Model RMS

Wyjątkowy rozdrabniacz do pracy w dużych gospodarstwach z produkcją roślinną

Rozdrabniacz RMS 820 o szerokości roboczej 8,20 m jest doskonałą maszyną do intensywnego użytkowania na dużych powierzchniach. Jest dostosowany do pracy z ciągnikami o mocy do 450 KM.

Znajdź najbliższego dealera

Rozdrabnianie resztek pożniwnych ma duże znaczenie pod wieloma względami. Wiele upraw, takich jak pszenica, pszenżyto, owies, żyto, kukurydza i sorgo, może być skażonych mikotoksynami. Rozdrabnianie jest również sposobem na zniszczenie siedlisk sprzyjających rozmnażaniu szkodników i chorób pomiędzy uprawami. Ponadto, rozdrabniając resztki przedplonu zapewniamy dobre warunki do wzrostu kolejnej uprawy, ponieważ nierozłożone ściernisko mogłoby zakłócać równomierność kiełkowania, a tym samym na rozwój roślin. Rozdrabnianie przynosi również korzyści jako ekologiczna alternatywa dla zabiegów chemicznych, umożliwiająca likwidację międzyplonów.
Rozsiewacz RMS podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Wykorzystaj dobrze znane zalety rozdrabniaczy KUHN

Rozdrabniacz RMS 820 zaprojektowany do intensywnego użytkowania

Maszyna przystosowana do dużych obciążeń

Rozdrabniacz RMS 820 to idealna maszyna do intensywnego użytkowania na dużych powierzchniach i przy dużych obciążeniach. Ponadto, możesz polegać na znanych rozwiązaniach KUHN, takich jak rotor o dużej średnicy ze spiralnie
rozmieszczonymi elementami roboczymi, który pracując z dużą prędkością zapewnia wysoką jakość rozdrabniania. Wysokość rozdrabniania jest ustalana na czterech
skrętnych kołach.

Niezawodna maszyna o dużej wydajności roboczej

Wytrzymała i sztywna spawana rama rozdrabniacza polowego RMS 820

Mocna, spawana rama o dużej wytrzymałości

Spawana rama składa się z czterech belek zapewniających dużą sztywność konstrukcji: jednej z przodu, jednej na górze i dwóch dolnych. Elementy konstrukcyjne są bardzo grube i maszyna dodatkowo jest wyposażona w metalową blachę przyspawaną wewnątrz obudowy.

Optymalne przeniesienie mocy

Napęd po obu stronach rotora zapewnia lepsze przeniesienie mocy na poszczególne komponenty układu napędowego. Rotor jest napędzany z każdej strony przez sześć wysokowydajnych pasów SPBX, wyposażonych w automatyczny napinacz.
Przeniesienie mocy w rozdrabniaczach polowych RMS 820 jest dobrze rozłożone na elementy napędowe.

Innowacyjne rozwiązanie transportowe

Bezpieczny i praktyczny transport rozdrabniacza polowego RMS 820

Praktyczny i bezpieczny transport

W przypadku maszyny o tak dużych rozmiarach należało opracować innowacyjne rozwiązanie ułatwiające transport. W rozdrabniaczu RMS 820 hydrauliczny system transportowy i hydrauliczna belka zaczepowa są wyposażone w siłowniki dwustronnego działania ze zdalnie sterowanymi zaworami. Jest to zarówno bezpieczne, jak i praktyczne rozwiązanie!
Rozdrabniacz RMS 820 podczas pracy na polu kukurydzy (rozdrabnianie)

Media