Model wozu paszowego PROFILE 1 DS z 1 pionowym ślimakiem

Zmieszane dawki dla każdego gospodarstwa hodowlanego

Wóz paszowy PROFILE 1 DS z 1 pionowym ślimakiem i bocznym wysypem paszy, wyposażony w wąski zbiornik. Dostępny w wersji ze zbiornikiem o pojemności 4 i 6, dla stad bydła mlecznego od 20 do 45 sztuk.

Znajdź najbliższego dealera

Modele PROFILE 4.1 DS i 6.1 DS zostały stworzone do przygotowywania dawek TMR we wszystkich typach gospodarstw rolnych. Łatwość użytkowania i kompaktowe wymiary to dwie kluczowe cechy tych maszyn.
Dzięki możliwości dystrybucji paszy z lewej i prawej strony oraz małej wysokości całkowitej, maszyny te poradzą sobie w trudnodostępnych budynkach. Pionowy ślimak gwarantuje wysoką jakość mieszania i może rozdrabniać dawkę na drobne włókna, wymagane przez mniejsze przeżuwacze (tj. kozy i owce). Seryjnie montowany, programowalny elektroniczny system ważenia zapewnia wysoką dokładność przy załadunku i dystrybucji paszy.
Ślimak o małej średnicy (1,69 m) ma niskie zapotrzebowanie na moc, dzięki czemu wóz paszowy może pracować z małymi ciągnikami (model ze zbiornikiem 4 m3 wymaga zaledwie 40 KM).
PROFILE 1 DS

Korzyści dla użytkownika

Modułowe rozwiązania dostępne również w modelach od 4 do 6 m3

Okno wysypowe z lewej strony, z prawej strony lub po obu stronach: w przypadku wozu paszowego KUHN PROFILE 1 DS wybór należy do Ciebie

Zadawanie paszy z lewej/prawej strony lub po obu stronach jednocześnie: wybór należy do Ciebie

Zbiorniki modeli PROFILE 4.1 DS i 6.1 DS są symetryczne. Jeśli dzisiaj zamówisz maszynę z prawym wysypem, a w przyszłości będziesz potrzebował lewego wysypu, nie będzie z tym problemu! Dyszel i oś są przykręcone do tego samego wspornika na zbiorniku. Wystarczy je odwrócić, aby wóz paszowy miał wysyp z lewej strony. To specjalne rozwiązanie przemówi również do kupujących używane wozy paszowe.

Bardzo kompaktowy

Wysokość jednoślimakowych modeli wozów paszowych PROFILE ze zbiornikiem 6 m3 nie przekracza 2,40 m, co pozwala im się poruszać w każdym budynku. Oś przesunięta do tyłu zbiornika znacznie zmniejsza wysokość maszyny, ułatwiając załadunek za pomocą mini ładowarki. Maszyna jest bardzo stabilna na nierównym terenie.
Wóz paszowy KUHN PROFILE 1 DS: bardzo kompaktowy

System ważenia: wybierz poziom obsługi danych

Wyposażony w programowalny system ważenia KDW 341 i drugi wyświetlacz, wóz paszowy KUHN PROFILE pomaga skutecznie zarządzać karmieniem

Programowalny system ważenia: prosty, funkcjonalny i intuicyjny

Docenisz system ważenia KDW 341 za jego szerokie możliwości. Dawka ułożona dla każdego zwierzęcia może zostać zapisana. Wystarczy wprowadzić liczbę zwierząt, a system automatycznie dostosuje ilości do załadowania.
Można również zaprogramować czas mieszania, aby urządzenie wydało sygnał dźwiękowy po zakończeniu. Duży wyświetlacz cyfrowy (znaki 43 mm) i podświetlany ekran zapewniają doskonałą widoczność.
Opcjonalny wyświetlacz bezprzewodowy: informacje dotyczące ważenia na wyciągnięcie ręki. Aby ułatwić sobie pracę, w ładowarce można umieścić bezprzewodowy wyświetlacz KDR 300 i odczytywać informacje z podstawowego urządzenia KDW 341 w zasięgu do 90 metrów. Kontrolujesz dawkę z kabiny ładowarki mając maksymalną widoczność!
Wyświetlacz bezprzewodowy można zastąpić smartfonem i zyskać większą swobodę obsługi. Trzymaj wszystkie informacje z głównego sterownika systemu ważenia w swojej kieszeni. Odbieraj informacje z głównego sterownika za pośrednictwem Wi-Fi i obsługuj urządzenie w zasięgu do 90 metrów.

Feed Tracking BRONZE: krok w kierunku identyfikowalności

System KUHN Feed Tracking BRONZE zapewnia identyfikowalność karmienia stada. Transfer danych odbywa się poprzez pamięć zewnętrzną. Dane są przekazywane jednostronnie: z terminala KDW 341 w wozie paszowym PROFILE do komputera w gospodarstwie.
Dzięki temu możesz monitorować ilości załadowanych i zadanych produktów oraz daty i godziny podania paszy.
KUHN Feed Tracking BRONZE instaluje się na komputerze w ciągu kilku minut. Pliki są pobierane w formacie .txt i mogą być konwertowane do formatu Excel. W terminalu można również zaprogramować czas mieszania Sygnał dźwiękowy poinformuje, gdy mieszanie zostanie zakończone.
Oprogramowanie do zarządzania danymi KUHN Feed Tracking BRONZE: uproszczony transfer danych dla Twojego wozu paszowego KUHN PROFILE

Feed Tracking GOLD: wsparcie w zarządzaniu magazynem

KUHN Feed Tracking GOLD posiada te same funkcje, co wersja SILVER (transfer przez USB), a także pomoc w zarządzaniu zapasami różnych rodzajów pasz i koncentratów.
Wystarczy zdefiniować minimalny próg zapasów dla poszczególnych produktów, aby być automatycznie informowanym o potrzebie uzupełnienia magazynu. Jeśli wprowadzisz swoich dostawców, zostaną oni również poinformowani o Twoim stanie zapasów.
KUHN Feed Tracking GOLD wymaga również systemu ważenia KDW 361.
Oprogramowanie KUHN Feed Tracking GOLD pomaga w zarządzaniu Twoim magazynem paszy

Feed Tracking OPUS: maksymalna automatyzacja funkcji

KUHN Feed Tracking OPUS posiada wszystkie funkcje wersji GOLD i dodatkowo dostarcza raporty aktywności stada, w tym produkcję mleka i średnie dzienne przyrosty masy ciała.
Będziesz mógł łatwo monitorować wydajność stada, dzięki prostym w odczycie wykresom.
KUHN Feed Tracking OPUS przygotowuje również zamówienia do stałych dostawców na pasze i koncentraty w oparciu o ich zużycie. Wystarczy, ze zaakceptujesz zamówienie.
Oprogramowanie KUHN Feed Tracking OPUS zapewnia maksymalna automatyzację funkcji zarządzania karmieniem.

Wiele możliwych konfiguracji wysypów

Wiele możliwych konfiguracji wysypów w wozach paszowych KUHN PROFILE 1 DS

Wiele możliwych konfiguracji wysypów

W wersji standardowej, wysyp może być umieszczony z prawej lub z lewej strony maszyny. Wysokość i głębokość standardowego wysypu może być regulowana.
Do zadawania paszy w żłobach, dostępne są przenośniki taśmowe o różnych długościach, które umożliwiają dystrybucje paszy na określonej wysokości. Dwustronny wysyp z prawej/lewej strony jest dostępny jako opcja i pozwala na jednoczesne zadawanie paszy po obu stronach maszyny.

Wyposażenie

This is a silhouette of a Kuhn product

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Pojemność (m3)
Maksymalna szerokość łyżki ładowacza (m)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Min./maks. wydatek oleju (l/min) przy wymaganym ciśnieniu 180 bar
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika dla maszyn ze sterowaniem bezpośrednim
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika dla maszyn ze sterowaniem elektrycznym (opcja)
Masa, wymiary i wysokość zadawania paszy
Profile 4.1 ds Profile 6.1 ds
4 6
< 2.34 < 2.49
29 (40) 33 (45)
540 540
20 - 50 20 - 50
1 zawór dwukierunkowy dla wysypu i 1 zawór dwukierunkowy dla dodatkowej funkcji 1 zawór dwukierunkowy dla wysypu i 1 zawór dwukierunkowy dla dodatkowej funkcji
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem
Patrz tabela "Dane techniczne Patrz tabela "Dane techniczne
Equipements de série
 
System mieszania
Profile 4.1 ds Profile 6.1 ds
1 pionowy ślimak 1 pionowy ślimak

Media