PZ 320 sylwetka

Wysoka wydajność i znakomite parametry koszenia

Przeznaczona dla małych i dużych gospodarstw rolnych, kosiarka PZ 320 cechuje się dużą wydajnością i wysoką jakością koszenia. Popraw jakość paszy i ogranicz przestoje w każdych warunkach wykorzystując wyjątkowy system zawieszenia LIFT-CONTROL.

Znajdź najbliższego dealera

Kosiarka PZ 300 jest wyposażona w napęd bezpośredni ze zintegrowanym sprzęgłem poślizgowym i kołem zamachowym. Stabilny transport maszyny możliwy jest po złożeniu kosiarki pod kątem 120 stopni, dzięki czemu jej ciężar jest równiej rozłożony na tylne koła. Składana przednia osłona i bocznej osłony FLEXPROTECT zapewniają łatwy dostęp do bębnów, co ułatwia codzienną kontrolę i konserwację kosiarki.
PZ 320 jest standardowo wyposażona w hydropneumatyczny system zawieszenia LIFT-CONTROL, który w stały sposób zapewnia jednolity nacisk na podłoże, obniża moc potrzebną do ciągnięcia kosiarki i pozwala na koszenie bez żadnych przerw.
PZ 320 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Inteligentnie zaprojektowane komponenty zapewniające optymalne osiągi.

Spłaszczone bębny.

Spłaszczone bębny.

Okrągłe bębny słabiej przenoszą skoszony materiału. KUHN wykorzystuje bębny o spłaszczonym kształcie zapewniające optymalny transport materiału bez ryzyka zablokowania.Przenoszenie plonu wpływa na jakość koszenia, dlatego KUHN stosuje dokręcane listwy transportowe.

Bezstopniowa regulacja wysokości.

Bezstopniowa regulacja wysokości koszenia na górze kosiarki pozwala na ustawianie optymalnej wysokości koszenia w zmieniających się warunkach szybko i bezpiecznie. Regulacja ta umożliwia na przykład zwiększenie wysokości koszenia jesienią, co ogranicza zanieczyszczanie paszy glebą.
Bezstopniowa regulacja wysokości koszenia.

Swobodnie obracające się talerze

Stale obracające się talerze ślizgowe stanowią dużą zaletę. Na nierównym terenie talerz „prześlizguje” się nad ziemią, nie stykając się z podłożem, a tym samym nie niszcząc darni. Mniejsze są też wymagania dotyczące mocy WOM. Znaczny spadek zanieczyszczenia paszy jest przede wszystkim zauważalny w przypadku koszenia na trudnych terenach np. łąkach bagiennych.
Talerze kosiarki bębnowej obracają się swobodnie.

Szybka wymiana noży.

Specjalnym narzędziem w kształcie haka należy popchnąć uchwyt noża w dół i wymienić nóż. Szybki i bezpieczny system.
Wymiana noży jest łatwa dzięki narzędzi w kształcie haka.

Perfekcyjne formowanie pokosu.

Sprawdzona budowa z nożami o dużej średnicy przekłada się na znakomite
cechy kosiarki frontalnej: dobre formowanie pokosu, czystsza pasza, znakomite kopiowanie terenu i wysoka wydajność przy małym zapotrzebowaniu na moc.
Układ bębnów zapewnia oszczędność paliwa. Dostępne są także opcjonalne tarcze pokosu.
Noże o różnej średnicy umożliwiają odpowiednie formowanie wału pokosu.

Bezpieczeństwo i komfort tam, gdzie są niezbędne.

W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki.

Osłony boczne FLEXPROTECT.

Uszkodzenia bocznych elementów kosiarki należą już do przeszłości. Nowe polietylenowe osłony boczne FlexProtect firmy KUHN nadają koszeniu nowy wymiar. W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki. Po minięciu przeszkody osłona powraca do pierwotnego kształtu.

System LIFT-CONTROL: inteligentna kinetyka.

Wyjątkowy system zawieszenia LIFT-CONTROL poprawia jakość koszenia i skraca czas przestojów. System LIFT-CONTROL to więcej niż tylko system zawieszenia z akumulatorem gazowym zastępującym tradycyjną sprężynę. To aktywny i dynamiczny pneumatyczno-hydrauliczny system zawieszenia, wykorzystujący siły kinetyczne działające na zespół koszący.
Oczywiste zalety systemu KUHN LIFT-CONTROL to:
##Nowy wiersz##
  ##Nowy wiersz##
 • Stały nacisk na podłoże
 • ##Nowy wiersz##
 • Znakomite kopiowanie terenu
 • ##Nowy wiersz##
 • Stałe bezpieczeństwo pracy
 • ##Nowy wiersz##
 • Mniejsze zanieczyszczenie paszy glebą
 • ##Nowy wiersz##
 • Ograniczenie niszczenia darni
 • ##Nowy wiersz##
##Nowy wiersz##System LIFT-CONTROL pokazuje wszystkie swoje zalety na stokach, gdzie zapewnia znaczące zmniejszenie zużycia paliwa i większą wydajność pracy.
LIFT-CONTROL to system zawieszenia z akumulatorem gazowym zastępującym tradycyjną sprężynę. System wykorzystuje siły kinetyczne działające na zespół koszący.

Łatwe i dokładne ustawianie nacisku.

Ponieważ czas to pieniądz, regulacja nacisku mająca na celu obniżenie ciężaru zabiera tylko kilka sekund! Dzięki akumulatorom hydraulicznym nacisk na grunt może być regulowany z dużą precyzją, pozwalając na dostosowanie do warunków koszenia, bez opuszczania siedzenia ciągnika. W ten sposób, na mokrym terenie, minimalny nacisk na podłoże zapobiega zbrylaniu i zanieczyszczaniu pokosu. Znacząco mniejsze są także siły boczne, zużycie bębnów i naprężenia. Wraz ze zwiększaniem się siły działającej na zespół tnący, system LIFT-CONTROL automatycznie odciąża i podnosi zespół. Im większa siła, tym lżejszy staje się zespół tnący.
Akumulatory pozwalają na bardzo precyzyjną regulację nacisku na podłoże zgodnie z warunkami koszenia, bez opuszczania siedzenia ciągnika.

Łatwy dostęp do bębnów.

Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży ułatwiający wykonywanie codziennych kontroli oraz konserwację kosiarki.
Składane osłony przednie i boczne można podnosić, co ułatwia codzienną kontrolę i wymianę noży.

Szybkość i manewrowalność.

Kosiarka PZ 320 zapewnia znakomite kopiowanie powierzchni w nierównym terenie.

Połączenie przegubowe.

Kosiarka PZ 320 zapewnia zawsze znakomite kopiowanie powierzchni w nierównym terenie. Pozwala to na koszenie na stokach i skarpach o nachyleniu do 30° .

Transport drogowy

W celu zapewnienia stabilnego transportu, maszyna jest transportowana złożona pod kątem 120°, co sprawia, że ciężar maszyny rozkłada się równiej na tylne koła. Zwiększa to znacząco bezpieczeństwo i komfort transportu, ponieważ światła ciągnika są zawsze dobrze widoczne. Nowa geometria ramy nośnej zapewnia niską wysokość podczas transportu, wynoszącą 3,6 m przy prześwicie pomiędzy podłożem i maszyną wynoszącym 40 cm. Prześwit w pozycji roboczej przy normalnej odległości od podłoża wynosi 50 cm.
W celu zapewnienia stabilnego transportu, maszyna jest transportowana złożona pod kątem 120°, co sprawia, że ciężar maszyny rozkłada się równiej na tylne koła.

PZ 320 kosiarka bębnowa kosząca trawę w połączeniu z kosiarką frontalną

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Zaczep 3-punktowy
Regulowane dolne sworznie zaczepu
Napęd WOM (min-1)
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Sterowanie pozycją transportową
Sterowanie pozycją na uwrociach
Siłownik podnoszenia na uwrociach
Zawieszenie
Kompensacja nacisku na podłoże
Zabezpieczenie najazdowe
Główny napęd
Napęd pośredni
Liczba bębnów
Liczba noży
Regulacja wysokości koszenia
Zakres regulacji wysokości koszenia (mm)
Średnia szerokość pokosu (m)
Oświetlenie i oznakowanie ostrzegawcze
Masa (kg)
PZ 320
3,10
Kat. 2
Seryjnie
540 (1000 jako opcja)
1 zawór jednokierunkowy + 1 zawór dwukierunkowy z pozycją pływającą
55 (75)
Hydrauliczne składanie pionowe 120°
Hydrauliczne
Seryjnie
Boczne
Hydropneumatyczne
Hydrauliczne NON-STOP LIFT CONTROL
Wałek WOM z wolnym kołem i sprzęgłem poślizgowym
Pośredni wałek WOM
4
12
Płynna
36
1,30
Opcja
≥ 800

Media

Dostępne aplikacje: PZ 320

Logo KUHN ForageXpert

KUHN ForageXpert

Zoptymalizuj zbiór zielonek dzięki odpowiednio dobranym maszynom. ForageXpert to aplikacja, która pomoże Ci wybrać kosiarkę dyskową, kosiarkę dyskową ze zgniataczem pokosu, przetrząsacz lub zgrabiarkę, dostosowane do potrzeb Twojego gospodarstwa. Aplikacja pozwala zoptymalizować zbiór paszy podstawowej z uwzględnieniem posiadanego sprzętu oraz planowanych maszyn.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play