Model kompaktowej brony talerzowej OPTIMER +

Szybkie wymieszanie resztek pożniwnych z glebą

Kompaktowa brona OPTIMER + z niezależnie montowanymi talerzami to Twoje nowe wsparcie w uprawie ścierniska i siewie poplonów.

Znajdź najbliższego dealera

Uprawa ścierniska jest ważnym zabiegiem bezpośrednio po zbiorach, umożliwiającym efektywną walkę z chwastami i wymieszanie resztek roślinnych z glebą.
Zadaniem kompaktowych bron talerzowych KUHN OPTIMER + jest optymalizacja zabiegów pożniwnych poprzez szybkie wykonanie powierzchniowej uprawy ścierniska. OPTIMER + łączy szybką uprawę ścierniska na małej głębokości z wysoką wydajnością roboczą.
Duży prześwit oraz montowane pojedynczo na ramionach talerze zapewniają maszynie dużą przepustowość.
Komfort obsługi z prostymi regulacjami i małymi wymaganiami serwisowymi zajmuje zaszczytne miejsce w ocenie maszyny.
Udana uprawa ścierniska jest alternatywą dla stosowania glifosatu, ponieważ skutecznie walczy z zachwaszczeniem pola.
OPTIMER + podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Szybka uprawa powierzchniowa

Uprawa ścierniska po pszenicy za pomocą kompaktowej brony talerzowej OPTIMER + 303

Płytka uprawa ścierniska od 3 do 10 cm

Kompaktowe brony talerzowe OPTIMER + zapewniają jednorodne wymieszanie resztek pożniwnych na głębokości od 3 do 10 cm, które przyspiesza ich rozkład. Płytka uprawa ścierniska bezpośrednio po zbiorze stymuluje wschody chwastów i samosiewów.
Kompaktowa brona z niezależnie montowanymi talerzami OPTIMER + pozwala na przeprowadzenie kilku zabiegów:
- pobudzanie kiełkowania chwastów i samosiewów;
- płytką uprawę ścierniska;
- wysiew poplonów;
- przygotowanie łoża siewnego;
OPTIMER + to doskonała maszyna do zagospodarowania międzyplonów, która przyczynia się do sukcesu kolejnej uprawy.

Prędkość robocza od 12 do 15 km/h

Twój czas jest cenny OPTIMER + pozwala na pracę z prędkością od 12 do 15 km / h. Jest to możliwe, dzięki niezależnie zamontowanym talerzom z zabezpieczeniem elastomerowym. To rozwiązanie zapewnia maszynie dużą stabilność nawet podczas pracy ze znaczną prędkością.
Wydajność robocza wzrasta do 10 ha / h dla modelu OPTIMER + 7503!
OPTIMER + w pracy

Płynniejsza praca w obecności resztek pożniwnych

Duży prześwit pod ramą w kompaktowej bronie talerzowej OPTIMER + zapobiega zapychaniu maszyny

Duży prześwit pod ramą

OPTIMER + posiada największy na rynku prześwit w swojej kategorii maszyn, dzięki czemu może uprawiać glebę z dużą ilością słomy pszenicznej lub z poplonem.
Długość ramion oraz odległość pomiędzy dwoma rzędami talerzy jest większa niż w maszynach konkurencyjnych i zapewnia wysoką jakość uprawy ścierniska nawet przy dużej ilości resztek pożniwnych.

Jeden talerz na ramieniu

W celu zwiększenia prześwitu i poprawy przepływu gleby przez maszynę, OPTIMER + posiada na każdym ramieniu tylko jeden talerz. Na glebie z resztkami pożniwnymi takie rozwiązanie zapewnia płynniejszą pracę w porównaniu do sekcji wyposażonych w dwa talerze na jednym ramieniu.
Dostępne są dwa rodzaje talerzy:
- wypukłe talerze o średnicy 510 mm z mocno ząbkowaną krawędzią, które pozwalają na pracę w obecności dużej ilości resztek pożniwnych. Rozdrabniają resztki roślinne i zapewniają ich dokładne wymieszanie z glebą.
- drobno ząbkowane talerze o średnicy 510 mm, przeznaczone do bardzo płytkiej uprawy ścierniska (3 do 5 cm) z niewielką ilością resztek pożniwnych.
OPTIMER + 7503 wyposażony w duże ząbkowane talerze o średnicy 510 mm, zapewniające optymalne cięcie resztek pożniwnych.

Kontrola przepływu gleby

Opcjonalny zagarniacz wspomaga wyrównanie i rozciągniecie słomy. Zagarniacz podnosi i otrząsa bryły gleby przed wałem, pozwalając na przygotowanie dobrego podłoża do kiełkowania chwastów. Strumień gleby z resztkami pożniwnymi jest idealnie rozłożony na całej szerokości maszyny. Możliwe jest dostosowanie kąta natarcia zagarniacza w zależności od oczekiwanego efektu pracy. OPTIMER + wyposażony w zagarniacz zapewnia perfekcyjne wykończenie uprawy ścierniska.
Opcjonalny zagarniacz reguluje przepływ gleby przez sekcje robocze modelu OPTIMER + 403

Kultywatory stworzone z myślą o prostej obsłudze i wysokiej wydajności roboczej

Kompaktowa brona talerzowa OPTIMER + zawdzięcza małe wymagania serwisowe zabezpieczeniom elastomerowym i piastom nasmarowanym na cały okres eksploatacji.

Małe wymagania konserwacyjne

Dla większości użytkowników wydajność robocza to podstawa, szczególnie jeśli okna pogodowe są krótkie. Konstrukcja kompaktowych bron talerzowych OPTIMER + została gruntownie przebadana w celu ograniczenia przestojów w pracy.

- Dwurzędowe skośne łożyska kulkowe są nasmarowane na cały okres eksploatacji i chronione uszczelnieniem wargowym;
- Zabezpieczenie elastomerowe również nie wymaga konserwacji.
Te rozwiązania pozwalają zoptymalizować czas pracy na polu.

Prosta i szybka zmiana ustawień

Regulacja kompaktowych bron talerzowych OPTIMER + jest prosta i szybka.
Regulacja głębokości roboczej jest przeprowadzana za pośrednictwem podkładek dystansowych i nie wymaga użycia narzędzi.
Opcjonalnie, hydrauliczna regulacja pozwala na ustawienie głębokości roboczej w zakresie od 3 do 10 cm z kabiny ciągnika.
To nie tylko oszczędność czasu, ale również mniejsze koszty związane z większą wydajnością roboczą, mniejszą ilością roboczogodzin i dobrą jakością pracy, dzięki odpowiednio wyregulowanej maszynie.
Prosta i szybka zmiana ustawień

Wysiew poplonów

OPTIMER + może być wyposażony w siewnik do poplonów SH lub zestaw do siewu ze zbiornikiem frontalnym, które umożliwiają wykonanie siewu podczas uprawy ścierniska. Głowica rozdzielająca zamontowana na przednim zbiorniku pozwala zarówno na dystrybucję nasion jak i nawozu.
Łączenie zabiegu uprawy ścierniska z siewem zdecydowanie redukuje koszty. Siew poplonów przynosi wiele korzyści agronomicznych (zapobieganie erozji, poprawa struktury gleby, wzrost zawartości materii organicznej itd.).
Dzięki temu, Twoja kompaktowa brona talerzowa OPTIMER + zyskuje na wszechstronności i zwiększa dochodowość gospodarstwa.
OPTIMER + wyposażony w zestaw do siewu przygotowany do pracy ze zbiornikiem frontalnym

Uprawa ścierniska po rzepaku kompaktową broną talerzową OPTIMER + 7503 z dużą prędkością roboczą

Media