Model kompaktowej brony talerzowej OPTIMER XL

Intensywne mieszanie resztek roślinnych z glebą przy dużej prędkości roboczej

Brony talerzowe z talerzami niezależnymi OPTIMER XL o średnicy 620 mm są teraz dostępne w wersjach o szerokości od 3 do 12 metrów. Seria OPTIMER XL zapewnia optymalną zdolność penetracji przy pracy na głębokości od 5 do 15 cm, przy dużych ilościach resztek pożniwnych.

Znajdź najbliższego dealera

Seria OPTIMER XL jest dostępna w modelach zawieszanych i ciągniętych o szerokości od 3 do 12 metrów. Te niezależne brony talerzowe zapewniają głębokość roboczą od 5 do 15 cm i optymalną penetrację dzięki większym talerzom (średnica 620 mm).
OPTIMER XL zapewnia wszystkie zalety uprawy ścierniska: uprawa od powierzchniowej do głębokiej, wprowadzanie dużych ilości resztek pożniwnych (takich jak kukurydza) oraz niszczenie pokrywy roślinnej.
Seria OPTIMER XL jest odpowiednia dla ciągników o mocy od 70 do 700 KM i oferuje szeroką gamę wałów, spełniających wszystkie potrzeby Twoich pól uprawnych.
OPTIMER XL podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Intensywne mieszanie resztek roślinnych z glebą przy dużej prędkości roboczej

OPTIMER XL 300 podczas uprawy ścierniska

Duża zdolność penetracji gleby

OPTIMER XL wyróżnia się na tle konkurencji lepszą penetracją gleby w suchych warunkach. Zawdzięcza to swojej unikatowej konstrukcji:
- szeroki kołnierz zapobiega przemieszczaniu się talerza na boki,
- elastomerowe zabezpieczenie łączy skuteczność zagłębiania się w glebie ze swobodą odchylenia w przypadku mocnych uderzeń,
- jeden talerz montowany na jednym ramieniu z indywidualnym zabezpieczeniem lepiej zagłębia się w glebie,
- optymalny kąt natarcia talerzy (12° w stosunku do pionu i 14° do poziomu).

Duży prześwit

OPTIMER XL na każdym ramieniu ma zamontowany jeden talerz, co zapewnia większy prześwit i lepszy przepływ resztek roślinnych przez maszynę.
W porównaniu z modelem OPTIMER+, OPTIMER XL posiada znacznie większy prześwit, który zapewnia wysoką jakość uprawy ścierniska przy dużej ilości resztek pożniwnych:
          - prześwit pomiędzy zespołami talerzy = 95 cm
          - prześwit pod belkami z zespołami talerzy = 70 cm
          - prześwit pod ramą = 91 cm
Dzięki tak obszernym prześwitom ryzyko zapchania maszyny jest ograniczone do minimum. OPTIMER XL może z łatwością pracować na ściernisku po kukurydzy na ziarno lub przykrywać obornik.
OPTIMER XL 5000 podczas pracy

Intensywne mieszanie gleby

Imponująca jakość mieszania OPTIMER XL jest zapewniona dzięki wykorzystaniu talerzy o średnicy 620 mm ze stożkowym profilem. Mieszanie jest zapewnione przez wybór kąta pionowego. Profil stożkowy utrzymuje te same kąty penetracji niezależnie od zużycia talerza. Aby zachować jakość cięcia przez długi czas, talerze mają grubość 6 mm, dzięki czemu zachowują agresywny profil.
Zbliżenie na niezależnie montowane talerze w modelu OPTMER XL 300

Gama ukierunkowana na proste rozwiązania

Regulacja mechaniczna (z lewej) i hydrauliczna bezstopniowa (z prawej)

Proste i szybkie regulacje

W modelu OPTIMER XL wykorzystywane są uproszczone ustawienia, podobne do stosowanych przez firmę KUHN we wszystkich jej produktach. Regulacja mechaniczna za pomocą podkładek regulacyjnych jest dostępna w wersji standardowej: szybka i intuicyjna, została zaprojektowana tak, aby ułatwić życie rolnikom.
Opcjonalnie głębokość robocza jest regulowana hydraulicznie i bezstopniowo z kabiny ciągnika. Wszystkie regulacje są wykonywane bez narzędzi i gwarantują łatwość obsługi.
Ponadto w modelach od 3 do 5 metrów operator może zmieniać głębokość roboczą w zależności od rodzaju napotkanej gleby, a nawet w obecności kamieni lub obszarów wilgotnych.

Niewielkie wymagania serwisowe

Gama OPTIMER XL posiada jedną z głównych zalet modeli OPTIMER+: małe wymagania serwisowe. W rezultacie, kompaktowe brony talerzowe OPTIMER XL pozwalają unikać przestojów podczas uprawy ścierniska.
Piasty talerzy są bezobsługowe, dzięki łożyskom kulkowym nasmarowanym na cały okres eksploatacji.
Zabezpieczenia elastomerowe niezależnie montowanych talerzy nie wymagają żadnej obsługi serwisowej.
Małe wymagania pod względem konserwacji to duża oszczędność czasu.
Łożyska niezależnie montowanych talerzy w modelu OPTMER XL

Wysoka jakość części roboczych

Talerze uprawowe o średnicy 620 mm i grubości 6 mm pozwalają wykorzystać w pełni potencjał Twojego kultywatora ścierniskowego.
W rzeczywistości, grubość 6 mm zapewnia talerzom o 20% dłuższą żywotność w porównaniem z talerzami 5 mm.
Ze względu na rzadszą wymianę talerzy i zachowanie przez cały czas wysokiej jakości pracy, OPTIMER XL pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.
Talerze uprawowe o średnicy 620 mm i grubości 6 mm pozwalają wykorzystać w pełni potencjał Twojego kultywatora ścierniskowego.

Kultywator dostosowany do każdych warunków

Zbliżenie na włókę wyrównującą z tyłu kompaktowej brony talerzowej OPTIMER XL

Opcja zapewniająca lepsze wyrównanie gleby

Jedną z podstawowych zalet serii OPTIMER XL jest możliwość jej wyposażenia w różne opcje w celu dostosowania do warunków glebowych, różnych pól lub pożądanego rodzaju uprawy ścierniska.
Zagarniacz wyrównujący znajduje się pomiędzy drugim zestawem talerzy a wał em. Zapewnia to następujące korzyści:
  • rozprowadzenie resztek pożniwnych na całej szerokości maszyny
  • regulacja przepływu gleby, aby nie zapychać wałka
  • wyrównanie przed przejściem wału. Aby praca wałka była efektywna, przed jego przejściem konieczne jest przygotowanie płaskiej powierzchni.

W modelach OPTIMER XL 300, 350 i 400 dostępne są dodatkowe obciążniki 460 kg w celu zwiększenia penetracji talerzy w trudnym terenie.

Poprzez wyposażenie modelu ciągniętego OPTIMER XL w przednie koła podporowe uzyskasz stabilność i jakość śledzenia ukształtowania podłoża dzięki ustawieniu dyszla w ruchomej pozycji pływającej. Głębokość robocza jest ustawiana z kabiny ciągnika i obsługiwana przez koła podporowe w połączeniu z wałem.

Szeroki wybór wałów

Aby zapewnić optymalny docisk w obszarze roboczym, firma KUHN oferuje szeroką gamę wałów do wykorzystania w modelu OPTIMER XL:
  • Rurowe (śr. 550 mm): zapewnia docisk przekraczający 75 kg na metr. Idealne dla lekkiej gleby, stanowią dobry kompromis pomiędzy zagęszczeniem, wyrównaniem i dociskiem powierzchniowym.
  • T-Ring (śr. 600 mm): zapewniając docisk powyżej 130 kg na metr, wał ten gwarantuje dobre rozdrabnianie gleb gliniastych lub zbrylonych oraz działa na słomę, sprzyjając jej rozkładowi.
  • T-Liner (śr. 600 mm): zapewnia docisk przekraczający 140 kg na metr. Jest to wał bardzo kompletny, który może zostać dostosowany do różnych warunków i celów pracy. Zapewnia wyjątkową jakość rozdrabniania w glebach gliniastych i/lub zbrylonych, w szczególności w obecności kamieni.
  • Wał V-Liner (śr. 600 mm): zapewnia docisk przekraczający 145 kg na metr, a także bardzo dobry efekt rozdrabniania i wyrównywania, jak również zagęszczenie powierzchni o bardzo wysokiej jakości. Jego profil w kształcie litery V ogranicza odpływ wody i poprawia przenikanie wody między rzędami. Może pracować zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach.
  • Podwójny wał w kształcie U (śr. 600 mm): zapewnia docisk przekraczający 175 kg na metr. Jest wszechstronny, zapewnia dobre zagęszczenie na lekkich glebach, a ponadto dzięki funkcji automatycznego czyszczenia nie ulega zapychaniu, natomiast kontakt ziemia-ziemia ogranicza zużycie wału i zapobiega efektowi wygładzania.
  • HD Liner (śr. 600 mm): zapewnia docisk przekraczający 180 kg na metr, co umożliwia wysoki poziom docisku i zagęszczania. Zębaty profil umożliwia również łatwe przejście w mokrych warunkach.
Wałek HD-Liner 600 zapewnia zagęszczanie wysokiej jakości nawet w mokrych warunkach<br />Zdjęcie wałka HD Liner 600 dopasowanego do modelu OPTIMER XL

Możliwość wysiewu poplonów

Modele zaczepianych bron talerzowych OPTIMER XL 4000, 5000, 6000 i 7500 są kompatybilne z małymi siewnikami do poplonów SH 600. Wyposażony w zbiornik o pojemności 600 litrów siewnik umożliwia wysiewanie roślin okrywowych lub zbóż równocześnie z uprawą ścierniska.
Jego duża pojemność zapewnia wysoką wydajność pracy i zmniejsza koszty instalacji. Zapewnia dużą autonomię i możliwość załadunku przy użyciu worków typu big bag.
Sterownik QUANTRON S2 umożliwia prostą regulację dawki wysiewu, modulację tej dawki oraz monitorowanie poziomu nasion i prędkości pracy dmuchawy.
Aparat wysiewający VENTA zapewnia doskonałą precyzję siewu od 1 do 430 kg/ha. Umożliwia wysiewanie wszystkich rodzajów nasion i nawozów bez konieczności demontażu ani użycia narzędzi.
Modele OPTIMER XL 300, 350, 400, 4000 i 5000 mogą zostać również wyposażone w siewniki SH 201 i 402.
Siewnik do pokrywy roślinnej SH umożliwia równoczesne wysiewanie i uprawę ścierniska w jednym przejeździe.

OPTIMER-XL_Tillage_large-view.JPG

Media