Sylwetka maszyny rolniczej VENTA CSC 6000

Liczy się wysoka wydajność i jakość wysiewu

Pneumatyczna belka z redlicami wysiewającymi w siewniku rzędowym VENTA CSC 6000 do stosowania w połączeniu z broną wirnikową HR 6004 oraz zbiornikiem przednim TF 1512 o szerokości roboczej 6 m. Belka ta wyposażona jest w sekcje wysiewające SEEDFLEX.

Znajdź najbliższego dealera

Belka z redlicami wysiewającymi siewnika rzędowego VENTA CSC 6000 oferuje optymalną wydajność pracy i kontakt nasion z glebą, zapewniając prawidłowe kiełkowanie upraw. Stosując ją w połączeniu ze zbiornikiem przednim TF 1512 oraz broną wirnikową HR 6004, otrzymujemy wspaniały zestaw sienno-uprawowy, oferujący wszechstronność, wysoki poziom techniki, a jednocześnie prostotę. Pamiętaj o tym, że już w momencie siewu decyduje się los 50% zbiorów. Sekcja wysiewająca SEEDFLEX wykona całą operację ku Twojemu zadowoleniu, nawet przy dużych prędkościach ciągnika.
VENTA CSC 6000 przy pracy

Korzyści dla użytkownika

Niezawodność i precyzja dla zapewnienia równomierności wschodów roślin

Sekcje wysiewające SEEDFLEX na belce z redlicami wysiewającymi siewnika VENTA CSC 6000, z przesuniętymi względem siebie redlicami dwutalerzowymi, zamontowanymi na równoległoboku

Wybierając aparaty wysiewające systemu SEEDFLEX

Ta belka z dwutalerzowymi redlicami wysiewającymi, w której talerze przesunięte są względem siebie o 41 mm, pozwala na idealną penetrację gleby. Talerze redlic zamontowane są na równoległoboku w dwóch rzędach i wyposażone w koła dogniatające w celu dokładnej kontroli głębokości wysiewu dla każdej sekcji wysiewającej. Dzięki prześwitowi między przednimi a tylnymi rzędami redlic o wielkości 35 cm sekcje wysiewające SEEDFLEX nadają się do pracy w rozmaitych warunkach, także tych ekstremalnie trudnych, przy braku konieczności konserwacji. Nacisk redlicy w każdym rzędzie jest identyczny, a poza tym istnieje możliwość jego regulacji do wartości 45 kg. Nasiona doprowadzane są na dno bruzdy, aby zapewnić ich umieszczenie na tej samej głębokości w glebie.

Redlice prowadzone na wale dogniatającym

Redlice siewnika rzędowego VENTA CSC 6000 są prowadzone na wale dogniatającym. Niesie to ze sobą wiele korzyści! Doskonała stabilność i kopiowanie terenu nawet na kamienistym gruncie! Brona wirnikowa może się rozłączyć, jeśli natrafi na przeszkodę, nie trzeba ponownie regulować ustawień redlicy, kiedy zmienimy głębokość pracy brony, a belka z przewodami nasiennymi posiada hydrauliczny układ podnoszenia, dzięki czemu może pracować sama razem z broną wirnikową. Z kolei po podniesieniu redlice dają wysoki prześwit, co zwiększa bezpieczeństwo siewnika podczas manewrów.
Belka z redlicami wysiewającymi siewnika rzędowego VENTA CSC 6000 za wałem brony wirnikowej HR 6004.

Aparat wysiewający VENTA z napędem elektrycznym

Aparat wysiewający VENTA, zintegrowany ze zbiornikiem TF 1512, jest znany ze swojej prostej konstrukcji i precyzyjnego dozowania materiału siewnego. Centralnie położony aparat dozujący objętościowo materiał siewny wyposażony jest w duże rowki do grubych nasion (pszenica, jęczmień, groch, fasola, itp.) oraz małe rowki dozujące rzepak, lucernę, itp. Dawki wysiewu mogą wahać się od 1 do 430 kg/ha. Ze względu na to, że aparat wysiewający posiada napęd elektryczny, możliwe jest modulowanie dawki wysiewu podczas pracy, ręcznie albo za pomocą GPS-u, bez potrzeby wysiadania z kabiny ciągnika. Ten niezawodny i solidny system napędu w ogóle nie wymaga konserwacji.
Selektor obwodu KLH 104 do sterowania z kabiny rozkładaniem i składaniem zestawu uprawowo-siewnego, podnoszeniem i regulacją wysokości belki z redlicami wysiewającymi oraz regulacją hydraulicznie sterowanego górnego łącznika.

Zwiększ swoją wydajność

Hydrauliczna regulacja głębokości wysiewu, nacisku redlicy na glebę oraz hydrauliczne podnoszenie belki z redlicami wysiewającymi w siewniku rzędowym VENTA CSC 6000

Hydrauliczne regulacje dokonywane z kabiny ciągnika

Głębokość wysiewu, nacisk redlic na glebę i podnoszenia beli z redlicami można ustawiać hydraulicznie z kabiny ciągnika. Ustawienia są szybki i precyzyjne. Istnieje też możliwość wyłączenia siewnika na żądanym odcinku pola. Dwa siłowniki z ogranicznikami służą jako punkty odniesienia dla ustawionej głębokości siewu i nacisku redlic.

Selektor obwodu KLH 104 daje Tobie kontrolę nad siewnikiem

Twoja wygoda jest dla nas istotna i dlatego zestaw uprawowo-siewny VENTA CSC 6000 / brona wirnikowa HR 6004 został wyposażony w selektor obwodów KLH 104 w standardzie. Dzięki temu możesz z kabiny ciągnika sterować składaniem i rozkładaniem zestawu, podnoszeniem belki z redlicami, regulowaniem jej wysokości oraz regulacją hydraulicznego górnego łącznika. Dwustronny zawór hydrauliczny to wszystko, czego trzeba, aby kontrolować te cztery funkcje.
Selektor obwodu KLH 104 do sterowania z kabiny rozkładaniem i składaniem zestawu uprawowo-siewnego, podnoszeniem i regulacją wysokości belki z redlicami wysiewającymi oraz regulacją hydraulicznie sterowanego górnego łącznika.

Bezpieczny i legalny przejazd publiczną drogą

Koła transportowe systemu wsporczego do półautomatycznego sprzęgania belek z redlicami wysiewającymi siewnika rzędowego VENTA CSC 6000, zapewniające łatwy, bezpieczny i zgodny z przepisami przejazd drogą publiczną między kolejnymi zadaniami wysiewowymi.

Łatwa jazda po drogach

Belka z redlicami wysiewającymi zestawu uprawowo-siewnego VENTA CSC 6000 wyposażona jest w zdejmowany system wspomagania na czas transportu oraz system wspomagania półautomatycznego układu podwieszenia do ciągnika. Zmiana między trybem transportowym a trybem roboczym jest bardzo łatwa i nie powoduje ograniczeń podczas pracy na polu. Na zdejmowanej ramie transportowej spoczywa ciężar całego zestawu podczas przejazdu drogą. Przestrzegany jest maksymalnie dozwolony nacisk na tylną oś oraz masa całkowita ciągnika. Wyposażony jest w bliźniacze koła skrętne o dużej średnicy i łatwo go odczepić ze względu na półautomatyczny układ sprzęgu, dlatego może zostać pozostawiony na skraju pola, aby zmniejszyć ciężar zestawu podczas pracy. Na czas transportu drogowego górne złącze hydrauliczne zostaje przestawione do położenia "pływającego", aby zapewnić płynną jazdę nawet na wyboistych drogach.

Wyposażenie

Elektroniczne wyposażenie zestawów siewno-uprawowych oraz sekcji wysiewających VENTA CSC 6000 zapewnia dodatkową wygodę oraz precyzję zarządzania procesem wysiewu w ogóle, a procesem tworzenia ścieżek technologicznych w szczególności.

Belka z redlicami wysiewającymi w siewniku rzędowym VENTA CSC 6000 podczas pracy w zestawie z broną wirnikową HR 6004 oraz zbiornikiem przednim typu TF.

Media