Model wozu paszowego PROFILE 1 DS z 1 pionowym ślimakiem

Zmieszane dawki dla każdego gospodarstwa hodowlanego

Wóz paszowy PROFILE 1 DS z 1 pionowym ślimakiem i bocznym wysypem paszy, wyposażony w wąski zbiornik. Dostępny w wersji ze zbiornikiem o pojemności 4 i 6, dla stad bydła mlecznego od 20 do 45 sztuk.

Znajdź najbliższego dealera

Modele PROFILE 4.1 DS i 6.1 DS zostały stworzone do przygotowywania dawek TMR we wszystkich typach gospodarstw rolnych. Łatwość użytkowania i kompaktowe wymiary to dwie kluczowe cechy tych maszyn.
Dzięki możliwości dystrybucji paszy z lewej i prawej strony oraz małej wysokości całkowitej, maszyny te poradzą sobie w trudnodostępnych budynkach. Pionowy ślimak gwarantuje wysoką jakość mieszania i może rozdrabniać dawkę na drobne włókna, wymagane przez mniejsze przeżuwacze (tj. kozy i owce). Seryjnie montowany, programowalny elektroniczny system ważenia zapewnia wysoką dokładność przy załadunku i dystrybucji paszy.
Ślimak o małej średnicy (1,69 m) ma niskie zapotrzebowanie na moc, dzięki czemu wóz paszowy może pracować z małymi ciągnikami (model ze zbiornikiem 4 m3 wymaga zaledwie 40 KM).
PROFILE_1_DS-work01.jpg

Korzyści dla użytkownika

Modułowe rozwiązania dostępne również w modelach od 4 do 6 m3

Okno wysypowe z lewej strony, z prawej strony lub po obu stronach: w przypadku wozu paszowego KUHN PROFILE 1 DS wybór należy do Ciebie

Zadawanie paszy z lewej/prawej strony lub po obu stronach jednocześnie: wybór należy do Ciebie

Zbiorniki modeli PROFILE 4.1 DS i 6.1 DS są symetryczne. Jeśli dzisiaj zamówisz maszynę z prawym wysypem, a w przyszłości będziesz potrzebował lewego wysypu, nie będzie z tym problemu! Dyszel i oś są przykręcone do tego samego wspornika na zbiorniku. Wystarczy je odwrócić, aby wóz paszowy miał wysyp z lewej strony. To specjalne rozwiązanie przemówi również do kupujących używane wozy paszowe.

Bardzo kompaktowy

Wysokość jednoślimakowych modeli wozów paszowych PROFILE ze zbiornikiem 6 m3 nie przekracza 2,40 m, co pozwala im się poruszać w każdym budynku. Oś przesunięta do tyłu zbiornika znacznie zmniejsza wysokość maszyny, ułatwiając załadunek za pomocą mini ładowarki. Maszyna jest bardzo stabilna na nierównym terenie.
Wóz paszowy KUHN PROFILE 1 DS: bardzo kompaktowy

System ważenia: wybierz poziom obsługi danych

Wyposażony w programowalny system ważenia KDW 341 i drugi wyświetlacz, wóz paszowy KUHN PROFILE pomaga skutecznie zarządzać karmieniem

Programowalny system ważenia: prosty, funkcjonalny i intuicyjny

Docenisz system ważenia KDW 341 za jego szerokie możliwości. Dawka ułożona dla każdego zwierzęcia może zostać zapisana. Wystarczy wprowadzić liczbę zwierząt, a system automatycznie dostosuje ilości do załadowania.
Można również zaprogramować czas mieszania, aby urządzenie wydało sygnał dźwiękowy po zakończeniu. Duży wyświetlacz cyfrowy (znaki 43 mm) i podświetlany ekran zapewniają doskonałą widoczność.
Opcjonalny wyświetlacz bezprzewodowy: informacje dotyczące ważenia na wyciągnięcie ręki. Aby ułatwić sobie pracę, w ładowarce można umieścić bezprzewodowy wyświetlacz KDR 300 i odczytywać informacje z podstawowego urządzenia KDW 341 w zasięgu do 90 metrów. Kontrolujesz dawkę z kabiny ładowarki mając maksymalną widoczność!
Wyświetlacz bezprzewodowy można zastąpić smartfonem i zyskać większą swobodę obsługi. Trzymaj wszystkie informacje z głównego sterownika systemu ważenia w swojej kieszeni. Odbieraj informacje z głównego sterownika za pośrednictwem Wi-Fi i obsługuj urządzenie w zasięgu do 90 metrów.

Feed Tracking BRONZE: krok w kierunku identyfikowalności

System KUHN Feed Tracking BRONZE zapewnia identyfikowalność karmienia stada. Transfer danych odbywa się poprzez pamięć zewnętrzną. Dane są przekazywane jednostronnie: z terminala KDW 341 w wozie paszowym PROFILE do komputera w gospodarstwie.
Dzięki temu możesz monitorować ilości załadowanych i zadanych produktów oraz daty i godziny podania paszy.
KUHN Feed Tracking BRONZE instaluje się na komputerze w ciągu kilku minut. Pliki są pobierane w formacie .txt i mogą być konwertowane do formatu Excel. W terminalu można również zaprogramować czas mieszania Sygnał dźwiękowy poinformuje, gdy mieszanie zostanie zakończone.
Oprogramowanie do zarządzania danymi KUHN Feed Tracking BRONZE: uproszczony transfer danych dla Twojego wozu paszowego KUHN PROFILE

Feed Tracking GOLD: wsparcie w zarządzaniu magazynem

KUHN Feed Tracking GOLD posiada te same funkcje, co wersja SILVER (transfer przez USB), a także pomoc w zarządzaniu zapasami różnych rodzajów pasz i koncentratów.
Wystarczy zdefiniować minimalny próg zapasów dla poszczególnych produktów, aby być automatycznie informowanym o potrzebie uzupełnienia magazynu. Jeśli wprowadzisz swoich dostawców, zostaną oni również poinformowani o Twoim stanie zapasów.
KUHN Feed Tracking GOLD wymaga również systemu ważenia KDW 361.
Oprogramowanie KUHN Feed Tracking GOLD pomaga w zarządzaniu Twoim magazynem paszy

Feed Tracking OPUS: maksymalna automatyzacja funkcji

KUHN Feed Tracking OPUS posiada wszystkie funkcje wersji GOLD i dodatkowo dostarcza raporty aktywności stada, w tym produkcję mleka i średnie dzienne przyrosty masy ciała.
Będziesz mógł łatwo monitorować wydajność stada, dzięki prostym w odczycie wykresom.
KUHN Feed Tracking OPUS przygotowuje również zamówienia do stałych dostawców na pasze i koncentraty w oparciu o ich zużycie. Wystarczy, ze zaakceptujesz zamówienie.
Oprogramowanie KUHN Feed Tracking OPUS zapewnia maksymalna automatyzację funkcji zarządzania karmieniem.

Wiele możliwych konfiguracji wysypów

Wiele możliwych konfiguracji wysypów w wozach paszowych KUHN PROFILE 1 DS

Wiele możliwych konfiguracji wysypów

W wersji standardowej, wysyp może być umieszczony z prawej lub z lewej strony maszyny. Wysokość i głębokość standardowego wysypu może być regulowana.
Do zadawania paszy w żłobach, dostępne są przenośniki taśmowe o różnych długościach, które umożliwiają dystrybucje paszy na określonej wysokości. Dwustronny wysyp z prawej/lewej strony jest dostępny jako opcja i pozwala na jednoczesne zadawanie paszy po obu stronach maszyny.

Wyposażenie

KUHN products visual

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Pojemność (m3)
System mieszania
Maksymalna szerokość łyżki ładowacza (m)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Min./maks. wydatek oleju (l/min) przy wymaganym ciśnieniu 180 bar
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika dla maszyn ze sterowaniem bezpośrednim
Minimalne wyposażenie hydrauliczne ciągnika dla maszyn ze sterowaniem elektrycznym (opcja)
Masa, wymiary i wysokość zadawania paszy
PROFILE 4.1 DS PROFILE 6.1 DS
4 6
1 pionowy ślimak 1 pionowy ślimak
< 2.34 < 2.49
29 (40) 33 (45)
540 540
20 - 50 20 - 50
1 zawór dwukierunkowy dla wysypu i 1 zawór dwukierunkowy dla dodatkowej funkcji 1 zawór dwukierunkowy dla wysypu i 1 zawór dwukierunkowy dla dodatkowej funkcji
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem
Patrz tabela "Dane techniczne Patrz tabela "Dane techniczne

Media