Model VKM

Rozdrabniacz, który dotrze w każde miejsce i spełni Twoje oczekiwania

4 modele rozdrabniaczy serii VKM o szerokości roboczej od 2,09 m do 3,03 m zapewniają optymalne utrzymanie ugorów, pastwisk i innych terenów trawiastych.

Znajdź najbliższego dealera

Zagospodarowanie pastwisk i ugorów stanowi ważny element działalności rolniczej. Rozdrabnianie jest niezbędnym zabiegiem do utrzymania i poprawy kondycji pastwisk. Bydło wybiera najlepszą trawę, pozostawiając mniej smakowite rośliny. Jeśli rośliny o niskiej wartości nie zostaną rozdrobnione, rozsieją się lub rozmnożą wegetatywnie. Zmniejszy to jakość pastwisk, a co za tym idzie również produktywność zwierząt. Oprócz pracy na pastwiskach i ugorach, modele VKM są przystosowane do rozdrabniania gałęzi. Będziesz pod wrażeniem wszechstronności tej gamy, która doskonale sprosta Twoim oczekiwaniom.
Rozdrabniacz VKM podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Doceniana wszechstronność rozdrabniaczy VKM

VKM_Universal_Design.png

Konstrukcja zapewniająca dotarcie do każdego miejsca

Rozdrabniacze VKM zostały stworzone głównie do pracy na pastwiskach, ugorach i w zaroślach Mogą być również z powodzeniem wykorzystywane do rozdrabniania drobnych gałęzi, dzięki niskiej obudowie z zaokrąglonymi krawędziami, łożyskom schowanym wewnątrz konstrukcji oraz gładkim ścianom bocznym bez ostrych zakończeń, które ułatwiają dotarcie praktycznie w każde miejsce, nawet pod roślinami. Mogą być również wyposażone w opcjonalne zęby zgrabiające, ułatwiające zbieranie zdrewniałych resztek roślinnych. Dzięki regulowanej tylnej osłonie, intensywność rozdrabniania może zostać dostosowana do ilości resztek roślinnych.

Kompaktowy zespół

Model VKM jest wyposażony w system przesunięcia bocznego na rurze (standardowo mechaniczny, hydrauliczny jako opcja)
Taka konstrukcja umożliwia uzyskanie kompaktowych wymiarów ze środkiem ciężkości w pobliżu ciągnika.
Rozdrabniacz VKM ma kompaktowe wymiary, dzięki systemowi przesunięcia bocznego.

Korzystaj z zalet wysokiej jakości rozdrabniania

VKM_High_Quality_Shredding.png

Wybierz dokładne rozdrobnienie i równomierne rozrzucenie resztek roślinnych na powierzchni pola

Dokładne rozdrabnianie i równomierne rozrzucenie resztek roślinnych przyśpiesza ich rozkład i przekształcenia w próchnicę na pastwiskach i ugorach. Spiralne rozmieszczenie elementów roboczych jest optymalnym rozwiązaniem gwarantującym płynne obracanie się rotora, wydajne podrywanie resztek roślinnych z podłoża oraz ich dokładne cięcie, a także równomierne rozrzucenie mulczu na powierzchni pola, zapewniające lepszy rozkład materiału. Standardowo montowane półskrętne koła regulują wysokość rozdrabniania.

Wybierz odpowiednie elementy robocze!

Wybierz jeden z dwóch typów elementów roboczych montowanych fabrycznie: Noże młotkowe doskonale nadają się do rozdrabniania trawy, podczas gdy Y-noże zapewniają skuteczną pracę w zaroślach. Na specjalne życzenie mogą zostać zamontowane ciężkie noże młotkowe do rozdrabniania zdrewniałych części roślin (odrosty i resztki po przycinaniu winorośli) lub Y-noże z prostymi nożami do mulczowania przeznaczone do pracy z resztkami pożniwnymi (ściernisko).
Rozdrabniacz VKM z Y-nożami do pracy w zaroślach

Niezawodny rozdrabniacz

Wał kopiujący z demontowanymi końcówkami zapewnia rozdrabniaczowi VKM oczekiwaną niezawodność.

Korzystaj z zalet niezawodnego wału kopiującego z demontowanymi końcówkami

Wybierz opcjonalny wał kopiujący z demontowanymi końcówkami Dwurzędowe łożyska kulkowe wydłużają żywotność rozdrabniacza. Uszczelnienie labiryntowe i system smarowania zapewniają doskonałe zabezpieczenie. Wał jest umieszczony bardzo blisko rotora, co zapewnia skuteczne kopiowanie terenu i samooczyszczanie poprzez elementy robocze.
KUHN products visual

Media