Prasa zmiennokomorowa do beli okrągłych KUHN VB 3100 z systemem BalePack, sylwetka

Wyjątkowa wszechstronność i elastyczność

Oparta na serii maszyn premium KUHN VB 3100, maszyny zmiennokomorowe serii KUHN VBP 3100 z systemem BalePack to nasi eksperci od wszechstronności. Dzięki unikatowej budowie komory maszyny te zapewniają najlepsze rezultaty dla bardzo zróżnicowanych materiałów żniwnych.

Znajdź najbliższego dealera

Two technologies from KUHN are combined to create the VBP 3100 Series variable BalePack. These balerDwie technologie firmy KUHN zostały połączone w celu stworzenia zmiennokomorowej serii VBP 3100 BalePack. Ta kombinacja prasoowijarki rozpoczyna się od standardowej prasy zmiennokomorowej VB 3165 lub 3195 z OPTICUT INTEGRAL ROTOR i łączą ją z innowacyjnym systemem owijania. <br/>Prasoowijarki VBP 3100 zapewniają dużą elastyczność pracy przez cały sezon. Można je wyposażyć w opatentowany*, dwuszpulowy system wiązania folią KUHN TWIN-reel, który sprawia, że maszyna jest jeszcze bardziej wszechstronna w warunkach zbioru materiału na kiszonkę. System wiązania folią TWIN-reel gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości kiszonki przy najniższych nakładach. Idealne uszczelnienie beli, aby materiał w beli został lepiej zakonserwowany, jest tworzone podczas łączenia wiązania folią zarówno z owijaniem 3D jak i INTELLIWRAP. Idealnie ukształtowane i gęste bele są produkowane w komorze prasowania PROGRESSIVE DENSITY. <br/>Komfort obsługi i maksymalna kontrola są gwarantowane za pomocą interfejsu użytkownika PROCESS VIEW na sterowniku ISOBUS.wrapper combinations begin with a standard VB 3165 or 3195 variable chamber baler with an OPTICUT INTEGRAL ROTOR and merges it with an innovative wrapping system. <br/>The KUHN VBP 3100 series offer high versatility all year round. The baler-wrapper can be equipped with the patented KUHN TWIN-reel film binding system, which makes the machine even more versatile in silage conditions. This unique 2-reel film binding system ensures the highest silage quality at the lowest costs. A perfect bale seal for high-quality bale conservation is created when combining film binding with both 3D wrapping and INTELLIWRAP. Perfectly shaped and dense bales are produced by the PROGRESSIVE DENSITY bale chamber. <br/>Operator comfort and maximum control are guaranteed using the PROCESS VIEW user interface on the ISOBUS controller.
Prasoowijarka VBP 3165 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

Szeroki podbieracz krzywkowy o szerokości 230 cm ze standardowym walcem do materiału.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynach serii VBP został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Bezkrzywkowe prowadnice materiału zapewniają bardziej agresywne i wydajne zbieranie materiału. Krzywki ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Podbieracz wyposażony jest w zawieszoną wahliwie ramę oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.<br/>Wybierz jeden z naszych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTICUT z 14 lub 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Wszystkie maszyny serii VBP są dostępne z systemem INTEGRAL ROTOR. Ten <br/>prosty, niewymagający konserwacji system podawania gwarantuje nadzwyczajną wydajność w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego specjalnego, wymuszonego systemu podawania, pozwala na zwiększenie prędkości jazdy i zapewnia wyższą wydajność roboczą przy ograniczonych stratach materiału.<br/>System INTEGRAL ROTOR wyposażony jest w zęby rotora wykonane z płyt trudnościeralnych Hardox<sup>®</sup>. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora. Większa trwałość zębów rotora oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla operatora.
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Rotory OPTICUT

Rotory z zespołem tnącym KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane pod kątem nieograniczonej wydajności podawania i najwyższej jakości cięcia. Rotory z zespołem tnącym OC wyposażone w zęby o eliptycznych kształtach są uznawane przez użytkowników za jeden z najlepszych systemów docinających na rynku. Pasza jest prowadzona i ściągana na noże na samym początku procesu, co zapewnia większą płynność podawania i wydajność cięcia materiału przy minimalnym zapotrzebowaniu na moc, a także zapobiega niepożądanym zatorom.<br />OPTICUT 14<br />System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym zespołem tnącym OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić równomierne podawanie materiału do prasy i uzyskać najwyższą wydajność roboczą. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem na wypadek kontaktu z ciałem obcym. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi. Dzięki funkcji GROUP SELECTION operator może wybrać liczbę pracujących noży (4, 7, 7 lub 14).<br />OPTICUT 23<br />System INTEGRAL ROTOR, z 23-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić korzyści wynikające z intensywnego cięcia i zabezpieczeń mechanicznych. Teoretyczna długość cięcia 23-nożowego systemu OPTICUT wynosi 45 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi. Dzięki funkcji GROUP SELECTION operator może wybrać liczbę pracujących noży (0, 7, 11, 12 lub 23). Funkcja GROUP SELECTION ułatwia ponadto wymianę noży i poprawia komfort kierowcy.
Rotory obcinające OC, z opatentowanymi eliptycznymi nożami

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

W przypadku zablokowania rotora podłoga i noże mogą być hydraulicznie opuszczane z kabiny ciągnika. Po usunięciu zablokowania łatwo wracają do położenia roboczego.
Dodatkowe zabezpieczenie rotora w wyjątkowych przypadkach stanowi standardowe sprzęgło odłączające
rotor. Zarówno odłączanie rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają błyskawiczne usuwanie zablokowanego materiału i pozwalają na szybkie wznowienie pracy.
Zarówno funkcja rozłączania rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają szybkie usuwanie zablokowań materiału.

Automatyczny system odblokowywania rotora

Sprzęgło chroniące przed przeciążeniem prasy jest aktywowane w przypadku zablokowania wlotu do prasy przez pobierany materiał. Funkcja DROPFLOOR automatycznie obniża podłogę, a noże są cofane. Informacja o wykonywanych działaniach jest wyświetlana na terminalu operatora. Po ponownym włączeniu WOM rotor uruchamia się i przeprowadza materiał bez problemów do komory prasowania. Podłoga i noże automatycznie wracają do położenia roboczego.
Pozycje noży i opuszczanej podłogi podczas automatycznego odblokowywania.

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

System PROGRESSIVE DENSITY zwiększa naprężenie pasów w trakcie formowania beli.

PROGRESSIVE DENSITY - rozwiązanie firmy KUHN

System PROGRESSIVE DENSITY udowodnił swoją wysoką wartość we wszystkich prasach KUHN VB(P). System zwiększa nacisk na belę w miarę jej powiększania, w efekcie czego powstaje mocna bela z bardzo twardą zewnętrzną warstwą.
Jak to działa?
W miarę formowania beli w komorze prasowania na skutek działania dwóch siłowników hydraulicznych i sprężyny napinającej stopniowo wzrasta siła nacisku na ramieniu dociskającym pas. Wraz ze wzrostem średnicy beli rośnie jej zagęszczenie. W efekcie uzyskujemy mocną belę z umiarkowanie zagęszczonym rdzeniem - nie za miękkim, nie za twardym. Dzięki zbitej warstwie zewnętrznej bele ze słomy będą mniej podatne na niekorzystne warunki pogodowe, a w przypadku sianokiszonki trwale zachowają swój kształt, co ułatwi ich składowanie i przenoszenie.

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

5 pasów i 3 walce zastosowane w komorach prasoowijarek serii VBP 3100 zapewnia szybkie, równomierne formowanie beli niezależnie od zastosowanego systemu podawania. Agresywny profil górnego walca poprawia kontakt z materiałem i zmniejsza straty. Przedni segment prasy jest wyposażony w duży, gładki walec i w napędzany walec czyszczący, którego zadaniem jest zapobieganie gromadzeniu się materiału w przedniej części maszyny. Unikatowe połączenie systemu PROGRESSIVE DENSITY i inteligentnej konstrukcji komory prasowania gwarantują za każdym razem doskonałe formowanie beli. System ciągłego smarowania łańcucha BEKA-MAX umożliwia indywidualną regulację ilości oleju smarującego każdy łańcuch. Wytrzymałe i szerokie szczotki smarujące zainstalowane na łańcuchach zapewniają perfekcyjne smarowanie.
5 pasów i 3 walce zastosowane w komorach prasoowijarek serii VBP 3100 zapewnia szybkie, równomierne formowanie beli.

Szybkie i niezawodne przenoszenie beli

Aby zminimalizować przestoje i zwiększyć wydajność do maksimum konieczne jest szybkie przenoszenie bel. Boczne płyty prowadzące gwarantują błyskawiczne i bezpieczne przenoszenie beli, nawet podczas pracy na stromych lub pochyłych zboczach. Stół owijarki z 4 pasami prowadzonymi przez 2 poziome rolki oraz 4 boczne rolki stożkowe zapewniają doskonałą przyczepność beli, płynne obracanie i dokładne nakładanie warstw folii, niezależnie od kształtu beli. Udoskonalony system dwóch ramion podających przyspiesza przenoszenie bel nawet o 30%.
Ulepszony podajnik z podwójnymi widłami zapewnia szybkie i niezawodne przenoszenie beli.

Znakomite owijanie & wiązanie

Bela owijana dwiema szpulami standardowej folii rozciągliwej o szerokości 750 mm

System wiązania folią KUHN TWIN-reel

Opatentowany przez KUHN system wiązania folią wykorzystuje dwie rolki folii 750 mm. Eliminuje to konieczność stosowania specjalnej szerokiej folii, co upraszcza zarządzanie zapasami. Wiązanie folią poprawia jakość kiszonki, kształt beli, stabilność i otwieranie beli.<br/><br/>Używanie zwykłej folii pozwala na zastosowanie znacznie wyższego współczynnika rozciągania wstępnego w porównaniu z konwencjonalnymi systemami do wiązania szerokimi foliami. Zmniejsza to koszty wiązania folią o 37%. Naciągnięta folia, z lepkością pomiędzy warstwami, może przyjmować uszkodzenia bez ryzyka rozerwania beli lub przesunięcia się folii podczas owijania bel.<br/><br/>System KUHN TWIN-reel wydłuża czas do kolejnej wymiany folii o 30%. Dzięki ograniczone wadze jednej rolki (nie więcej niż 27 kg), są łatwe w obsłudze. To, w połączeniu z niską wysokością podnoszenia i przyjaznym dla użytkownika systemem rolek folii, sprawia, że wymiana rolek folii jest łatwa.<br/><br/>Systemy wiązania folią i siatką to dwa oddzielne systemy, które umożliwiają operatorowi jednoczesne przenoszenie folii i siatki. Można łatwo przełączać się między folią a siatką i odwrotnie, bez konieczności wyjmowania z maszyny siatki i rolek folii.

Pewne rozpoczęcie cyklu wiązania

Początkowe pasmo folii gwarantuje niezawodne rozpoczęcie wiązania i bezpieczny przebieg całego cyklu, co minimalizuje przestoje. Niezależnie od tego, czy jest wilgotno, czy pracujemy na pagórkowatym terenie, rozpoczęcie cyklu wiązania jest zagwarantowane. Dwa pasma folii zapewniają rozprowadzenie materiału wiążącego na górnej części beli. Nie jest konieczne podawanie w tym momencie dodatkowego materiału w komorze prasowania.

Po wciągnięciu do środka w postaci cienkiego pasma, folia jest szybko rozciągana na pełną szerokość beli. Kolejne oszczędności folii w porównaniu do konwencjonalnego systemu wiązania z wykorzystaniem szerokiej folii!
Początkowe pasmo folii gwarantuje niezawodne rozpoczęcie wiązania i bezpieczny przebieg całego cyklu

System owijania 3D

Opracowane przez firmę KUHN owijanie 3D to innowacyjna technika pokrywania okrągłych bel folią. System ten rozprowadza folię bardziej równomierne i wydajnie na całej powierzchni beli. Owijanie 3D rozpoczyna się od nałożenia warstwy folii tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna: na wrażliwych na uszkodzenia bokach beli. Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.
Zastosowanie technologii INTELLIWRAP i owijania 3D zapewnia ciasno owinięte bele o odpowiednim kształcie i zachowanie jakości sianokiszonki podczas długiego przechowywania.
Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.

Wiązanie sznurka

Zastosowanie systemu podwójnego wiązania sznurkiem pozwala skrócić cykl do minimum. W cyklu podwójnego wiązania oba sznurki rozpoczynają cykl wiązania odkrawędzi beli, nakładając się na siebie zanim przemieszczą się na środek. Na środku beli ponownie nakładają się na siebie i blokują, nie pozostawiając luźnych końców.
Aparat podwójnego wiązania skraca czas cyklu wiązania do minimum.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki: interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

Prasoowijarka VBP 3165 zjeżdżająca z pola, na którym pozostały owinięte bele.

Media

Dostępne aplikacje: VBP 3100

Film, Net & Twine Calculators Screenshot

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play