LSB 1270, sylwetka

Wytrzymałość połączona z niskim ciężarem.

Kupując prasę KUHN LSB 1270 dodajesz do swojego parku maszynowego wytrzymałą maszynę, idealnie dopasowaną do zróżnicowanych warunków. Maszyna ma niskie zapotrzebowanie na moc dzięki niskiemu ciężarowi i wydajnemu układowi przeniesienia napędu.

Znajdź najbliższego dealera

Prasa LSB 1270 jest jedną z czterech dużych pras kostkujących firmy KUHN z segmentu pras z kanałem prasowania 120 cm. Prasa ta idealnie nadaje się do prasowania różnych materiałów, takich jak sianokiszonka, słoma, lucerna, słoma kukurydziana i liście trzciny cukrowej. Gdy wymagane jest cięcie materiału, stosowany jest system OMNICUT z 23 nożami i zintegrowanym systemem kasetowym ułatwiającym dostęp do noży. Dostępne są także modele bez opcji cięcia.
Wszystkie główne elementy systemu podawania są zabezpieczone sprzęgłami krzywkowymi. Synchronizacja napędów komponentów realizowana jest dzięki przekładniom i wałkom. Mocny układ przeniesienia napędu zapewnia idealną synchronizację maszyny i ułatwia jej konserwację. System INTEGRAL ROTOR połączony z systemem komory wstępnego prasowania POWER DENSITY obniża zapotrzebowanie na moc. Formowane bele są wiązane za pomocą 6 aparatów pojedynczego wiązania, wykorzystujących technologię TWIN STEP do uzyskania maksymalnego naprężenia sznurka.
Prasa KUHN LSB 1270 jest zgodna z systemem ISOBUS.
Prasa LSB 1270 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zwarte bele o jednakowym kształcie i wysokiej jakości.

System komory wstępnej zapewnia stałe napełnienie materiałem i, w rezultacie, tworzy ciężkie bele o równych krawędziach.

POWER DENSITY - Rozwiązanie KUHN

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Zwarte bele są odzwierciedleniem jakości w każde formie. Bele prostopadłościenne łatwo się układa i przenosi. Są dużo bardziej stabilne podczas transportu niż bele o nierównych kształtach. Równe, prostopadłościenne bele sianokiszonki zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa! System POWER DENSITY firmy KUHN z pojedynczym podajnikiem widłowym udowadnia, że dobrze opracowany system napełniania wstępnej komory prasowania może być prosty. Ten system napełniania komory wstępnej zapewnia równomierne napełnienie i, w rezultacie, ciężkie bele o równych krawędziach, niezależnie od stanu pokosu. Pojedynczy podajnik widłowy łączy w jednym mechanizmie dwie funkcje, eliminując zbędne komponenty i skomplikowanie, co oznacza również niższe koszty konserwacji.

POWER DENSITY - Jak to działa?

  1. System INTEGRAL ROTOR w aktywny sposób podaje materiał do komory .
  2. Podajnik widłowy (zaznaczone na niebiesko) zapewnia aktywne napełnianie wstępnej komory prasowania.
  3. Podajnik widłowy formuje belę do momentu, aż płyta klinowa (zaznaczona na czerwono) zostanie odepchnięta z określoną wstępnie siłą
  4. Po odepchnięciu płyty klinowej następuje aktywowanie drugiej funkcji systemu podajnika widłowego. Podajnik widłowy wykonuje inny ruch, który powoduje opróżnienie komory wstępnej i przepchnięcie idealnie uformowanego materiału do komory głównej.
POWER DENSITY - Rozwiązanie KUHN

Komora prasowania

Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m prasy LSB 1270 zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli. Współdziałanie mocnych płyt przytrzymujących oraz klapy dociskowej o specjalnym kształcie, zapewnia bardzo energiczne zagęszczanie materiału i jednocześnie delikatne powiększanie beli. Tłok pracujący z częstotliwością 46 uderzeń na minutę wydajnie zagęszcza materiał. Tłok jest prowadzony na 4 dużychwalcach o średnicy 125 mm, co zapewnia mu maksymalną żywotność.
Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m pras LSB zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli.

System wiązania TWIN STEP

Unikatowy system TWIN STEP stanowi połączenie aparatu pojedynczego wiązania i inteligentnego systemu zwalniającego naprężenie sznurka podczas cyklu wiązania. W rezultacie dysponujemy bezpiecznym i łatwym w regulacji systemem. Podczas prasowania, aparaty wiążące (zaznaczone na niebiesko) pozostają w spoczynku, natomiast sznurek jest rozprowadzany za pomocą pionowo ustawionego napinacza (zaznaczonego na czerwono). Aby zapewnić maksymalne zagęszczenie beli, sznurek przez cały czas pozostaje naprężony.
Krok 1: W momencie gdy bela osiągnie odpowiednią długość uruchamiane są igły (zaznaczone na szaro), które przemieszczają się w górę w kierunku aparatów wiążących i rozpoczynają cykl wiązania.
Krok 2: Napinacz (zaznaczony na czerwono) podnosi się i skraca drogę prowadzenia sznurka, zmniejszając tym samym jego naprężenie w aparacie wiążącym. Gwarantuje to perfekcyjny przebieg procesu wiązania.
Unikatowy system TWIN STEP stanowi połączenie aparatu pojedynczego wiązania i inteligentnego systemu zwalniającego naprężenie sznurka podczas cyklu wiązania.

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

Przy szerokości roboczej podbieracza wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu.

Optymalne pobieranie materiału

Podbieracz zastosowany w prasach KUHN został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm prasa jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Aby dopasować maszynę do swoich pól, masz wybór pomiędzy kołami podbieracza sztywnymi i skrętnymi. Skrętne koła podbieracza są półpneumatyczne i dlatego idealnie nadają się do pracy w trudnym terenie i na kamienistych glebach. . Lepsze dopasowanie do warunków pracy umożliwiają dwie opcje systemu pobierania materiału, oferowane w prasach LSB 1270. Wybierz jeden z naszych opatentowanych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTIFEED bez noży lub z rotorem OMKNICUT z 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Wszystkie prasy KUHN LSB, w wersji z obcinaczem lub bez, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podający zapewnia równomierne podawanie materiału niezależnie od jego stanu. Mała odległość pomiędzy podbieraczem a rotorem gwarantuje wyjątkowo wydajny przepływ materiału. Wymuszone podawanie materiału z podbieracza do komory prasowania pozwala na pracę z większą prędkością, co w efekcie prowadzi do zwiększenia wydajności roboczej przy ograniczonych stratach roślin.
Zęby rotora wykonane są z płyt trudnościeralnych Hardox®. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora.
Wszystkie prasy KUHN, w wersji z rozdrabniaczem i bez, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR.

Bez rozdrabniacza: rotor OPTIFEED oraz rotor OPTIFEED z systemem BIOMASS

Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku, pomaga w równym rozprowadzaniu materiału i uzyskiwaniu za każdym razem takiej samej beli. Gdy cięcie materiały nie jest wymagane, system OPTIFEED zapewnia kontrolowany i stały przepływ materiału do komory wstępnej. Rotor pozwala na uzyskanie dodatkowe kontroli nad przepływem materiału.

Konstrukcja rotora do biomasy OPTIFEED o średnicy 60 cm łączy w sobie wszystkie zalety standardowego rotora OPTIFEED z mocowanymi za pomocą śrub zębami rotora wykonanymi ze stali HARDOX, zapewniając trwałość i łatwą wymianę. Te zęby rotora zostały specjalnie zaprojektowane do upraw energetycznych, takich jak liście trzciny cukrowej.
Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku.

Cięcie: rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23)

Rotor OMNICUT wyposażony w 23 noże (OC 23) oferuje długość cięcia 45 mm w maszynie z kanałem prasowania o szerokości 120 cm. Przy średnicy 60 cm, rotor tnie każdy materiał, który znajdzie się przed prasą. Noże rotora OC 23 są wyposażone w indywidualne zabezpieczenia hydrauliczne. Zapewnia to idealną jakość cięcia niezależnie od prędkości roboczej i materiału. Operator może łatwo wybrać konfigurację grupową noży 0 - 11 - 12- 23 przy pomocy dwóch dźwigni. Razem z standardowym zintegrowanym systemem kasetowym umożliwiającym szybką wymianę noży, system zapewnia nie tylko jakość cięcia, ale przede wszystkim komfort kierowcy.
Rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm.

Wytrzymały układ napędowy i maksymalna ochrona.

Przekładnie i wały zapewniają idealną synchronizację maszyny z łatwą konserwacją.

Wytrzymały układ przeniesienia napędu

W prasach wykorzystywany jest zsynchronizowany układ, wskład ktrórego wchodzą przekładnia oraz układ przeniesienia napędu. Zapewnia to maksymalną trwałość i ogranicza zakres prac konserwacyjnych. Budowa układu przeniesienia napędu jest prosta i jasna, co umożliwia łatwe serwisowanie i konserwację przy jednoczesnej minimalizacji ogólnej liczby ruchomych części.

Natychmiastowa ochrona

Maszyna przeznaczona do pracy z maksymalną wydajnością wymaga niezawodnego systemu zabezpieczeń. Wszystkie najważniejsze elementy zespołu podającego w wielkogabarytowych prasach kostkujących wyposażone są w sprzęgła krzywkowe. System zabezpieczeń w trybie ciągłym (non-stop) pozwala odblokować maszynę bez opuszczania kabiny ciągnika. Podbieracz, zespół podający INTEGRAL ROTOR, napęd główny i podajnik widłowy są zabezpieczone sprzęgłami typu krzywkowego, które w razie przeciążenia włączają się automatycznie. Następuje aktywacja wybranego sprzęgła i zatrzymanie pobierania materiału. System jest ponownie uruchamiany po zredukowaniu prędkości WOM przez operatora. Ważna zaleta tego typu sprzęgieł to możliwość pracy ze stałą prędkością bez przestojów wywołanych zablokowaniem maszyny.
Wszystkie główne komponenty wielkogabarytowych pras kostkujących KUHN są wyposażone w sprzęgła krzywkowe.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki<br/>Interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

Prasa LSB podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wysokość beli (cm)
Szerokość beli (cm)
Długość beli (cm)
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Koła kopiujące podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Liczba noży
Minimalna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Zespół podający z komorą wstępną POWER DENSITY
Liczba uderzeń tłoka/min
Regulacja zagęszczenia beli
System wiązania
Czyszczenie aparatów wiążących
Automatyczny system smarowania
Uchwyty na zapasowy sznurek
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Hydraulicznie sterowana noga podporowa
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Hamulce parkingowe
Prasa certyfikowana ISOBUS
Terminal sterujący
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Światła
Masa (kg)
LSB 1270 LSB 1270 OC
70 70
120 120
60–300 60–300
230 230
5 5
Seryjnie, sztywne Seryjnie, sztywne
Seryjnie Seryjnie
INTEGRAL ROTOR
(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
INTEGRAL ROTOR
(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
- 23
- 45
- Indywidualne hydrauliczne
Seryjnie (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego) Seryjnie (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
46 46
4 siłowniki sterowane
niezależnym układem hydraulicznym
4 siłowniki sterowane
niezależnym układem hydraulicznym
6 pojedynczych aparatów wiążących 
z indywidualnym zabezpieczeniem 
śrubowym
6 pojedynczych aparatów wiążących 
z indywidualnym zabezpieczeniem 
śrubowym
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie Seryjnie
24 szpule 24 szpule
81 (110) 99 (135)
1000 1000
Seryjnie Seryjnie
276 – max. 295 
(w zależności od osi i rozmiaru kół)
276 – max. 295 
(w zależności od osi i rozmiaru kół)
Max. 290 Max. 290
800 800
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie Seryjnie
Opcja Opcja
Seryjnie Seryjnie
1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy
-
≥ 8.800 ≥ 9.500

Media

Dostępne aplikacje: LSB 1270

Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play