Szczegółowe informacje na temat kosiarki GMD 300 F

Wszechstronne zastosowanie w różnych warunkach!

Podczas zbiorów, głównym celem jest uzyskanie paszy o wysokiej wartości odżywczej. Frontalne kosiarki dyskowe KUHN GMD serii 100 F, dostępne w 2 modelach, to niezbędne maszyny, których zalety odmienią Twoje gospodarstwo!

Znajdź najbliższego dealera

Frontalne kosiarki dyskowe serii GMD 100 F są dostępne w 2 szerokościach roboczych, w wersjach GMD 280 F i GMD 240 F. Szeroki wybór urządzeń, ich niezawodność, jakość koszenia i doskonałe kopiowanie nierówności terenu to podstawowe atuty, które będą miały znaczenie podczas pracy w różnych warunkach w Twoim gospodarstwie.
GMD 300 F podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zwracaj uwagę na jakość paszy!

Układaj przewiewne pokosy z frontalną kosiarką dyskową GMD 300 F

Uzyskaj przewiewne pokosy

To właśnie jakość paszy przechowywanej w silosach lub belach ma istotne znaczenie dla rolników, którzy chcą zwiększyć dochodowość produkcji zwierzęcej Cel jest prosty: wyprodukować jak najwięcej mięsa lub mleka z paszy podstawowej. W czasie zbiorów bardzo ważne jest zwracanie uwagi na paszę! Cztery bębny pokosowe z napędem pasowym w kosiarkach frontalnych GMD serii 100 F tworzą puszyste, dobrze napowietrzone i wąskie pokosy, które nie są rozjeżdżane przez koła ciągnika. Takie formowanie pokosu ułatwia zbiór prasą lub przyczepą samozbierającą, bez ryzyka zanieczyszczenia paszy glebą. W przypadku długich lub ciężkich roślin, bębny mogą być wyposażone w ząbkowane metalowe pręty, które wspomagają przenoszenie pokosu do tyłu.

Dostosuj się do nierówności terenu

Kosiarka jest zawieszona na ramie w pozycji ciągniętej. Dzięki specjalnej konstrukcji zawieszenia, belka tnąca może się przechylać o +/- 6° z lewej do prawej strony oraz o 6° w dół i 5° w górę, jednocześnie mogąc przesuwać się w pionie o 50 cm - takie rozwiązanie zapewnia doskonałe kopiowanie nierówności terenu, stwarzając idealne warunki do zbioru czystej paszy, zarówno na wilgotnych glebach jak i przy produkcji siana i kiszonki. Kiedy napotkasz przeszkodę: Zespół koszący unosi się jak czubek narty, przejeżdża nad przeszkodą i automatycznie wraca do normalnej pozycji.
Kosiarki serii GMD 100 F doskonale kopiują nierówności terenu.

Regulowany nacisk na podłoże

Optymalna pozycja sprężyn odciążających w kosiarkach frontalnych GMD serii 100 F umożliwia precyzyjną regulację nacisku zespołu koszącego na podłoże. Nacisk wywierany przez kosiarkę na podłoże, może być dzięki temu skutecznie kontrolowany. Ograniczone jest również zużycie płóz. Rezultat: Równa wysokość koszenia, ochrona darni i pasza wolna od zanieczyszczeń.
Regulowany nacisk kosiarki frontalnej GMD 300 F na podłoże chroni darń

Poznaj solidny zespół koszący

Belka tnąca kosiarek frontalnych GMD serii 100 F

Najwyższa niezawodność dzięki belce tnącej serii 100

Belka tnąca została zaprojektowana z myślą o radzeniu sobie z przeszkodami. Z systemem zabezpieczenia PROTECTADRIVE, w przypadku gwałtownego uderzenia w przeszkodę, wałek napędowy dysku jest ścinany tuż nad łożyskiem, dzięki starannie wymierzonemu przewężeniu. Koła zębate są bezpieczne. Kosiarkę można przywrócić do pracy małym kosztem, w czasie krótszym niż 15 minut! Najwyższej klasy komponenty wzmacniają najważniejsze części belki tnącej: - Specjalne moduły dysków tnących z dwurzędowymi skośnymi łożyskami kulkowymi.- Koła zębate o dużej średnicy, wykonane z kutej stali za pomocą wysoce precyzyjnych maszyn obróbczych, zazębione na 3 zębach. - Dyski z kutymi i poddanymi obróbce wzmocnieniami na całej powierzchni.- Płozy dysków z ulepszanej stali z opcją z dodania osłony ochronnej (przykręcanej)

Maksymalna ochrona belki tnącej

Metalowe płyty umieszczone pomiędzy dyskami chronią belkę tnącą, automatycznie prowadząc do góry zniekształcone noże. Dzięki temu belka tnąca nie ulega uszkodzeniu i jest zabezpieczona przed ścierającym działaniem gleby i pozostałościami obecnymi w paszy. Wzmocnione przez obróbkę cieplną płozy są odporne na zużycie i również chronią belkę kosiarki.
Maksymalna ochrona belki tnącej

Wybierz noże FAST-FIT: W pełni bezpieczne mocowanie

Noże z wysokowytrzymałej stali są produkowane z zachowaniem bardzo precyzyjnych standardów. Dla zapewnienia większego bezpieczeństwa i trwałości, są mocowane za pomocą specjalnego systemu. Kosiarki serii GMD 100 F mogą być również wyposażone w system szybkiego montażu noży FAST-FIT, który gwarantuje 3 dodatkowe zabezpieczenia:
  • Mocna sprężyna płytkowa wywiera stały nacisk na sworzeń mocujący noża: nóż może się swobodnie obracać.
  • Sworznie mocujące noże posiadają wgłębienie i krawędź, będące dodatkowym zabezpieczeniem.
  • Sprężyna piórowa ugina się tylko wtedy, gdy znajduje się powyżej wgłębienia w płozie.
  • Dzięki temu, mocowanie nie może się otworzyć, jeśli dysk nadal się obraca. Aby zminimalizować koszty, sworzeń mocujący i sprężynę płytkową można wymieniać niezależnie.
Jakość koszenia jest doskonała, dzięki zwartej konstrukcji belki tnącej i wyjątkowemu kształtowi noży, które pracują jak najbliżej płóz ochronnych.
System szybkiego mocowania noży FAST-FIT

Kosiarka dostosowany do każdych warunków

Kosiarka GMD 310 F w zestawie z tylną kosiarką GMD 8730 podczas pracy na łące

Idealnie dostosowane do pracy w zestawie kosiarek

W połączeniu z dwoma tylnymi zespołami, GMD 280 F i 310 F pozwalają uzyskać szerokość koszenia nawet 8,80 m. Zredukowana masa frontalnych kosiarek dyskowych pozwala osiągnąć wysoką wydajność roboczą, również podczas pracy z ciągnikami o średniej mocy.

Trwała kosiarka...

Aby zapewnić swojej kosiarce bardzo długą żywotność:
  • Solidna rama główna o grubym profilu
  • Wzmocniony napęd bębnów z nowymi łożyskami i uszczelkami
  • Napęd standardowo przystosowany do dużych mocy
  • Nowa przednia klapa zapewniająca łatwy dostęp do punktów smarowania
  • Nowe, ergonomiczne osłony boczne, które można łatwo złożyć
Frontalne kosiarki serii GMD 100 F: niezawodne i trwałe

Osłona FLEXPROTECT: unikaj kosztów napraw

Aby uniknąć uszkodzenia maszyny podczas koszenia wzdłuż krawędzi pola lub obok drzew, elastyczne osłony boczne FLEXPROTECT mogą się uginać i powracać do pierwotnego kształtu. Zapobiega to dodatkowym kosztom naprawy. Łatwo się rozkładają, bez potrzeby stosowania narzędzi
Zewnętrzne osłony FLEXPROTECT

GMD 300 F podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Szerokość transportowa (m)
Liczba dysków tnących z płozami ochronnymi z utwardzonej stali
Mocowanie noży
Regulacja wysokości koszenia za pomocą seryjnie montowanych płóz (mm)
Zabezpieczenie przekładni zębatej
Kopiowanie nierówności terenu
Zawieszenie
Pozycja przejazdu na uwrociach
Średnia szerokość pokosu (m)
Układanie pokosu
Przestawianie w pozycję transportową
Napęd WOM (min-1)
Wolne koło
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (kW)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze z przodu i z tyłu
Masa, ok. (kg) bez A-ramy ciągnika
GMD 280 F-FF 1000
2,80
2,66
7
System szybkiego montażu FAST-FIT
30 - 50
System PROTECTADRIVE
Przegubowe cięgna
Sprężynowe
Za pomocą zintegrowanych siłowników hydraulicznych
0,90
2 x 2 bębny z napędem pasowym
Składanie bocznych osłon
1000 - Kierunek obrotów w lewo lub prawo (ustawienie fabryczne)
Seryjnie - wbudowane w pośredni wałek WOM
28
32
1 zawór jednokierunkowy
Seryjnie
960

Media