwono) podnosi się i skraca drogę prowadzenia sznurka, wydłużając go, zmniejszając tym samym jego naprężenie w aparacie wiążącym. Gwarantuje to perfekcyjny przebieg procesu wiązania.
Unikatowy system TWIN STEP stanowi połączenie aparatu pojedynczego wiązania i inteligentnego systemu zwalniającego naprężenie sznurka podczas cyklu wiązania.

Optymalne pobieranie materiału dla lepszej wydajności

Przy szerokości roboczej podbieracza wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz zastosowany w prasach KUHN LSB został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm prasa jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Aby dopasować maszynę do swoich pól, masz wybór pomiędzy kołami podbieracza sztywnymi i skrętnymi. Skrętne koła podbieracza są półpneumatyczne i dlatego idealnie nadają się do pracy w trudnym terenie i na kamienistych glebach. Lepsze dopasowanie do warunków pracy umożliwiają dwie opcje systemu podawania materiału, oferowane w prasach LSB 1270. Wybierz jeden z naszych opatentowanych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTIFEED bez noży lub z rotorem OMNICUT z 15 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Wszystkie prasy KUHN, w wersji z zespołem tnącym lub bez, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podający zapewnia równomierne podawanie materiału niezależnie od jego stanu. Mała odległość pomiędzy podbieraczem a rotorem gwarantuje wyjątkowo wydajny przepływ materiału. Wymuszone podawanie materiału z podbieracza do komory prasowania pozwala na pracę z większą prędkością, co w efekcie prowadzi do zwiększenia wydajności roboczej przy ograniczonych stratach roślin.

Zęby rotora wykonane są z płyt trudnościeralnych Hardox®. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora.
Wszystkie prasy KUHN, w wersji z rozdrabniaczem i bez, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR.

Wersje bez systemu tnącego OPTIFEED

Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże - wprodukowane ze stali Hradox® - i ślimaki boczne są umieszczone w jednej lina na wspólnym wałku, pomaga w równym rozprowadzaniu materiału i uzyskiwaniu za każdym razem takiej samej beli. Gdy cięcie materiały nie jest wymagane, system OPTIFEED zapewnia kontrolowany i stały przepływ materiału do komory wstępnej. Rotor pozwala na uzyskanie dodatkowego poziomu ochrony maszyny.
Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku.

Cięcie: rotor OMNICUT z 15 nożami (OC 15)

Rotor OMNICUT z 15 nożami (OC 15) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm. Opatentowany przez firmę KUHN kształt noży rotora zapewnia niskie zapotrzebowanie na moc i perfekcyjną jakość cięcia. Indywidualnie zabezpieczane przez przeciążeniem za pomocą sprężyny noże mogą być łatwo wymieniane dzięki standardowemu, zintegrowanemu systemowi wysuwanej kasety nożowej.
Rotor OMNICUT z 15 nożami (OC 15) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm.

Wytrzymały układ napędowy i maksymalna ochrona.

Przekładnie i wały zapewniają idealną synchronizację maszyny z łatwą konserwacją.

Wytrzymały układ przeniesienia napędu.

W prasach wykorzystywany jest zsynchronizowany układ, wskład ktrórego wchodzą przekładnia oraz układ przeniesienia napędu. Zapewnia to maksymalną trwałość i ogranicza zakres prac konserwacyjnych. Budowa układu przeniesienia napędu jest prosta i jasna, co umożliwia łatwe serwisowanie i konserwację przy jednoczesnej minimalizacji ogólnej liczby ruchomych części.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki<br/>Interfejsy użytkownika są kluczowe do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory, uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

Prasa LSB 870 podczas pracy

Media