Prasa zmiennokomorowa do beli okrągłych KUHN VB 3100 z systemem BalePack, sylwetka

Wyjątkowa wszechstronność i elastyczność

Oparta na serii maszyn premium KUHN VB 3100, maszyny zmiennokomorowe serii KUHN VBP 3100 z systemem BalePack to nasi eksperci od wszechstronności. Dzięki unikatowej budowie komory maszyny te zapewniają najlepsze rezultaty dla bardzo zróżnicowanych materiałów żniwnych.

Znajdź najbliższego dealera

Dwie technologie firmy KUHN zostały połączone w celu stworzenia zmiennokomorowej serii VBP 3100 BalePack. Ta kombinacja prasoowijarki rozpoczyna się od standardowej prasy zmiennokomorowej VB 3165 lub 3195 z OPTICUT INTEGRAL ROTOR i łączą ją z innowacyjnym systemem owijania.

Prasoowijarki VBP 3100 zapewniają dużą elastyczność pracy przez cały sezon. Można je wyposażyć w opatentowany*, podwójny system wiązania folią KUHN TWIN-reel, który sprawia, że maszyna jest jeszcze bardziej wszechstronna w różnych warunkach zbioru materiału na kiszonkę. System wiązania folią TWIN-reel gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości kiszonki przy najniższych nakładach. Idealne uszczelnienie beli, aby materiał w beli został lepiej zakonserwowany, jest tworzone podczas łączenia wiązania folią zarówno z owijaniem 3D jak i INTELLIWRAP. Idealnie ukształtowane i gęste bele są produkowane w komorze prasowania PROGRESSIVE DENSITY.

Komfort obsługi i maksymalna kontrola są gwarantowane za pomocą interfejsu użytkownika PROCESS VIEW na sterowniku ISOBUS.
Prasoowijarka VBP 3165 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

Szeroki podbieracz krzywkowy o szerokości 230 cm ze standardowym walcem do materiału.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynach serii VBP został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny.

Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Bezkrzywkowe specjalnie ukształtowane prowadnice materiału zapewnią wydajne i delikatne zbieranie materiału. Krzywki podbieracza ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Podbieracz osadzony jest wahliwie w ramie oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.

Wybierz jeden z naszych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTICUT z 14 lub 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Wszystkie maszyny serii VBP są dostępne z systemem INTEGRAL ROTOR Ten prosty, bezobsługowy zespół podający gwarantuje wysoką wydajność roboczą w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego wymuszonego systemu podawania pozwala zwiększyć prędkość jazdy i podnieść wydajność roboczą, jednocześnie ograniczając straty w plonach. Rotor INTEGRAL jest wyposażony w zęby wykonane z blachy trudnościeralnej Hardox®. Hardox® łączy w sobie ekstremalną twardość i wytrzymałość w celu ograniczenia zużycia zębów rotora Większa trwałość zębów rotora oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla operatora
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Rotory OPTICUT

Rotory tnące KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić nieograniczoną wydajność podawania i znakomitą jakość cięcia. Rotory tnące OC z eliptycznymi nożami rotora, są uznawane przez użytkowników za najlepszy system tnący dostępny na rynku. Sianokiszonka jest prowadzona i dociskana do nożey na początku procesu, co poprawia przepływ i wydajność cięcia, wymagając jednocześnie minimalnej siły. Zapobiega to także niepożądanym zablokowaniom.

OPTICUT 14
System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyrównywanie pokosu i wymuszone podawanie paszy do prasy, co pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi. Dzięki funkcji GROUP SELECTION (VB 3165/95) operator może wybrać liczbę pracujących noży (4, 7, 7 lub 14).

OPTICUT 23
System INTEGRAL ROTOR, z 23-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić korzyści wynikające z intensywnego cięcia i zabezpieczeń mechanicznych. Teoretyczna długość cięcia 23-nożowego systemu OPTICUT wynosi 45 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi. Dzięki funkcji GROUP SELECTION operator może wybrać liczbę pracujących noży (0, 7, 11, 12 lub 23). Funkcja GROUP SELECTION ułatwia ponadto wymianę noży i poprawia komfort operatora.
Rotory obcinające OC, z opatentowanymi eliptycznymi nożami

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

W przypadku zablokowania rotora podłoga i noże mogą być hydraulicznie opuszczane z kabiny ciągnika. Po usunięciu zablokowania łatwo wracają do położenia roboczego.
Dodatkowe zabezpieczenie rotora w wyjątkowych przypadkach stanowi standardowe sprzęgło odłączające
rotor. Zarówno odłączanie rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają błyskawiczne usuwanie zablokowanego materiału i pozwalają na szybkie wznowienie pracy.
Zarówno funkcja rozłączania rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają szybkie usuwanie zablokowań materiału.

Automatyczny system odblokowywania rotora

Sprzęgło chroniące przed przeciążeniem prasy jest aktywowane w przypadku zablokowania kanału wlotowego do prasy przez pobierany materiał. Funkcja DROPFLOOR automatycznie opuszcza podłogę, a noże są cofane. Informacja o wykonywanych działaniach jest wyświetlana na wyświetlaczu operatora. Po ponownym włączeniu WOM rotor uruchamia się i przeprowadza materiał bez problemów do komory prasowania. Podłoga i noże automatycznie wracają do położenia roboczego
Pozycje noży i opuszczanej podłogi podczas automatycznego odblokowywania.

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

System PROGRESSIVE DENSITY zwiększa naprężenie pasów w trakcie formowania beli.

PROGRESSIVE DENSITY - rozwiązanie firmy KUHN

System PROGRESSIVE DENSITY udowodnił swoją wysoką wartość we wszystkich prasach KUHN VB. System zwiększa nacisk na belę w miarę jej powiększania, w efekcie czego powstaje mocna bela z bardzo twardą zewnętrzną warstwą.

Jak to działa?
W miarę formowania beli w komorze prasowania na skutek działania dwóch siłowników hydraulicznych i sprężyny napinającej stopniowo wzrasta siła nacisku na ramieniu napinającym pas. Wraz ze wzrostem średnicy beli rośnie jej zagęszczenie. W efekcie uzyskujemy mocną belę z umiarkowanie zagęszczonym rdzeniem. Dzięki zbitej warstwie zewnętrznej bele ze słomy będą mniej podatne na niekorzystne warunki pogodowe, a w przypadku sianokiszonki trwale zachowają swój kształt, co ułatwi ich składowanie i transportownie.

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

Aby zminimalizować przestoje i zwiększyć wydajność do maksimum konieczne jest szybkie przenoszenie bel. Boczne płyty prowadzące gwarantują błyskawiczne i bezpieczne przenoszenie beli, nawet podczas pracy na stromych lub pochyłych zboczach. Stół owijarki wyposażony w 4 boczne rolki stożkowe i 4 bezkońcowe pasy, opasa 2 poziome rolki, zapewniając doskonałą przyczepność beli, płynne obracanie i dokładne nakładanie warstw folii, niezależnie od kształtu beli. Udoskonalony system dwóch ramion podających przyspiesza przenoszenie bel nawet o 30%.
5 pasów i 3 walce zastosowane w komorach prasoowijarek serii VBP 3100 zapewnia szybkie, równomierne formowanie beli.

Szybkie i niezawodne przenoszenie beli

Opatentowany przez KUHN system wiązania folią wykorzystuje dwie rolki folii 750 mm. Eliminuje to konieczność stosowania specjalnej szerokiej folii, co upraszcza zarządzanie zapasami. Wiązanie folią poprawia jakość kiszonki, kształt beli, stabilność i otwieranie beli.

Używanie zwykłej folii pozwala na zastosowanie znacznie wyższego współczynnika rozciągania wstępnego w porównaniu z konwencjonalnymi systemami do wiązania szerokimi foliami. Zmniejsza to koszty wiązania folią o 37%. Naciągnięta folia, z klejem pomiędzy warstwami, może przyjmować uszkodzenia bez ryzyka rozerwania beli lub przesunięcia się folii podczas owijania bel.

System KUHN TWIN-reel wydłuża czas do kolejnej wymiany folii o 30%. Dzięki ograniczonej wadze jednej rolki (nie więcej niż 27 kg), są łatwe w montażu. To, w połączeniu z niską wysokością podnoszenia i przyjaznym dla użytkownika systemem rolek folii, sprawia, że wymiana rolek folii jest łatwa.

Systemy wiązania folią i siatką to dwa oddzielne systemy, które umożliwiają operatorowi niezależne pobieranie przenoszenie folii lub siatki. Można łatwo przełączać się między owijaniem folią a siatką i odwrotnie, bez konieczności wyjmowania z maszyny siatki i rolek folii.
Ulepszony podajnik z podwójnymi widłami zapewnia szybkie i niezawodne przenoszenie beli.

Znakomite owijanie & wiązanie

Bela owijana dwiema szpulami standardowej folii rozciągliwej o szerokości 750 mm

System wiązania folią KUHN TWIN-reel

Opatentowany przez KUHN system wiązania folią wykorzystuje dwie rolki folii 750 mm. Eliminuje to konieczność stosowania specjalnej szerokiej folii, co upraszcza zarządzanie zapasami. Wiązanie folią poprawia jakość kiszonki, kształt beli, stabilność i otwieranie beli.<br/><br/>Używanie zwykłej folii pozwala na zastosowanie znacznie wyższego współczynnika rozciągania wstępnego w porównaniu z konwencjonalnymi systemami do wiązania szerokimi foliami. Zmniejsza to koszty wiązania folią o 37%. Naciągnięta folia, z lepkością pomiędzy warstwami, może przyjmować uszkodzenia bez ryzyka rozerwania beli lub przesunięcia się folii podczas owijania bel.<br/><br/>System KUHN TWIN-reel wydłuża czas do kolejnej wymiany folii o 30%. Dzięki ograniczone wadze jednej rolki (nie więcej niż 27 kg), są łatwe w obsłudze. To, w połączeniu z niską wysokością podnoszenia i przyjaznym dla użytkownika systemem rolek folii, sprawia, że wymiana rolek folii jest łatwa.<br/><br/>Systemy wiązania folią i siatką to dwa oddzielne systemy, które umożliwiają operatorowi jednoczesne przenoszenie folii i siatki. Można łatwo przełączać się między folią a siatką i odwrotnie, bez konieczności wyjmowania z maszyny siatki i rolek folii.

Pewne rozpoczęcie cyklu wiązania

Początkowe wąskie pasy folii gwarantują niezawodne rozpoczęcie wiązania i bezpieczny przebieg całego cyklu, co minimalizuje przestoje. Niezależnie od tego, czy jest wilgotno, czy pracujemy na pagórkowatym terenie, rozpoczęcie cyklu wiązania jest zagwarantowane. Dwa wąskie pasy folii zapewniają rozprowadzenie materiału wiążącego na górnej części beli. Nie jest konieczne podawanie w tym momencie dodatkowego materiału w komorze prasowania.

Po wciągnięciu do środka w postaci wąskiego pasa, folia jest szybko rozciągana na pełną szerokość beli. Kolejne oszczędności folii w porównaniu do konwencjonalnego systemu wiązania z wykorzystaniem szerokiej folii!
Początkowe pasmo folii gwarantuje niezawodne rozpoczęcie wiązania i bezpieczny przebieg całego cyklu

System owijania 3D

Opracowane przez firmę KUHN owijanie 3D to innowacyjna technika pokrywania okrągłych bel folią. System ten rozprowadza folię bardziej równomierne i wydajnie na całej powierzchni beli. Owijanie 3D rozpoczyna się od nałożenia warstwy folii tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna: na wrażliwych na uszkodzenia bokach beli. Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.
Zastosowanie technologii INTELLIWRAP i owijania 3D zapewnia ciasno owinięte bele o odpowiednim kształcie i zachowanie jakości sianokiszonki podczas długiego przechowywania.
Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.

Wiązanie sznurkiem

Zastosowanie systemu podwójnego wiązania sznurkiem pozwala skrócić cykl do minimum. W cyklu podwójnego wiązania oba sznurki rozpoczynają cykl wiązania od krawędzi beli, nakładając się na siebie zanim przemieszczą się do środka. Na środku beli ponownie nakładają się na siebie i blokują, nie pozostawiając luźnych końców.
Aparat podwójnego wiązania skraca czas cyklu wiązania do minimum.

System owijania 3D

Opracowane przez firmę KUHN owijanie 3D to innowacyjna technika pokrywania okrągłych bel folią. System ten rozprowadza folię bardziej równomierne i wydajnie na całej powierzchni beli. Owijanie 3D rozpoczyna się od nałożenia warstwy folii tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna: na wrażliwych na uszkodzenia bokach beli. Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania. <br/>Zastosowanie technologii INTELLIWRAP i owijania 3D zapewnia ciasno owinięte bele o odpowiednim kształcie i zachowanie jakości sianokiszonki podczas długiego przechowywania.
Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki: interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

Prasoowijarka VBP 3165 zjeżdżająca z pola, na którym pozostały owinięte bele.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary komory prasowania (szerokość x średnica) (cm)
Komora prasowania
Konfiguracja komory prasowania
Zawór proporcjonalny do regulacji zgniotu beli (elektroniczna zmiana ciśnienia prasowania z kabiny ciągnika)
Maksymalne wymiary owijanych bel
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Element wypełniający przestrzeń między walcami
Automatyczne smarowanie łańcuchów
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Opuszczana podłoga podbieracza DROPFLOOR
Niezależny wybór noży / opuszczanie podłogi
System AUTO DEBLOCK
Teoretyczna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Wyłączanie walców
Uchwyt na zapasowe rolki siatki
Uchwyt na zapasowe rolki folii
Prasa certyfikowana ISOBUS
Regulacja zagęszczenia beli
System owijania folią
Stół obrotowy
Rolki przytrzymujące belę
System redukcji prędkości obrotowej stołu o 1/2 umożliwiający owijanie beli 1 rolką folii
Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca/zerwania folii (sygnał radiowy)
Wstępne naprężenie folii
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Światła drogowe
Dyszel
Masa (kg)
VBP 3165 VBP 3195
120 x 80-160 120 x 80-185
1 walec startowy - 2 walce komory prasowania - 5 pasów bezkońcowych 1 walec startowy - 2 walce komory prasowania - 5 pasów bezkońcowych
Napędzany gładki walec w przednim segmencie i drugi napęd pasów Napędzany gładki walec w przednim segmencie i drugi napęd pasów
Seryjnie, elektryczna regulacja zgniotu beli z kabiny ciągnika Seryjnie, elektryczna regulacja zgniotu beli z kabiny ciągnika
Od 1,00 m do 1,60 m od 1,00 m do 1,60 m
(przeniesienie beli max. 1,85 m
w kierunku stołu owijającego)
297
(299 z kołami 500/45-22.5 FL 639M)
(320 z kołami 620/40-22.5)
297
(299 z kołami 500/45-22.5 FL 639M)
(320 z kołami 620/40-22.5)
292 292
660 660
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie (BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów) Seryjnie (BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów)
230 230
5 5
Seryjnie, duża średnica Seryjnie, duża średnica
Seryjnie,
GROUP SELECTION dla OC 14: 0/4/7/7/14,
GROUP SELECTION dla OC 23: 0/7/11/12/23
Seryjnie,
GROUP SELECTION dla OC 14: 0/4/7/7/14,
GROUP SELECTION dla OC 23: 0/7/11/12/23
Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Seryjnie
OC 14: ≥ 70
OC 23: ≥ 45
OC 14: ≥ 70
OC 23: ≥ 45
Indywidualne sprężynowe Indywidualne sprężynowe
Manualne Manualne
1 + 1 zapasowa 1 + 1 zapasowa
Seryjnie schowek mieszczący do 10 rolek Seryjnie schowek mieszczący do 10 rolek
Seryjnie Seryjnie
Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Podwójne ramię obrotowe z 2 napinaczami folii 750 mm Podwójne ramię obrotowe z 2 napinaczami folii 750 mm
4 pasy 4 pasy
4 4
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie 70% (60% jako opcja) Seryjnie 70% (60% jako opcja)
1 zawór dwukierunkowy i 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem 3/4'' 1 zawór dwukierunkowy i 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem 3/4''
40-60 l/min przy 180 bar 40-60 l/min przy 180 bar
80 (110) 80 (110)
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia
≥ 5.710 ≥ 5.755

Media

Dostępne aplikacje: VBP 3100

Film, Net & Twine Calculators Screenshot

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play