Prasa zmiennokomorowa do beli okrągłych KUHN VB 3100 z systemem BalePack, sylwetka

Wyjątkowa wszechstronność i elastyczność

Oparta na serii maszyn premium KUHN VB 3100, maszyny zmiennokomorowe serii KUHN VBP 3100 z systemem BalePack to nasi eksperci od wszechstronności. Dzięki unikatowej budowie komory maszyny te zapewniają najlepsze rezultaty dla bardzo zróżnicowanych materiałów żniwnych.

Znajdź najbliższego dealera

Dwie technologie KUHN połączone w jednej stałokomorowej prasie VBP 3100 BalePack. Maszyna, łącząca prasę i owijarkę, zaczyna się od standardowej stałokomorowej prasy VBP 3165 lub 3195 z rotorem OPTICUT INTEGRAL ROTOR i łączy ją z innowacyjnym systemem owijania.
.Prasoowijarki serii KUHN VBP 3100 zostały zaprojektowane do pracy z szerokim wyborem materiałów żniwnych. Szybkie i niezawodne przenoszenie beli oraz błyskawicznie działający zespół owijający z dwoma ramionami wykorzystujący technologie owijania 3D i INTELLIWRAP umożliwiają optymalizację procesu owijania w każdych warunkach, zwiększając w ten sposób elastyczność prasoowijarek KUHN VBP. Komora prasowania PROGRESSIVE DENSITY pozwala formować bele o perfekcyjnym kształcie i zagęszczeniu.
Komfort operatora i maksymalna kontrola procesu gwarantowane są dzięki zgodnemu z systemem ISOBUS sterownikowi wyposażonemu w interfejs użytkownika PROCESS VIEW.
Prasoowijarka VBP 3165 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

KUHN products visual

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynach serii VBP został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Bezkrzywkowe prowadnice materiału zapewniają bardziej agresywne i wydajne zbieranie materiału. Krzywki ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Podbieracz wyposażony jest w zawieszoną wahliwie ramę oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.
Wybierz jeden z naszych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTICUT z 14 lub 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Wszystkie maszyny serii VBP są dostępne z systemem INTEGRAL ROTOR. Ten
prosty, niewymagający konserwacji system podawania gwarantuje nadzwyczajną wydajność w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego specjalnego, wymuszonego systemu podawania, pozwala na zwiększenie prędkości jazdy i zapewnia wyższą wydajność roboczą przy ograniczonych stratach materiału.
System INTEGRAL ROTOR wyposażony jest w zęby rotora wykonane z płyt trudnościeralnych Hardox®. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora. Większa trwałość zębów rotora oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla operatora.
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Rotory OPTICUT

Rotory tnące KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić nieograniczoną wydajność podawania i znakomitą jakość cięcia. Rotory tnące OC z eliptycznymi nożami rotora, są uznawane przez użytkowników za najlepszy system tnący dostępny na rynku. Sianokiszonka jest prowadzona i ściągana na noże na początku procesu, co poprawia przepływ i wydajność cięcia, wymagając jednocześnie minimalnej siły. Zapobiega to także niepożądanym zablokowaniom.
OPTICUT 14
System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyrównywanie pokosu i wymuszone podawanie paszy do prasy, co pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi.
KUHN products visual

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

W przypadku zablokowania rotora podłoga i noże mogą być hydraulicznie opuszczane z kabiny ciągnika. Po usunięciu zablokowania łatwo wracają do położenia roboczego.
Dodatkowe zabezpieczenie rotora w wyjątkowych przypadkach stanowi standardowe sprzęgło odłączające
rotor. Zarówno odłączanie rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają błyskawiczne usuwanie zablokowanego materiału i pozwalają na szybkie wznowienie pracy.
Zarówno funkcja rozłączania rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają szybkie usuwanie zablokowań materiału.

Automatyczny system odblokowywania rotora

Sprzęgło chroniące przed przeciążeniem prasy jest aktywowane w przypadku zablokowania wlotu do prasy przez pobierany materiał. Funkcja DROPFLOOR automatycznie obniża podłogę, a noże są cofane. Informacja o wykonywanych działaniach jest wyświetlana na terminalu operatora. Po ponownym włączeniu WOM rotor uruchamia się i przeprowadza materiał bez problemów do komory prasowania. Podłoga i noże automatycznie wracają do położenia roboczego.
Pozycje noży i opuszczanej podłogi podczas automatycznego odblokowywania.

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

System PROGRESSIVE DENSITY zwiększa naprężenie pasów w trakcie formowania beli.

PROGRESSIVE DENSITY - rozwiązanie firmy KUHN

System PROGRESSIVE DENSITY udowodnił swoją wysoką wartość we wszystkich prasach KUHN VB(P). System zwiększa nacisk na belę w miarę jej powiększania, w efekcie czego powstaje mocna bela z bardzo twardą zewnętrzną warstwą.
Jak to działa?
W miarę formowania beli w komorze prasowania na skutek działania dwóch siłowników hydraulicznych i sprężyny napinającej stopniowo wzrasta siła nacisku na ramieniu dociskającym pas. Wraz ze wzrostem średnicy beli rośnie jej zagęszczenie. W efekcie uzyskujemy mocną belę z umiarkowanie zagęszczonym rdzeniem - nie za miękkim, nie za twardym. Dzięki zbitej warstwie zewnętrznej bele ze słomy będą mniej podatne na niekorzystne warunki pogodowe, a w przypadku sianokiszonki trwale zachowają swój kształt, co ułatwi ich składowanie i przenoszenie.

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

5 pasów i 3 walce zastosowane w komorach prasoowijarek serii VBP 3100 zapewnia szybkie, równomierne formowanie beli niezależnie od zastosowanego systemu podawania. Agresywny profil górnego walca poprawia kontakt z materiałem i zmniejsza straty. Przedni segment prasy jest wyposażony w duży, gładki walec i w napędzany walec czyszczący, którego zadaniem jest zapobieganie gromadzeniu się materiału w przedniej części maszyny. Unikatowe połączenie systemu PROGRESSIVE DENSITY i inteligentnej konstrukcji komory prasowania gwarantują za każdym razem doskonałe formowanie beli. System ciągłego smarowania łańcucha BEKA-MAX umożliwia indywidualną regulację ilości oleju smarującego każdy łańcuch. Wytrzymałe i szerokie szczotki smarujące zainstalowane na łańcuchach zapewniają perfekcyjne smarowanie.
5 pasów i 3 walce zastosowane w komorach prasoowijarek serii VBP 3100 zapewnia szybkie, równomierne formowanie beli.

Szybkie i niezawodne przenoszenie beli

Aby zminimalizować przestoje i zwiększyć wydajność do maksimum konieczne jest szybkie przenoszenie bel. Boczne płyty prowadzące gwarantują błyskawiczne i bezpieczne przenoszenie beli, nawet podczas pracy na stromych lub pochyłych zboczach. Stół owijarki z 4 pasami prowadzonymi przez 2 poziome rolki oraz 4 boczne rolki stożkowe zapewniają doskonałą przyczepność beli, płynne obracanie i dokładne nakładanie warstw folii, niezależnie od kształtu beli. Udoskonalony system dwóch ramion podających przyspiesza przenoszenie bel nawet o 30%.
Ulepszony podajnik z podwójnymi widłami zapewnia szybkie i niezawodne przenoszenie beli.

Znakomite owijanie & wiązanie

Technologia aktywnego rozciągania zapewnia odpowiednią twardość i kształt beli przy równomiernym naciągnięciu siatki.

Znakomite prowadzenie siatki

System wiązania siatką z technologią aktywnego rozciągania nadaje beli zwarty kształt i zapewnia niezmiennie wysokie naprężenie podczas całego cyklu wiązania. Siatka jest podawana do przedniej części komory prasowania, co zapewnia równomierne rozpoczęcia formowania. Druga rolka gwarantuje, że siatka nie skończy się nawet podczas długiego dnia roboczego. Rolkę z siatką można łatwo i bezpiecznie wymienić stojąc bezpiecznie ziemi.
Innowacyjna konstrukcja KUHN zapewnia stałe naprężenie siatki podczas całego procesu wiązania. System pracuje z prędkością równą 93% prędkości obrotowej beli, dzięki czemu siatka jest automatycznie naprężana bez ryzyka zerwania. Wstępne naprężenie siatki pozwala na uzyskanie beli, które zachowują swoją zwartość. Siatka jest rozprowadzana również na krawędziach beli zapobiegając powstawaniu pęcherzy powietrza, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość paszy.

System INTELLIWRAP

Firma KUHN była i jest pionierem technologii owijania i prasowania. Najnowszym wynikiem tego wizjonerskiego podejścia jest rewolucyjna technika owijania o nazwie INTELLIWRAP. Technologia ta wykorzystuje zaawansowane układy elektroniczne i systemy hydrauliczne do monitorowania procesu owijania i w sposób ciągły kontroluje nakładanie folii, zapewniając pełną elastyczność.
Dla zapewnienia najlepszej ochrony i fermentacji wartościowej paszy, w procesie kluczowe znaczenie ma owinięcie beli. Liczbę warstw folii (4, 5, 6, 7, 8, 9...) można łatwo dostosować w zależności od preferencji, stanu rośli oraz okresów przechowywania.
System INTELLIWRAP monitoruje proces owijania oraz stale kontroluje nakładanie poszczególnych warstw folii

System owijania 3D

Opracowane przez firmę KUHN owijanie 3D to innowacyjna technika pokrywania okrągłych bel folią. System ten rozprowadza folię bardziej równomierne i wydajnie na całej powierzchni beli. Owijanie 3D rozpoczyna się od nałożenia warstwy folii tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna: na wrażliwych na uszkodzenia bokach beli. Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.
Zastosowanie technologii INTELLIWRAP i owijania 3D zapewnia ciasno owinięte bele o odpowiednim kształcie i zachowanie jakości sianokiszonki podczas długiego przechowywania.
Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.

Wiązanie sznurka

Zastosowanie systemu podwójnego wiązania sznurkiem pozwala skrócić cykl do minimum. W cyklu podwójnego wiązania oba sznurki rozpoczynają cykl wiązania odkrawędzi beli, nakładając się na siebie zanim przemieszczą się na środek. Na środku beli ponownie nakładają się na siebie i blokują, nie pozostawiając luźnych końców.
KUHN products visual

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki: interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

Prasoowijarka VBP 3165 zjeżdżająca z pola, na którym pozostały owinięte bele.

Media

Dostępne aplikacje: VBP 3100

Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play