Szczegółowy opis zgrabiarki KUHN GA 4321

Stworzone do najbardziej wymagających zadań związanych ze zgrabianiem

Jednokaruzelowe zgrabiarki GA 4121 GM i GA 4321 GM są wyposażone w przekładnię MASTER DRIVE zapewniającą wyjątkowo wysoką niezawodność podczas intensywnej pracy. Są dostępne w dwóch szerokościach roboczych: 4,10 m i 4,20 m.

Znajdź najbliższego dealera

Na jednokaruzelowych zgrabiarkach można polegać tak samo jak na dużych modelach. Przekładnia MASTER DRIVE, w którą są wyposażone, została stworzona do najbardziej intensywnego użytkowania. Ponadto, duże szerokości robocze zapewniają wysoką wydajność pracy, a ruchoma głowica sprawia, że manewrowanie maszyna jest łatwiejsze.
GA 4321 GM podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Tak samo niezawodna jak większe modele

Przekładnia MASTER DRIVE

Przekładnia MASTER DRIVE

System napędowy karuzeli jest narażony na duże obciążenia podczas intensywnej pracy. Dlatego, firma KUHN opracowała szczelnie zamkniętą przekładnię, która chroni mechaniczne elementy i ogranicza ich zużycie.
Przekładnia MASTER DRIVE jest w szczególności doceniana za niezawodną konstrukcję i wyjątkową żywotność, nawet podczas intensywnego użytkowania.
Składa się z dwóch stopni redukcji z kołem stożkowym i kołem walcowym. Tolerancje pomiędzy kołami zębatymi są w pełni kontrolowane, co zwiększa wytrzymałość całego układu w trudnych warunkach roboczych.
Zużycie kół zębatych jest zredukowane do minimum, a przekładnia prawie nie wymaga konserwacji. Ze względu na to, że przekładnia jest dwustopniowa, możliwe było zastosowanie większych kół walcowych z większą liczbą zębów, zapewniających lepsze przeniesienie napędu.

Palce wykonane z ulepszanej stali

Palce wyjątkowo delikatnie zgrabiają pokos, nawet jeśli jest bardzo ciężki i gęsty. Są wykonane z cieplnie ulepszonej stali, co zapewnia im dużą odporność na zużycie i długą żywotność. Elastyczne mocowanie palców z potrójnym zwojem o dużej średnicy ogranicza zużywanie się tych elementów. Wysokość pracy palców jest dokładnie kontrolowana, co zapewnia ochronę zarówno zgrabianej paszy, jak i darni.
Palce wykonane z ulepszanej stali

Doskonałe zgrabianie zapewniające wysoką jakość paszy bez zanieczyszczeń

Dobrze uformowany wał pokosu, dzięki podwójnie giętym ramionom karuzel

Formowanie wału pokosu: zalety podwójnie giętych ramion

Jednorodna jakość i wielkość wałów pokosu to warunek szybkiego schnięcia i łatwego zbioru paszy za pomocą prasy.
Ramiona zgrabiarek GA są podwójnie gięte i stycznie montowane. Takie rozwiązanie pozwala opóźnić moment ustawienia palców pod kątem 90°. Do formowania jednorodnych, puszystych i równych wałów przyczynia się stroma prowadnica krzywki, dzięki której palce są unoszone szybciej, z większym opóźnieniem i potrzebują do tego mniejszej siły. Jakość zgrabiania jest bardzo wysoka, nawet podczas jazdy z dużą prędkością, ponieważ pokos nie jest przepychany nad wałem.
Zalety podwójnie giętych ramion:
  • Mniejszy dystans pomiędzy obszarami pracy kolejnych palców. Ograniczenie strat paszy, nawet podczas pracy z dużą prędkością.
  • Środek ciężkości znajduje się pośrodku ramienia. Zapewnia to dłuższą żywotność zespołu, ponieważ podczas obrotu ramienia, rolki pracujące w krzywce są znacznie mniej narażone na obciążenia.

Fartuch pokosowy

Fartuch pokosowy montowany na równoległoboku jest w prosty sposób ustawiany poprzez obrócenie uchwytu. Może być ustawiany z siedzenia ciągnika, za pośrednictwem opcjonalnego siłownika hydraulicznego. Wysunięty na zewnątrz, automatycznie przemieszcza się do tyłu, a po przysunięciu bliżej maszyny, przesuwa się do przodu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które zawsze poprawnie ustawia fartuch względem zgrabianego pokosu.
Fartuch pokosowy regulujący szerokość pokosu

Pozycja kół zapobiega zabrudzeniu paszy.

Koła są umieszczone bardzo blisko rotora W rezultacie, palce lepiej kopiują ukształtowanie terenu, co zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do paszy.
Koła są maksymalnie zbliżone do palców grabiących, co zapewnia lepsze kopiowanie nierówności terenu.

Stabilność na pochyłościach

Amortyzatory głowicy

Hydrauliczna regulacja zapewnia doskonałą elastyczność pracy

Modele GA 4121 i GA 4321 są dostępne z ruchomą głowicą, która zapewnia im skuteczność zaczepianej maszyny. Zakres pracy głowicy wynosi prawie 50° i zapewnia jeden z największych kątów skrętu na rynku. Wykonywanie zakrętów nie wpływa ani jakość zgrabiania, ani kształt wałów pokosu, dzięki czemu prasa będzie miała ułatwioną pracę w narożnikach pola.

Szybkie i dokładne zgrabianie z wahliwą osią

Jeśli chcesz zoptymalizować swoją prędkość jazdy, uzyskać wysoką jakość zgrabiania, zapobiec uszkodzeniom darni i chronić maszynę przed wstrząsami na trudnym terenie, zgrabiarki GA 4121 mają jeszcze jedną zaletę. Wahliwe osie jezdne są wyposażone w cztery, przesunięte względem siebie koła, które doskonale kopiują nierówności terenu i stabilizują maszynę, zapewniając większą wydajność pracy.
Osie wahliwe

Amortyzatory głowicy

Podczas podnoszenia karuzeli amortyzator automatycznie wyśrodkowuje ją za ciągnikiem.
Amortyzatory głowicy

GA 4121 GM podczas pracy

Media