DISCOVER XM2

Model DISCOVER XM2

Brona talerzowa

Brony talerzowe DISCOVER XM2, stworzone na potrzeby gospodarstw rolnych z rozbudowanym płodozmianem, spółdzielni rolniczych i firm usługowych, to maszyny wyróżniające się solidną konstrukcją i wysokim komfortem obsługi.

Znajdź najbliższego dealera

Brony talerzowe DISCOVER XM2 wyróżniają się na rynku konstrukcją ramy. Brona talerzowa w układzie X z wytrzymałym wózkiem i mocnym wałem dogniatającym pozwoli Ci uzyskać większą wydajność pracy ze względu na dobrze dostosowane wyposażenie. <br />Dostępne w wersjach od 28 do 48 talerzy, brony talerzowe mogą pracować w różnych warunkach i mogą być wyposażone w siewnik do poplonów, który pozwala łączyć dwa zabiegi w jednym przejeździe: uprawę ścierniska i siew. <br />Krótko mówiąc, niezależnie od tego, czy masz ciężkie czy lekkie gleby, suche czy wilgotne warunki, dużo czy mało resztek pożniwnych do przykrycia, jakość pracy brony talerzowej DISCOVER XM2 jest zawsze optymalna. Maszyny te pozwalają na wykonanie wielu zabiegów: uprawa ścierniska, rekultywacja użytków zielonych, przyoranie obornika i głęboka uprawa bezorkowa. Brony talerzowe DISCOVER XM2 są niezwykle wszechstronne, są jedynymi maszynami talerzowymi, które są w stanie natychmiast przejść od płytkiej uprawy ścierniska do głębokiej uprawy bezorkowej.
DISCOVER XM2 w pracy

Korzyści dla użytkownika

Wzmocniona konstrukcja

Wał T-Ring

Wytrzymałe sekcje talerzy

DISCOVER XM2 posiada 4 zespoły talerzowe: dwa z przodu i dwa z tyłu. Tylne zespoły są symetryczne, co poprawia stabilność maszyny. Przednie zestawy talerzy są rozłożone w taki sposób, aby uprawiały całą powierzchnię gleby.
Brony talerzowe DISCOVER XM2 są wyposażone w talerze o średnicy 660 mm i grubości 6 mm, które gwarantują doskonałą jakość pracy.
Aby zapewnić maszynie optymalną wytrzymałość, zespoły talerzy są wyposażone w podwójnie uszczelnione łożyska stożkowe i są połączone z wózkiem za pomocą ulepszanych cieplnie łańcuchów. Skośne ustawienie talerzy pozwala ograniczyć ryzyko zapychania, ponieważ resztki pożniwne swobodniej przechodzą przez sekcje maszyny.
Naprzemiennie montowane ząbkowane i gładkie talerze zapewniają lepszą skuteczność penetrowania gleby i równomiernie się zużywają. Dzięki przesuniętym względem siebie zespołom talerzy oraz podwójnym talerzom niwelującym grzbiety, powierzchnia gleby jest bardziej wyrównana.

Wytrzymała konstrukcja

Aby wydłużyć żywotność maszyny, cała konstrukcja brony talerzowej DISCOVER została wzmocniona. Rama nośna ma dwukrotnie większą wytrzymałość w porównaniu z tradycyjną konstrukcją. Jej kształt zapewnia lepszy dostęp do punktów konserwacyjnych oraz dobrą widoczność podczas pracy.
Zespoły talerzy są połączone z ramą nośną za pomocą sworznia mocującego i płyty o dużej średnicy, co ułatwia wykonywanie regulacji w pozycji roboczej.
Wystarczy wykonać jedną czynność, aby ustawić cztery zespoły talerzy.
Ponadto, firma KUHN opracowała opatentowany system centralnego podnoszenia ramy, który równoważy siły działające na drążki łączące oraz na przedni i tylny zespół talerzy.  Wystarczy wykonać jedną czynność, aby ustawić cztery zespoły talerzy.
Podwozie i rama nośna brony talerzowej DISCOVER XM2

Dwa typy zaczepu

Dla bron talerzowych DISCOVER XM2 dostępne są dwa typy zaczepów, które zapewniają mocne połączenie z ciągnikiem:
 • Trzy pozycje zaczepu oraz manualna lub hydrauliczna regulacja górnego łącznika optymalizują wysokość punktu ciągu, pozwalając na lepsze wykorzystanie mocy ciągnika. Opcjonalny, hydraulicznie sterowany dyszel pozwala na zmianę głębokości roboczej przedniej i tylnej części maszyny z kabiny ciągnika.
 • Przegub kulowy zapewnia większy komfort pracy i ogranicza zużycie. Minimalna wysokość przegubu kulowego pozwala na dostosowanie maszyny do większości ciągników. Można również dostosować sprzęg na przegubie kulowym, pozwalający na połączenie z ruchomym zaczepem ciągnika.
Zaczep kulowy brony talerzowej DISCOVER

Komfort regulacji i obsługi

Brona talerzowa DISCOVER złożona do pozycji transportowej

Uproszczone ustawienia dla funkcji rozkładania i składania

Brony talerzowe DISCOVER posiadają uproszczone ustawienia dla funkcji rozkładania i składania.
Składanie mechaniczne jest przeprowadzane za pomocą 2 sworzni:
 • pierwszy blokuje pozycję roboczą lub transportową,
 • drugi ustala pozycję zespołów talerzowych oraz umożliwia powrót do pozycji wyjściowej (funkcja pamięci).
Te dwie regulacje zapewniają wiele korzyści: bardzo niskie ciśnienie w siłowniku składania, możliwość regulacji zespołów talerzowych w trakcie pracy oraz składanie maszyny do pozycji transportowej bez wychodzenia z ciągnika.

Prosta regulacja i obsługa serwisowa

Dostęp do punktów regulacyjnych i konserwacyjnych jest dużo łatwiejszy. Nie ma potrzeby wchodzenia pod maszynę lub demontowania elementów roboczych w celu przeprowadzenia obsługi serwisowej. Konstrukcja z centralną ramą oraz przemyślane rozmieszczenie smarowniczek zapewnia wygodną konserwację. Możliwość szybkiego i wygodnego wykonania tych czynności ułatwia obsługę maszyny, jednocześnie gwarantując jej długą żywotność.
Widok na bronę talerzową DISCOVER w spoczynku

Opcje i wyposażenie dostosowane do potrzeb

DISCOVER XM2 z siewnikiem do poplonów SH 402

Opcje DISCOVER

Brony talerzowe DISCOVER mogą być wyposażone w następujące opcje:
 • osłony zapobiegające wyrzucaniu gleby na boki w celu zapewnienia jednorodnego efektu uprawy.
 • osłony łożysk zabezpieczające przed uderzeniami kamieni. Ich zmieniony kształt ułatwia dokręcanie.
 • dysk stabilizacyjny zapewniający maszynie równowagę podczas pracy na pochyłym terenie i w suchych warunkach.
 • licznik hektarów pozwalający na zliczanie przepracowanej powierzchni.
Dodatkowo, istnieje możliwość zamontowania na bronie talerzowej DISCOVER siewnika do poplonów SH 201 lub 402. Wyposażenie to umożliwia wysiew poplonów podczas zabiegu uprawy ścierniska. Dawka wysiewu dla siewnika z elektrycznie napędzaną dmuchawą wynosi ok. 25 kg na hektar, w wersji hydraulicznej - 120 kg.

3 wały do wyboru

Dla bron talerzowych DISCOVER XM2 dostępne są trzy typy wałów:
 • Wał rurowy (nacisk 75 kg / m): ten lekki wał zapewnia umiarkowane zagęszczenie gleby, dobrą nośność i możliwość pracy w każdych warunkach glebowych.
 • Wał T-Ring (nacisk 130 kg / m): zapewnia dobre kruszenie gleb ilastych i zbrylonych, utrzymując strukturę gruzełkowatą na zbitych glinach. Pierścienie o profilu „T” sprzyjają rozkładowi słomy.
 • Wał T-Liner (nacisk 140 kg / m): zapewnia mocne zagęszczenie gleby i jest przystosowany do pracy na kamienistej glebie. Pozwala zachować strukturę gruzełkowatą gleby i zapewnia optymalne kruszenie gleb ilastych i zbrylonych. Stwarza dobre warunki do rozkładu słomy i reguluje głębokość przy siewie poplonów.
Po złożeniu wał mieści się w obrysie maszyny.
Wał T-Ring

DISCOVER XM2 z siewnikiem do poplonów SH 402

Media