KUHN FB 119 - stałokomorowa prasa zwijająca, sylwetka

Prostota się opłaca

Prasa stałokomorowa KUNH FB 119 jest idealną prasą zwijającą dla użytkowników poszukujących prostej, łatwej w eksploatacji i niezawodnej maszyny.

Znajdź najbliższego dealera

Siłą prasy zwijającej FB 119 jest jej prostota. Prosta i dobrze przemyślana budowa maszyny sprawia, że jest ona łatwa w eksploatacji i konserwacji oraz łatwa w obsłudze dla operatora.

Maszyna została zaprojektowana do prasowania materiałów suchych, takich jak siano i słoma. Prasa jest wyposażona w otwarty system podawania OPEN THROAT, który pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności dzięki brakowi ograniczeń w podawaniu materiału.

Aby jak najlepiej dopasować maszynę do potrzeb użytkownika, prasy KUHN FB 119 mogą być wyposażone w system wiązania siatką lub sznurkiem. Prasą można wygodnie sterować z pozycji operatora dzięki zainstalowanemu w kabinie sterownikowi AT 10.
KUHN FB 119 - stałokomorowa prasa zwijająca podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Nieograniczany przepływ materiału, aby spełnić wymagania dotyczące wydajności.

Szerokość podbierania 167 cm.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz zastosowany w prasie FB 119 został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 167 cm prasa jest w stanie pracować z każdym standardowym rodzajem pokosu. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Krzywki ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz jest zawieszony na łańcuchach i może być opcjonalnie wyposażony w koła, umożliwiające kopiowanie rzeźby terenu.

Zespół podający OPEN THROAT

System OPEN THROAT oferuje nieograniczone pobieranie materiału. W systemie tym nie ma rotora ani noży, które mogłyby ograniczać przepływ materiału, a przez to wydajność pobierania. Krzywkowy podbieracz bezpośrednio podaje materiał do komory prasowania.
Nieograniczany, otwarty system podający

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

Profil walca POWERTRACK

POWERTRACK

Tworzenie zwartych, dobrze uformowanych beli wymaga znakomitego zaprojektowania maszyny. Aby sprasować rośliny w bele o stałym rozmiarze i gęstości proces prasowania musi być jak najwydajniejszy, a jednocześnie delikatny dla roślin. Walce POWERTRACK zaczynają obracać rdzeń beli natychmiast, gdy będzie to możliwe, aby zapewnić optymalne zagęszczenie.

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

14 stalowych walców o asymetrycznym profilu zapewnia niezawodne obracanie beli. Wykonane z wysokiej jakości stali walce zbudowane są z dwóch nakładających się na siebie, wytłoczonych połówek, które są następnie spawane liniowo ze sobą na całej długości dla zapewnienia maksymalnej sztywności. Dodatkowe połoczone ze sobą tarcze umieszczone wewnątrz każdego walca stanowią dodatkowe wzmocnienie, podczas gdy czopy walców wraz z tarczami mocującymi są odkłute z pojedynczego elementu.
14 stalowych walców o asymetrycznym profilu zapewnia niezawodne obracanie beli.

Prosty układ przeniesienia napędu.

Układ przeniesienia napędu w prasie zwijającej FB 119 jest prosty i łatwy w konserwacji. Składa się on z tylko 3 wytrzymałych łańcuchów i jest zabezpieczony śrubą ścinalną zainstalowaną na wale napędowym WOM. Dla zapewnienia dużej trwałości łańcuchów, prasa KUHN FB 119 może być wyposażona w system smarowania łańcucha, aktywowany przy każdym cyklu podnoszenia klapy.
Tylko 3 wytrzymałe łańcuchy napędowe

Bezpieczne rozwiązania wiązania.

Bele o zwartych kształtach

Zwarty kształt beli

Jednym z ostatnich kroków procesu tworzenia perfekcyjnej beli jest wiązanie. To jeden z najbardziej kluczowych etapów! Im mniej czasu zajmuje wiązanie, tym większa jest wydajność prasy. Rozwiązania firmy KUHN stosowane do wiązania beli to gwararancja niezawodności i bezpieczeństwa. Wszystkie modele FB mogą być wyposażone w kombinację aparatów do wiązania sznurka i siatki.

Wiązanie sznurka

Zastosowanie systemu podwójnego wiązania sznurkiem pozwala skrócić cykl do minimum. W cyklu podwójnego wiązania oba sznurki rozpoczynają cykl wiązania od krawędzi beli, nakładając się na siebie zanim przemieszczą się do środka. Na środku beli ponownie nakładają się na siebie i blokują, nie pozostawiając luźnych końców.
Aparat podwójnego wiązania skraca czas cyklu wiązania.

Wyposażenie

Pełna kontrola: kluczem do zakończonej sukcesem i komfortowej pracy jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i natychmiastowy dostęp do wszystkich ważnych ustawień.

KUHN FB119 podczas pracy pod bezchmurnym niebem

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary komory prasowania (szerokość x średnica) (cm)
Komora prasowania
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Sterowanie
Automatyczny system smarowania łańcuchów
Smarowane łożyska walców
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców na podbieraczu
Pneumatyczne koła podbieracza
Osłona podbieracza
Zespół podający
System wiązania
Uchwyt na zapasowe rolki siatki
Uchwyt na zapasowe szpule sznurka
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Szerokokątny wałek WOM
Dyszel
Światła drogowe
Masa (kg)
FB 119
122 x 125
14 walców
241 (248 z kołami 380/55-17)
224
396
Terminal sterujący AT 10
Opcja
Opcja
167
4
Opcja
Seryjnie
Otwarty
Sznurek
-
2 + 3 zapasowe szpule
50 (68)
540
1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy
Seryjnie, ze śrubą ścinaną
Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia
Seryjnie
1900 - 2100

Media

Dostępne aplikacje:FB 119

Film, Net & Twine Calculators Screenshot

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play