Przetrząsaczo-zgrabiarka HAYBOB. Sylwetka, maszyna podczas postoju.

Praktyczne, ekonomiczne, wielozadaniowe maszyny o bezkonkurencyjnej niezawodności.

Przetrząsaczo-zgrabiarki KUHN HAYBOB są idealnie dopasowane do potrzeb małych i średnich gospodarstw rolnych. Te wysokowydajne, uniwersalne maszyny zielonkowe wykonane są z trwałych elementów, zapewniających dużą żywotność maszyn. Regulacje i użytkowanie obu modeli jest wyjątkowo łatwe.

Znajdź najbliższego dealera

Przetrząsaczo-zgrabiarki KUHN HAYBOB 300 i 360 to uniwersalne maszyny zielonkowe dopasowane idealnie do potrzeb małych i średnich gospodarstw rolnych. Maszyny te oferują znakomite parametry, pozwalając na przetrząsanie i zgrabianie różnych roślin paszowych, takich jak trawy i delikatne rośliny strączkowe, i zapewniając, dzięki przetrząsaniu, jednolite rozrzucenie mokrego pokosu, dzięki czemu wysycha on szybciej. Pozwalając na łatwe przestawianie z przetrząsania na zgrabianie, maszyny te obchodzą się z pokosem delikatnie i pozwalają tworzyć luźne, dobrze uformowane wały pokosu.
Maszyny HAYBOB stanowią praktyczną i ekonomiczną alternatywę dla producentów, którzy chcą zaoszczędzić na kosztach wielu specjalistycznych maszyn lub którzy zaczynają dopiero mechanizację swoich gospodarstw. Model HAYBOB 300 oferuje przetrząsanie i zgrabianie pokosu w wał centralny przy szerokości roboczej wynoszącej 300 cm. Model HAYBOB 360 oferuje przetrząsanie i zgrabianie pokosu w wał z boku przy szerokości roboczej wynoszącej 300 cm.
Przetrząsaczo-zgrabiarka HAYBOB podczas pracy.

Korzyści dla użytkownika

Podwójna optymalizacja do przetrząsania i zgrabiania.

Regulacja kolumn kół przetrząsaczo-zgrabiarki KUHN.

Wysokość zębów i kąt nachylenia karuzeli.

Wysokość zębów i kąt nachylenia karuzeli można szybko optymalizować do przetrząsania i zgrabiania dzięki przestawieniu kolumn kół oraz górnego łącznika łączącego maszynę z ciągnikiem tak, aby uzyskać żądane ustawienie. Do przetrząsania koła należy obniżyć, a łącznik górny skrócić, osiągając w ten sposób optymalne zbieranie i maksymalne podnoszenie pokosu. Do zgrabiania koła należy ustawić w wyższym położeniu, zaś łącznik górny wydłużyć, tak aby maszyna ustawiona była poziomo, co zapewni równe uformowanie czystego wału pokosu.

Karuzela.

Każda karuzela wyposażona jest w wąskie i szerokie zęby, pozwalające uzyskać szeroki obszar roboczy zapewniający dużą wydajność i większą prędkość pracy. Unikatowa budowa łączy niski ciężar z dużą stabilnością i sztywnością karuzeli, zapewniających dużą wydajność obróbki pokosu.
A1.2-Rotor-basket.jpg

Centralny separator plonu.

Centralny separator plonu zapewnia równe rozdzielanie pokosu na obie karuzele, a przez to bardzo równomierne rozrzucanie pokosu umożliwiające szybkie suszenie.
Centralny separator plonu zapewnia równe rozdzielanie pokosu na obie karuzele.

Regulowane osłony kierujące.

Osłony pokosowe przetrząsaczo-zgrabiarek HAYBOB 300 i 360 można ustawić na dwóch wysokościach. Na równym terenie, dolne położenie zapewnia optymalne zgrabianie i formowanie wału bez strat pokosu. Pozycja górna sprawdza się z kolei na nierównym terenie, gdzie zapobiega nadmiernemu zużyciu osłon.
Osłony pokosowe przetrząsaczo-zgrabiarek HAYBOB 300 i 360 można ustawić na dwóch wysokościach.

Łatwa regulacja i ustawianie.

Jeżeli przetrząsaczo-zgrabiarka HAYBOB 360 ma być wykorzystywana jako zgrabiarka gromadząca pokos po lewej stronie, konieczne jest odwrócenie kierunku obrotów jednej z karuzeli za pomocą dźwigni.

Łatwe przełączanie z przetrząsania na zgrabianie.

Zmiana ustawienia z przetrząsania na zgrabianie trwa minuty! Przestawienie zębów, osłon kierujących i wyregulowanie kół potrzebne do zmiany funkcji modeli HAYBOB 300 lub 360 z przetrząsacza na zgrabiarkę i odwrotnie odbywa się bardzo szybko. Model HAYBOB 360, jeżeli ma być wykorzystywany jako zgrabiarka gromadząca pokos z boku maszyny, dodatkowo wymaga zmiany kierunku obrotów jednej karuzeli, ustawienia separatora plonu i osłony pokosowej, a także przestawienia ramy. Ustawienia te można wykonać w ciągu kilku minut zgodnie z jasnymi instrukcjami podanymi na naklejkach informacyjnych.

Odchylana głowica obraca się podczas pracy i blokuje po podniesieniu.

Odchylana głowica odblokowuje się podczas pracy, podążając dokładnie śladem ciągnika na zakrętach i nie niszcząc darni. Po podniesieniu do pozycji transportowej następuje automatyczne wyśrodkowanie i zablokowanie głowicy, co zwiększa bezpieczeństwo.
Po podniesieniu do pozycji transportowej następuje automatyczne wyśrodkowanie i zablokowanie głowicy, co zwiększa bezpieczeństwo.

Zęby regulowane siłą odśrodkową.

Ustawiane poziomo przez siłę odśrodkową zęby dostosowują się automatycznie do profilu terenu przepływając przez pokos i zbierając go bez zanieczyszczeń, zapewniając większą prędkość pracy i niewielkie ryzyko zanieczyszczenia. Dzięki budowie uchwytu zębów, przestawienie maszyn z przetrząsania na zgrabianie i odwrotnie jest bardzo łatwe.
Ustawiane poziomo przez siłę odśrodkową zęby dostosowują się automatycznie do profilu terenu.

Przeznaczone do ciężkiej pracy

Mocowane pojedyncze zęby wyposażone są w nylonowe łożyska.

Ruchome zęby.

Dwadzieścia mocowanych oddzielnie ruchomych zębów wyposażonych w nylonowe łożyska zapewnia niezawodne działanie i pracę, nie wymagając przy tym praktycznie żadnej obsługi.
HAYBOB 360 zgrabiająca pokos pod niebem z obłokami.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Typ zaczepu
Liczba karuzel
Liczba palców na karuzeli
Szerokość robocza przy przetrząsaniu (cm)
Szerokość robocza przy zgrabianiu (pojedynczy wał)
Szerokość robocza przy zgrabianiu (podwójny wał)
Szerokość transportowa (m)
Napęd WOM (min-1)
Zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Główny wałek WOM
Zaczep
Opony
Regulacja wysokości zgrabiania
Minimalna masa maszyny (kg)
HAYBOB 300 HAYBOB 360
Kat. 1 - 2 Kat 1 - 2
2 2
10 10
3,00 3,00
3,00 (zgrabianie pośrodku maszyny) 3,60 (zgrabianie z boku maszyny)
6,00 (w 3 przejazdach) 6,00 (w 3 przejazdach)
2,80 2,68
350 - 540 350 - 540
11 (15) 15 (20)
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie Seryjnie
15 x 6.00-6 4PR 15 x 6.00-6 4PR
Seryjnie Seryjnie
300 345

Media