Model wozu paszowego PROFILE 1 DS z 1 pionowym ślimakiem

Zmieszane dawki dla każdego gospodarstwa hodowlanego

Wóz paszowy PROFILE 1 DS z 1 pionowym ślimakiem i bocznym wysypem paszy, wyposażony w wąski zbiornik. Dostępny w wersji ze zbiornikiem o pojemności 4 i 6, dla stad bydła mlecznego od 20 do 45 sztuk.

Znajdź najbliższego dealera

Modele PROFILE 4.1 DS i 6.1 DS zostały stworzone do przygotowywania dawek TMR we wszystkich typach gospodarstw rolnych. Łatwość użytkowania i kompaktowe wymiary to dwie kluczowe cechy tych maszyn.
Dzięki możliwości dystrybucji paszy z lewej i prawej strony oraz małej wysokości całkowitej, maszyny te poradzą sobie w trudnodostępnych budynkach. Pionowy ślimak gwarantuje wysoką jakość mieszania i może rozdrabniać dawkę na drobne włókna, wymagane przez mniejsze przeżuwacze (tj. kozy i owce). Seryjnie montowany, programowalny elektroniczny system ważenia zapewnia wysoką dokładność przy załadunku i dystrybucji paszy.
Ślimak o małej średnicy (1,69 m) ma niskie zapotrzebowanie na moc, dzięki czemu wóz paszowy może pracować z małymi ciągnikami (model ze zbiornikiem 4 m3 wymaga zaledwie 40 KM).
PROFILE_1_DS-work01.jpg

Korzyści dla użytkownika

Modułowe rozwiązania dostępne również w modelach od 4 do 6 m3

Okno wysypowe z lewej strony, z prawej strony lub po obu stronach: w przypadku wozu paszowego KUHN PROFILE 1 DS wybór należy do Ciebie

Zadawanie paszy z lewej/prawej strony lub po obu stronach jednocześnie: wybór należy do Ciebie

Zbiorniki modeli PROFILE 4.1 DS i 6.1 DS są symetryczne. Jeśli dzisiaj zamówisz maszynę z prawym wysypem, a w przyszłości będziesz potrzebował lewego wysypu, nie będzie z tym problemu! Dyszel i oś są przykręcone do tego samego wspornika na zbiorniku. Wystarczy je odwrócić, aby wóz paszowy miał wysyp z lewej strony. To specjalne rozwiązanie przemówi również do kupujących używane wozy paszowe.

Bardzo kompaktowy

Wysokość jednoślimakowych modeli wozów paszowych PROFILE ze zbiornikiem 6 m3 nie przekracza 2,40 m, co pozwala im się poruszać w każdym budynku. Oś przesunięta do tyłu zbiornika znacznie zmniejsza wysokość maszyny, ułatwiając załadunek za pomocą mini ładowarki. Maszyna jest bardzo stabilna na nierównym terenie.
Wóz paszowy KUHN PROFILE 1 DS: bardzo kompaktowy

System ważenia: wybierz poziom obsługi danych

System ważenia KUHN DG600 w wozach paszowych KUHN PROFILE i EUROMIX TMR pomaga skutecznie zarządzać operacjami karmienia.

Programowalny moduł ważący: prosty, funkcjonalny i intuicyjny

Dzięki terminalowi KUHN DG600 możesz optymalnie zarządzać czasem, starannie przygotowując określone ilości różnych składników paszy. Po prostu zaprogramuj dawki pokarmowe przypadające na zwierzę i na partię przed załadowaniem wozu paszowego TMR. W następnych dniach wystarczy zweryfikować lub zmodyfikować liczbę zwierząt dla każdej partii tak, aby moduł ważący automatycznie wskazywał ilości do załadowania. A jeśli chcesz pójść o krok dalej w zarządzaniu danymi, wybierz terminal KUHN DG8000-IC.

 • Programowalny system ważący KUHN DG600: interfejs terminala jest intuicyjny dzięki podwójnemu ekranowi LCD, który jednocześnie wyświetla wagę i nazwę składnika. Możesz nazwać składniki, punkty zadawania i receptury. Twój terminal wagowy może przechowywać 99 receptur składających się z 24 składników i pozwala na przygotowanie 48 partii paszy. Programowanie jest możliwe według pogłowia lub masy całkowitej. Możesz także generować raporty wykorzystania składników.


 • Programowalny system ważący KUHN DG8000-IC: Twój terminal wagowy może przechowywać 99 receptur, każda składająca się nawet z 24 składników, 99 składników, 128 partii paszy i 48 klientów. Liczbę zwierząt i wagę składników możesz zmienić na terminalu. Terminal zaprogramujesz za pomocą oprogramowania DTM IC Cloud: według pogłowia, łącznej liczby zwierząt lub procentowo.

Terminal wagowy KUHN DG8000-IC jest kompatybilny z systemem pomiaru suchej masy NIR i systemem śledzenia paszy (automatyczne podawanie wg partii).

Opcjonalne oprogramowanie DATA ADVANCE do przesyłania danych

 • Programowanie (przy użyciu komunikacji w chmurze) za pomocą komputera lub smartfona
 • Edycja składników, dawek pokarmowych i partii paszy za pomocą terminala wagowego
 • Edycja liczby zwierząt za pomocą terminala wagowego
 • Listy i raporty zrealizowanych programów z podsumowaniem rozbieżności między operatorami
 • Zarządzanie wieloma użytkownikami (administrator — użytkownicy)
 • Funkcja śledzenia z możliwością spersonalizowania wskaźników
 • Wymiana danych przez modem 3G lub za pomocą pamięci USB
 • Obliczanie kosztów dawek pokarmowych i zawartości suchej masy
 • Zarządzanie zapasami
Do przesyłania danych w terminalu wagowym KUHN DG600 można wybrać opcjonalne oprogramowanie „DTM ADVANCE”

Wraz z terminalem wagowym możesz wybrać swojego cyfrowego asystenta.

Możesz wybrać jedno z poniższych cyfrowych urządzeń, aby korzystać z oferowanych rozwiązań wraz z terminalami wagowymi. Nowego asystenta możesz zabrać ze sobą wszędzie! Będziesz mieć możliwość kontrolowania systemu ważenia wozu paszowego nie tylko podczas załadunku i zadawania paszy, ale także gdy jesteś w biurze.

 • Dzięki niezniszczalnemu mobilnemu asystentowi BLACKVIEW BV5900 masz system ważący w kieszeni.

 • Możesz też wybrać mobilnego asystenta terenowego CROSSCALL CORE T-4 dla optymalnej nawigacji.
Korzystając z programowalnych systemów ważenia DG600 i DG8000-IC, możesz wybrać jedno z cyfrowych urządzeń do sterowania systemem ważenia wozu paszowego.

Dwa różne interfejsy dopasowane

Dwie aplikacje — KUHN Datamix VIEW i KUHN Datamix CONTROL — są fabrycznie zainstalowane w asystencie wagowym. Łatwy w obsłudze dodatkowy wyświetlacz (KUHN Datamix VIEW) i aplikacja, która umożliwia zaprogramowanie i wykonywanie wszystkich funkcji jednostki ważącej wozu paszowego z poziomu asystenta (KUHN Datamix CONTROL), to odpowiedź na wszystkie Twoje potrzeby. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich danych ważenia w promieniu 90 m zasięgu komunikacji maszyny. Sygnał jest automatycznie resetowany po ponownym wejściu w zakres.

 • Dzięki KUHN Datamix VIEW Twój asystent staje się dodatkowym wyświetlaczem, który zawsze będziesz mieć przy sobie.

 • Dzięki KUHN Datamix CONTROL Twój asystent staje się centrum sterowania systemem ważenia Twojej maszyny.
Dwa różne interfejsy dopasowane do sposobu zarządzania informacjami dotyczącymi paszy

Wiele możliwych konfiguracji wysypów

Wiele możliwych konfiguracji wysypów w wozach paszowych KUHN PROFILE 1 DS

Wiele możliwych konfiguracji wysypów

W wersji standardowej, wysyp może być umieszczony z prawej lub z lewej strony maszyny. Wysokość i głębokość standardowego wysypu może być regulowana.
Do zadawania paszy w żłobach, dostępne są przenośniki taśmowe o różnych długościach, które umożliwiają dystrybucje paszy na określonej wysokości. Dwustronny wysyp z prawej/lewej strony jest dostępny jako opcja i pozwala na jednoczesne zadawanie paszy po obu stronach maszyny.

Wyposażenie

KUHN products visual

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Pojemność (m3)
System mieszania
Maksymalna szerokość łyżki ładowacza (m)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Min./maks. wydatek oleju (l/min) przy wymaganym ciśnieniu 180 bar
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika dla maszyn ze sterowaniem bezpośrednim
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika dla maszyn ze sterowaniem elektrycznym (opcja)
Masa, wymiary i wysokość zadawania paszy
PROFILE 4.1 DSPROFILE 6.1 DS
46
1 pionowy ślimak1 pionowy ślimak
< 2.34< 2.49
29 (40)33 (45)
540540
20 - 5020 - 50
1 zawór dwukierunkowy dla wysypu i 1 zawór dwukierunkowy dla dodatkowej funkcji1 zawór dwukierunkowy dla wysypu i 1 zawór dwukierunkowy dla dodatkowej funkcji
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem
Patrz tabela "Dane technicznePatrz tabela "Dane techniczne

Media