PZ 321 F. Sylwetka kosiarki bębnowej.

Czysty i wąsko ułożony pokos.

Przy ciężarze wynoszącym tylko 575 kg, kosiarka PZ 321 F jest najlżejszą kosiarką w segmencie kosiarek frontalnych o szerokości koszenia 3 m. Sprawia to, że jest kosiarką bębnową idealną do koszenia w terenie górzystym.

Znajdź najbliższego dealera

Model PZ 321 F wyposażony jest w napęd bezpośredni. Przestawienie przekładni zmienia kierunek obrotów. Wałek wejściowy, przy standardowej wysokości WOM wynoszącej 70 cm, pasuje do każdego ciągnika. Dzięki prędkościom obrotowym wynoszącym 1000 i 740 obr./min. zapewnianym przez przekładnię nie są wymagane żadne dodatkowe komponenty. Kosiarka jest standardowo wyposażona w regulator kierunku obrotów oraz sprzęgło ze zintegrowanym kołem zamachowym. Jako opcja oferowany jest hydrauliczny mechanizm podnoszący osłony boczne.
Frontalna kosiarka bębnowa PZ 321 F podczas pracy.

Korzyści dla użytkownika

Inteligentnie zaprojektowane komponenty zapewniające optymalne osiągi.

Spłaszczone bębny.

Spłaszczone bębny.

Okrągłe bębny słabiej przenoszą skoszony materiału. KUHN wykorzystuje bębny o spłaszczonym kształcie zapewniające optymalny transport materiału bez ryzyka zablokowania.Przenoszenie plonu wpływa na jakość koszenia, dlatego KUHN stosuje dokręcane listwy transportowe.

Bezstopniowa regulacja wysokości.

Bezstopniowa regulacja wysokości koszenia na górze kosiarki pozwala na ustawianie optymalnej wysokości koszenia w zmieniających się warunkach szybko i bezpiecznie. Regulacja ta umożliwia na przykład zwiększenie wysokości koszenia jesienią, co ogranicza zanieczyszczanie paszy glebą.
Bezstopniowa regulacja wysokości koszenia.

Swobodnie obracające się talerze

Stale obracające się talerze ślizgowe stanowią dużą zaletę. Na nierównym terenie talerz „prześlizguje” się nad ziemią, nie stykając się z podłożem, a tym samym nie niszcząc darni. Mniejsze są też wymagania dotyczące mocy WOM. Znaczny spadek zanieczyszczenia paszy jest przede wszystkim zauważalny w przypadku koszenia na trudnych terenach np. łąkach bagiennych.
Talerze kosiarki bębnowej obracają się swobodnie.

Szybka wymiana noży.

Specjalnym narzędziem w kształcie haka należy popchnąć uchwyt noża w dół i wymienić nóż. Szybki i bezpieczny system, niewrażliwy na zanieczyszczenia.
Wymiana noży jest łatwa dzięki narzędzi w kształcie haka.

Perfekcyjne formowanie pokosu.

Sprawdzona budowa z nożami o różnych średnicach przekłada się na znakomite cechy kosiarki frontalnej: dobre formowanie pokosu, czystsza pasza, znakomite kopiowanie terenu i wysoka wydajność przy małym zapotrzebowaniu na moc.
Układ bębnów zapewnia dodatkowo oszczędność paliwa. Oba modele są wyposażone standardowo w tarcze pokosu. Na żądanie dostępna jest dodatkowa para tarczy pokosu. Pozwala to na układanie trawy w wał pokosu zoptymalizowany do wymagań następnej maszyny.
Noże o różnej średnicy umożliwiają odpowiednie formowanie wału pokosu.

Bezpieczeństwo i komfort tam, gdzie są niezbędne.

W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki.

Osłony boczne FLEXPROTECT.

Uszkodzenia bocznych elementów kosiarki należą już do przeszłości. Nowe polietylenowe osłony boczne FlexProtect firmy KUHN nadają koszeniu nowy wymiar. W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki. Po minięciu przeszkody osłona powraca do pierwotnego kształtu.

Składana osłona przednia i osłony boczne.

Składane osłony przednie i boczne można podnosić, co ułatwia codzienną kontrolę i wymianę noży.
Składane osłony przednie i boczne można podnosić.

Łatwy dostęp do bębnów.

Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży ułatwiający wykonywanie codziennych kontroli oraz konserwację kosiarki.
Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży.

Szybkość i manewrowalność.

Kosiarka jest montowana bliżej ciągnika.

Znakomity rozkład ciężaru.

Dzięki specjalnej konfiguracji bębnów możliwe jest bardzo wąskie układanie pokosu, co w wielu przypadkach sprawia, że stosowanie podwójnych bębnów jest zbędne. W rezultacie, kosiarka może być zamontowana bliżej ciągnika, co pozwala osiągnąć jeszcze lepszy rozkład ciężaru i jeszcze lepsze położenie środka ciężkości.

Głowica oscylacyjna PENDELFLEX.

Głowica oscylacyjna PENDELFLEX umożliwia kopiowanie terenu w kierunku wzdłużnym i poprzecznym, zapewniając doskonałe dostosowywanie do powierzchni w terenie pagórkowatym. Ponadto, głowica PENDELFLEX wolniej się zużywa, wymaga mniejszej mocy i chroni darń.
PENDELFLEX to głowica oscylacyjna.

Głowica sztywna.

Głowica sztywna to proste i ekonomiczne rozwiązanie dla terenów lekko pagórkowatych. Jako opcja dostępne jest elastyczny łącznik górny FLEXTOP (A) lub teleskopowy łącznik górny FRONTFLEX (B).
FLEXTOP to głowica sztywna.

Frontalna kosiarka bębnowa PZ 321 F w wysokiej trawie, w tle żywopłot.

Media