PZ 960. Sylwetka kosiarki bębnowej.

Łatwe ciągnięcie i wysoka wydajność.

Kombinacja kosiarki frontalnej i zawieszanej z tyłu ciągnika KUHN PZ 960 oferuje maksymalną szerokość koszenia oraz najwyższą produktywność. Nie wymagające przerw koszenie o najwyższej jakości jest zagwarantowane przez unikatowy system zawieszenia LIFT-CONTROL.

Znajdź najbliższego dealera

Jeśli szukasz maszyny o dużej wydajności roboczej, zestaw kosiarek bębnowych PZ 960 to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Dwa zespoły koszące (PZ 320) w zestawie z kosiarką frontalną zapewniają szerokość roboczą do 8.95 m dla modelu PZ 960. Gospodarstwa rolne dysponujące ciągnikami w przedziale mocy od 74 do 110 kW/100-150 KM mogą teraz osiągnąć maksymalne rezultaty pod względem wydajności koszenia.
Dwa tylne zespoły koszące są dobrze znane na rynku i stanowczo udowodniły swoją wysoką jakość. Sprzedano już ponad 25 000 przednich i tylnych kosiarek bębnowych o takiej właśnie konstrukcji. Kosiarki te sprawdziły się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach roboczych. To co wyróżnia te kosiarki na rynku jest specjalne rozmieszczenie bębnów: duże bębny na zewnątrz i małe od wewnątrz zapewniają wydajne koszenie i przemieszczanie materiału do tyłu maszyny oraz dokładne kopiowanie terenu. Swobodnie obracające się spodnie talerze ułatwiają ciągnięcie maszyny.
Kosiarka PZ 960 jest standardowo wyposażona w system LIFT-CONTROL. Ten pneumatyczno-hydrauliczny system zawieszenia zapewnia w sposób ciągły jednolity nacisk na podłoże, zmniejsza moc wymaganą do ciągnięcia kosiarki i pozwala na koszenie bez przerw.
PZ 960. Kosiarka bębnowa podczas pracy.

Korzyści dla użytkownika

Inteligentnie zaprojektowane komponenty zapewniające optymalne osiągi.

Spłaszczone bębny.

Spłaszczone bębny.

Okrągłe bębny słabiej przenoszą skoszony materiału. KUHN wykorzystuje bębny o spłaszczonym kształcie zapewniające optymalny transport materiału bez ryzyka zablokowania.Przenoszenie plonu wpływa na jakość koszenia, dlatego KUHN stosuje dokręcane listwy transportowe.

Bezstopniowa regulacja wysokości.

Bezstopniowa regulacja wysokości koszenia na górze kosiarki pozwala na ustawianie optymalnej wysokości koszenia w zmieniających się warunkach szybko i bezpiecznie. Regulacja ta umożliwia na przykład zwiększenie wysokości koszenia jesienią, co ogranicza zanieczyszczanie paszy glebą.
Bezstopniowa regulacja wysokości koszenia.

Swobodnie obracające się talerze

Stale obracające się talerze ślizgowe stanowią dużą zaletę. Na nierównym terenie talerz „prześlizguje” się nad ziemią, nie stykając się z podłożem, a tym samym nie niszcząc darni. Mniejsze są też wymagania dotyczące mocy WOM. Znaczny spadek zanieczyszczenia paszy jest przede wszystkim zauważalny w przypadku koszenia na trudnych terenach np. łąkach bagiennych.
Talerze kosiarki bębnowej obracają się swobodnie.

Szybka wymiana noży.

Specjalnym narzędziem w kształcie haka należy popchnąć uchwyt noża w dół i wymienić nóż. Szybki i bezpieczny system, niewrażliwy na zanieczyszczenia.
Wymiana noży jest łatwa dzięki narzędzi w kształcie haka.

Perfekcyjne formowanie pokosu.

Sprawdzona budowa z nożami o dużej średnicy przekłada się na znakomite
cechy kosiarki frontalnej: dobre formowanie pokosu, czystsza pasza, znakomite kopiowanie terenu i wysoka wydajność przy małym zapotrzebowaniu na moc.
Układ bębnów zapewnia oszczędność paliwa. Dostępne są także opcjonalne tarcze pokosu.
Noże o różnej średnicy umożliwiają odpowiednie formowanie wału pokosu.

Bezpieczeństwo i komfort tam, gdzie są niezbędne.

W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki.

Osłony boczne FLEXPROTECT.

Uszkodzenia bocznych elementów kosiarki należą już do przeszłości. Nowe polietylenowe osłony boczne FlexProtect firmy KUHN nadają koszeniu nowy wymiar. W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki. Po minięciu przeszkody osłona powraca do pierwotnego kształtu.

LIFT-CONTROL

Wyjątkowy system zawieszenia LIFT-CONTROL poprawia jakość koszenia i skraca czas przestojów. System LIFT-CONTROL to więcej niż tylko system zawieszenia z akumulatorem gazowym zastępującym tradycyjną sprężynę. To aktywny i dynamiczny pneumatyczno-hydrauliczny system zawieszenia, wykorzystujący siły kinetyczne działające na zespół koszący.
Oczywiste zalety systemu KUHN LIFT-CONTROL to:
##Nowy wiersz##
  ##Nowy wiersz##
 • Stały nacisk na podłoże
 • ##Nowy wiersz##
 • Znakomite kopiowanie terenu
 • ##Nowy wiersz##
 • Stałe bezpieczeństwo pracy
 • ##Nowy wiersz##
 • Mniejsze zanieczyszczenie paszy glebą
 • ##Nowy wiersz##
 • Ograniczenie niszczenia darni
 • ##Nowy wiersz##
##Nowy wiersz##System LIFT-CONTROL pokazuje wszystkie swoje zalety na stokach, gdzie zapewnia znaczące zmniejszenie zużycia paliwa i większą wydajność pracy.
LIFT-CONTROL to system zawieszenia z akumulatorem gazowym zastępującym tradycyjną sprężynę. System wykorzystuje siły kinetyczne działające na zespół koszący.

Łatwy dostęp do bębnów.

Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży ułatwiający wykonywanie codziennych kontroli oraz konserwację kosiarki.
Składane osłony przednie i boczne można podnosić, co ułatwia codzienną kontrolę i wymianę noży.

Szybkość i manewrowalność.

Zestaw kosiarek PZ 960 zapewnia idealne rozłożenie ciężaru maszyny, co ma ogromne znaczenie przy manewrowaniu zestawem na terenach górzystych.

Kompaktowa budowa zapewniająca najlepsze przenoszenie ciężaru.

Kosiarka PZ 960 waży 1900 kg. Jedna zamontowana z przodu kosiarka oraz dwie kosiarki zamontowane z tyłu ciągnika zapewniają idealne rozłożenie ciężaru maszyny, co ma ogromne znaczenie przy manewrowaniu zestawem na terenach górzystych.

Regulacja szerokości roboczej i nakładania się obszarów koszenia.

Szerokość roboczą kosiarki można ustawić na trzech poziomach: 8,40 m, 8,65 m i 8,95 m. Umożliwia to pracę z kosiarkami frontalnymi o różnych szerokościach roboczych i pozwala na wybranie właściwego nakładania się obszarów koszenia podczas pracy na stokach.
Szerokość roboczą kosiarki można ustawić na trzech poziomach.

Kombinacja do jazdy tyłem

Niewielkie regulacje i specjalny zestaw do mocowania kosiarki frontalnej umożliwiają wykorzystanie zestawu trzech kosiarek w konfiguracji do jazdy tyłem.
Niewielkie regulacje i specjalny zestaw umożliwiają wykorzystanie zestawu trzech kosiarek w konfiguracji do jazdy tyłem.

PZ 960. Potrójna kosiarka bębnowa transportowana po wiejskiej drodze.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Szerokość transportowa (m)
Wysokość transportowa (m)
Zaczep 3-punktowy
Napęd WOM (min-1)
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Sterowanie pozycją transportową
Sterowanie pozycją na uwrociach
Siłownik podnoszenia na uwrociach
Siłownik składania do transportu
Sterowanie niezależnym podnoszeniem zespołów koszących
Zawieszenie
Kompensacja nacisku na podłoże
Zabezpieczenie najazdowe
Główny napęd
Napęd pośredni
Liczba bębnów
Liczba noży
Regulacja wysokości koszenia
Zakres regulacji wysokości koszenia (mm)
Średnia szerokość pokosu (m)
Oświetlenie i oznakowanie ostrzegawcze
Masa (kg)
PZ 960
Regulowana: 8,40 – 8,65 – 8,95
3,00
4,00
Kat. 2
1000
1 zawór jednokierunkowy + 1 zawór dwukierunkowy z pozycją pływającą
85 (115)
Hydrauliczne składanie pionowe 90°
Hydrauliczne
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie elektryczne
Centralne
Hydropneumatyczna
Hydrauliczne NON-STOP LIFT CONTROL
Wałek WOM
Pośredni wałek WOM z wolnym kołem i sprzęgłem poślizgowym
2 x 4
2 x 12
Płynna
36
1,30
Seryjnie
≥ 1900

Media

Dostępne aplikacje:PZ 960

Logo KUHN ForageXpert

KUHN ForageXpert

Zoptymalizuj zbiór zielonek dzięki odpowiednio dobranym maszynom. ForageXpert to aplikacja, która pomoże Ci wybrać kosiarkę dyskową, kosiarkę dyskową ze zgniataczem pokosu, przetrząsacz lub zgrabiarkę, dostosowane do potrzeb Twojego gospodarstwa. Aplikacja pozwala zoptymalizować zbiór paszy podstawowej z uwzględnieniem posiadanego sprzętu oraz planowanych maszyn.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play