Model GA 10131

Ośmiornica na pastwiskach!

Czterokaruzelowe zgrabiarki GA 13131 i GA 15131 formujące wał pokosu pośrodku. Szerokość robocza 8,40 m i 14,70 m oraz w pełni hydrauliczny napęd, który pozwala zaoszczędzić godzinę dziennie ze względu na ograniczenie konserwacji.

Znajdź najbliższego dealera

Dzięki swojej dużej szerokości roboczej, zgrabiarki te zapewniają wysoka wydajność roboczą. Tylko jeden wałek przekaźnika mocy WOM wymaga smarowania, dzięki czemu możesz zaoszczędzić na konserwacji nawet godzinę dziennie w porównaniu z mechanicznie napędzanymi zgrabiarkami o podobnych gabarytach W ten sposób można zwiększyć dzienną wydajność nawet o dziesięć dodatkowych hektarów!
GA 15131 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zaoszczędź co najmniej godzinę na konserwacji maszyny

Wbudowany układ hydrauliczny

Wyłącznie w KUHN: 4 karuzele z pełnym sterowaniem hydraulicznym

Jedna godzina zaoszczędzona na konserwacji to jedna godzina więcej na polu! Hydrauliczny napęd karuzel odbywa się za pośrednictwem pomp zasilanych pojedynczym wałkiem przekaźnika mocy WOM, co ogranicza konserwację do minimum. Zapomnij o codziennym smarowaniu pośrednich wałków. Zaoszczędzisz nawet godzinę, w porównaniu z mechanicznie napędzanymi zgrabiarkami o tych samych szerokościach roboczych. Ta zaleta może mieć duże znaczenie w obliczu nadchodzącego deszczu i potrzeby szybkiego zebrania paszy. Oznacza to, że wymagania serwisowe maszyny są mniejsze. Rozwiązanie to ma jeszcze inne zalety: płynna i cicha praca przy minimalnym zużyciu maszyny.

Niezależny układ hydrauliczny w modelach GA 13131 i GA 15131 jest zamontowany na ruchomej głowicy zaczepowej. Dzięki temu główny wałek napędowy znajduje się zawsze w linii prostej do ciągnika, nawet podczas pracy w ciasnych narożnikach pola. Dodatkowo, napęd WOM można regulować z kabiny ciągnika w zależności od typu i ilości zgrabianego materiału. Możesz wybrać jedną z dwóch prędkości 1000 lub 750 obr./min, co pozwala zoptymalizować zużycie paliwa.

Przekładnia MASTER DRIVE GIII: niezawodna i odporna na zużycie

Dzięki nowemu napędowi hydraulicznemu i przekładni MASTERDRIVE GIII zapewniającym jeszcze wydajniejszą pracę, Twoja maszyna poradzi sobie z dużymi ilościami pokosu w trudnych warunkach roboczych. Przeniesienie napędu odbywa się za pośrednictwem kół o prostych zębach. Tolerancje pomiędzy kołami zębatymi są w pełni kontrolowane, co zwiększa wytrzymałość i niezawodność całego zespołu.
Przekładnia MASTERDRIVE GIII

Pasza najwyższej jakości

GA 13131 podczas pracy

Funkcja przyśpieszania przednich karuzel

Równe wały pokosu są szczególnie doceniane przez operatorów maszyn zbierających. Ułatwiają zbiór paszy za pomocą pras lub przyczep. Płynna jazda gwarantuje większy komfort pracy!
Prędkość obrotowa przednich karuzel może zostać zwiększona o 20% w stosunku do tylnych karuzel bez wychodzenia z kabiny ciągnika. Z funkcją przyśpieszenia pokos jest wyrzucany na środek maszyny i jest mniej skręcony, ponieważ nie jest przepychany po podłożu. Dzięki temu, karuzele mogą uformować równy i przewiewny wał. Rozwiązanie to doskonale wpływa na schnięcie paszy.

Formowanie wału pokosu: zalety podwójnie giętych ramion

Jednorodna jakość i wielkość wałów pokosu to warunek szybkiego schnięcia i łatwego zbioru paszy za pomocą prasy.
Ramiona zgrabiarek GA są podwójnie gięte i stycznie montowane. Takie rozwiązanie pozwala opóźnić moment ustawienia palców pod kątem 90°. Do formowania jednorodnych, puszystych i równych wałów przyczynia się stroma prowadnica krzywki, dzięki której palce są unoszone szybciej, z większym opóźnieniem i potrzebują do tego mniejszej siły. Jakość zgrabiania jest bardzo wysoka, nawet podczas jazdy z dużą prędkością, ponieważ pokos nie jest przepychany nad wałem.
Zalety podwójnie giętych ramion:
 • Mniejszy dystans pomiędzy obszarami pracy kolejnych palców. Ograniczenie do minimum strat paszy, nawet podczas pracy z dużą prędkością.
 • Środek ciężkości znajduje się pośrodku ramienia. Zapewnia to dłuższą żywotność zespołu, ponieważ podczas obrotu ramienia, rolki pracujące w krzywce są znacznie mniej narażone na obciążenia.
Dobrze uformowany wał pokosu, dzięki podwójnie giętym ramionom karuzel

Ochrona darni

Jeśli chodzi o ochronę darni, precyzyjne dostosowanie karuzeli do zmieniającego się ukształtowania terenu jest równie ważne, co zmniejszenie nacisku na podłoże.
Czterokaruzelowe zgrabiarki KUHN są wyposażone w szereg rozwiązań spełniających te wymagania:
 • Karuzele posiadają ruchome połączenie z ramą, dzięki czemu pracują niezależnie i mogą się wychylać w każdym kierunku. Wahliwe zawieszenie karuzel 3D precyzyjne kopiuje nierówności terenu, zapewniając perfekcyjne zgrabianie. Rezultat: doskonała jakość pracy gwarantująca uzyskanie czystej paszy i ochronę darni.
 • Szerokie koła ograniczają ugniatanie gleby i zapewniają karuzelom stabilność, nawet na pochyłym terenie. Stabilność na pochyłym terenie to również mocna strona opon radialnych, dostępnych jako opcja.
 • Pod każdą karuzelą znajduje się pięć skrętnych kół, które zapewniają ochronę darni nawet w najciaśniejszych narożnikach pola. Ponieważ są umieszczone blisko palców, karuzele szybko dostosowują się do nierówności terenu.
 • Ramiona przednich karuzel są odciążane przez sprężyny, dzięki czemu przemieszczają się po powierzchni gleby nie ugniatając jej. Hydrauliczne zawieszenie tylnych karuzel jest dostępne jako opcja i umożliwia przeniesienie obciążenia na ramę nośną maszyny, zwiększając jej stabilność podczas pracy na stromych zboczach.
 • ###NewLine#
 • Siłownik hydrauliczny z przodu głowicy karuzeli kontroluje jej opuszczanie na podłoże. Podobnie jak przy lądowaniu samolotu, na ziemię opuszczana jest najpierw tylna, a następnie przednia część karuzeli. Rozwiązanie zapobiega wbijaniu palców zgrabiarki w glebę.
Wahadłowe zawieszenie karuzel 3D

Łatwa obsługa, centralnie regulowane ustawienia

CCI 1200

Wszystkie regulacje wykonywane z kabiny z systemem ISOBUS

Wszystkie regulacje karuzel odbywają się za pośrednictwem terminala sterującego w trakcie pracy:
 • podnoszenie karuzel,
 • szerokość robocza i szerokość pokosu,
 • wysokość zgrabiania,
 • składanie maszyny itp.

W celu ułatwienia pracy operatora, terminal sterujący może być połączony z joystickiem. Dla dwóch szerokości roboczych dostępne są dwa terminale ISOBUS (CCI 50 lub CCI 1200). Oba są wyposażone w kolorowe wyświetlacze Istnieje również możliwość korzystania z terminala ciągnika lub innego terminala ISOBUS dostępnego w gospodarstwie, takiego jak VT 50, CCI 200 lub terminala konkurencyjnej firmy. W celu uzyskania dalszych informacji na temat kompatybilności urządzeń należy skontaktować się ze dealerem KUHN.
W oprogramowaniu ISOBUS zintegrowano wstępnie ustawioną sekwencję, aby ułatwić i zoptymalizować manewry na uwrociach i zawracanie. Można ją łatwo dostosować do swoich potrzeb. Dzięki czujnikom kątowym, karuzele zawsze zostaną podniesione na wstępnie ustaloną wysokość bez względu na aktualną szerokość roboczą. Po dokonaniu wszystkich ustawień wystarczy nacisnąć przycisk. Usiądź i pozwól pracować elektronice.

Dopasowanie pokosu do ilości paszy i szerokości podbieracza

Szerokość robocza w zakresach od 8,40 do 12,50 m oraz 9,50 do 14,70 m zapewnia zgrabiarkom GA 13131 i GA 15131 bardzo dużą wydajność roboczą. Tak duże szerokości robocze wymagają dostosowania wałów pokosu do zbioru prasą lub przyczepą zbierającą. Możliwości adaptacyjne tych maszyn pozwalają na płynną regulację szerokości pokosu z kabiny ciągnika, za pośrednictwem układu hydraulicznego:
 • Szerokość robocza jest regulowana ustawieniem przednich karuzel, za pomocą siłowników hydraulicznych i czujników kątowych.
 • Szerokość wału pokosu może być w dowolnym momencie zmieniona, poprzez przestawienie tylnych karuzel. Szerokość wału pokosu jest regulowana w zakresie od 1,40 do 2,40 m (w modelu GA 15131 do 2,50 m).
 • Pomimo dużej szerokości roboczej, zgrabiarki czterokaruzelowe są na tyle elastyczne, że mogą pracować na polach w kształcie klina. Niezależne podnoszenie karuzel umożliwia omijanie przeszkód i zgrabianie pokosu w narożnikach pola. Ponadto, duży prześwit pod uniesionymi karuzelami ułatwia omijanie wcześniej zgrabionych wałów.
Regulacja wysokości zgrabiania może być wykonana dla dwóch przednich i dwóch tylnych karuzel jednocześnie lub dla każdej karuzeli indywidualnie. Aktualna wysokość zgrabiania jest widoczna na ekranie terminala sterującego oraz na ramie karuzeli.
Dostosowanie szerokości roboczej GA 13131 do ilości paszy

Większa stabilność na pochyłościach i na drodze

Zaczep z wbudowanym systemem amortyzacji zapewnia płynną jazdę i zwiększa stabilność ciągnika ze zgrabiarką podczas wykonywania skrętów. Drogi w złym stanie nie stanowią już problemu. Docenisz jakość pracy w zakrętach oraz niezależne podnoszenie karuzel, bez przenoszenia wstrząsów na ramiona podnośnika.
Pomimo imponujących rozmiarów, czterokaruzelowe zgrabiarki mają stosunkowo kompaktowe wymiary i są łatwe w transporcie:
 • W pozycji transportowej wysokość maszyny jest mniejsza niż 4 m, dzięki czemu ramiona nie muszą być demontowane.
 • Niski środek ciężkości zapewnia maszynie dobrą stabilność na drodze.
system zaczepu z amortyzacją

GA 15131 podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Średnia szerokość wału pokosu (m)
Szerokość transportowa (m)
Długość transportowa (m)
Wysokość transportowa (m)
Sposób zgrabiania wału pokosu
Liczba karuzel / Średnica karuzeli (m)
Liczba ramion na karuzeli / liczba palców na każdym ramieniu
Ramiona z palcami
Przekładnia
Kopiowanie nierówności terenu
Liczba kół pod karuzelą
Regulacja wysokości zgrabiania
Kopiowanie nierówności terenu
Koło zapasowe karuzeli
Opony pod wszystkimi karuzelami
Koła pod ramą nośną
Sterowanie pracą i funkcjami maszyny
Napęd karuzel
Napęd WOM (min-1)
Wałek przekaźnika mocy WOM
Przestawianie w pozycję roboczą/transportową
Zaczep
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM, ok. (kW)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM, ok. (KM)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Wymagane wyposażenie elektryczne ciągnika
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Masa, ok. (kg)
Hamulce
GA 13131 GA 15131
8.40 - 12.50 9.50 - 14.70
1.40 - 2.40 1.40 - 2.50
3,00 (3,10 z oponami 710/40-22.5) 3,00 (3,10 z oponami 710/40-22.5)
9,95 10,90
3,95 4,00
1 wał pośrodku maszyny 1 wał pośrodku maszyny
4 / 3.20 4 / 3.65
11: przednia - 12: tylna / 4 13: przednia - 15: tylna / 4
Sztywne Sztywne
Szczelnie zamknięta, dwustopniowa przekładania redukcyjna
MASTER DRIVE GIII
Szczelnie zamknięta, dwustopniowa przekładania redukcyjna
MASTER DRIVE GIII
Zawieszenie przegubowe 3D Zawieszenie przegubowe 3D
4 skrętne 4 skrętne
Hydrauliczna Hydrauliczna
Za pomocą sprężyn Za pomocą sprężyn
2 2
16 x 6.50 - 8 16 x 9.50 - 8
500 / 60 - 22.5 600 / 50 - 22.5
Terminal sterujący ciągnika lub KUHN CCI 200/CCI 50
(więcej szczegółów na stronie poświęconej terminalom sterującym)
Terminal sterujący ciągnika lub KUHN CCI 200/CCI 50
(więcej szczegółów na stronie poświęconej terminalom sterującym)
Zinegrowany układ hydrauliczny zamontowany na głowicy Zinegrowany układ hydrauliczny zamontowany na głowicy
1000 (750 jako opcja) 1000 (750 jako opcja)
Zawsze w linii ciągnika Zawsze w linii ciągnika
Sterowanie hydrauliczne Sterowanie hydrauliczne
2-punktowy, kat. 2 i 3 2-punktowy, kat. 2 i 3
70 85
95 115
1 zawór jednokierunkowy + 1 wolny spływ (opcja Load Sensing) 1 zawór jednokierunkowy + 1 wolny spływ (opcja Load Sensing)
1 gniazdo 7-pin (oświetlenie) 1 gniazdo 7-pin (oświetlenie)
Seryjnie Seryjnie
5150 6100
Hydrauliczne Hydrauliczne

Media