Sylwetka sieczkarni MC 180

Wysoka wydajność, niskie zapotrzebowanie na moc

Seria sieczkarni KUHN MC do kukurydzy oferuje unikatowe połączenie wysokiej wydajności i niskiego zapotrzebowania na moc. Maszyny gwarantują nie tylko najlepszą jakość kiszonki, lecz również bezkonkurencyjny poziom niezawodności. Seria MC obejmuje sieczkarnie jedno-, dwu- i czterorzędowe.

Znajdź najbliższego dealera

Oferując sieczkarnie jedno-, dwu- i czterorzędowe, KUHN zapewnia skuteczną i kompleksową gamę maszyn z trzypunktowym układem zawieszenia do kukurydzy.
Przekaz mocy we wszystkich sieczkarniach serii MC odbywa się za pomocą wału napędowego WOM, pasów klinowych i przekładni. Kilka przemyślanych cech konstrukcyjnych sprawia, że ​​codzienne czynności obejmujące kontrolę, serwisowanie i czyszczenie są łatwe i bezproblemowe.
W porównaniu z sieczkarnią jednorzędową MC 90 S, masa sieczkarni dwurzędowej MC 90 S TWIN jest większa zaledwie o 15%. Dzięki temu możliwe jest pełne wykorzystanie dostępnej mocy ciągnika przy jednoczesnej redukcji liczby przejazdów o połowę. Zapotrzebowanie na moc jest minimalne: na wykoszenie dwóch rzędów podczas jednego przejazdu wystarczy moc 55 KM.
Wyposażona w dwa zespoły rozdrabniające i dwa zespoły podające, czterorzędowa sieczkarnia do kukurydzy MC 180 S QUATTRO to idealna maszyna dla profesjonalnych użytkowników pracujących z ciągnikami o mocy min. 90 KM. Maszyna spełnia wymagania w zakresie wysokiej wydajności pracy, co jest atrakcyjnym rozwiązaniem w porównaniu z inwestycją w maszyny samojezdne. Wszystkie elementy konstrukcyjne zostały zaprojektowane, tak aby zapewnić użytkownikowi wydajne zbiory. W przypadku sieczkarni MC 180 S QUATTRO możliwy jest montaż zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika.
Sieczkarnie MC 180 w pracy

Korzyści dla użytkownika

Materiał wysokiej jakości

Dyski tnące KUHN MC

Dokładne cięcie

Dzięki równomiernemu podawaniu łodygi kukurydzy są cięte z zachowaniem wysokiej dokładności. Zespół tnący KUHN jest odporny na chwasty i posiada funkcję samooczyszczania. Regulowany przeciwnóż umieszczony między dyskami tnącymi zapewnia najwyższą jakość cięcia w każdych warunkach. Dyski tnące są wykonane ze stali hartowanej i pokryte specjalną powłoką ochronną zwiększającą odporność na ścieranie.

System podający

Dwa walce podające - gładki i zębaty - zapewniają podawanie materiału prosto do bębna rozdrabniającego. Dzięki temu łodygi i kolby są cięte pod właściwym kątem na zadaną wstępnie długość. W wyniku tego otrzymany materiał charakteryzuje się spójną strukturą.
Dwa walce podające - gładki i zębaty - zapewniają podawanie materiału prosto do bębna rozdrabniającego. Dzięki temu łodygi i kolby są cięte pod właściwym kątem na zadaną wstępnie długość. W wyniku tego otrzymany materiał charakteryzuje się spójną strukturą.

Stała długość cięcia

Czterobębnowy system podający napędzany poprzez tarczę rozdrabniającą gwarantuje stałą długość cięcia, bez względu na prędkość wałka napędowego WOM. Sieczkarnie MC do kukurydzy są dostosowane do standardowej długości cięcia wynoszącej 4 mm. Dzięki zmianie koła zębatego długość cięcia można zmienić na 6 mm. Aby ulepszyć rozdrabnianie kolb istnieje możliwość wymiany standardowej gładkiej płyty umieszczonej w dolnej części obudowy wyrzutnika na żebrowaną płytę rozdrabniającą.
System podający napędzany poprzez tarczę rozdrabniającą gwarantuje stałą długość cięcia.

Niskie zapotrzebowanie na moc

Przekaz mocy odbywa się za pomocą wałka napędowego WOM i pasów klinowych.

Przekaz mocy

Przekaz mocy odbywa się za pomocą wałka napędowego WOM oraz pasów klinowych bezpośrednio do tarczy rozdrabniającej. Dzięki bocznemu przesunięciu (21 cm) dolnej belki zaczepowej, sieczkarnia do kukurydzy pasuje do wielu modeli ciągników o szerokości do 240 cm.

Solidny bęben rozdrabniający

W sieczkarniach serii MC zastosowano mocny, energooszczędny bęben rozdrabniający. Dzięki specjalnemu ustawieniu noży względem stalnicy rozdrabnianie odbywa się od zewnątrz do wewnątrz, bez ryzyka zgniatania plonu w narożnikach, ponieważ jest on nieprzerwanie cięty i natychmiast transportowany przy niskim zapotrzebowaniu na moc.
W serii sieczkarni MC zastosowano mocny, energooszczędny bęben rozdrabniający

Wyrzutnik stalowy

Zoptymalizowany wyrzutnik stalowy zapewnia przepływ materiału przy niskim poziomie tarcia, który można regulować za pomocą końcówek. Niski poziom tarcia umożliwia szybkie przenoszenie materiału z wyrzutnika i równomierne rozłożenie go w przyczepie.
Sieczkarnia MC 180

Łatwa obsługa & serwisowa

Na potrzeby konserwacji cały zespół rozdrabniający przesuwa się do tyłu.

Obsługa & serwisowa

Wykonywanie czynności kontrolnych i serwisowych w sieczkarniach KUHN MC do kukurydzy jest łatwe i proste. Codzienne czynności serwisowe ograniczają się bowiem do obsługi dwóch dostępnych smarowniczek bębna rozdrabniającego oraz napędu łańcuchowego systemu MC 90 S TWIN.
Dysk tnący można kontrolować w łatwy sposób, otwierając drzwiczki rewizyjne usytuowane z boku sieczkarni. Na potrzeby konserwacji bębna nożowego lub walców podających cały zespół rozdrabniający przesuwa się do tyłu.

Wyposażenie

Rozdrabnianie materiału i załadunek na przyczepę z użyciem dwurzędowej sieczkarni MC 180 TWIN

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Liczba rzędów
Rozstaw rzędów (cm)
Zaczep 3-punktowy
Przesunięcie boczne (cm)
Hydrauliczne sterowanie wyrzutnikiem
Siłownik składania wyrzutnika do transportu
Sterowanie klapą
Długość bez wyrzutnika (m)
Wysokość (m)
Wysokość z opuszczonym wyrzutnikiem (m)
Szerokość (m)
Koło(a) rozdrabniające
Liczba noży
Liczba łopatek
Napęd WOM (min-1)
Prędkość obrotowa koła rozdrabniającego (min-1)
Kierunek obrotów
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Maksymalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW(KM)
Główny wałek WOM
Napęd pośredni
Opony
Długość cięcia (mm)
Teoretyczna maksymalna wydajność
Minimalne wymagania dla przyłączy hydraulicznych ciągnika
Masa (kg)
MC 180 S QUATTRO MC 90 S MC 90 S TWIN
4 1 2
70 – 80 - 75 seryjnie
(regulowany do 67 lub do 71)
Kat. 2 Kat. 2 Kat. 2
Hydrauliczne o 12,5 w lewo i 12,5 w prawo 21 21
Seryjnie Seryjnie Seryjnie
Seryjnie
Elektryczne Linki sterujące Linki sterujące
2,35 2,09 2,09
4,40 3,25 3,25
3,15 2,20 2,50
2 2,24 2,95
2 1 1
10 + 10 10 10
5 + 5 2 5
(2 zamontowane, 3 niezamontowane)
1000 540 seryjnie (1000 jako opcja) 540 seryjnie (1000 jako opcja)
1600 1600 seryjnie (1800 lub 2000 jako opcja) 1600 seryjnie (1800 lub 2000 jako opcja)
Prawoskrętne i lewoskrętne (patrz: opcje)
66(90) 22 (30) 40(55)
100 (140) 88 (120) 88 (120)
Wałek WOM z wolnym kołem Wałek WOM z wolnym kołem Wałek WOM z wolnym kołem
2 x 6 pasów klinowych 4 pasy klinowe 4 pasy klinowe
16,5/6.5-8 4PR 16,5/6.5-8 4PR
4 (6 mm jako opcja) 4 (6 mm jako opcja) 4 (6 mm jako opcja)
80 ton/godzinę 49 ton/godzinę 49 ton/godzinę
4 (2 zawory dwukierunkowe) 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór dwukierunkowy
≥ 1.315 ≥ 480 ≥ 650

Media