DISCOLANDER

DISCOLANDER_Tillage-tools_X-Discs-Harrows_silhouette.png

DISCOLANDER: jakość pracy, komfort i zwrotność dla uprawy ścierniska wydajnej w 100%

DISCOLANDER to brona talerzowa przeznaczona do uprawy okrywowej, pracująca w suchej jak i ciężkiej glebie oraz przykrywać duże ilości pozostałości na głębokości od 5 do 18 cm. Dedykowana dla gospodarstw prowadzących uprawy mieszane, takich jak średnie, większe lub spółdzielcze gospodarstwa rolne.

Znajdź najbliższego dealera

Chcesz prowadzić prace w różnych warunkach: wiosną zniszczyć gęsty system korzeniowy na łące, uprawiać ściernisko w suchych warunkach w lecie, przykryć duże ilości pozostałości pożniwnych typu kukurydza w wilgotnej glebie jesienią lub wysiewać rośliny okrywowe w jednym przejeździe z uprawą?

Chcesz pracować szybciej niż przy klasycznej uprawie okrywowej? Masz niejednorodne gleby ze znaczną ilością kamieni? Masz rozdrobnione gospodarstwo z wieloma małymi działkami oraz wąskie wjazdy na pola i nie chcesz tracić czasu na manewrowanie?

Brony talerzowe DISCOLANDER do upraw okrywowych umożliwiają uprawę ścierniska lub pseudoorkę na głębokości od 5 do 18 cm.

Trzy największe zalety produktów serii DISCOLANDER to: jakość pracy, komfort użytkowania i zdolność wykonywania manewrów.

Produkty serii DISCOLANDER firmy KUHN są przeznaczone do ciągników o mocy od 120 do 360 KM, które mogą pracować z prędkością od 8 do 10 km/h.
DISCOLANDER w działaniu

Korzyści dla użytkownika

Uprawa ścierniska w 100% wydajna i wysokiej jakości

Brony talerzowe do uprawy okrywowej zapewniają idealną jakość gleby w zakresie uprawy ścierniska

Agronomiczne zalety uprawy ścierniska

Zakup brony talerzowej DISCOLANDER umożliwia dysponowanie wszystkimi atutami, aby odnieść sukces na tym istotnym etapie uprawy:

  • Uprawa ścierniska i pobudzenie samosiewów do kiełkowania: rozkład słomy zostaje przyspieszony poprzez kontakt z 3 czynnikami (gleba, wilgotność i powietrze), a zwalczanie chwastów i samosiewów jest zapewnione poprzez powierzchowne ułożenie nasion i zachowanie wilgoci (ściółka blokuje parowanie).
  • Przygotowanie gleby przed siewem: wszechstronność pracy urządzenia do głębokości 15 cm umożliwia wykonywanie pseudoorki za pośrednictwem uproszczonych technik uprawy.
  • Mechaniczne niszczenie warstwy roślinnej: duży prześwit pod ramą i talerze o wielkości 660 mm zapewniają produktom DISCOLANDER wyjątkowe zdolności uprawy nawet w przypadku dużych ilości resztek roślinnych w celu ich zniszczenia.
  • Przykrywanie obornika: jakość mieszania umożliwia jednorodne przykrycie obornika i gnojowicy.
  • Odnowa łąk zawierających gęsty system korzeniowy: regulacja agresywności pracy talerzy pozwala na dostosowanie maszyny do najbardziej ekstremalnych warunków.
  • Cięcie i przykrywanie pozostałości pożniwnych kukurydzy.

Różne rodzaje wałów dla każdych warunków

Firma KUHN oferuje różne wały przeznaczone do bron talerzowych DISCOLANDER. Od ciężkich po lekkie, KUHN ma rozwiązanie dla każdego rodzaju gleby:
  • Wał T-Liner: średnica 600 mm i waga 140 kg/m. Zapewnia dobry docisk nawet w na glebach zakamienionych. Dzięki profilowi w kształcie litery T zapewnia optymalne zagęszczaniei strukturę gleb gliniastych. Działanie profilu w kształcie T na słomę przyspiesza jej rozkład. Ponadto wał T-Liner reguluje głębokość wysiewu nasion.
  • Wał HD-Liner: średnica 600 mm i waga 180 kg/m. Zapewnia wysoki poziom docisku i zagęszczenia. Umożliwia pracę w warunkach wilgotnych i kamienistych. Jego profil w kształcie litery V ogranicza odpływ wody i poprawia przenikanie wody między rzędami. Zębaty profil ułatwia toczenie się wału nawet po ciężkiej glebie.
DISCOLANDER wyposażony w wałek HD-Liner dogłębnie zagęszcza glebę

Wysiew poplonów

Optymalizacja przejazdów oszczędza czas i pieniądze, jednocześnie chroniąc glebę. Model DISCOLANDER doskonale pasuje do pracy z siewnikami poplonów KUHN SH 201, 402 i 600. Umieszczenie dyfuzorów za wałem zapewnia równomierne rozprowadzenie nasion na całej szerokości uprawy oraz lepszy kontakt gleba-nasiona dla optymalnego kiełkowania. Drabina i platforma umożliwiają bezpieczny dostęp do zbiornika na nasiona.

Regulacje i uruchamianie aparatu wysiewającego jest przeprowadzane z kabiny. Dostępne są różne aparaty umożliwiające precyzyjne dozowanie niezależnie od wysiewanych nasion.
Wysiew warstwy roślinnej w pojedynczym przejeździe dzięki produktom DISCOLANDER do uprawy okrywowej

Wyjątkowa, niezwykle wytrzymała konstrukcja

Cztery zespoły talerzy DISCOLANDER zapewniają równą pracę z doskonałym wypoziomowaniem

Jednolita praca na całej szerokości

Aby zapewnić równomierną i wypoziomowaną pracę na całej szerokości, modele DISCOLANDER do uprawy okrywowej są wyposażone w 4 zespoły talerzy przesuniętych względem siebie z przodu i z tyłu. Skrzyżowanie 2 przednich i tylnych zespołów talerzy gwarantuje regularną pracę na całej szerokości niezależnie od kąta pracy zespołów talerzy. Praca w warunkach dużej ilości resztek pożniwnych jest ułatwione dzięki znacznemu prześwitowi pod ramą. Dużą odporność na zużycie i długowieczność maszyny gwarantują montowane seryjnie talerze o średnicy 660 mm oraz grubości 8 mm z przodu i 6 mm z tyłu. Zamontowane naprzemiennie talerze zębate i gładkie poprawiają zdolność penetracji bron talerzowych DISCOLANDER i skuteczne rozdrabnianie słomy.

Niezawodność w każdych warunkach

Działanie w zakresie rozdrabniania i spulchniania gleby jest wzmacniane przez ramę z resorem. Rama z resorem to produkt opracowany przez firmę KUHN, który zapewnia jednorodną pracę produktu DISCOLANDER na całej szerokości roboczej, w przeciwieństwie do ramy sztywnej, jednocześnie chroniąc łożysko talerza.

Dzięki wytłoczonemu kołnierzowi zapewniona jest penetracja w ciężkich warunkach glebowych lub kamienistych: brak ryzyka ruchu poprzecznego lub obrotu. Tłoczony kołnierz gwarantuje doskonałe trzymanie na uchwycie uchwycie.

Wymogi dotyczące niezawodności i konserwacji nie mogą być zaniedbywane. Dlatego też brony talerzowe do uprawy okrywowej DISCOLANDER są wyposażone w łożyska talerzy z uszczelnieniem poczwórnym.

Konstrukcja z pojedynczą belką zwiększa wytrzymałość maszyny. Dwie ramy boczne w zakrzywionych rurach i umieszczenie elementów regulacyjnych (cięgien/podnośników) wewnątrz ramy zapewniają wyższy poziom ochrony. Zespoły talerzy są składane pionowo za pomocą 4 cylindrów, aby zwiększyć sztywność maszyny.
Tłoczony kołnierz KUHN gwarantuje wysoką wydajność zagłębiania brony talerzowej DISCOLANDER

Ekstremalna zwrotność

Zawracanie na uwrociach jest często uciążliwe w przypadku maszyny zaczepianej. Aby temu zaradzić, brony talerzowe do uprawy okrywowej DISCOLANDER są wyposażone w zaczep poprzeczny na ramionach podnośnika ciągnika, zapewniający promień skrętu 110°! Ten system sprzęgający zmniejsza potrzebę przyczepności poprzez przeniesienie obciążenia na ciągnik. Inteligentna konstrukcja serii DISCOLANDER umożliwia zmniejszenie długości maszyny, a tym samym uzyskanie większej zwrotności, dzięki składaniu w pionie i pozycjonowaniu osi przed wałem. Aby zaoszczędzić czas i poprawić komfort pracy, produkty DISCOLANDER mają promień skrętu 110°, umożliwiający zawracanie na uwrociach na miejscu.
DISCOLANDER to wyjątkowo zwrotna zaczepiana brona talerzowa z promieniem skrętu wynoszącym 110°

Proste i wygodne użytkowanie

Wizualny wskaźnik regulacji kąta natarcia zespołów talerzy jest widoczny z kabiny

Koniec z marnowaniem czasu na regulacje

Łatwa i szybka regulacja maszyny pozwala zaoszczędzić cenny czas w ciągu dnia. Ustawienia bron talerzowych DISCOLANDER zapewniają szybkie i łatwe dostosowanie do warunków glebowych. Regulacja kąta natarcia zespołów talerzy w zakresie od 10° do 24° jest przeprowadzana hydraulicznie (opcjonalnie) z kabiny. Przedni i tylny zestaw talerzy jest rozdzielony, aby zapewnić najlepszą jakość rozdrabniania pozostałości pożniwnych.
Głębokość robocza jest ustawiana za pomocą wału i ramion TUZ ciągnika, również ze stanowiska operatora, za pomocą wskaźnika widocznego z kabiny. Koła są przeznaczone do transportu i zawracania na końcu pola. Podnośnik dyszla umożliwia równoległe podniesienie produktu DISCOLANDER na końcu pola i stopniowe wprowadzenie go w glebę. Dyszel jest połączony przegubowo z siłownikiem z ogranicznikiem hydraulicznym.

Większa ergonomia i komfort transportu

Ograniczenia transportowe mogą czasami być trudne do przestrzegania w przypadku maszyn ciągniętych o dużych wymiarach. Aby nie stanowiło to problemu, elementy DISCOLANDER są składane w pionie, aby ograniczyć rozmiary maszyny podczas jazdy po drogach. W ten sposób po złożeniu brony talerzowe DISCOLANDER mają szerokość 2,55 m. Mechaniczne blokowanie przedłużeń zapewnia bezpieczny transport. Aby zwiększyć komfort użytkowania, standardowo montowane jest zawieszenie hydrauliczne. Brony talerzowe do uprawy okrywowej DISCOLANDER posiadają homologację DREAL dotyczącą jazdy z prędkością do 25 km/h. Transport drogowy jest prosty i bezproblemowy, co pozwala zaoszczędzić czas i poprawić warunki pracy.
Pionowe składanie produktu DISCOLANDER zmniejsza przestrzeń transportową

Brony talerzowe do uprawy okrywowej zapewniają idealną jakość gleby w zakresie uprawy ścierniska

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość transportowa (m)
Maksymalna dopuszczalna moc ciągnika (kW/KM)
Minimalne zapotrzebowanie na moc (kW/KM)
Liczba talerzy uprawowych
Szerokość robocza (m)
Masa, ok. (kg) (z wałem HD-Liner Ø 700 mm)
Opony
Rozstaw talerzy uprawowych (mm)
Typ talerzy
Średnica talerzy (mm)
Średnica podwójnych talerzy wyrównujących montowanych na tylnych sekcjach talerzy (mm)
Składanie
Typ uchwytów mocujących talerze
Liczba łożysk
Regulacja kąta roboczego sekcji talerzy
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Hamulce
DISCOLANDER XM 32DISCOLANDER XM 36DISCOLANDER XM 40DISCOLANDER XM 44DISCOLANDER XM 52
2,552,552,552,552,55
155/210177/240199/270221/300265/360
88/120103/140118/160132/180162/220
3236404452
3,704,154,605,056,00
61006500690073008350
520/50-17520/50-17520/50-17520/50-17550/45-22,5
230230230230230
Naprzemienne gładkie i ząbkowaneNaprzemienne gładkie i ząbkowaneNaprzemienne gładkie i ząbkowaneNaprzemienne gładkie i ząbkowaneNaprzemienne gładkie i ząbkowane
Ø 660 (grubość 6 mm)Ø 660 (grubość 6 mm)Ø 660 (grubość 6 mm)Ø 660 (grubość 6 mm)Ø 660 (grubość 6 mm)
610 i 510610 i 510610 i 510610 i 510610 i 510
Hydrauliczne dla ram bocznych i wałuHydrauliczne dla ram bocznych i wałuHydrauliczne dla ram bocznych i wałuHydrauliczne dla ram bocznych i wałuHydrauliczne dla ram bocznych i wału
Sprężynowe uchwyty talerzySprężynowe uchwyty talerzySprężynowe uchwyty talerzySprężynowe uchwyty talerzySprężynowe uchwyty talerzy
810121216
MechanicznaMechanicznaMechanicznaMechanicznaMechaniczna
Hydrauliczne podnoszenie (maszyna - dyszel): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczne składanie (wał - boczne ramy): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja głębokości na wale: 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja kąta ustawienia sekcji talerzy: 2 zawory dwukierunkowe (opcja)
Hydrauliczne podnoszenie (maszyna - dyszel): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczne składanie (wał - boczne ramy): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja głębokości na wale: 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja kąta ustawienia sekcji talerzy: 2 zawory dwukierunkowe (opcja)
Hydrauliczne podnoszenie (maszyna - dyszel): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczne składanie (wał - boczne ramy): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja głębokości na wale: 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja kąta ustawienia sekcji talerzy: 2 zawory dwukierunkowe (opcja)
Hydrauliczne podnoszenie (maszyna - dyszel): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczne składanie (wał - boczne ramy): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja głębokości na wale: 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja kąta ustawienia sekcji talerzy: 2 zawory dwukierunkowe (opcja)
Hydrauliczne podnoszenie (maszyna - dyszel): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczne składanie (wał - boczne ramy): 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja głębokości na wale: 1 zawór dwukierunkowy
Hydrauliczna regulacja kąta ustawienia sekcji talerzy: 2 zawory dwukierunkowe (opcja)
Seryjnie, hydrauliczneSeryjnie, hydrauliczneSeryjnie, hydrauliczneSeryjnie, hydrauliczneSeryjnie, hydrauliczne

Media