PZ270-300F-machine-silhouette.png

Wysoka wydajność każdego dnia

Dzięki modelom PZ 270 F i 300 F firma KUHN ustanowiła standard w tej klasie kosiarek. Układ bębnów, osłony boczne FLEXPROTECT oraz dostęp do elementów kosiarki nie mają sobie równych.

Znajdź najbliższego dealera

Zespół koszący wyposażony w dwa duże bębny zewnętrzne i dwa małe bębny wewnętrzne zapewnia maksymalną wydajność koszenia. Dzięki nim możliwe jest układanie pokosu w dwóch rzędach, które mogą być łatwo zebrane przez kolejną maszynę. Zastosowanie dużych tarczy pokosu pozwala na dokładną regulację: wąski wał pokosu (90 cm) przy codziennym zbieraniu paszy na stokach, szeroki wał pokosu przy zbieraniu siana.
Kosiarka PZ 300 F podczas pracy.

Korzyści dla użytkownika

Inteligentnie zaprojektowane komponenty zapewniające optymalne osiągi.

Spłaszczone bębny.

Spłaszczone bębny.

Okrągłe bębny słabiej przenoszą skoszony materiału. KUHN wykorzystuje bębny o spłaszczonym kształcie zapewniające optymalny transport materiału bez ryzyka zablokowania.Przenoszenie plonu wpływa na jakość koszenia, dlatego KUHN stosuje dokręcane listwy transportowe.

Bezstopniowa regulacja wysokości.

Bezstopniowa regulacja wysokości koszenia na górze kosiarki pozwala na ustawianie optymalnej wysokości koszenia w zmieniających się warunkach szybko i bezpiecznie. Regulacja ta umożliwia na przykład zwiększenie wysokości koszenia jesienią, co ogranicza zanieczyszczanie paszy glebą.
Bezstopniowa regulacja wysokości koszenia.

Swobodnie obracające się talerze

Stale obracające się talerze ślizgowe stanowią dużą zaletę. Na nierównym terenie talerz „prześlizguje” się nad ziemią, nie stykając się z podłożem, a tym samym nie niszcząc darni. Mniejsze są też wymagania dotyczące mocy WOM. Znaczny spadek zanieczyszczenia paszy jest przede wszystkim zauważalny w przypadku koszenia na trudnych terenach np. łąkach bagiennych.
Talerze kosiarki bębnowej obracają się swobodnie.

Szybka wymiana noży.

Specjalnym narzędziem w kształcie widelca należy popchnąć uchwyt noża w dół i wymienić nóż. Szybki i bezpieczny system, niewrażliwy na zanieczyszczenia.
Wymiana noży jest łatwa dzięki narzędzi w kształcie widelca.

Perfekcyjne formowanie pokosu.

Sprawdzona budowa z nożami o różnych średnicach przekłada się na znakomite cechy kosiarki frontalnej: dobre formowanie pokosu, czystsza pasza, znakomite kopiowanie terenu i wysoka wydajność przy małym zapotrzebowaniu na moc.
Układ bębnów zapewnia dodatkowo oszczędność paliwa. Oba modele są wyposażone standardowo w tarcze pokosu. Na żądanie dostępna jest dodatkowa para tarczy pokosu. Pozwala to na układanie trawy w wał pokosu zoptymalizowany do wymagań następnej maszyny.
Noże o różnej średnicy umożliwiają odpowiednie formowanie wału pokosu.

Bezpieczeństwo i komfort tam, gdzie są niezbędne.

W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki.

Osłony boczne FLEXPROTECT.

Uszkodzenia bocznych elementów kosiarki należą już do przeszłości. Nowe polietylenowe osłony boczne FlexProtect firmy KUHN nadają koszeniu nowy wymiar. W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki. Po minięciu przeszkody osłona powraca do pierwotnego kształtu.

Składana osłona przednia i osłony boczne.

Składane osłony przednie i boczne można podnosić, co ułatwia codzienną kontrolę i wymianę noży.
Składane osłony przednie i boczne można podnosić.

Łatwy dostęp do bębnów.

Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży ułatwiający wykonywanie codziennych kontroli oraz konserwację kosiarki.
Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży.

Szybkość i manewrowalność.

Kosiarka jest montowana bliżej ciągnika.

Znakomity rozkład ciężaru.

Dzięki specjalnej konfiguracji bębnów możliwe jest bardzo wąskie układanie pokosu, co w wielu przypadkach sprawia, że stosowanie podwójnych bębnów jest zbędne. W rezultacie, kosiarka może być zamontowana bliżej ciągnika, co pozwala osiągnąć jeszcze lepszy rozkład ciężaru i jeszcze lepsze położenie środka ciężkości.

Głowica oscylacyjna PENDELFLEX.

Głowica oscylacyjna PENDELFLEX umożliwia kopiowanie terenu w kierunku wzdłużnym i poprzecznym, zapewniając doskonałe dostosowywanie do powierzchni w terenie pagórkowatym. Ponadto, głowica PENDELFLEX wolniej się zużywa, wymaga mniejszej mocy i chroni darń.
PENDELFLEX to głowica oscylacyjna.

Głowica sztywna.

Głowica sztywna to proste i ekonomiczne rozwiązanie dla terenów lekko pagórkowatych. Jako opcja dostępne jest elastyczny łącznik górny FLEXTOP (A) lub teleskopowy łącznik górny FRONTFLEX (B).
FLEXTOP to głowica sztywna.

Kosiarka PZ 300 F kosząca trawę na płaskim pastwisku razem z kosiarką PZ zawieszoną z tyłu ciągnika.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Szerokość transportowa (m)
Zaczep 3-punktowy
Napęd WOM (min-1)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Zawieszenie
Kompensacja nacisku na podłoże
Kierunek obrotów
Główny napęd
Napęd pośredni
Liczba bębnów
Liczba noży
Regulacja wysokości koszenia
Zakres regulacji wysokości koszenia (mm)
Średnia szerokość pokosu (m)
1 zestaw talerzy pokosowych
Masa (kg)
PZ 270 F (SZTYWNA GŁOWICA) PZ 270 F (RUCHOMA GŁOWICA) PZ 300 F (SZTYWNA GŁOWICA) PZ 300 F (RUCHOMA GŁOWICA)
2,65 2,65 2,95 2,95
2,55 2,55 2,85 2,85
A-rama ISO 11001-2 (kat. 2), bez A-ramy ciągnika A-rama ISO 11001-2 (kat. 2), bez A-ramy ciągnika A-rama ISO 11001-2 (kat. 2), bez A-ramy ciągnika A-rama ISO 11001-2 (kat. 2), bez A-ramy ciągnika
1000 (540 i 740 jako opcja) 1000 (540 i 740 jako opcja) 1000 (540 i 740 jako opcja) 1000 (540 i 740 jako opcja)
37 (50) 37 (50) 44 (60) 44 (60)
Sztywna głowica Ruchoma głowica Sztywna głowica Ruchoma głowica
2 sprężyny 2 sprężyny 2 sprężyny 2 sprężyny
Zgodnie z ruchem wskazówek zegara (przeciwnie jako opcja) Zgodnie z ruchem wskazówek zegara (przeciwnie jako opcja) Zgodnie z ruchem wskazówek zegara (przeciwnie jako opcja) Zgodnie z ruchem wskazówek zegara (przeciwnie jako opcja)
Wałek WOM z wolnym kołem i pasy klinowe Wałek WOM z wolnym kołem i pasy klinowe Wałek WOM z wolnym kołem i pasy klinowe Wałek WOM z wolnym kołem i pasy klinowe
Pasy klinowe Pasy klinowe Pasy klinowe Pasy klinowe
4 4 4 4
10 10 12 12
Płynna Płynna Płynna Płynna
32 32 32 32
0,90 0,90 1,10 1,10
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
≥ 545 ≥ 545 ≥ 645 ≥ 645

Media