PZ 270 - 300 sylwetka kosiarki bębnowej

Bezkompromisowy zestaw do zastosowań uniwersalnych.

Modele PZ 270 i 300, sprzedane w ilości ponad 25.000 tysięcy egzemplarzy, wyposażone są w bębny o sprawdzonej budowie. Duże bębny zewnętrzne i małe bębny wewnętrzne zapewniają doskonałe kopiowanie nierówności terenu, odpowiednie formowanie pokosu i wysoką wydajność pracy.

Znajdź najbliższego dealera

Dzięki dwóm modelom kosiarek bębnowych, PZ 270 i PZ 300, firma KUHN zapewnia wysokiej jakości technologię i szerokości koszenia od 2,65 do 2,95 m. Kosiarki te, wyposażone w sprawdzony układ bębnów, zostały sprzedane już w ponad 25.000 egzemplarzy. Duże bębny zewnętrzne i małe bębny wewnętrzne zapewniają doskonałe kopiowanie nierówności terenu, odpowiednie formowanie pokosu i wysoką wydajność pracy.
Dzięki osłonom FLEXPROTECT uszkodzenia bocznych elementów kosiarki należą już do przeszłości. Kosiarki PZ 270 i PZ 300 wyposażone są w 4 bębny o spłaszczonym kształcie i talerze ślizgowe. System szybkiej zmiany noży umożliwia bezproblemową wymianę noży tnących w ciągu kilku minut. W przypadku uderzenia o przeszkodę automatycznie aktywowane jest zabezpieczenie kosiarki. Na czas transportu drogowego kosiarkę można złożyć pionowo lub poziomo za ciągnikiem.
PZ 270 - 300 kosiarka bębnowa podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Inteligentnie zaprojektowane komponenty zapewniające optymalne osiągi.

Spłaszczone bębny.

Spłaszczone bębny.

Okrągłe bębny słabiej przenoszą skoszony materiału. KUHN wykorzystuje bębny o spłaszczonym kształcie zapewniające optymalny transport materiału bez ryzyka zablokowania.Przenoszenie plonu wpływa na jakość koszenia, dlatego KUHN stosuje dokręcane listwy transportowe.

Regulacja wysokości

Wysokość koszenia można ustawić dodając lub zdejmując opcjonalne podkładki dystansowe. Pozwala to na łatwą i nieograniczoną regulację.
Wysokość koszenia można ustawić dodając lub zdejmując opcjonalne podkładki dystansowe. Pozwala to na łatwą i nieograniczoną regulację.

Swobodnie obracające się talerze

Stale obracające się talerze ślizgowe stanowią dużą zaletę. Na nierównym terenie talerz „prześlizguje” się nad ziemią, nie stykając się z podłożem, a tym samym nie niszcząc darni. Mniejsze są też wymagania dotyczące mocy WOM. Znaczny spadek zanieczyszczenia paszy jest przede wszystkim zauważalny w przypadku koszenia na trudnych terenach np. łąkach bagiennych.
Talerze kosiarki bębnowej obracają się swobodnie.

Szybka wymiana noży.

Specjalnym narzędziem w kształcie widelca należy popchnąć uchwyt noża w dół i wymienić nóż. Szybki i bezpieczny system, niewrażliwy na zanieczyszczenia.
Wymiana noży jest łatwa dzięki narzędzi w kształcie widelca.

Perfekcyjne formowanie pokosu.

Sprawdzona budowa z nożami o dużej średnicy przekłada się na znakomite
cechy kosiarki frontalnej: dobre formowanie pokosu, czystsza pasza, znakomite kopiowanie terenu i wysoka wydajność przy małym zapotrzebowaniu na moc.
Układ bębnów zapewnia oszczędność paliwa. Dostępne są także opcjonalne tarcze pokosu.
Noże o różnej średnicy umożliwiają odpowiednie formowanie wału pokosu.

Bezpieczeństwo i komfort tam, gdzie są niezbędne.

W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki.

Osłony boczne FLEXPROTECT.

Uszkodzenia bocznych elementów kosiarki należą już do przeszłości. Nowe polietylenowe osłony boczne FlexProtect firmy KUHN nadają koszeniu nowy wymiar. W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki. Po minięciu przeszkody osłona powraca do pierwotnego kształtu.

Zabezpieczenie najazdowe

W przypadku uderzenia w przeszkodę korpus kosiarki odchyla się, amortyzując uderzenie. Cofnięcie ciągnika powoduje ponowne załączenie zabezpieczenia i ustawienie kosiarki w położeniu roboczym.
W przypadku uderzenia w przeszkodę korpus kosiarki odchyla się, amortyzując uderzenie.

Łatwy dostęp do bębnów.

Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży ułatwiający wykonywanie codziennych kontroli oraz konserwację kosiarki.
Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży.

Szybkość i manewrowalność.

Regulowany trzypunktowy układ zawieszania umożliwia przestawianie maszyny w lewą lub prawą stronę dla zapewnienia optymalnego nakładania się obszarów koszenia.

Trzypunktowy układ zawieszania

Regulowany trzypunktowy układ zawieszania umożliwia przestawianie maszyny w lewą lub prawą stronę. W przypadku korzystania z kombinacji kosiarki frontalnej i zawieszanej z tyłu ciągnika zapewnia to optymalne nakładanie się obszarów koszenia na uwrociach.

Pozycja robocza - transportowa.

Kosiarki PZ można łatwo złożyć do pozycji transportowej za ciągnikiem bez opuszczania siedzenia ciągnika. Funkcja ta może być usprawniona dzięki zastosowaniu cylindra hydraulicznego. Dodatkowo dostępny jest opcjonalny hydrauliczny cylinder składający, poprawiający rozkład ciężaru podczas transportu.
Kosiarki PZ można łatwo złożyć do pozycji transportowej za ciągnikiem bez opuszczania siedzenia ciągnika.

Cylinder głowicy

Opcjonalny cylinder głowicy oferuje duży komfort i zapewnia kosiarkom PZ 270 i
PZ 300 odpowiedni prześwit w każdych warunkach.
Opcjonalny cylinder głowicy zapewnia kosiarkom PZ 270 i PZ 300 odpowiedni prześwit.

Kosiarka bębnowa PZ 300 złożona z tyłu ciągnika do transportu drogowego

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Zaczep 3-punktowy
Regulowane dolne sworznie zaczepu
Napęd WOM (min-1)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Sterowanie pozycją transportową
Sterowanie pozycją na uwrociach
Składanie do pozycji pionowej
Siłownik podnoszenia na uwrociach
Zawieszenie
Kompensacja nacisku na podłoże
Zabezpieczenie najazdowe
Główny napęd
Napęd pośredni
Liczba bębnów
Liczba noży
Regulacja wysokości koszenia
Zakres regulacji wysokości koszenia (mm)
Średnia szerokość pokosu (m)
Oświetlenie i oznakowanie ostrzegawcze
Masa (kg)
PZ 270 PZ 300
2,65 2,95
Kat. 2 Kat. 2
Seryjnie Seryjnie
540 (1000 jako opcja) 540 (1000 jako opcja)
40 (54) 47 (64)
Mechaniczne składanie (hydrauliczne jako opcja) poziomo do tyłu (z kabiny ciągnika) Mechaniczne składanie (hydrauliczne jako opcja) poziomo do tyłu (z kabiny ciągnika)
Hydrauliczne Hydrauliczne
Hydrauliczne przestawienie w bok i do tyłu: opcja Hydrauliczne przestawienie w bok i do tyłu: opcja
Opcja Opcja
Boczne Boczne
4 sprężyny 4 sprężyny
Mechaniczne sprężynowe Mechaniczne sprężynowe
Wałek WOM z wolnym kołem Wałek WOM z wolnym kołem
Pasy klinowe Pasy klinowe
4 4
10 12
Elementy dystansowe Elementy dystansowe
1 x 8 (seryjnie) – 2 x 8 (opcja) 1 x 8 (seryjnie) – 2 x 8 (opcja)
1,00 1,20
Opcja Opcja
≥ 725 ≥ 785

Media

Dostępne aplikacje: PZ 270 - 300

Logo KUHN ForageXpert

KUHN ForageXpert

Zoptymalizuj zbiór zielonek dzięki odpowiednio dobranym maszynom. ForageXpert to aplikacja, która pomoże Ci wybrać kosiarkę dyskową, kosiarkę dyskową ze zgniataczem pokosu, przetrząsacz lub zgrabiarkę, dostosowane do potrzeb Twojego gospodarstwa. Aplikacja pozwala zoptymalizować zbiór paszy podstawowej z uwzględnieniem posiadanego sprzętu oraz planowanych maszyn.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play